החלפת צינורות בחדר האמבטיה עם הידיים שלך

החלפת צינורות בחדר האמבטיה עם הידיים שלך

עם הצורך להחליף את הצינורות בחדר האמבטיה אנשים באים משני טעמים. זה יכול להיות תיקון מתוכנן או החלפת חירום. כמובן, האפשרות הראשונה היא הטובה ביותר, כי אתה יכול להתכונן לזה, לקנות את כל החומרים ולתכנן את תוכנית העבודה. יש צורך לגשת לשאלה של החלפת צינור בצורה מאוזנת, במיוחד אם זה קורה על ידי עצמך. פעולות חמורות או רשלנות יכול להוביל לתוצאות רעות. מיד לפני ההתקנה, אתה צריך לבחור צינורות מתאימים, לפרק את הישנים ולהכין את החדר.

החלפת צינורות בחדר האמבטיה במו ידיהם

מערכת ביוב לפי סוג צינור

המשימה העיקרית של הביוב היא אספקת מים טריים וניקוז מן הכיור, אמבטיה ומכשירים אחרים. הביוב בדירה או בבית פרטי הוא מערכת מורכבת למדי, ולעיתים קרובות מסועפת, הכוללת:

 • רזר עם עכביש לצינורות בקטרים ​​שונים;
 • הכביש הראשי שדרכו זורמים מים מהבית;
 • צינור הולך לשירותים (קוטר 50 מ"מ);
 • צינור הולך למטבח;
 • השלכות נוספות.

החלפת צינורות בחדר האמבטיה עם הידיים שלך

היום אתה יכול לקנות סוגים שונים של צינורות, שונים בחומר של ייצור, מאפיינים, מחיר, פרקטיות וכן הלאה. את כולם ניתן לשלב בקבוצות כאלה:

מתכת

בין צינורות מתכת, הנפוצים ביותר הם ברזל יצוק. הם עמיד ועמיד ככל האפשר, אבל יכול להיות corroded, מזוהם במהירות כבד מאוד. ככלל, הם מותקנים בבתים ישנים ודירות שנבנו לפני 10 שנים או יותר. בשימוש נרחב ומוצרי פלדה. אבל זה די קשה לעלות צינורות כאלה, כי הם צריכים מכונת ריתוך לחיבור שלהם, ועל חיתוך - בולגרית. אתה יכול לעשות בלי ריתוך, בשביל זה אתה צריך לחתוך את הקצוות של חוט חיבור צינורות. זה נעשה גם כדי לחבר את העגורן. בשל קורוזיה, הצינורות חייבים להיות צבועים כל הזמן.

צינורות מתכת להחליף צינורות ישנים בחדר האמבטיה

מתכת-פלסטיק

הם החליפו את צינורות המתכת. הפנים שלהם עשוי אלומיניום, החיצוני עשוי פוליאתילן. הם לא יכולים להיות corroded, הם די חזק ואמין. צינורות כאלה הם די קל להתכופף ללא צורך חימום על ריתוך. אתה יכול לחתוך אותם עם מסור מתכת פשוטה. לאחר הפשטה עם נייר זכוכית, את הקצוות של הצינור מחוברים אביזרי מיוחד.

צינורות מתכת-פלסטיק להחליף צינורות ישנים בחדר האמבטיה

פוליפרופילן

אלה הם מוצרים פופולריים מאוד בשימוש בעיקר בדירות. הם נבדלים במשקל קל, המראה האסתטי, התנגדות חלודה, כוח הגון וקלות ההתקנה. בטיפול קבוע ובציור, הם לא צריכים. צינורות עשויים פוליפרופילן כפופות בקלות, ניתן לחתוך בסכין פשוטה, והם מחוברים על ידי ריתוך קר או ברזל הלחמה מיוחד, אשר מיומנויות מיוחדות לא נחוצים. מחיר נמוך ומגוון של צינורות כאלה לתרום הפופולריות הגבוהה שלהם.

צינורות פוליפרופילן להחליף צינורות ישנים בחדר האמבטיה

עבודות הכנה

ההכנה כוללת חישוב הצורך בצינורות, חומרים וכלים מיוחדים לעבודה, רכישתם. בנוסף לצינורות, יהיה עליך טיס שונים, מתאמים, חותמות, כלים - בולגרית, ריתוך, ברגים, מקדחה, סכין, פטיש ואחרים (בהתאם חומר צינור). כדי לחשב כראוי את הצורך בחומרים, עדיף לצייר תוכנית ביוב.

המיקום של צינורות מוחל לפני ההתקנה. בעת התקנת הניקוז, נלקח בחשבון זווית היצר הנדרשת ליציאה טובה יותר של מים דרך הצינורות והיעדרם של כפכפים. חישוב זה מאוד פשוט:

 1. עבור צינורות עם קוטר של 80-100 מ"מ, הזווית צריכה להיות 2 אחוזים.
 2. עבור צינורות 40-50 מ"מ - 3 אחוזים.

בפועל, הכל פשוט מאוד. לדוגמה, אם נעשה שימוש בצינור בקוטר של 50 מ"מ, אז על כל מטר באורך שלו המדרון צריך להיות 3 ס"מ.

הכנה עבודה להחליף את צינורות המים בשירותים עם הידיים שלך

פירוק צינורות ישנים

עבור פירוק צינורות ישנים, פטיש עם אזמל יכול להספיק, אבל לפעמים אתה לא יכול לעשות בלי בולגר או נקב. יש להקפיד על סדר העבודה הבא:

 1. בכל הבית או בדירה המים כבויים. לאחר מכן לפרק את bushings.
 2. יתר על כן, מנופים הכניסה הישן הם דפוק, צינורות מנותקים חדשים הם דפוק.
 3. ברזי הכניסה סגורים, ולאחר מכן ניתן להפעיל את המים.
 4. מ צינורות ישנים אתה צריך לנקז את המים כמה שיותר, ניתוק ברזים ומכשירים אחרים.
 5. צינורות מתנתקים מן הביוב והם יכולים להיות חתכים בבטחה.

הסר מסמרת פלדה לבנים או קירות בטון, ולכן הם פשוט מנותקים על ידי הבולגרי. צינורות חדשים צריך להיות מונח קרוב לרצפה ככל האפשר, כך הקירות לא תכריכים.

פירוק צינורות ישנים בחדר האמבטיה במו ידיך

שלבי עבודות התקנה

כאמור, קשה להחליף צינורות בחדר האמבטיה בעצמך, אבל זה קל. הכל תלוי בהיקף העבודה המוצעת, בזמינות הכלים והכישורים הדרושים לעבוד איתם.

תהליך התקנת הצינורות עשוי להיות שונה בתנאים שונים, אך הצעדים הסטנדרטיים הם כדלקמן:

 1. אם כל עבודות ההכנה והפירוק יושלמו, מסנן מותקן לאחר שסתום וכיבוי. אותו הדבר נעשה עם מים חמים.
 2. דלפקים ממוקמים כך החצים המיוחדים עליהם להראות את כיוון התנועה של המים.
 3. לאחר מכן להתקין ישירות את הצינורות. תהליך זה תלוי בסוג שלהם. מאז כמה באיכות הטובה ביותר הם צינורות פוליפרופילן, נשקול את תהליך ההתקנה באמצעות הדוגמה שלהם. חיתוך הצינורות לשברים נפרדים, הם מחוברים במקומות הנכונים, מודבקים או מרותך עם הלחמה.
 4. עבור חיבורים, מתאמים שונים, זוויות, מרפקים ו couplings מיוחדים זמינים, המאפשרים חיבור צינורות ממתכות שונות.
 5. הזמן לחימום הצינור וההתאמה עם ברזל הלחמה תלוי בקוטר שלהם. תוכל לגלות זאת מההוראות לכלי זה. הפלסטיק מתייבש ומתקצר תוך פחות מדקה.
 6. מאז מים חמים מעט מרחיב את צינורות פוליפרופילן, התקשרות נוקשה שלהם לקיר אסור. זה צריך להיות הזזה, אשר ניתן להשיג עם קליפים פלסטיק, מהודק לקיר ידי מסמרת.
 7. מומחים ממליצים על מכונת כביסה, דוד, מקלחת ומכשירים אחרים בחדר האמבטיה ובמטבח להתקין שסתומי כדור נפרדים. הם מכסים את המים רק על אובייקט מסוים, ולכן זה לא צריך להיות כבוי בכל הבית בעת תיקון טכניקה אחת.
 8. על כל חיבורי הברגה להיות אטומים היטב.

החלפת צינורות בחדר האמבטיה עם הידיים שלך

התקנה של מים חמים וקרים מטר בחדר האמבטיה עם הידיים שלך

שלבי עבודה על החלפת צינורות מים בחדר האמבטיה

כדי לבדוק את הפעולה של הביוב, יש צורך להפעיל את המים הקרים והחמים לסירוגין. אם אין דליפה בנקודות החיבור במשך 10 דקות, אנחנו יכולים לדבר על החלפת מוצלחת של צינורות בחדר האמבטיה.

החלפת צינורות בחדר האמבטיה עם הידיים שלך

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 3