דבק אפוקסי לאריחים

דבק אפוקסי לאריחים

באופן מסורתי, הדבק כף מבוסס על מלט משמש לאטום המפרקים intertice. יחסית לאחרונה היה חלופה לדיוס רגיל - תערובת גרגר המבוססת על שרפים אפוקסי. דיס זה נקרא חריץ דו רכיבי, כי כדי לעשות את זה, אתה צריך לערבב את שני המרכיבים העיקריים - אפוקסי ואת hardener עצמו.

היחס למרפסת אפוקסי בקרב הגמר- masterers הוא מעורפל. יש הרואים בשימוש בו בזבוז בלתי מוצדק של כסף, בעוד שאחרים מציינים את משקל היתרונות של חומר חדש זה. במאמר של היום, אנחנו נדבר בפירוט על כף היד אפוקסי עבור אריחים, לנתח את היתרונות והחסרונות שלה, ולתת הוראות מפורטות לשימוש.

דבק אפוקסי לאריחים

מקצוענים

 • לדיוק אפוקסי יש מאפייני ביצועים מצוינים: הוא אינו עובר לחלוטין מים, אינו סופג לכלוך, אינו מאבד צבע ואינו מגיב עם כימיקלים הכלולים במוצרי ניקוי.
 • אם הדיס הרגיל מומלץ כל כמה שנים כדי לעדכן, ולאחר מכן עם לדיס אפוקסי על בעיה זו אתה יכול לשכוח. חיי השירות של חומר זה הוא כ 50 שנים.
 • דיקט אפוקסי ניתן להשתמש לא רק בדירה. התנגדות ללבוש טוב מאפשר להשתמש בו עבור הגמר במקום שבו חומרי ניקוי אגרסיבי משמשים באופן פעיל, למשל, במפעלים תעשייתיים, שטיפות רכב או בבריכות ציבוריות.
 • לדיס מבוסס על שרף אפוקסי יש תכונות החריף מעולה, כך שהוא מצליח בהצלחה להחליף את דבק אריח. מומחים משתמשים באיכות הדיוס בעת הנחת פסיפס או פאנל של אריחי זכוכית - כך שהתפרים הופכים כמעט בלתי נראים.
 • דיקט אפוקסי, התמצקות, הופך דומה פלסטיק - זהה קשה ועמיד. לכן, הוא עמיד בפני שחיקה נזק מכני. בנוסף, תפר הדבקת מלא מרגמה מבוסס טיט ניתן לנקות גם עם מברשת הקשוחה ביותר, ללא חשש לפגוע בציפוי.

היתרונות של דבק אפוקסי לאריחים

היתרונות של דבק אפוקסי לאריחים

חסרונות

 • יש לנו כבר הזכיר כי דיוק אפוקסי עולה הרבה יותר מהרגיל.
 • כדי להיות טוב לנגב את התפרים ואת לא להשאיר עקבות, תצטרך לרכוש ציוד ואביזרים מיוחדים כדי לעבוד עם materialom.Vybrav זה עבור איטום המפרקים אריח לדיס אפוקסי, להיות מוכנים ההוצאה הזאת.
 • דבק אפוקסי מהר מאוד תופס, כך לעבוד עם זה דורש מיומנויות מסוימות. על תפרים אדונים חסרי ניסיון להפוך עבה מרושל. כדי להתאמן, להתחיל לעבוד על קטע בולט של קיר או רצפה.
 • חסרון חיוני של דיס אפוקסי היא כי אנשים רבים רואים את המבנה של התערובת הקפואה כדי להיות לא נעים למגע. עבור רוב יצרני דיקט אפוקסי הוא פרטני כך, אחיזה, הוא הופך להיות כמו נייר זכוכית.

חסרונות של דיקט אפוקסי לאריחים

האם זה קל למתחילים להתמודד?

כאמור לעיל, דיקט אפוקסי - זה לא החומר המתאים ביותר, אם בפעם הראשונה אתה עוסקת המפרקים דיס. עדיף להתאמן עם תערובת כרגיל הרגליים, ורק אז להתחיל מאסטרינג חומר הבניין החדש.

כל הקושי של עבודה עם כף אפוקסי מבוסס היא כי הוא קופא מהר מאוד. וגם, אם zazevay הורים טירון, ואז לתקן את התפר או לנקות את תערובת trowing מן האריח לא יהיה עוד.

המלצות למתחילים לעבודה עם דבק אפוקסי לאריחים

ישנם שני כללים בסיסיים לטיפול דיס אפוקסי, אשר צריך להיות ידוע טירון:

 • כדי להכין דיס יש צורך במנות קטנות, אחרת היא במהירות תפיסת הופך להיות כשיר לעבודה.
 • יש צורך להסיר כף זמן עודף מן האריח (ואפילו טוב יותר להפקיד את העבודה הזאת לעוזר), אחרת תצטרך לרכוש סוכן ניקוי מיוחד.

הוראות שימוש

עבודה על איטום של המפרקים intertitic עם תערובת אפוקסי trowling מתרחש בשלושה שלבים.

הכנת התערובת

בחבילה עם דיס אפוקסי ישנם שני שקיות עם רכיבים לערבוב. בחבילה אחת הוא שרף אפוקסי colorants, ובשני - hardener. בעת ערבוב, חשוב במיוחד לבחון את הפרופורציות. יש נקודה חשובה אחת: אם מערבבים הכל בבת אחת, המסה המתקבלת תתמצק הרבה יותר מהר מאשר שתסיים את העבודה. לכן, תערובת חייב להיות מוכן באופן חלקי. יש לחשב את ההיקפים בהתאם להנחיות לדיוס, שכן ליצרנים שונים יש תוכן שונה של רכיבים בשתי החבילות והמלצות שונות.

הכנת דבק אפוקסי לאריחים

איטום תפרים

בשלב זה, תצטרך מרית גומי, אשר מוחל רגיל, מלט לדיס ספוג מיוחד כדי להסיר את הדיוק אפוקסי (הספוג הרגיל לא יעבוד, כמו קצף במהירות לובשת הופך להיות שמיש). על פני השטח שבו הדיס מוחל צריך להיות יבש לחלוטין. דיס צריך להיות מיושם במנות קטנות, חלקה בעדינות עם מרית ומיד להסיר את שרידי התערובת מן האריחים עם ספוג רטוב. כדי להפוך את התפר חלקה ככל האפשר, לאחר כשעה מומלץ להרטיב אותו קצת לתקן את זה עם אצבע.

איטום של המפרקים אריח עם לדיס אפוקסי

ניקוי אריחי קרמיקה

גם אם ניקת את האריח היטב אחרי כל חלק של הדיס, עד סוף העבודה על האריח שלט עדיין נוצר. זה ניתן להסיר בעזרת סוכני ניקוי מיוחדים שיכולים להתמודד עם עקבות של אפוקסי (ולכן עדיף לרכוש אותם מיד, יחד עם כף).

לנקות את האריח מהלוח יכול להיות רק למחרת, אחרת אתה יכול להזיק את התפר.

כדי לעשות זאת, תצטרך מיוחד, "שאגי" מפית, אשר גם יש לרכוש בו זמנית עם כף כף אפוקסי. לאחר לשטוף את האריח, זה ישאיר שכבה דקה של החומר כי הוא חלק הדיס. זה כמעט בלתי אפשרי לראות את זה, אבל אתה יכול להרגיש את זה על ידי מגע. מיד כדי להיפטר ממנו זה לא יהיה אפשרי, אבל בבוא הזמן הוא יהיה שטף.

ניקוי אריחי קרמיקה מדגני אפוקסי

טעויות נפוצות

 • יש להכין את התערובת לדיוס "בעין", תוך התעלמות מהפרופורציות שנקבעו בהוראות. בעשותך כן, אתה יכול רק לקלקל אותו.
 • השארת שרידי אפוקסי לדיס על האריח, בתקווה להסיר אותם לאחר שסיים את העבודה, הוא גם לא בסדר. במהלך תקופה זו, הרכב יהיה להקשיח ולנקות אותו מבלי לפגוע האריח, זה יהיה קשה מאוד.
 • לעתים קרובות אדונים טירון לעבוד עם כף אפוקסי, באמצעות אותם כלים כמו מלט דיט. זה, כמובן, חוסך להם כסף, אבל התוצאה של העבודה לא להצדיק את זה חיסכון. ספציפיות של חומר שימוש מיוחד של כלים ואביזרים אחרים.

טעויות תכופות בעבודה עם דיקט אפוקסי לאריחים

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

26 − = 20