אנחנו נלחמים עם מגע בחדר האמבטיה – האמצעי היעיל ביותר

אנחנו נלחמים עם מגע בחדר האמבטיה - האמצעי היעיל ביותר

אמבט נוצץ הוא לא רק קומה נקייה, אלא גם אינסטלציה מבריקה ואריחים על הקירות. אם אתה לא באופן קבוע לנקות ולנקות את החדר הזה, אז בקרוב מספיק, אפילו אמבטיה משופצת איכותית ומודרנית ייראה מוזנח ולא מסודר. כל האשמה על הלוח, אשר בסופו של דבר מופיע על הקירות אינסטלציה. במאמר זה אנו אגיד לך איך אתה יכול להתמודד עם סוגים שונים של פשיטה, ולכן זה נראה, ומה אמצעי מניעה יעזור לך להתמודד עם בעיה זו בתדירות נמוכה יותר.

לאחר הניקוי

סיבות

הבה נבחן בפירוט את סוגי הפשיטה ואת הסיבות להתרחשותם.

לוח על הצנרת

מאז מוצרי אינסטלציה פעיל אינטראקציה עם מים, הם במהירות ליצור לוחית. במים הזורמים דרך צינורות הביוב שלנו, מלאים במינרלים שונים ובסיד.

לאחר שהמים פוגעים בכל משטח ומתאדים, חלקיקי הלימון נשארים במקומו. בהתחלה הם בקושי מורגש לעין, אבל ככל החלקיק גדל יותר, את עובי השלט עולה.

לוח על הצנרת

אבנית, או כפי שהיא מכונה גם, אבן גירית, עשויה להופיע על האסלה, שבה זורם מכל הניקוז, ועל מנופים, על האמבטיה, על צינורות וכו '. בנוסף לקלקול המראה של המוצר, הוא גם מעכב את פעולתו.

לוח על האסלה

צעיף על הקירות

כאשר אנו מדברים על פשיטה על קירות חדר האמבטיה, אנו מתכוונים ציפוי סבון, אשר יכול להיווצר לא רק על האריח, אלא גם על לוחות PVC, בטנה ומשטחים אחרים. מים חמים מעורבבים עם דטרגנטים, בצורה של אדי מים מתיישב על הקירות משאיר שכבת סבון דק על אותם. עם הזמן, שכבה זו הופכת ציפוי סבון, וזה קל מספיק להסיר בהתחלה, אבל עם הזמן זה הופך להיות יותר ויותר קשה לנקות.

צעיף על הקירות

התקף פטרייתי

הלחות המוגברת בחדר מעוררת את ההתפתחות הפעילה של פטריות שונות, אשר לעתים קרובות ניתן למצוא את התפרים בין האריח, בצומת של חדר האמבטיה והקיר ובמקומות קשה לגשת לניקוי.

התקף פונגי לא רק מקלקל את המראה של החדר, אבל זה גם מזיק לבריאות, ולכן זה חייב להיות מאומץ באופן פעיל עם סוכנים אנטיבקטריאליים.

פטריות על האריח

פשיטה על מנופים

מאז רוב הבתים עכשיו להשתמש ברזים מצופים ניקל ברזים, כל גירושין עליהם מיד להיות מורגש. אם הם לא לנקות באופן קבוע, הם יכולים ליצור הן סבון אבנית.

פשיטה על מנופים

אם הברז דולף איפשהו, אז אתה עלול גם להיתקל בבעיה של רובד חלודה. שלה הכי קשה לנקות. בנוסף, חלודה מהברז יכול גם צבע משטחים שאינם מתכתיים אחרים, כגון תחתית הכיור או האמבט. לכן, כדי להתמודד עם חלודה יש ​​צורך במועד.

חלודה על מיקסר ואמבט

הסרת פיקדון

לכל פילגש יש דרכים משלה ושיטות להתמודד עם הפריחה בחדר האמבטיה. מישהו מעדיף להשתמש בתרופות עממיות שנבדקו בזמן. הם אינם מכילים כימיקלים מסוכנים ופחות תוקפני להשפיע על פני השטח להיות מטופלים.

מנקי חדר אמבטיה

מישהו מעדיף מנקה מסחרי. כרגע, בשוק יש תחרות רצינית למדי בין היצרנים של דטרגנטים שונים לניקוי חדר האמבטיה ושירותים. עם זאת, עקרון הפעולה של כל האמצעים הללו דומה. בואו נסתכל מקרוב עליהם.

לא משנה איזה סוג של סוכן ניקוי אתה משתמש, תצטרך להצטבר עם סמרטוטים, מברשות, ספוגים וכלים אחרים. כדי לנקות את השלט קשה להגיע למקומות ותפרים בין האריחים, תצטרך מברשת שיניים ישנה. כמו כן תצטרך כפפות גומי כדי להגן על הידיים.

תרופות עממיות

הדרך הפופולרית ביותר הראשונה להסיר את השלט הוא השימוש של חומצות שונות הנמצאות כמעט בכל בית.

 • חומצה אצטית צריך ריכוז של לפחות 25%. יש צורך להכין את הפתרון על ידי ערבוב זה עם מים ביחס של 1:20. עדיף לדלל את חומצה אצטית עם מים רותחים תלולים ולאחר מכן לתת פתרון להתקרר קצת. פתרון כזה ניתן לנקות את הלוח עם פאיינס, ניקל, אמייל, זכוכית ומשטחים מתכתיים. עם זאת, הוא אינו מתאים לשימוש על אמבטיות אקריליק על פלסטיק.
 • חומצת לימון פועלת על פני השטח בעדינות רבה יותר, כך שניתן להשתמש בו על כל החומרים. על מנת שהחומצה תפעל, היא חייבת להיות מיושמת בספוג לכל המשטחים המכוסים בלוחות, עד 3 שעות. ואז הוא נשטף עם מים פשוטים. חומצת לימון היא מדולל במים חמים עד גבישים לחלוטין להתמוסס. בממוצע, חבילה אחת של חומצה ליטר משאיר את כוס המים, נמכר בכל חנות מכולת במחלקה עם תבלינים או מוצרי אפייה.
 • חומצה אוקסלית משמש במוצרי ניקוי רכש רבים, שם הריכוז שלה הוא גבוה מאוד. אם אתם מחפשים גרסה רכה יותר של ניקוי, אז אתה יכול להכין את הפתרון באופן עצמאי מן המים מעורבב עם חומצה אוקסלית ביחס הרצוי (בדרך כלל באמצעות פתרון 5%) ולהחיל אותו על משטח מצופה ציפוי במשך כמה שעות. החומצה תפרק את כל הרובד ותצטרך רק לשטוף אותו בזרם מים.
 • יש גם להשתמש בחומצה הידרוכלורית כדי להסיר חלודה, עם זאת, עליך לנקוט זהירות מרבית. בשום מקרה לא צריך להיות מותר לקבל חומצה הידרוכלורית על העור, כמו גם על משטחי מתכת. אבל זה אידיאלי להסרת חלודה משטחים אמייל. לאחר השימוש בחומצה הידרוכלורית, יש לשטוף את המשטח היטב במים זורמים ולשטוף עם חומר ניקוי רגיל.
 • דרך מסוכנת פחות להסיר חלודה היא להשתמש בתערובת של אמוניה ומי חמצן. מערבבים את אמוניה עם חמצן ביחס 2: 1 בצנצנת נפרדת, להחיל את התערובת על סמרטוט ולנגב את אתרי זיהום עם זה. לאחר 10-15 דקות, ניתן לשטוף את התערובת.
 • כמה פילגשים להשתמש בסודה כדי להסיר את השלט. עם זאת, עם כלי כזה אתה צריך להיות זהיר, שכן חלקיקים שוחקים בו מסוגלים לגרד את פני השטח. על איך לא לפגוע במשטחים במהלך הקציר, נדבר רק למטה.

חומצה אצטית

חומצת לימון

חומצה אוקסלית

חומצה הידרוכלורית

סודה

כימיקלים

זה הרבה יותר קל לנקות כימיקלים, ככלל, מהר יותר. אתה לא צריך למדוד את הפרופורציות הנכונות לערבב את הפתרון בעצמך. כל הרכיבים הדרושים לניקוי כבר בשימוש. אתה רק צריך ליישם את המוצר לספוג, אם יש צורך, ספוג בעבר במים, לנגב את פני השטח, ולאחר מכן לשטוף את שרידי שלט וקרנות עם מים רגילים.

דטרגנטים כימיים נמכרים כמו ג 'ל, אבקה ורסס. לפני הקנייה, לקרוא בעיון את המידע על התווית. זה צריך לציין לא רק את הדרך של שימוש סוכן ניקוי, אלא גם לניקוי אשר משטחים מוצר זה מיועד. כך, למשל, אבקות שוחקים חומרי ניקוי המכילים חומצות אינם מתאימים אמבטיות אקרילי.

דטרגנטים לשירותים

ככל מרוכז סוכן ניקוי, פחות זמן לוקח לשמור את זה על פני השטח כדי לטפל. מרווח זמן זה יכול לנוע בין מספר דקות למספר שעות. אם אתה מתמודד עם פריחה ישנה, ​​אז שום אמצעי לא יעזור לך להתמודד עם זה פעם אחת, לא משנה כמה אתה מחזיק את זה. תהליך הניקוי יהיה לחזור על עצמו כמה פעמים לפני שתוכל להיפטר לחלוטין לכלוך מעצבן.

מנקה את האמבטיה

השימוש בכספים בהתאם למשטח

הסוג והחומר של פני השטח שעליהם נוצר הלוח יש השפעה משמעותית על אופן ניקויו:

 • מוצרי ברזל יצוק הם לפחות קפריזית. הם ניתן לנקות כמעט בכל אמצעי, למעט חומצות חזקות, כגון חומצה הידרוכלורית.
 • משטחי אמייל וכרום מצופה לא ניתן לנקות עם אבקות וחומרים שוחקים אחרים שיכולים לשבש את שלמות הציפוי. הם מנוקים עם פתרונות מימיים שונים, ג'לים וחומרי ניקוי נוזלי אחרים. זה חל גם על כלי זכוכית וחרסינה. כדי להיפטר שלט על אמייל ולהחזיר אותו לובן המקורי גם לעזור אקונומיקה.
 • היחס הזהיר ביותר דורש אמבטיה אקרילית. זה יכול להיות ניקה של רובד רק בעזרת טבעי, חומצות טבעיות או אמצעים מיוחדים לשטיפת משטחים אקריליים. לאחר טיפול פני השטח עם פתרון חומצה, מומחים ממליצים לנטרל את השפעתה עם כל חומר ניקוי אלקליין.
נקו את המראה

נקו את העגורנים

אנחנו מנקים את האסלה

טיפול של חדר אמבטיה אקרילי

איך לא לקלקל את פני השטח

זה לא עבד כמו פתגם "רצינו הכי טוב, אבל זה התברר כמו תמיד", לפני שתתחיל לנקות את חדר האמבטיה, לקרוא בעיון את ההוראות על חבילת חומרי ניקוי. אם אתה משתמש בו בפעם הראשונה, אנו ממליצים לך לנסות אותו תחילה על שטח קטן, עדין, ולא מיושם מיד על כל האמבטיה.

אנחנו לא ממליצים לכם להשתמש במברשות קשות ומתכתיות שמגרדות את פני השטח. השתמש ספוגים נקבוביות וסמרטוטים רכים. במקרים קיצוניים - מברשות עם זיפים רכים.

השתמש במברשות רכות

שיטות מונעות

במאבק נגד הפשיטה, העיקר הוא מניעה. לעתים קרובות יותר תוכלו לשטוף את חדר האמבטיה כראוי - פחות סביר כי אתה אי פעם להתמודד עם הבעיה של לוח מעופש. כאמצעי מניעה נגד הפשיטה, אין צורך לנקוט תרופות חזקות. נוזל שטיפת הרגיל, אבקה, סבון נוזלי - במילה כל מה שיהיה בבית שלך, יעשה. אם אתה עצלן מכדי לשטוף את חומרי הניקוי לאחר היישום, השתמש בנוזל לשטיפת משקפיים. מאחר שרובם מבוצעים על בסיס אלכוהול, הוא מתאדה מיד מעל פני השטח, וכל הלכלוך נשאר על הסמרטוט.

טיפול אריח בחדר האמבטיה

כדי להילחם עם פטריות עובש לפחות פעם בשבוע, להשתמש באמבטיה המכילים כלור או רק פתרון חלש של אקונומיקה או לובן. זכור, עם זאת, כי זה בלתי אפשרי לערבב כלור עם חומצות שונות בו זמנית, כי במקרה זה אדי כלור יהפוך רעיל.

כביסה רצפות בחדר האמבטיה

ציפוי צהוב על אמבטיה

המים הזורמים מהברז שלנו מכילים לעתים קרובות ברזל. לאחר יובש בכיור ובחדר האמבטיה, כתמי חלודה צהובים יכולים להישאר.כדי למנוע את הופעת הכתמים הללו, שימוש קבוע של אקונומיקה עוזר. אם הכתמים החלודים כבר בולטים מדי והלבנה הרגילה אינה מתמודדת אתם, הכלי הבא יעזור לכם:

 1. להכין 2 כפות כל אחד. מזון ואפר סודה, 50 גרם של אקונומיקה ו 50 גרם של חומץ.
 2. ראשית, תערובת של סודה calcined ו אפייה מוחל על משטח רטוב, אשר שפשף בתנועות עגולות חלקה, במשך 10 דקות.
 3. אז תערובת של אקונומיקה וחומץ מוחל מלמעלה והשאיר עוד 30 דקות.
 4. פני השטח נשטפים במים זורמים.
הסרת לוחית לפני ואחרי

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 + 3 =