איך לעשות גג 4-pitched: מכשיר, צמתים

בתים עם גגות גמלון כמו רבים. למרות העובדה שהם דורשים את רוב החומרים, ולכן רוב הכסף, הם פופולריים. ראשית, כי הם נותנים אפילו "תיבת" פשוטה יותר מעניין. שנית, כי הם חזקים ואמינים. ולתת מערכת rafter של גג ארבע מדרון הוא אחד הקשים ביותר, זה יכול להיות מפותח על ידי עצמו. 

סוגי גגות גמלון

ארבעה גגות הם הכי יקר ומורכב במכשיר. אבל למרות זאת, הם היו ונשארו פופולריים. וכל זה בגלל שהם נראים יותר אטרקטיבי מאשר כל סוגי קירוי אחרים, יש כוח מכני גבוה, להתנגד הרוח ואת המון שלג היטב. הבית עם גג גמלון או אפילו ביתן, נראה "מוצק יותר" מאשר עם כל האחרים.

אפילו פשוט

אפילו "קופסה" פשוטה מתחת לגג בעל 4 הקירות נראית מרשימה

ישנם שני סוגים עיקריים של גג 4-pitched: היפ ו hipped גג. מסגרת הירך מתאימה למבנים מרובעים, המותניים מתאימים למבנים מלבניים. בגג הירכיים, כל ארבעת המדרונות יש את המראה של משולשים והם כולם נפגשים בנקודה אחת - במרכז הכיכר.

מבנה משותף של הגג

מבנה משותף של הגג

לגג הירך הקלאסי יש שני מדרונות בצורת טרפז, המתכנסים על הרכס. קרניים אלה ממוקמות לאורך הצד הארוך של המלבן. שני המדרונות האחרים הם משולשים, אשר סמוכים נקודות קיצוניות של הרכס הקורה.

התקן של גג הירך בכלל

התקן של גג הירך בכלל

עם זאת, למרות שיש ארבעה גלגיליות בכל מקרה, הסדר וחישוב של גגות אלה שונה. סדר ההרכבה שונה.

חצי נפח

גגות היפ הם הרבה יותר נפוץ - עדיין יש הרבה יותר מלבני מבנים מאשר אלה מרובע. יש עוד כמה סוגים שלה. לדוגמה, חצי מלכותי - דנית והולנדית.

גגות חצי צמר - דנית והולנדית

גגות חצי צמר - דנית והולנדית

הם טובים בכך שהם מאפשרים להתקין חלונות מלאים בחלק האנכי של רמפות הצד. זה מאפשר להשתמש בחלל מתחת לגג כמו מרחב מחיה. כמובן, לעומת קומה שנייה מלא, שטח מחיה פחות, אבל עלות הבנייה היא גם לא כל כך גדול.

זווית החלקה וגובה הגג

השיפוע של גג הגמלון נקבע על ידי השלג ורוחב המון באזור שלך. ככל שהעומס על השלג גבוה יותר, כך גבוה יותר הוא להרים את החלקה - כך שהעוקץ תלול יותר והשלג אינו משתהה בכמויות גדולות. ב רוחות חזקות, להיפך, החלקה יורדת נמוך - כדי להקטין את שטח הקרניים, וכתוצאה מכך, את עומס הרוח.

גם עם הבחירה של זווית המדרון של גגות להחליק מונחים על ידי שיקולים אסתטיים ומעשיים. עם אסתטיקה, הכל פחות או יותר ברור - הבניין צריך להיראות פרופורציונלי. וזה נראה טוב יותר עם גגות גבוהים מספיק - 0,5-0,8 בגובה של הרצפה הראשונה (או בלבד).

אחת הווריאציות של קורות הגג של חצי החצאית

אחת הווריאציות של קורות הגג של חצי החצאית

שיקולים מעשיים יכולים להיות משני סוגים. ראשית, אם שטח מתחת לגג הוא לשמש אזור מגורים, לשים לב לאזור זה יהיה נוח לשימוש. פחות או יותר נוח הוא בחדר עם גובה התקרה של 1.9 מ 'ולאחר מכן, זה עבור אנשים בגובה בינוני. אם הגובה שלך הוא גבוה מ 175 ס"מ, תצטרך להעלות את הבר.

מצד שני, ככל גובה הגג, יותר חומרים יהיה צורך לעשות את זה. וזהו ההיבט המעשי השני שיש לקחת בחשבון.

יש עוד נקודה אחת שיש לקחת בחשבון: חומרי קירוי יש זווית מינימלית ומקסימלית של המדרון שבו ציפוי זה יכול "לעבוד". אם יש לך העדפות מסוימות עבור סוג של חומר קירוי, שקול גורם זה. על זה תלוי מה גובה צריך להיות הרים מערכת raft של גג מדרון ארבע (יחסית לקירות).

מערכת הרמפה של גג הגג של סוג הירך

אם אתה עושה גג גמלון, לרוב זה גג הירך. על זה ולדבר על התחלה. החלק המרכזי של מערכת הקורות אחד אחד חוזר על מערכת של גג גמלונים. המערכת יכולה גם להיות עם גלילים או קורות מושעה. קורות תלויות מותקנים "במקום" - על הגג, עבור עבודה זו, שני אנשים מספיקים. קורות הגג, בצורה של משולשים, ניתן להרכיב על הקרקע, ולאחר מכן מוכן, הרים והתקין. במקרה זה, עבודה בגובה היא פחות, אבל כדי להעלות ולהתקין סיים חוות, אתה צריך גם טכניקה (מנוף) או חטיבה של ארבעה אנשים או יותר.

קורות גג עם קורות

קורות גג עם קורות

ההבדלים העיקריים של מערכת גג הירך באותם מקומות שבהם הקורות הם מקוצרים (rafter חצאים) ואת הירכיים נוצרים הם מדרונות משולשים. כאן מותקנים הקורות באלכסון, אשר נקראים גם oksnymi. הם מסתמכים על הפינות החיצוניות או הפנימיות של הבניין, הם יותר רגליים רגליים רגילות. על קורות באלכסון יש צורך להקדיש תשומת לב מיוחדת, שכן יש להם עומס אחד וחצי (אם לעומת הקורות השכנות). לכן, הרגליים מסבך פינה מבוצעים חיזוק - הם התאספו משני לוחות, לאחר שהצטרף אליהם לאורך רוחב בעזרת מסמרים. כמו כן, כדי לתמוך ברגליים קורות באלכסון, מדפים נוספים ומדרונות מותקנים, אשר נקראים בלוק sprung.

גג מערכת מסבך: מערכת הגג הירך

גג מערכת מסבך: מערכת הגג הירך

מערכת נוספת של קורת גג של גג בעל ארבעה מדרונות של סוג הירך מאופיינת בכך שהמוארלט מונח לאורך המערכת, ולא רק לאורך הקירות הארוכים של הקופסה. זה מובן - קורות ממוקמים לאורך המערכת, ולא רק משני צדדים, כמו גג גמלונים.

מאורלה - אלמנט של מערכת קירוי של הבניין. זה בר או יומן, הניח על החלק העליון של הקיר החיצוני. משמש כתמיכה נמוכה קיצונית עבור קורות.

קורות אלכסוניות

כאמור, הקורות הנטענות (הזוויתיות) נושאות עומס מוגבר: מהקורות המקוצרות של רמפות הצד ומהירכיים. בנוסף, אורך הגג אלכסוני קורות ירכיים הוא בדרך כלל גבוה יותר מאשר האורך הסטנדרטי של עץ מנוסר - זה יותר מ 6 מטרים, כך שהם עושים שזורה כפול (תאומים). זה פותר שתי בעיות בבת אחת: אנו מקבלים קרן של אורך הנדרש, אנו להגדיל את יכולת הנשיאה שלה. שני לוחות לזווג לעמוד המון יותר מאשר מוט מוצק של אותו סעיף. ועוד דבר אחד: קורות ליתור לקורות האף עשויות מאותו החומר כמו רגליים רגליים רגילות. זה זול יותר, ואתה לא צריך לחפש חומר מיוחד.

כיצד זוג קורות מ לוחות

כיצד זוג קורות מ לוחות

אם אתה משתמש girders, קורות אלכסוני, ככלל, להבטיח את ההתקנה של תמוכות ו / או תפרים (מתלים).

  • אם אורך הקרן הוא עד 7.5 מ ', אחד תמוך אחד מספיק, אשר נשען על החלק העליון של הקורה.
  • באורך 7.5 מ 'עד 9 מ' מותקן מתקן או ברז נוסף. תומכים אלה ממוקמות למטה, 1/4 מאורך הקורות.
  • עם אורך של קורות משופע יותר מ 9 מטרים, אתה צריך השלישי, תמיכה ביניים - פוסט התומך באמצע הריצה.

Sprengel - מערכת מיוחדת, המורכבת מקורה, נתמכת על ידי שני קירות חיצוניים סמוכים. על קרן זו נתמך על ידי עמדה, מגובה משני צדדים על ידי גבעולים (ההימור לשים אם יש צורך).

קורות משולשות תומכות בקורות אלכסוניות

קורות משולשות תומכות בקורות אלכסוניות

חוות Sprungel הוא בדרך כלל לא נחשב, אבל עשוי מאותם חומרים כמו מערכת rafter. עבור הקורה עצמה 150 * 100 מ"מ, מתלים - 100 * 100 מ"מ, עבור ייחורים - 50 * 100 מ"מ. זה עשוי להיות קרן של חתך מתאים או מוארך קורות.

תמיכה הרגל הרגל מסבך

רגלי סטרופיל אלכסוניות מונחות על קורת הרכס עם הקצה העליון. ביצוע מדויק של הצומת הזה תלוי בסוג המערכת ומספר הריצות.

אם הריצה היא אחת, הקונסולות ארוכות יותר מהמסגרת האחורית על ידי 10-15 ס"מ אם הבעיה גדולה מדי, אז זה לחתוך. אבל לא להיות קצר יותר - זה הרבה יותר קשה ויקר לגדול. בשלב זה, הרגליים באלכסון יתמכו.

יחידת תמיכה עבור קורות אלכסוניות עם רכס אחד לרוץ

יחידת תמיכה עבור קורות אלכסוניות עם רכס אחד לרוץ

הקורות נחתכות בזווית הנכונה, הן מצטרפות לקונסולה. לחזק עם מסמרים. לחזק את החיבור באמצעות לוחות על מתכת.

אם טיסות רכס הן שתיים (לעשות, אם מתכנן סוג דירה), שיטת החיבור תלויה בחומר שממנו מייצרים את הקורות:

  • אם אתה משתמש לוחות השטיח, אתה צריך אצן, אשר נשענת על outsides של רכס פועל. הקורות באלכסון נחתכים ונתמכים על ידי spar.
  • אם בר משמש, גלישה מותקנת בנקודת תמיכה - פיסת לוח עם עובי של לפחות 50 מ"מ. הלוח הוא מהודק עם מסמרים על שתי ריצות, ולוח זה כבר - רגליים להרים כי יירך.
בנוכחות שתי קורות הרכס

בנוכחות שתי קורות הרכס

החלק התחתון של קישוטים ברגל הוא חתך אופקית והידק את Mauerlat או קרש. כדי להגדיל את האמינות של היחידה, אתה יכול להתקין קרן אלכסונית נוספת לתקן את קרן הפינה אליו (באיור להלן).

הידוק הקורה למאוורלט

הידוק הקורה למאוורלט

הידוק - מסמרים משני הצדדים, אם יש צורך, אתה יכול גם לתקן עם פיתולים חוט או מלחציים.

כיצד לחזק narozhniki וחצי רגליים

כדי להגדיר את הקורות האלכסוניים הם רכובים על צד אחד קורות קצרים לרוחב רמפות (נקרא גם polunogi), ומצד שני - narozhniki - קורות להרכיב הירך. הם חייבים להיות מסודרים באופן כזה המפרקים אינם חופפים. לפעמים יש צורך לשנות את המרחק בין הקורות Narozhnyi (טוב - בכיוון של ירידה צעד).

כדי לא לכלול את הממדים של הקורות, ניתן להשתמש בטבלה

כדי לא לכלול את הממדים של הקורות, ניתן להשתמש בטבלה

בדרך כלל קורות חתוכות מקוצצות ומהודקות עם 2-3 מסמרים משני הצדדים. הצמדה זו מספיקה ברוב המקרים. אבל, אם אתה רוצה לעשות "נכון", עבור כל rafter אתה צריך לעשות "חיתוך" - חריץ לא יותר ממחצית עובי הקורה. הקורות נחתכות, להגדיר את המיקום הרצוי, מתאר הכרחי הוא לייחס על קרן (טרפזיום אחיד מתקבל בשל זוויות משותפות שונות). על קו המתאר שנוצר, לחתוך את חריץ שבו חצי רגל נשתל, לאחר מכן מסמרים מחוברים משני צדדים. זהו קשר מורכב, ולעשות את זה במשך זמן רב. אבל יכולת הנשיאה של קשר כזה היא הרבה יותר גבוהה. יש אפשרות אחרת, שהיא הרבה יותר קלה לביצוע לפעמים, אבל לא שונה באופן משמעותי האמינות.

דרכים של הידוק

דרכים של הידוק

הדרך האופטימלית לתקן את בעלי המלאכה ואת חצי הרגל לרגל הרגל יכול להיחשב להיות המצורף שלהם עם הציפורניים עם התקנה נוספת של מוטות גולגולתי (ראה את הדמות לעיל). כדי לעשות זאת, בר עם חתך רוחב של 50 * 50 מ"מ משמש, אשר ממוסמר לאורך הקצה התחתון של הקורה בין הקורות קבוע. במקרה זה, קרן הופכת I-Beam, אשר מגדיל מאוד את גמישותו, מגדיל את כושר הנשיאה.

כיצד לתקן את הקצוות התחתונים של הקורות

השיטה של ​​הידוק הקצוות התחתונים של הקורות תלוי איזה סוג של גג rafter המערכת נבחרה - עם קורות תלייה או ניילון, אשר מעגל משמש. המערכת עם הקורות הזזה (משמש בדרך כלל עבור בניינים כי הם התווית בעומס spacer - עץ, מסגרת, בטון קל) מתממש בעזרת מחברים מתכת מיוחדת. הם מורכבים משני חלקים. אחד מותקן על המשכנתא הלוח, השני - על הקורות. ביניהם הם מחוברים באמצעות חריץ או צלחת ארוכה.

הזזה עבור קורות

הזזה עבור קורות

עם המכשיר הזה, כאשר העומס משתנה, הגג "מנצח" - הקורות לעבור יחסית לקירות. עומסים רחבים נעדרים, המסה כולה של הגג משקעים מועבר אל הקירות אנכית כלפי מטה. חיזוק כזה מאפשר לפצות על עומסים לא אחידים המתעוררים כאשר מבנה הגג מורכב (עם G או T רציפות).

תיקון קשיח יכול להיעשות בדרכים שונות - עם חותך מתחת Mauerlat / מחייב הלוח או עם צלחת התמיכה קעקוע. הידוק הוא בדרך כלל באמצעות מסמרים, זה יכול להתחזק על ידי לוחות מתכת ופינות.

כמה אפשרויות להידוק הקורות למאוורלטו

כמה אפשרויות להידוק הקורות למאוורלטו

החיבור עם החתך נעשה אם הגג ארבעה המדרון עם שקעים - overhangs. בדרך כלל את overhangs הם די גדול, כדי לא לקנות קורות ארוכות, הם חפרו למעלה - להוסיף לוחות מסמר עד לתחתית הקורות. זה מאפשר לך לעשות את overhangs כל עוד אתה רוצה ללא מוצף גדול על חומרים.

דנית חצי גג מלכותי

סוג הגג הדני גג גג מערכת שונה מגג הירך הקלאסי. ההבדל בעיצוב הירך - כאן, במרחק מה מהרכס, ארוז עם לוח תמיכה עם עובי של לפחות 5 ס"מ.ללוח זה הם מהודקים קורות כפולה באלכסון. כמה נמוך כדי להוריד את לוח התמיכה היא הבחירה שלך. אבל, התחתון הלוח הוא הוריד, זווית קטנה יותר זה המדרון יהיה, וככל שהמשקעים ילך. עם שטח גדול של חצי פיר, יש צורך לשקול את העומס ולבחור את עובי הקורות.

אבל לוח התמיכה נמוך הוריד מאפשר לך לשים חלון אופקי של שטח מספיק. זה מועיל אם מגורים ממוקם מתחת לגג הירך הירך.

כדי לגלוש (הלוח המחבר את שתי רגליים הפוכה מ) מן העומסים מופנה כלפי מטה, לא לכופף, אחד קצר מותקן - חתיכה של הלוח אותו הוא ממוסמר לעמוד התומכת בר הרכס. עצירות אותו נעשים על הקצוות של הגלישה, גם הידוק המכנסיים עם מסמרים (שלב ההתקנה הוא staggered לאחר 5-10 ס"מ).

מערכת מסגרות הגג: פיר חצי דנית

מערכת מסגרות הגג: פיר חצי דנית

עם מכשיר זה, חיזוק נקודות הידוק של קורות אניה הוא הכרחי, שכן העומס מהם מועבר זוג האחרון של רגליים רגליים. שתי שיטות הגברה משמשות:

  • הקורות החיצוניות נעשות כפולות.
  • התקן את תמוכות של לוחות כפול. החלק התחתון של התנוחה נשען על רגל או על דוכן. הם מהודקים עם מסמרים, המפרקים מתחזקים על ידי התקנת שאריות של לוחות.

אם הבית יש צורה מלבנית הירך הוא לא רחב מדי, אתה יכול להגדיר את תמוכות, או להפוך את הקורות החיצוניות של קורות התאומים. אחרת, מערכת הגג מסבך של הדמדמי למחצה דנית סוג מורכב בדיוק כפי שתואר לעיל.

מכשיר 4 גג אוהל עם דוגמה של ביתן

עבור ארבור מרובע 4,5 * 4,5 מטר עשה גג אוהל מכוסה אריחים רכים. זווית של שיפוע נבחר "חומר הרצפה", תוך לקיחה בחשבון שלג ועומסי רוח - 30 °. מאז המבנה הוא קטן, הוא החליט לעשות מערכת פשוטה (באיור להלן). המרחק בין רגליים רגליים הוא 2.25 מ 'כאשר אורך הקורות הוא עד 3.5 מ', לוח של 40 * 200 מ"מ יש צורך. על הרתמה בשימוש בר 90 * 140 מ"מ.

גג גג רוכב מערכת עבור הביתן

גג גג רוכב מערכת עבור הביתן

הם הרכבו את מערכת מסבך על הקרקע, תיקנו אותו על עמודי תמיכה, ולאחר מכן התקנת ריצוף מוצק מן OSB, ואז - מכוסה אריחים גמישים.

תחילה אספנו את הרתמה, אשר תהיה מחוברת לעמודים. יתר על כן, הקורות היו מותקנים, אשר לנוח על הרצועה. הנוהל הוא כדלקמן: באמצע שמנו מתלה על גבי אשר רגליים רגליים יצטרפו. בגרסה זו, המעמד הזה הוא זמני, אנחנו צריכים את זה רק לזמן מה - עד שאנחנו מתחברים את ארבעת הקורות הראשונות במרכז. במקרים אחרים - עבור בתים גדולים - זה יכול להישאר.

סדר הרכבת הגג בעל ארבע הקורות: הורכב את הרתמה, אליו הוצמדו רגלי החציון החציוניות

סדר הרכבת הגג בעל ארבע הקורות: הורכב את הרתמה, אליו הוצמדו רגלי החציון החציוניות

אנחנו לוקחים את הלוח של החלק הרצוי, אנחנו להישען על המדף במקום שבו הם יהיו מחוברים (תלוי בזווית הרצוי של היצר). אנו מציינים כיצד לחתוך אותו (למעלה, בצומת שבו הוא מצטרף עם חסון). לנתק את כל מיותר, לנסות שוב, לתקן אם יש צורך. בהמשך ההכנה אנחנו עושים עוד שלושה.

עכשיו את מערכת rafter של מכסה המנוע ארבע-hipped גג יכול להתחיל להיות התאספו. רוב השאלות מתעוררות על צומת של רגליים רגליים במרכז. הדרך האופטימלית - אמינה ולא קשה מדי - היא לקחת חתיכת עץ של חתך מתאים, לעשות ממנו מתומן - לחבר שמונה קורות (ארבע פינות וארבע מרכזיות).

גודלם של הפרצופים הוא לאורך חתך הרגליים

גודלם של הפרצופים הוא לאורך חתך הרגליים

תיקון כל ארבעת האלמנטים המרכזיים של מערכת rafter עם מסמרים, אנחנו עושים את אותן פעולות עם קורות הפינה: אנחנו לוקחים אחד, לנסות, לחתוך, אנחנו עושים שלושה עותקים על פי תבנית, ואת הר.

מערכת הרמפה 4 משופע גג הירכיים התאספו

מערכת הרמפה 4 משופע גג הירכיים התאספו

לפי אותו עיקרון, לעשות את חצי רגליים (קורות חתוכים). אם תרצה, את כל החיבורים ניתן לחזק עוד יותר עם פינות או לוחות מתכת, ואז גג גג גג המערכת יהיה אמין יותר, זה יהיה אפשרי לא לפחד אפילו של snowfalls החזק ביותר.

הבדיקות היו מוצלחות

הבדיקות היו מוצלחות

המערכת המורכבת מותקנת על מדפי האסם, מקושטת בציפורניים, בפינות, מהודקת בגזרות. לאחר מכן, אתה יכול לטעון את ארגז (במקרה זה - רציף) ולכסות את החומר קירוי.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

83 − 76 =