טפסים עבור טבעות היטב על ידי הידיים

שטח היישום של טבעות בטון מזוין הוא נרחב למדי. אם יש צורך לחסוך כסף, אתה יכול לעשות את זה בעצמך. אבל זה דורש תבניות עבור טבעות בטון. רכישת ציוד כזה היא תענוג יקר, לשימוש פרטי זה לא להצדיק את עצמו. אבל אתה יכול גם לעשות צורות עצמך. 

מהן טבעות בטון עבור?

לעתים קרובות, טבעות בטון נדרשים לבניית באר, אבל גם הם משמשים עבור התקנה של מערכת ביוב אוטונומית - הם עושים טנקים ספיגה או בארות סינון. תחום נוסף של יישום הוא פירי קידוח בהתקנת מערכת סערה וניקוז. הם עושים אפילו מרתפים של טבעות בטון. ויש אפשרויות שונות - אנכי, אופקי. באופן כללי, היקף היישום רחב.

טבעות בטון משמשים לבניית מבנים שונים

טבעות בטון משמשים לבניית מבנים שונים

יש טבעות בגדלים שונים עבור צרכים שונים, יש להם גם עובי דופן שונים, יכול להיות עם או ללא חיזוק. למרות שפע של בחירה, אנשים רבים חושבים על ביצוע טבעות בטון מזוין במו ידיהם. כל העניין הוא כי עם התפתחות האתר ייתכן שלא צריך טבעת אחת, ואפילו לא עשר. יש רק לקחת תריסר יותר טוב. עלות הממשלה של מוצרי בטון מזוין הוא הרבה יותר נמוך מאשר המחיר הקמעונאי שלהם. גם אם לוקחים בחשבון את העובדה כי תצטרך לעשות תבניות עבור טבעות בטון. ואם אתה עדיין לשקול את עלות המשלוח, אז החיסכון הם מוצקים אפילו.

זנים וגדלים של טבעות בטון עבור בארות

בטון מיוצר בטון תעשייתי בטון טבעות חייב לעמוד בסטנדרטים שנקבעו GOST 8020-90. המידות שלהם ניתן לקחת מן השולחן, כמו גם את המשקל המשוער ואת המחיר (מסומן עם המסירה במוסקבה).

שם גובה עובי דופן קוטר פנימי משקל מחיר ללא נעילה / עם נעל
COP-6 7 ס"מ 12 ס"מ 58 ס"מ 60 ק"ג 390 לשפשף
COP-7-1 10 ס"מ 8 ס"מ 70 ס"מ 46 kg 339 לשפשף
Кіn 7-1,5 15 ס"מ 8 ס"מ 70 ס"מ 68 kg 349 לשפשף
COP-7-3 35 ס"מ 8 ס"מ 70 ס"מ 140 kg 589 לשפשף
COP-7-5 50 ס"מ 8 ס"מ 70 ס"מ 230 ק"ג 800 לשפשף
COP 7-6 60 ס"מ 10 ס"מ 70 ס"מ 250 ק"ג 830 rub
COP-7-9 90 ס"מ 8 ס"מ 70 ס"מ 410 ק"ג 1230 לשפשף
7-10 100 ס"מ 8 ס"מ 70 ס"מ 457 ק"ג 1280 לשפשף
COP-10-5 50 ס"מ 8 ס"מ 100 ס"מ 320 ק"ג 1110 לשפשף
COP-10-6 60 ס"מ 8 ס"מ 100 ס"מ 340 ק"ג 1130 לשפשף
COP-10-9 90 ס"מ 8 ס"מ 100 ס"מ 640 ק"ג 1530 לשפשף / 1700 לשפשף
12-12 100 ס"מ 8 ס"מ 120 ס"מ 1050 ק"ג 2120 לשפשף
COP-15-6 60 ס"מ 9 ס"מ 150 ס"מ 900 ק"ג 2060 לשפשף
KS-15-9 90 ס"מ 9 ס"מ 150 ס"מ 1350 ק"ג Rabars
COP-20-6 60 ס"מ 10 ס"מ 200 ס"מ 1550 ק"ג 3350 לשפשף
KS-20-9 90 ס"מ 10 ס"מ 200 ס"מ 2300 kg 4010 לשפשף
KS-25-9 90 ס"מ 12 ס"מ 250 ס"מ 2200 kg 16100 לשפשף

עבור ייצור של מוצרים מכל סוג צריך להיות שני חלקים של טפסות - חיצוני ופנימי. המרחק ביניהם הוא prescribed ב GOST, בהתאם לגודל של הטבעת. עבור טבעות חיזוק עבור באר עם קוטר של 70 ס"מ או 100 ס"מ, הוא 7 ס"מ ו 8 ס"מ, בהתאמה, בייצור של טבעות ללא סימניה של חיזוק, עובי הקירות הוא הרבה יותר גדול - 12 ס"מ ו 14 ס"מ.

כדי לייצר טבעות של טבעות, צורות מיוחדות נדרשים

להכנת טבעות, צורות מיוחדות נדרשים

בנוסף לגדלים שונים, יש עדיין פרופיל אחר של החלק בסוף הטבעות - אפילו עם מנעול. המנעול הוא בליטה דמוית רכס. התקשר צלצולים pazogrebnevymi כזה או לנעול. לשים אחד על השני, הם דבקים היטב, הם קשה לנוע עם עומסים לרוחב, אשר חשוב מאוד לבניית בארות של כל מטרה. מינוס אפשרות זו - צורות מורכבות יותר עבור טבעות בטון - יש צורך ליצור את הצעדים המתאימים על הקצוות.

טכנולוגיה של ייצור בטון ובטון מזוין היטב טבעות

כדי ליצור טבעות בטון בייצור, פתרון קשה עם כמות קטנה של מים משמש, לאחר לשפוך אותו נתון בהכרח רטט. ללא תהליך זה, זה בלתי אפשרי להשיג אחידות ועוצמה גבוהה. בייצור של ויברטורים בנויים לתוך הקירות של התבניות, לייצור פרטי אפשר להשתמש ויברטורים צוללת עבור בטון. אלה הם מכשירים קטנים יחסית, אשר הגוף מוחזק בידיים, ואת הראש ויברטור הוא הוריד לתוך הבטון. אורך זרבובית זה צריך להיות מספיק כדי להגיע כמעט לתחתית הטבעת.

אז זה נראה כמו ויברטור submersible עבור בטון במבצע

אז זה נראה כמו ויברטור submersible עבור בטון במבצע

איזה בטון להשתמש

בטון עבור טבעות היטב עבור העומס של משמש לפחות B15 (Class M200). הרכב בטון קשה המשמש לייצור:

  • מלט ПЦ500Д0 - 230 kg:
  • חול בגודל גרגר בינוני (מודולוס בגודל 1.5-2.3) - 900 ק"ג;
  • אבן כתוש של שבר 5-10 מ"מ - 1100 ק"ג;
  • plasticizer C-3 - 1.6 ק"ג;
  • מים - 120 ליטר.

התפוקה היא מטר מעוקב של בטון. כמות המים מסומנת לחות לחות של 4%. אם החול רטוב, כמות המים מופחתת באופן משמעותי.

איך יכול טופס לייצור טבעות אבץ

איך יכול טופס לייצור טבעות אבץ

כי יש צורך לומר כי מערבל ביתי קונבנציונלי כמו "אגס" בטון יבש כזה אתה לא לערבב. עבור ערבוב, מערבל סוג נאלץ יש להשתמש. אם זה לא, לעשות בטון flowable יותר. החיסרון של פתרון זה הוא כי יש לעמוד בטון הטפסות במשך זמן מה (מ 4 עד 7 ימים, בהתאם לטמפרטורה). בנוכחות טופס אחד עבור טבעות בטון, ביצוע תריסר הטבעות בטון יכול למתוח במשך חודש. הפתרון הוא להפוך את הפתרון נוקשה ככל האפשר יש יותר מ זוג אחד של טפסות.

חיזוק טבעות בטון

זה אפשרי, על ידי כל הכללים, כדי לקשור טבעת חיזוק מן מוט מצולע 8-10 מ"מ עובי - עיגולים, המחוברים יחד על ידי חתיכות אנכית של חיזוק. מספר הטבעות של החיזוק תלוי בגובה הטבעת. המרחק האופטימלי ביניהם הוא 20-30 ס"מ.כאשר גובה של טבעת טוב הוא 90-100 ס"מ, שלושה או ארבעה חגורות חיזוק נעשים. מגזרים אנכיים נקבעים במרווחים של 30-40 ס"מ.הם קשורים עם חוט סריגה מיוחד.

לחגורת החיזוק העליונה, ניתן לקשור לולאות, אשר ניתן יהיה להפעיל את הטבעת בטון בעזרת ציוד הרמה.

חיזוק דוגמה של טבעת בטון מזוין

חיזוק דוגמה של טבעת בטון מזוין

בעת התקנת חגורת החיזוק, זכרו פרט אחד: החיזוק צריך להיות ממוקם בעובי הבטון. מן המתכת עד קצה המוצר צריך להיות לפחות 3-4 ס"מ לכן, הדמות לעיל מראה כי חגורות חיזוק לא על פני השטח, אבל הרבה יותר נמוך. בערך ויש צורך יש armature.

את armature יכול גם להיות מרותך, אבל עדיף לקשור - חזק יותר את הבנייה

את armature יכול גם להיות מרותך, אבל עדיף לקשור - חזק יותר את הבנייה

טבעות בטון עצמית מתוגברים לעתים קרובות עם רשת פלדה סיים - עובי המוט הוא לא פחות מ 4 מ"מ, הצעד הוא 20 ס"מ.זה מנותק של גובה ואורך מייגע, כפוף לתוך טבעת, הקצוות קשורים עם חוט. חיזוק זה הוא קצת יותר גרוע אחד, אבל זה מספיק כדי לתת יותר כוח.

מה נותן רטט

תהליך הרטט מגביר את חוזק הבטון למספר מעמדות (מבלי לשנות את הניסוח). בעת עיבוד בטון, זה "מחלחל" מולו, בועות של אוויר לצאת מזה, המילוי ואת המלט מחולקים באופן שווה. ביצוע ללא הליך זה לא יעבוד - הקירות יהיה רופף, יהיה דליפה במהירות לשבור.

קירות חלקה ו צפופה ניתן לקבל רק אם רטט בטון

קירות חלקה ו צפופה ניתן לקבל רק אם רטט בטון

עם זאת, לא ניתן להגזים - ריבוד עלול להתרחש. עצור את הטיפול כאשר הצטמקות של הפתרון הוא עצר, את פני השטח יהפכו חלקה וחלב מלט יופיע על גבי.

תהליך הייצור

על אזור אפילו או גיליון של ברזל מותקן החיצוני (החיצוני) חלק של הטפסות. אם טבעת החריץ הוא עשה, הצמד החריץ הוא הניח. במרחק של 3-4 ס"מ מקצה הטפסות נחשפת רשת חיזוק. החלק הפנימי של הטפסות הוא לשים, קבוע עם ברגים לחלקים בולטות של טפסות חיצונית (אצבעות).

הבטון נזרק לתוך טופס הוקמה עם אתים או איזה סוג של מכשיר. לאחר הטבעת מתמלא, רטט (ב מוכנים מוכן זה לוקח 1-2 דקות). במידת הצורך (ראה הצטמקות), מוסיפים בטון. לאחר סוף הרטט, משטח הטבעת מוחלק על ידי כף. במידת הצורך, התקן את טבעת הרכס ולחץ עליה.

בתנאים תעשייתיים, הסיפון מתבצעת מיד - למטרה זו, בטון קשה משמש, כך שתוכל להשתמש מיד את ערכת לבצע את הטבעת הבאה. כדי לעשות זאת, להסיר את האצבעות, להוציא את הטפסות. להרכיב את החריץ התחתון, embrittlement נשאר עד הבטון קובע.

איך וממנו מה לעשות תבניות עבור טבעות בטון

טפסים במפעל עשויים מתכת, מחוזק עם צלעות מתקשות. עובי המתכת הוא 3-8 מ"מ, בהתאם לגודל הטבעת.

טפסים עבור טבעות היטב הם לרוב עשוי מתכת

טפסים עבור טבעות היטב הם לרוב עשוי מתכת

מחביות עם קירות עבים

בבית, זה לא קל לכופף מתכת עם רדיוס הנדרש של עקמומיות. זה הרבה יותר קל למצוא שני חבית בקירות עבים בקטרים ​​שונים. קוטר צריך להיות שונה על ידי 14-16 מ"מ. במקרה זה, עובי הקיר יהיה 7-8 מ"מ. לקבלת טבעת היטב עם חיזוק הוא מה שנדרש.

כדי להקל על העבודה עם הטופס עבור טבעות בטון מזוין, אתה יכול להדק את שני החצאים עם צירי הדלת

כדי להקל על העבודה עם הטופס עבור טבעות בטון מזוין, אתה יכול להדק את שני החצאים עם צירי הדלת

הקנה מנותק בתחתית, החלק הפנימי נעשה גבוה יותר על ידי כ 10 ס"מ - כך זה יותר נוח. כדי להיות מסוגל להסיר את הטפסות מן הטבעת סיים, החביות הם מסודרים יחד בשני חלקים. חצאים חייבים להיות מחוברים היטב. ניתן לעשות זאת בדרכים שונות:

  • ריתוך פינות עם חורים קדוח, להדק עם ברגים;
  • להפוך את "האוזניים" שבו פטיש פטישים.

לחלק הפנימי לא הובילה, לכל חצי אתה צריך לרתך כמה תמוכות, אשר ישמור את הקירות מפני עיוות.

הוספת חלק אחד של הטפסות לתוך השני, להגדיר אותם באותו מרחק אחד קרוב לשני (מדידת הפער במעגל). בכמה מקומות נקדחו חורים - תחת החתיכות, אשר הם יהיו קבועים. סיכות ראש - חתיכות של מוט משני הצדדים של החוט הוא חתך. החורים ממוקמים אחד מול השני, כך חלקים של הטפסות ניתן לקבוע באופן מהימן.

החורים שנקדחו הם סיכות מוכנסות, להדק את האגוזים. כאשר עובי קירות אינו גדולים מאוד של העובש עבור טבעות בטון, סביר להניח כי יש לצרף מנקה אגוז גדול או לחתוך מהצלחת מתכת עם חור - כאשר יציקות בטון כדי ליצור לא מכופף.

מתכת

אם תרצה, אתה יכול לעשות תבניות עבור טבעות בטון רצועת רצועת מתכת וברים עץ, אשר ייתן את הקשיחות טפסות. חותכים את רצועת אורך הרצוי - לאורך היקף המעגל + 10 ס"מ אל המפרק. רוחב הרצועה שווה לגובה הטבעת + 10 ס"מ.כופף כלפי מטה ומעל 5 ס"מ, לאורך קצה הרצועה אתה עושה את אותו קצה. בצד הקצה, לקדוח חורים עבור ברגים הידוק. הקצה העליון הוא לחתוך כל 20-25 ס"מ (פחות אם קוטר הטבעת הוא קטן). עכשיו הלהקה יכולה להיות כפופה - לקבל טבעת. אבל זה מאוד לא יציב - "מחזות". נוקשות ניתן לתת עם מסגרת עץ.

טפסים עבור הטבעת בטון יכול להיות עשוי פלדה גיליון

טפסים עבור הטבעות בטון יכול להיות עשוי פלדה גיליון

מן הבר, לחתוך חתיכות של 20-25 ס"מ. הרכוב אותם תחת הצד לקדוח חור במתכת, להדק את רצועות חיתוך עצמי של ברים. כאשר אורך הסורגים הוא 20-25 ס"מ, הצורה לא תהיה עגולה, אבל רב פנים. אם זה קריטי בשבילך, אתה יכול לעשות חתכים לעתים קרובות יותר, לחתוך את הסורגים יותר זמן קצר. זה גם הכרחי כדי לחזק את הגובה. כדי לעשות זאת, השתמש גם בסורגים. לחזק אותם לעתים קרובות יותר - כך הקירות לא להתכופף.

אם אתה יודע איך להשתמש ריתוך, אתה יכול ללכת בדרך אחרת. בנוסף למתכת, יש צורך בצינור מקטע רבוע. זה יתאים 15 * 15 מ"מ או 20 * 20 מ"מ. ראשית, אתה צריך לכופף ארבע חצי קשתות זהות מצינור פרופיל. ארבעה גדול - עבור טפסות חיצוני ארבעה קטנים - עבור הפנימי. כדי קשתות לרתך את רצועות חיתוך של מתכת.

כבסיס לשימוש בקשתות מצינור פרופיל

כבסיס לשימוש בקשתות מצינור פרופיל

מ לוחות עץ או ברים

אם אתה עובד עם עץ קל יותר, אתה יכול לאסוף צורות עבור טבעות zhb של עץ. הם נאספים צלחות צרים, בתחתית בראש קבוע עם טבעת. הטבעת יכולה להיות עשויה מתכת, למשל, מתוך צינור צדודית כפוף. זה יכול להיות מעוקל על העיקול צינור עם רדיוס הנדרש של עקמומיות.

טפסים לייצור טבעות יכול להיעשות מעץ

טפסים לייצור טבעות יכול להיעשות מעץ

אם אמנות הקופר היא הסוס שלך, אתה יכול לעשות קשתות מתוך עץ מדי. החומר הוא לא כל כך חשוב. כוח וקשיחות של עובש וכתוצאה מכך חשוב. שים לב כי שפת מחובר החיצוני של טפסות גדול מבפנים מבפנים.

חשוב! כדי להסיר את הטפסות בקלות, לפני מילוי עובש צריך להיות משומן. אם אתם מתכננים להשתמש בטבעות בטון עבור באר עם מי שתייה, אתה יכול להשתמש שמן חמניות. אם מתקן טכני אמור לשמש, הוא עשוי לשמש חומר סיכה מעורבב עם שמן המכונה או עם DT (או שמן מנוע טהור).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 2