בחירת טור גז לחימום מים

עמודת הגז היא תנור חימום, פועל על גז טבעי. אם אין לך אספקת מים חמים, אבל הגז מסופק, ציוד זה יגדיל את הנוחות של החיים שלך. אתה פשוט לפתוח את הברז, מים חמים רץ ממנו, ואת הטמפרטורה שלו מוסדר על ידי עצמך. גם אם יש לך אספקת מרכזי של מים חמים בבית או בדירה, אבל אתה לא מרוצה עם המחיר שאתה צריך לשלם עבור חימום, או אולי אתה לא מרגיש בנוח עם הטמפרטורה, התקנת טור גז גם לפתור בעיות אלה. חימום מים עלויות הרבה פחות ממה שהוא מסופק מרכזי - זה חיסכון משמעותי על חשבונות השירות. כדי להבין איזה טור גז הוא הטוב ביותר, יש צורך ללמוד את המבנה של הציוד וסוגיו. אז הבחירה בשבילך תהיה פשוטה ומודעת.

איזה עמודה גז תלוי בדרישות שלך

איזה עמודה גז תלוי בדרישות שלך

מבנה עמודת הגז

תזרים דרך גז תנורי גז מורכב משלוש יחידות עיקריות:

  • מבער גז ומערכת פליטת גז;
  • מחליף חום;
  • הצתה ומודול בקרה.
המבנה של דוד מים עם ניצוץ piezo

המבנה של דוד מים עם ניצוץ piezo

כל הצמתים האלה יש כמה שינויים הפריסה שלהם נותן מודלים שונים עם מאפיינים שונים. כל זה מאפשר לך לבחור את היחידה עבור הדרישות שלך, כי אתה יכול לדעת איזה טור גז הוא הטוב ביותר, אתה יכול רק להיות מחובר למצב מסוים.

סוג של הצתה

על מנת שהטור יפעיל את עבודתו, יש צורך להצית את הגז. דגמים ישנים הודלקו ביד, והביאו גפרור בוער למצת. היום יחידות כאלה לא על מכירה יותר, הם בעבר. הם הוחלפו על ידי אחרים שעובדים במצב אוטומטי או אוטומטי למחצה.

Piezo הצתה

בעמודות גז עם אלמנט piezoelectric, ההצתה מתרחשת במצב חצי אוטומטי. ישנם שני מבערים - הראשי טייס. מבער טייס הוא פתיל קטן שנשרף כל הזמן, ללא קשר לשאלה אם יש זרימת מים חמים או לא. המבער הראשי פועל רק כאשר הברז פתוח. כל שאר הזמן הוא כבוי.

הסדר של הפעלת טור גז עם ניצוץ piezo הוא פשוט: לחץ על הכפתור בלוח הקדמי, ניצוץ מופיע על הנרות, אשר האורות את מבער הטייס. כאשר הברז החם נפתח, הגז מסופק למבער הראשי, וההצתה מגיעה מבער הטייס. בעוד יש זרם של מים, שתי מבערים לשרוף. העגורן היה סגור, אספקת הגז הראשי נפסקה, ושוב רק הטייס נשרף.

התקן הצתה פיזואלקטריים עבור עמודות גז הוא מכשיר פשוט וזול

התקן הצתה פיזואלקטריים עבור עמודות גז הוא מכשיר פשוט וזול

מהם היתרונות של עמודות גז עם piezoelements? אלה הם מודלים הזול ביותר, הם בדרך כלל יש שליטה מכנית - הרגולטור המאפשר לך לשנות את גובה הלהבה, ובכך להתאים את הטמפרטורה של המים החמים. מודלים אלה אינם חסכוניים באנרגיה, אשר יכולים להיות חשובים לנתינה.

יש חסרונות יותר והם רציניים יותר. הפתיל נשרף (צריך לשרוף) כל הזמן תוך כדי שימוש בעמודה, וזה זרם הזרימה. תן לזה להיות קטן, אבל קבע, כתוצאה מכך, במשך חודש פועל כמות די הגון. אז זה לא הדרך החסכונית ביותר לחמם מים. השני מינוס קשורה גם עם שריפת הפתיל. אם זה יוצא, אתה לא תוכל להדליק את הטור. הפתיל נכבה משום שהוא חסר חמצן לבעירה, או בגלל טיוטה לאחור מופקת מעת לעת הארובה, אשר נושף את הלהבה. מאז יש בקר אש, זה לא מפחד - הגז נסגר באופן אוטומטי, אבל הצורך להדליק את המבער טייס שוב לא נעים.

הצתה חשמלית

עמודות גז אוטומטיות יש אש חשמלי. זהו מחולל ניצוץ המופעל בעת פתיחת העגורן. שאר הזמן את הגז לא לשרוף, אשר חוסך דלק באופן משמעותי. יש הצתה חשמלית, עובד על סוללות, יש - מן הרשת של 220 V. איזה טור גז הוא הטוב ביותר עבור פרמטר זה נבחר על פי הנסיבות.

אם לעיתים קרובות לכבות את האור, זה הגיוני לבחור מודל שפועל על סוללות. כפי שאתה יודע, במקרה זה, אתה צריך לוודא שהם לא "לשבת". אם אין בעיה חשמל או יש מקור כוח גיבוי, עדיף לבחור טור גז מופעל על ידי 220 V. לאחר כבל היה מחובר לשקע ונשכח על זה. צריכת החשמל היא מועטה, כך שאין להם כמעט שום השפעה על חשבונות.

המבער החשמלי נשלט על-ידי מיקרו-מעבד

המבער החשמלי נשלט על-ידי מיקרו-מעבד

מכונות אוטומטיות למכירת גז נמצאות בשליטה אלקטרונית. במקרה יש לוח עם המיקרו, הטמפרטורה הרצויה מוגדר מלוח בקרה קטן (לחצני כפתור או חיישן). מיד לעתים קרובות לשים מסך גביש נוזלי קטן, אשר מציג את המצב הנוכחי של הציוד, טמפרטורת המים, אם הוא מחומם. סוג זה של טור גז הוא הטוב ביותר, אם אתה מעריך את הנוחות של הטיפול.

חסרונות - מחיר גבוה יותר הביקוש לכוח. אלקטרוניקה זקוקה מתח יציב של 220 V, עם סטיות קטנות של סדר V. 2 * 3 פרמטרים אלו לא נשמרו, כך הגייזר האוטומטי פעל מייצב ארוך נדרשת, ואין טוב יותר מאשר ממסר, ואלקטרוניקה. זה לא רק מייצב את המתח, אבל אפילו מתאר את הצורה של הדחפים, שהוא גם מאוד חשוב עבור מים מיובאים טורים.

מבער, חדר בעירה, מעשנה

המים בעמודה של גז מחומם על ידי החום משוחרר על ידי הבעירה של הגז. הבעירה עצמה מתרחשת מבער, וזה "ארוז" לתוך תא הבעירה. גזים unburnt שנותרו בחדר מוסבים דרך הארובה. הבה נבחן את כל המכשירים האלה ביתר פירוט.

המבער הוא היחידה הראשית

המבער הוא היחידה הראשית

מבער

מקור החום בעמודת הגז הוא מבער גז. ישנם שלושה סוגים: שלב אחד, שני שלבים, מאופנן. שני המינים הראשונים לא נמצאו בזמן האחרון - הם אינם מאפשרים שמירה על טמפרטורה מסוימת, ולכן אין טעם לשקול אותם - לכל העמודות יש מבער מודולציה.

אז זה נראה כמו מבער גז עבור טור בצורת מותקן

אז זה נראה כמו מבער גז עבור טור בצורת מותקן

מודולציה של מבערים ניתנת לשליטה ידנית - עם ידית מיוחדת המותקנת על הדיור - או באמצעות מיקרו-מעבד ששומר על טמפרטורת המים הקבועה. המבערים עשויים בעיקר פלדה מגולוונת, כמו חומר זה הוא אופטימלי לביצוע משימות להגדיר. זה זול, עמיד, יש טמפרטורת התכה גבוהה, בדרך כלל סובל חימום תכופים.

סוגי החדר בעירה ארובה

תאי הבעירה בעמודי גז הם משני סוגים - פתוחים וסגורים. השם שלהם משקף את המהות:

  • (טורבינה, מאוורר) הוא קופסת מתכת שבה מותקן מבער עם פעמון על מנת להתקין ארובה;
  • פתוח (אטמוספרי) - זה בעצם כל הגוף של הטור, שכן אין מקום מבודד, רק מבער מותקן במקום מסוים, יש העליון עם פעמון על הדף, אליו הארובה מחובר.

ארובה שונה נדרשת עבור סוגים שונים של תאי בעירה. בתא פתוח, צריכת האוויר מתרחשת מהחדר, כך מערכת אוורור יעיל, אספקת אוויר רגילה ארובה אטמוספרי שנפתח לתוך צינור האוורור הוא הכרחי. החדר הסגור מצויד בארובה קואקסיאלית (שני צינורות בקטרים ​​שונים, מוכנס אחד לשני), אשר הובילה דרך הקיר לרחוב. במקביל, מוצרים בעירה נאלצים החוצה, בעזרת מאוורר דרך הצינור הפנימי, ואת זרימת החמצן ישירות מבער דרך אחד חיצוני.

תאי בעירה פתוחים וסגורים בעמודות הגז דורשים התקנה של ארובה אחרת

תאי בעירה פתוחים וסגורים בעמודות הגז דורשים התקנה של ארובה אחרת

יציב בתנאים נורמליים הוא עמודה גז עם תא בעירה סגור, אבל יש חסרונות. הארובה יכולה להיות קפואה בחורף, מה שגורם לטור לצאת (האוטומציה שלו הוא כבה, אשר שולט על פליטת גז הפליטה). הנקודה השנייה - עם רוח רוח חזקה חזקה, זרימת האוויר יכול לפוצץ את הלהבה. אספקת הגז כבוי על ידי אוטומציה זהה, אבל המצב הוא לא נעים. הנסיבות השלישית היא כי לא כל רשויות העיר לאפשר חורים לקיר בבתים וצינורות.

אז, במקרה זה, זה גם קשה לומר בדיוק איזה טור גז קשה יותר - זה תלוי בגורמים רבים.

מחליף חום

חימום של מים מתרחשת בזמן שהוא זורם דרך מחליף חום. זה צינור מתכת מותקן מעל מבער. צורת מחליף החום בעמודת הגז מיוחדת - בחלק התחתון יש צינור נחש עם סנפירים, ואז מתנוסס סביבו גיליון מתכת, שעליו מקובע צינור. רצים לאורך השביל הארוך הזה, המים מתחממים מהמתכת המחוממת.

אז זה נראה כמו מחליף חום עבור טור גז

אז זה נראה כמו מחליף חום עבור טור גז

הפוך מחליפי חום פלדה מגולוון (אפשרות התקציב ביותר), נירוסטה ונחושת. הטוב ביותר במונחים של העברת חום יעיל הוא נחושת. הם חסכוני ביותר, אבל גם יקר. עמיד ביותר הם נירוסטה, אבל יש להם מקרה הרבה יותר גרוע עם העברת חום. וזה יותר טוב במקרה הזה - זה תלוי בך. בחר את האיכות כי הוא יותר חשוב לך.

אם אתה מחליט לקנות טור גז עם מחליף חום נחושת, אל תנסה למצוא מודל זול. כדי להפחית את המחיר, היצרנים להשתמש בנחושת באיכות נמוכה, ואפילו צינורות עשויים עם קירות דקים. מחליף חום כזה ישמש תקופת אחריות, ואז יתחילו בעיות - הוא ידלוף.

אם תסיר את המכסה, תראה פיסטולות בצינורות, שדרכו המים מטפטפים. הם ממוקמים על החלק החיצוני של הצינור, רק במקום שבו צורות מעובה. בעובי הרגיל של צינור זה לא נורא, אבל קירות דקים במהירות corrodes. מחליף חום כזה עם דליפה אין צורך לשנות (זה עולה בערך 1/3 של המחיר הכולל), זה יכול להיות אטום. זה ידרוש הלחמה עקשן עם נקודת התכה של כ 200 מעלות צלזיוס, ברזל הלחמה חזק השטף הלחמה. הטכנולוגיה של העבודה היא נפוצה - כדי לנקות את השטח הפגוע לנקות מתכת, degrease, zaludit, הלחמה.

כיצד לקבוע את הכוח

קודם כל, יש צורך לקבוע את קיבולת או קיבולת של עמודת הגז. אלה שני מאפיינים הקשורים זה בזה, המשקפים את המאפיינים השונים של היחידה. ביצועים - זה כמה ליטר מים לדקה טור יכול להתחמם, ואת הכוח - כמה חום זה יכול להקצות. יצרנים מסוימים מצביעים על יכולת, אחרים - פרודוקטיביות, אז אתה צריך להבין בדיוק מה שאתה צריך.

בואו הראשון להבין איזה סוג של ביצועים אתה צריך טור גז. זה תלוי במספר הצרכנים כי צריך להיות מסופק עם מים חמים. ישנם שיעורי צריכה לציוד מסוגים שונים: