כיצד לבחור מסנן מים מתחת לכיור

מי ברז בברזי השתייה שלנו אינו מתאים. כדי לא לקנות בבקבוק, אתה יכול להביא אותו למצב הרצוי. אחת הדרכים היא לשים מסנני מים מתחת לכיור. הם מצוידים בדרך כלל עם מנוף קטן, מותקנים פשוט. מינוס שלהם הוא המחיר הגון ואת הצורך להחליף את מחסניות. יש תנאי אחד לעבודה מוצלחת ומתמשכת שלהם - הם בדרך כלל לנקות את המים, אשר מתאים GOST. אם החריגים על פי כמה קריטריונים הם חריגה בהרבה, עליך להתקין התקנים להסרת עודף זיהום לפני ההתקנה. 

מסנני מים מתחת לכיור מביאים מי ברז למצב של מי שתייה

מסנני מים מתחת לכיור מביאים מי ברז למצב של מי שתייה

מהם המסננים לשטיפה

כדי ללמד מי שתייה בבית, יש מסנני מים לשטיפת שני סוגים - מחסנית באמצעות טכנולוגיית אוסמוזה הפוכה. אלה מודלים נייחים דומים מאוד במראה. הם מורכבים מכמה בקבוקי פלסטיק, בהם מסנני האלמנטים נמצאים. סוג של אלמנטים אלה הוא ההבדל.

מטוהרים על ידי מים אוסמוזה הפוכה יכול להיות שיכור ללא רותחים

מטוהרים על ידי מים אוסמוזה הפוכה יכול להיות שיכור ללא רותחים

מחסנית אוסמוזה הפוכה: מה ההבדל

ההבדל העיקרי בין מערכת אוסמוזה הפוכה ושימוש בקרום sempermeable מיוחד. כל הנקודה של ניקוי זה הוא רק מולקולות קטנות של מים לעבור דרך נקבוביות קטנות מאוד של חומר זה. חומרים אורגניים וחומרים אנאורגניים מתמוססים פשוט אינם עוברים דרכו. הכל מתעכב, עד חיידקים ומיקרובים.

מידת טיהור המים על ידי מערכות אוסמוזה הפוכה הוא 98-99%. כלומר, בפלט אנחנו מקבלים מים מזוקקים כמעט, אשר אין טעם ולא ריח. וזה חיסרון - שימוש ממושך זה מוביל לשטיפת משם של מלחים מהגוף. בגלל הפלט של מערכת אוסמוזה הפוכה לשים את mineralizer (בדגמים מסוימים הוא מיד בחבילה). זהו בקבוק נוסף, אשר מלא מינרלים. זה מעשיר את הרכב המים, מביא אותו לנורמלי.

גייזר 3IVS Lux - אחד המסננים המותקנים מתחת לכיור מתאים למים בעלי כמות גבוהה של ברזל

גייזר 3IVS Lux - אחד המסננים המותקנים מתחת לכיור מתאים למים בעלי כמות גבוהה של ברזל

בעת שימוש מסננים מחסנית נייחים מתחת לכיור, לא תקבל מספיק מים נקיים. אוסמוזה הפוכה מסירה מלחים, מסננים זרימה (וגם קנקנים) להסיר אותם באופן חלקי, להחליף אותם עם אלה נייטרלי או שימושי. ההבדל, כמו, הוא ברור וטעם טוב. בנוסף, לאחר מסנן הזרימה מתחת לכיור, החלאה נשארת בקומקום, אבל יש לה אופי שונה - הוא הופך רופף להסיר בקלות.

בעת שימוש במסנן קרום מתחת לכיור לא ניתן לומר כי העניים טיהור (כ 70-80% לעומת 95-98% עבור אוסמוזה הפוכה), אך ללא נוכחות של שלב הטיפול חיידקים (ישנם אלמנטים מסנן עם תוספות כסף) לשתות בלי להרתיח אותו יכול להיות מסוכן , אם כי רבים לשתות ולא להתלונן על הבעיות.

תכונות של המבצע

מטבעו מערכת מחסנית מערכת אוסמוזה הפוכה - מסנן רב שלבית הדורש רגילה של החלפת אלמנטים מסננים. כאן יש צורך להיות קשובים. לכל חבר כזה משאב מסוים, אשר מצוין בדרך כלל בליטרים (כך זה יכול למחזר מים ללא איבוד איכות) בדרך כלל מעידות timeslot מקבילים - שישה חודשים, שנה, וכו ' כלומר, גם אם המסנן לא מילא את המשאב שלו, זה חייב להיות שונה. כל שעליך לעשות הוא שהם צוברים מיקרואורגניזמים אשר, כאשר הפרת תנאי יכול בכמויות גדולות ליפול לתוך המים. לכן, גם אם המסנן יש לתת הרבה פחות מים ממה שהוא יכול, זה עדיין צריך להיות מוחלף.

Aquafor Crystal Eco N - לניקוי וחיטוי מים של קשיחות מוגברת

Aquafor Crystal Eco N - לניקוי וחיטוי מים של קשיחות מוגברת

יש מצב נוסף - מים מתדרדר באיכות עוד לפני מרווח הזמן שצוין ומשאב. זה קורה ברמת מוגברת של זיהום, אשר מייצר את המשאב הזה הרבה יותר מהר. לכן, אלמנט המסנן מפסיק - באופן מלא או חלקי - לבצע את תפקידיו. ישנן שתי דרכים: לשנות את האלמנטים המסנן כפי שהם הופכים מזוהמים, או לשים מידה נוספת של ניקוי לפני ההתקנה, אשר יפתור את הבעיה.

תכונות של בחירה

מערכת מחסנית הוא טוב בכך ניתן לבחור את האלמנטים מסנן בהתאם להרכב של המים (אנחנו מדברים על שתי המערכות). לכן, לפני רכישת זה הגיוני לעשות ניתוח מים, ולאחר מכן לבחור את הרכב המסננים כדי בכוונה להסיר את הבעיה הקיימת. לדוגמה, מערכות אוסמוזה הפוכה לא עובדות היטב על מים עם תכולת ברזל גבוהה. אם יש לך בעיה כזו, לפני ההתקנה אתה צריך לשים ציוד להסרת ברזל (צמחים אוורור או מסננים קטליטיים), ורק אחרי אותם זה כבר אפשרי לחבר מסנני מים תחת מכונת כביסה עם אוסמוזה הפוכה.

הנקודה השנייה: עבור פעולה רגילה של אוסמוזה הפוכה דורש לחץ הגון. בהתאם לסוג של קרום דורש 1.5 ATM (50G) או לפחות 3 ATM (100G). אם הצנרת שלך היא לא לחץ כזה, יש צורך להתקין או להוציא את המשאבה (ועוד כמה יקרה), או להגדיר את המשאבה כדי להגביר את הלחץ.

מה עוד צריך לזכור? כי אוסמוזה הפוכה מחובר הביוב. שם הוא רוקן את ריכוז המלחים, אשר מוסרים מן המים. אם אתה מתכנן להתקין בבית פרטי, ויש לך בור ניקוז או קיבולת האחסון, אתה צריך לשאת את זה בחשבון. כמות נאותה של מים זורמת למערכת הביוב - מתרוקנים 2-4 ליטר ריכוז לכל ליטר של מים מטוהרים (תלוי בקשיות). מסנן המחסנית הרב-שלבי מחובר רק לאספקת המים, וכל המלחים שנותרו נשארים במסננים.

Aquafor Morion - אוסמוזה הפוכה עם מינרליזציה

Aquafor Morion - אוסמוזה הפוכה עם מינרליזציה

יש עוד דעה כי מאז אוסמוזה הפוכה מסיר כמעט את כל המלחים, עם שימוש ממושך של מים כאלה, מלחים מופרשים מהגוף. כדי לפתור בעיה זו, מינרליזר ממוקם ליד היציאה של המסנן - נורה מלא מלחים מינרליים. זה יכול ללכת באסיפה, אבל אתה יכול לשים את זה אחרי המסנן. רק אני חייב לומר כי זה יותר נעים לשתות מים ללא מינרליזציה מאשר מים "מלוחים", עדיף לטעום את הכלים על מים כאלה. כי יצרנים רבים מספקים שני מצבי פעולה - עם מינרליזציה או בלי (בורר על הברז).

זה כמו, את כל המידע שיכול איכשהו להשפיע על הבחירה שלך בין פילטר רב שלבית, הנורה ואת אוסמוזה הפוכה. באופן ספציפי לומר כי מסנן מים אלה מתחת לכיור הם טובים, והם - לא, אף אחד מהמומחים אומרים. לכל אחד יש נקודת מבט משלו, ועל כל "טוב" - האפשרות שלו. לאחר מכן, נעסוק בכל מערכת בנפרד.

מסנני מולטיסטג 'עם מחסניות

המחסנית עצמה מורכבת ממארז ומרכיב מסנן. מאיזה זיהום הניקוי מתרחש תלוי באלמנט המסנן. המים נעים כדלקמן:

כיצד פועלת המחסנית

כיצד פועלת המחסנית

 • נכנס צינור הצינור;
 • זורם בין קיר הנורה לבין המחסנית;
 • עובר דרך החומר של מחסנית הוא ניקה;
 • על חלל אלמנט המסנן עולה כלפי מעלה;
 • יוצא מהצינור השני.

במסננים רב-שלביים למי שתייה, המרה כזו מתרחשת באופן רציף בכל אחת מהבקבוקות. כדי שזה יהיה אפשרי, כולם מאוחדים על ידי אלמנט משותף הממוקם בחלק העליון וחיבור החיל היחיד למערכת אחת.

ישנם מסננים רב שלבים עבור מים מתחת לכיור בכל לחץ שיכול להבטיח את תנועת המים. צלוחיות עשויים בדרך כלל מפלסטיק, זה יכול להיות שקוף או לא. לפעמים יש מקרים של נירוסטה, אבל זה יקר ולא מאוד.

פרמטרים ומאפיינים

האינדיקטורים העיקריים הם פריון, אובדן לחץ, טמפרטורת ההפעלה המקסימלית. לרוב בעת בחירת מסנן מתחת לכיור למשוך תשומת לב לביצועים - כמות המים שניתן לנקות על ידי היחידה לתקופה מסוימת של זמן. בדרך כלל מצוין ליטר לדקה (l / min), אבל יכול להיות בעוד שעה או דפיקות. במידת הצורך, כל הערכים האלה יחושבו מחדש.

הבא, אתה צריך לשים לב לגודל של המסנן. ישנם שני גדלים סטנדרטיים:

 • כחול גדול (BB) (ברוסית BigBlu) - קוטר של 185 מ"מ;
 • סלים קו (SL) (Slimline בקול הרוסי) - קוטר 120-130 מ"מ.

המסננים הנפוצים ביותר הם בפורמט גדול יותר, ורצוי לקחת אותם - לא יהיו בעיות עם החלפת מחסניות. ישנם מקרים של גודל הפרט, אבל הקושי כאן הוא כי במקרה זה אתה תהיה קשורה לחלקים של חברה אחת בלבד, ואילו אלמנטים מסנן סטנדרטי ניתן לקחת מיצרנים אחרים. נכון, "הראש" לא תמיד מתאים למכסה, אבל במקרים אלה יש מתאמים.

ישנם מקרים שונים של גובה. הגדלים הנפוצים ביותר הם 10 ו - 20 אינץ '. אם היתרי החלל, עדיף לקחת גדולים יותר - המשאב הוא יותר, יש צורך להחליף מחסניות בתדירות נמוכה יותר. אבל באופן כללי, בעת בחירת הגדלים, אתה צריך לנווט על פי הצרכים - עבור אדם אחד או שניים זה מספיק עבור מסנן קטן מתחת לכיור. אחרי הכל, גם אם מחסנית לא עובד את המשאב שלה, לאחר פרק זמן מסוים זה חייב להיות שונה.

מהם רכיבי המסנן?

מומסים חומרים אורגניים ואי-אורגניים רבים מאוד מים בנוסף תרחיף מכני מכיל זיהומים - חול, חלודה, וכו 'פרוסות underwinding על מנת להשיג מי שתייה רגילים, יש להסירם או להביא אותם למסלולם. לשם כך, נעשה שימוש באלמנטים מסננים שונים, כגון מחסניות. הם באים במספר סוגים:

 • פוליפרופילן. במערכות ניקוי מרובות שלב לשים הראשון. המשימה שלהם היא להסיר זיהומים מכניים. זיהום מצטבר על פני השטח ועל עובי החומר.
 • פחם. הם מכילים פחמן מופעל. כלור נגזר תרכובות שלו, גם להתמודד עם תרכובות אורגניות, להסיר ריחות זרים. מחסניות כאלה יכולים להיות פחמן מופעל רגיל עשוי קליפת קוקוס (גרעיני או לחוץ). בהתאם לסוג הפחם, יעילות הניקוי משתנה (הטוב ביותר הוא שמן קוקוס).
 • חילוף יון. מחסניות אלה מכילים שרפים יון החליפין. הם מצוינים בריכוך מים - מלחי מגנזיום וסידן (מלחי קשיות) מוחלפים בנתרן. חוסר שלהם - הצורך התחדשות תקופתית (שחזור היעילות). את הזמן ניתן לעקוב אחר המראה של קנה המידה בקומקום.
 • משולב. במערכות multistage משמשים לעתים נדירות, בעיקר בגירסאות יחיד במעגל. שלב מספר סוגים של רכיבי מסנן. איכות הניקוי גרועה יותר, אבל אם יש צורך, מעט לשפר כמה פרמטרים בבת אחת (קצת לא מתאים לנורמה), אתה יכול להשתמש באפשרויות אלה.

  מחסניות שונות לא רק נכסים, עדיין לא בקוטר ואורך

  מחסניות שונות לא רק נכסים, עדיין לא בקוטר ואורך

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  39 − 36 =