גן עבור עצלן וחכם: איך לעשות מיטות נוחות ופוריות

הדאצ'ה והגינה במקום מקום מנוחה נהפכו למקום עבודה מתיש. יוצקים, עשבים, מתרפים, שוב מים, עשב, משוחררים וכן הלאה במעגל. במקרה זה, הקציר לא תמיד מאושר. אפשר לשנות את המצב. יש טכנולוגיה מיוחדת - גינה חכמה. השטח שיטופל פוחת במספר פעמים, כמות המים הדרושה להשקיה יורדת, והתשואה עולה. זה לא אגדה. רבים כבר עברו למיטות חכמות, והם כולם מרוצים מהתוצאה. 

מהו גן חכם או מיטות חכמות?

גינה מטבח חכם מאפשר לך לקבל את התשואות המקסימליות עם עלויות העבודה המינימלית. איך? ישנם מספר כללים בסיסיים וטכניקות: תכנון נטיעה נכון, מחזור צמחים נטועים, טכנולוגיות גידול מיוחדות (במיטות גבוהות, תעלות), השקיה בטפטוף, כיפוף או יישום של חומר כיסוי. כל זה כבר ידוע במשך זמן רב, בוודאות, רבים כבר בשימוש. אבל זה במכלול של כל הצעדים האלה שנותנים מה שנקרא "גן חכם". כי באתר הכל נעשה על פי המוח.

גן חכם - נוצר, לעתים קרובות הרים או מיטות גבוהות, שבו התנאים הדרושים לצמיחה צמחים

גן חכם - נוצר, לעתים קרובות הרים או מיטות גבוהות, שבו התנאים הדרושים לצמיחה צמחים

המשימה העיקרית של טכנולוגיה זו, לעשות הכל, כך העבודה בבית דאצ'ה לא היה חובה כבדה. זה, אולי, אם אתה מתקרב לארגון של תהליך בתבונה. לשווא טכנולוגיה זו נקראת "גן עבור עצלן." בשלב ההסדר, הוא יצטרך לעבוד קשה, אבל אז הכל יגדל כמעט מעצמו, אבל השלב הראשון דורש מאמצי הלם.

זה מתחיל עם התכנון של האתר. יש צורך לבחור את המיקום של מיטות, תוך לקיחה בחשבון את התאורה. לאחר מכן, כדי לפתח תוכנית להנחת קטע של צינורות מים ולהניח אותם. במקביל, אתה יכול לעבוד על ההתקנה של מיטות. בערך בסדר הזה. כל זה לוקח זמן, מאמץ ניכר וכסף. עלויות החומר לא יכול להיות גדול מדי.

תכנון גן מטבח

אם כבר יש לך דאצ'ה או חלקת אדמה ליד הבית, אתה כנראה כבר מתמודדים עם המצב של שפע יתר של פירות, ירקות וגרגרים. כאשר הקציר צריך להינתן קרובי משפחה, שכנים, עמיתים. אבל כדי לגדל את זה, הייתי צריך ליישם הרבה מאמצים. כדי למנוע מצב כזה, יש צורך לתכנן את הקציר. כמובן, לא תקבל הרבה דיוק, אבל קרוב לתוצאות המתוכננות אפשריים.

גן חכם - זה גם את העיצוב של האתר

גן חכם - זה גם את העיצוב של האתר

אנחנו רואים את השטח של מיטות

הדבר הראשון לעשות הוא לשבת ולחשוב על מה וכמה אתה רוצה לגדול. המספר הוא ספציפי - בק"ג. כמה אתה צריך "לאכול" ו "קרוב". כתוב רשימה של צמחים (בעמודה) ואת היבול הרצוי.

לאחר מזוהה עם רשימת הצמחים שאתה רוצה לגדול, לשבת להסתכל על התשואה הממוצעת כי ניתן להשיג כאשר גדל על מיטות חכמות. זה נתון בטבלה. מאז אתה עדיין חסר ניסיון "גנן עצלן," להפחית אותו בחצי. מול כל אחד מהצמחים הנחנו את המספרים. יש צורך לכתוב קילוגרמים למ"ר של שטח.

תשואה משוערת של ירקות וירקות כאשר גדל על מיטות חכמות

תשואה משוערת של ירקות וירקות כאשר גדל על מיטות חכמות

עכשיו זה קל לחשב באיזה שטח אתה צריך לקחת מתחת לכל מיני צמחים: התשואה הרצוי בקילוגרמים מחולק התשואה הממוצעת עבור כל אחד מיני הצמח. אנחנו מקבלים את השטח של האזור עבור ירקות, פירות יער, ירקות, וכו ' אם נוסיף את כל אלה אזורים, נגלה כמה מיטות אתה צריך את כל. אלו הן המיטות ויש למקם אותן באתר שלך.

סביר להניח, אתה מופתע כמה מעט מקום שאתה צריך מתחת למיטות. והאמת אינה מספיקה. לפעמים פחות ממה שאנחנו רגילים! בעיבוד יהיה לך לא מעט אדמה. המקום המשוחרר יכול להיות תפוס על ידי ערוגות פרחים, סלעים, מזרקות וקישוטים אחרים.

איפה למקם

תכנון מיטות חכמות, לקחת בחשבון את מידת התאורה. כמעט כל הצמחים שאתה צריך מעדיפים מקומות שמש. ב penumbra אתה יכול לגדל ריבס, חמוץ, בצל (לכל עט כולל). אולי, זה הכול. גידולים חקלאיים שיגדלו היטב באזורים מוצלים, באופן כללי שם. במקום זאת, הם יגדל, אבל התשואה תפחת 3-4 פעמים. אזורי צל צריך להילקח לאזור בילוי או למקום שם ערוגת פרחים עם צמחים אוהבי צל.

פריסת המיטות: רק בשמש

פריסת המיטות: רק בשמש

עקרון נוסף של מיקום מיטות: טיפול יותר (לקרוא השקיה) דורש תרבות, קרוב יותר לכניסה לבית זה צריך להיות ממוקם:

 • ממש ליד היציאה חייב להיות ילד קטן עם שתילים.
 • בקרבת מקום - גן תחת צנון, סלט.
 • מיד או מעט רחוק יותר - עגבניות, מלפפונים, ירקות.
 • עוד יותר - פלפל, חצילים, כרוב מסוגים שונים, שעועית, גידולי שורש.
 • על משימות - תפוחי אדמה, דלעת, קישואים, תירס, חמניות צמחים רב שנתיים.
 • הגן הבא.

  צמחים עם צמחים קפריזית ממוקמים קרוב לבית ככל האפשר

  צמחים עם צמחים קפריזית ממוקמים קרוב לבית ככל האפשר

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  + 52 = 60