לבנים בנייה על ידי הידיים של עצמו

הלבנים כבר לא היו קיימים במאה הראשונה. מתוך זה, בתים נבנו במדינות שונות ואפילו בחלקים של העולם, ממציא דרכים שונות וסוגים שונים של לבנים. ולמרות שיש הרבה סודות ותכונות בטכנולוגיה עצמה, אפשר להבין הכל. ראשית, יש להכיר את ההוראות והמונחים העיקריים, שבלעדיהם לא ניתן יהיה להבין מה מונח על כף המאזניים. לאחר מכן, לבחור את הטכניקה של בנייה סוג של ההלבשה, ולאחר מכן להתחיל את המעשיות של שליטה מיומנויות. לבנים עם הידיים שלהם יכול להתבצע, לפחות לא גרוע יותר מאשר אנשי מקצוע. הדבר היחיד חובב יהיה במדויק לתת הוא במהירות. כל שאר הפרמטרים, עם שמירה על הטכנולוגיה, בהחלט לא יהיה גרוע יותר.

מונחים בסיסיים

נתחיל במושגים כלליים. איך לבנה נראית, כולם יודעים בדיוק, שהיא קרמיקה, ויש גם סיליקט. אבל כמה פרצופים של חומר זה נקראים כראוי, אין רבים במהלך הקורס. וגם בתיאור הטכנולוגיה של בנייה, הם נמצאים לעתים קרובות מאוד.

שם פניהם של הלבנים: פסטל, כפית, סיכה

שם פניהם של הלבנים: פסטל, כפית, סיכה

הפנים הגדולים ביותר נקראים "פסטל", בינוני - לרוחב -"כפית", ואת הקטן ביותר -"תקוע".

המידות של הלבנים הן, באופן עקרוני, סטנדרטית (250 * 125 * 66 מ"מ - יחיד ו 250 * 125 * 88 מ"מ - אחת וחצי), אבל הטכנולוגיה של הייצור שלה היא כזו עבור יצרנים שונים הם יכולים שונים באופן משמעותי: על ידי 2-3 מ"מ בכל פרצופים, וזה הבדל משמעותי למדי, בהתחשב במספר חתיכות בשורה אחת. לכן, לפני הזמנת אצווה, רצוי למדוד דגימות ממספר ירי כדי לקבוע עד כמה מדויק הטכנולוגיה נשמרת.

חשוב גם לשים לב לגיאומטריה: הפנים צריך להיות ממוקם רק ב 90 °. אחרת, יהיו עומסים מתפוצצים, והקיר עלול להתפורר.

סוגי בנייה

קירות לבנים יכול לשחק תפקיד אחר. במקרים מסוימים, זה רק קישוט, בחלק - מחיצות, ולפעמים - נושאים קירות. על פי היעד, כמו גם את מוליכות תרמית הנדרשת של הקירות, סוג של הלבנים נבחר:

 • חצי לבנים. לרוב זה נעשה על ידי מול. עובי קיר כזה הוא 125 מ"מ. עבור הכלכלה, אתה יכול לשים את החומר על כפית, ואז אתה מקבל קיר רבע לבנים. במתקן כזה (ב 1/2 או 1/4) בכל סדרה 4-5 את רשת חיזוק מוערמים. יש צורך להגדיל את הנוקשות של הקיר וליצור קשרים נוספים המגבירים את כוחו של בנייה.
 • בלבנה. זה כבר עשוי להיות מחיצות או שני קירות הנושא של מבנים קטנים. עובי הקיר הוא 250 מ"מ.
 • בתוך אחד וחצי, שניים ושניים וחצי לבנים - זה הקירות הנושא.
סוגי בנייה מלבנים: בחצי לבנים, בלבנה, בחצי ושני לבנים

סוגי בנייה מלבנים: בחצי לבנים, בלבנה, בחצי ושני לבנים

תחבושות וסדרות

למרות קיר לבנים מורכב של אלמנטים קטנים רבים, זה צריך לעבוד כמו מונולית. כדי לספק כוח מוגבר, התפרים, שהם נקודת התורפה במערכת זו, נעשים עם היסט. מומחים קוראים לשיטה זו "רוטב". זה נראה לחבר אלמנטים שונים לתוך שלם אחד, המאפשר להפיץ מחדש את העומס על משטחים גדולים.

כפות ושורות צרורות בבנייה

כפות ושורות צרורות בבנייה

כדי להבטיח את העקירה הצורך של המפרקים, הלבנים ממוקמות בדרכים שונות:

 • אם לחזית הם מופעלים על ידי החלק הקטן ביותר - קוץ, סדרה כזו נקראת tychkovym;
 • אם מסובבת על ידי כף צד ארוכה - שורה נקראת כפית.

ואת הראשון בבנייה - על הקרן - הוא צבט, הם גם לסיים את הבנייה. ועבורו יש צורך להשתמש לבנים מוצקות.

שורה אחת ההלבשה

החלפת לסירוגין של סדרה כזו נותן תוצאה טובה מאוד. שיטה זו של ההלבשה נקראת חד גדיל או שרשרת ההלבשה. זה מתורגל על ​​קירות שאינם מתוכננים להיות trimmed: זה נראה מסודר. על ידי מערכת כזו, הן החיצוניות ואת עומס נושאות הקירות ניתן מקופל.

ערכות הנחת קירות

דוגמאות של קירות לבנים בשורה אחת ב 1.5 ו 2 לבנים מוצגים בתמונה למטה.

שורה אחת ההלבשה בקיר של 1.5 ו 2 לבנים

תחבושת אחת בשורה בקיר של 1.5 ו 2 krpich

במקרה של הנחת קיר בשתי לבנים, מופיעים שני מונחים נוספים. שתי שורות כפולות חיצוניות נקראות ורסטות - החיצוני verst מופנית לרחוב, verst הפנימית - בחדר. עבורם, להשתמש בחומר אפילו טוב, במיוחד בקפידה בחירת אלה מכוונים כלפי חוץ. החלל ביניהם נקרא צעיף. מכיוון שהאלמנט הזה סגור מכל הצדדים, ניתן להשתמש בחומר כיתה נמוך יותר, לדוגמה, בשימוש.

שימו לב כי עם הנחת זה, אתה גם צריך לבנים מנוסר: חצי ושלושה רבע. שלושה רבעים במעבר חצו את הצלב אל הצלב, חצאים - פס אלכסוני אחד. כיצד לעשות רצף של מחיצות על הקירות שנעשו בטכניקה זו מוצג בתמונה למטה.

קירות סמוכים להלבשה בודדת

קירות סמוכים להלבשה בודדת

ערכות של זוויות

זווית המצמד במקרה זה הוא מאוד חשוב. על פי הטכניקה, זוויות גורשו תחילה, חוט נמתח ביניהם, ואז הקיר מונח על פי התוכנית. אבל הראשון לשים את הפינות, על איך בדיוק ובדיוק הם מונעים החוצה, תלוי כמה שווה הבניין כולו יהיה. הנחת זווית של 1 לבנים עם שורה אחת ההלבשה נמצא מתחת. מתחיל הנחת ההתקנה של שני חלקים 3/4, ואז ללכת שלם.

זווית בלבנה אחת עם רוטב חד פעמי

זווית בלבנה אחת עם רוטב חד פעמי

ראה את הסרטון ברצף. הסבר מפורט מאוד עם הפגנה צעד אחר צעד של סדר הפעולות.

אותה מערכת, אבל בקיר של 1.5 לבנים. בנוסף לכל, חלקים של 3/4 ורבעונים נדרשים. כפית שורה לסירוגין מבפנים, ואז על verst החיצוני.

Scheme: זווית של אחד וחצי לבנים עם להקה בודדת ההלבשה

Scheme: זווית של אחד וחצי לבנים עם להקה בודדת ההלבשה

כיצד תוכנית זו היא הלכה למעשה, לראות את הווידאו.

כאשר הנחת זווית של 2 לבנים בשורה הראשונה, כל אותם שני חלקים שלושה רבעים נדרשים, ועוד שישה רבעים או, כמו שאומרים, מטבעות. ב השני - אחד כבר נדרש עבור 3/4 ושני מטבעות.

Scheme: זווית של שתי לבנים עם להקה אחת הלהקה

Scheme: זווית של שתי לבנים עם להקה אחת הלהקה

ריבוי שורות ההלבשה

עם תחבושת רב שורה, כמה שורות כפית - 6 (עבור לבנים בודדים) או 5 (עבור אחד וחצי לבנים) - הם משולבים עם חוד החנית אחד. הראשון והאחרון, גם, הם הניחו עם סיכות. שיטה זו מתאימה גם להנחת קירות חיצוניים ופנימיים. רק הם מתוכננים בדרך כלל עבור בידוד או קישוט.

ערכות הנחת קירות

על מנת למנוע מעמודות נפרדות להיווצר תחת מערכת כזו, את השורות לוזר בפנים הם חבושים גם. כדי להבטיח את העקירה של התפרים להשתמש לבנים כתוש.

לבנים עם הידיים שלהם: תוכנית של רב בשורה ההלבשה 2 ו 2.5 לבנים

צמוד לקירות בשיטה זו מתרחש גם עם ההלבשה. זה מספק כוח מוגבר של ההתגלות של המזחים. הדיאגרמות נמצאות בתמונה למטה.

ערכות של הנחת קירות סמוכים

ערכות של הנחת קירות סמוכים

הנחת זוויות

ושוב על איך להניח פינות, אבל כבר עם רב בשורה ההלבשה. אם הקיר הוא לבנה אחת, את השורות אפילו מוזר (למעט הראשון) זהים.

הנחת זווית של 1 לבנים עם מרובת שורות ההלבשה

הנחת זווית של 1 לבנים עם מרובת שורות ההלבשה

כל זה תראה בסרטון.

אם הקיר הוא 1.5 לבנים, בשורות הראשון והשני עם שומרי סף, אבל ממוקם איפשהו החיצוני, ואז verst הפנימי. השורה השלישית והרביעית ממוקמות באופן בלעדי על הכף.

הנחת זווית של 1.5 לבנים עם מרובת שורות ההלבשה

הנחת זווית של 1.5 לבנים עם מרובת שורות ההלבשה

השורה החמישית ממוקמת באופן דומה לשלישית, השישית עד הרביעית. ואז המערכת חוזרת. לפעמים, לא רב שורה (עם 5 כפיות כפיות) נדרש, אבל מערכת שלוש שורות. ואז מן השורה החמישית חוזר הקלאק.

מרגמה לבניית לבנים

הלבנים מונחות על חומר מליטה של ​​חול. מלט משמש לא פחות מ M400, חול נקי, נקיק. הפרופורציות עבור המותג המצוין הן 1 עד 4 (עבור m500 - 1: 5). ברכיים נעשות ביד או עם מערבל בטון, אבל הסדר לא משתנה.

ראשית, חול הוא נמס, קלסר מתווסף אליו, הכל מעורבב במצב יבש עד צבע אחיד מתקבל. ואז הם מוסיפים מים. כמותו היא 0.4-0.6 חלקים, אבל להסתכל על גמישות של הפתרון. עם פתרון פלסטיק זה יותר נוח לעבוד מאשר עם אחד נוקשה, אבל כאשר הנחת לבנים חלולות במקרה זה את הצריכה של הפתרון גדל מאוד: הוא ממלא את החללים. במקרה זה זה מעשי יותר לעשות פתרון קשה.

העקביות של המרגמה תלויה בטכניקה של הנחת לבנים

העקביות של המרגמה תלויה בטכניקה של הנחת לבנים

כדי לשפר את הפלסטיות ועבודה נוחה יותר, סיד, חומר חימר או נוזל נוסף (אתה יכול להשתמש ביד סבון, יש צלוחיות גדולות). מספר תוספים הוא קטן מאוד - לא יותר מ 0.1 חלק, אבל המאפיינים של הפתרון משופרת באופן משמעותי: קל יותר לערום, זה לא exfoliate יותר.

מיד כדאי להזהיר: אל תערבבו מיד כרכים גדולים. יש להשתמש בלולים במשך שעתיים. ובמחצית השעה האחרונה זה עלול להיות קשה לעבוד איתו: הפרדת המים עשויה להתחיל, או אולי להתחיל לתפוס. זה תלוי בתנאי מזג האוויר ואת איכות המלט, על יסודיות של אצווה. אם לבנים עם הידיים שלך - הניסיון הראשון שלך בתחום זה, יתברר להיות איטי. לכן, עדיף לעשות חלקים קטנים של הפתרון.

צריכת תמיסות משוערת

פתרון קצב הזרימה בקירוב

לעתים קרובות, מתחילים המתכננים לשים לבנה בעצמם, מתעוררת השאלה: באיזו טמפרטורה אתה יכול לעבוד. ללא תוספים מיוחדים אתה יכול לעבוד בטמפרטורות פלוס. במקרה הטוב - לא מתחת + 7 ° C. זהו סף שבו המלט בדרך כלל תופס. בטמפרטורות נמוכות יותר, תהליך הריפוי כמעט מפסיק, וכתוצאה מכך, הפתרון עלול להתפורר, ואת עוצמת הקיר יהיה נמוך. כדי להקטין את הבר יש תוספים מיוחדים אנטיפריז, אבל העלות של פתרון כזה הוא כבר גבוה: מחיר של תוספים אלה הוא ניכר.

טכניקת הנחת לבנים

לפני השימוש, הפתרון הוא מעורב, שכן חלקיקים כבדים יכולים ליפול, והמים יכולים לעלות. הפתרון המעורב מוחל על הדליים ומועבר לאתר הבנייה שבו הוא מופץ. מיד לשים רצועה של פתרון - מיטה - עבור שורה אחת. מתחת לקו קופצני רוחב המיטה הוא 200-220 מ"מ, עבור כף - 80-100 מ"מ. אם התפר מלא לחלוטין, מן לסגת קצה על 10-15 מ"מ, גובה הפתרון הוא 20-25 מ"מ, אשר, בעת הנחת, מספק התפר של 10-12 מ"מ. לפני התקנת הלבנה, המלט הוא מפולס על ידי כף.

ישנן שלוש שיטות לניהול הלבנים. על פתרון קשיח, פלסטיק נמוך, "ריסוק" הטכניקה משמש. התפרים מלאים לחלוטין. אם הפתרון הוא פלסטיק, להשתמש בטכניקה "ב vprisyk".

הטכניקה של הלבנים "ב vprisyk"

כאמור, שיטה זו של הנחת לבנים משמש פתרון פלסטיק. זה חייב להיות נייד, קל ליישם ולשנות. זו מושגת על ידי תוספת של תוספים. אתה יכול להפיץ את הפתרון ישירות על פני כל הקיר: תוספים מאפשרים לך להאריך את הזמן עד תחילת ההגדרה.

המיטה מונחת על 20 מ"מ עובי, מהקצה יש הזחה של סדר של 15-20 מ"מ. הזחה כזו נמנע מלחץ את הפתרון על המשטח הקדמי, אבל הקצוות של התפרים נשארים לעתים קרובות ללא מילוי. זה מפחית באופן משמעותי את עוצמת החומה, ולכן באזורים עם פעילות סיסמית, המצמד של שורות קודקוד (חיצוני ופנימי) אסורה בשיטה זו.

כאשר הנחת שורה כפית, לקחת לבנים, לשמור אותו עם נטייה קלה. ציור על המוטל כבר, במרחק של 8-10 ס"מ להתחיל קצה (tyknom) לגרוף את הפתרון. כאשר עגינה, מתברר כי התפר כבר מלא חלקית. הלבנים נדחפות מטה (מתיישבת), דוחפות אותה אל המיטה. עודף מוסר על ידי כף ולשלוח או דלי או לקיר.

טכניקת הנחת לבנים

טכניקה של הנחת לבנים "vprisyk"

בעזרת טכניקה זו מתברר לעתים קרובות כי התפרים האנכיים מלאים רק חלקית. לכן, שיטה זו נקראת גם "שממה". הם מתמלאים כאשר מניחים את המיטה לשורה הבאה. אם הטכניקה היא עדיין לא מפותח היטב, למלא את התפרים טוב יותר לפני הנחת השורה הבאה: חללים להפחית כוח ומאפיינים בידוד תרמי.

כאשר הנחת שורה bogie, הכל בדיוק אותו הדבר, רק raking הפתרון עם קצה כמו כף. את הנדן מתאים כמו גם את שורות tuft, ולאחר מכן הוא לחוץ עם כף היד. יש לוודא כי כל האבנים נמצאות באותה רמה. לעשות זאת עם רמת הבניין, ואת אנכי של הקיר נבדקת עם קו אנכי כל 3-4 שורות.

הטכניקה של "הקשה"

כאשר עובדים עם לבנים חלולות, ככלל, פתרונות נוקשים משמשים. במקרה זה, הלבנים משמש לשים את הטכניקה "באחיזה". במקרה זה, יש צורך לעבוד גם כף.

המיטה מונחת במרחק של 10 מ"מ מהקצה, עובי הוא עדיין על 20 מ"מ. מאז מתחם כזה הוא נמשך גרוע, הוא raked לקצה לבנים הניח עם קצה הכלי. יד שמאל לוקח לבנים ולוחץ אותו נגד כף בעוד מושך אותו. במקביל, להמשיך הקשה עם לבנים, השגת עובי הנדרש של התפר (10-12 מ"מ).

טכניקה

הטכניקה "גב אל גב"

הפתרון עודף נבחר על ידי כף. לאחר הערמה כמה שברי, לקחת את הרמה על ידי בדיקת אופקיות של השורה, הקשה על ידית כף היד ליישר את המיקום. הפתרון אשר הוא extruded מכן נבחר. זה מתברר בנייה צפופה, אבל התהליך לוקח יותר זמן: נדרשים יותר תנועות.

מחוברת לקצץ

שיטת הפריון הממוצעת - עם גיזום עם חיתוך של התפרים. בשיטה זו, המיטה היא הניחה קרוב לקצה (10 מ"מ), כמו בעת הנחת אחיזה, ואת הטכניקה של הנחת - ב vpysyk: לפתית לבנים רקוע, לשים, מרוסק, עודף הוסר. אם הקיר אינו מתוכנן להיות trimmed מאוחר יותר, כמה שורות יש לקחת עם כלי מיוחד ואת הצורה הנדרשת (קמור, קעור, שטוח).

כפי שאתה רואה, זה סוג של סימביוזה. כדי לעבוד זה היה יותר נוח, הפתרון הוא עשה גם עם "פלסטיות" ביניים. אם הוא נוזלי מדי, הוא יזרום לאורך הקיר, משאיר פסים, כי זה צריך להיות בלוש קצת יותר בצפיפות מאשר כאשר הנחת מאחור.

לבנה במו ידיהם: כלים, סדר ותכונות

עכשיו, איך לשים לבנה עם הידיים שלך, יש לך רעיון, אתה צריך לדבר על ההליך כמה ניואנסים טכניים.

רשימה משוערת של כלי לבנה

רשימה משוערת של כלי לבנה

נתחיל עם הכלי. יהיה עליך:

 • כפות כף - להחיל ולפזר את המלט על הלבנים;
 • מערבל בטון או מיכל לערבוב טיט;
 • חפירת מרגמה - ללשה ולערבוב לסירוגין;
 • שניים או שלושה דליים לפתרון;
 • plumb-check את אנכית של קירות ופינות,
 • מבנה - כדי לבדוק את היישור האופקי של השורה;
 • חוט-חבל - לשורות ניקוב;
 • גיבוש מפרקים);
 • פטיש-מכוש לסלילת לבנים לא שלמות (חצאים, 3/4 ומטבעות - 1/4);
 • הכלל הוא מתכת או בר ברמה עץ לבדיקת המטוס הקיר.

ואז אנחנו מדברים על התכונות של הטכנולוגיה. ראשית: לפני השימוש, הלבנה צריכה להיות רטובה. הדבר נכון במיוחד במזג אוויר חם ויבש. אז זה יהיה פחות "למשוך" לחות מן הפתרון. אם הלחות אינה מספיקה, המלט לא יכול לקבל את הכוח הנדרש, אשר ישפיע על כוחו של הבניין.

ראשית הם בועטים החוצה שתי פינות, ואז הם קשורים יחד על ידי כמה שורות של לבנים

ראשית הם בועטים החוצה שתי פינות, ואז הם קשורים יחד על ידי כמה שורות של לבנים

שנית: הזוויות נשלחות תחילה. ראשון ראשון. הם מחוברים על ידי 2-3 שורות של לבנים על פי הפריסה שנבחרה של בנייה. ואז בפינה השלישית הוא גורש. השני והשלישי מקושרים גם במספר שורות. לאחר הפינה הרביעית והמעגל סגור. אז אתה צריך לבנות את הקירות, לעקוף אותם לאורך המערכת, ולא להפוך את הקירות בתורו. זוהי אחת הטעויות הנפוצות ביותר.

שלישית: ישנן שתי טכנולוגיות לשליטה בסדרה. הראשון - בתפרים של הפינות מוחדרות מסמרים, אשר קשורים שרוכים - קווי דיג. זה חייב להיות משך כך מסמן את הקצה העליון של הלבנים, וגם מגביל את החיצוני (וגם, אם יש צורך, פנימיים) של הקיר.

הזמנה לחיבור המזח

הזמנה לחיבור המזח

הדרך השנייה היא להשתמש בהזמנות עץ או מתכת. זהו בר שטוח או פינה, שבו כל 77 סימני מ"מ מסומנים - הסיכונים על העץ או את הקיצוצים על המתכת. הם מסמנים את עובי הנדרש של השורה: גובה הלבנה + התפר. הם מותקנים בעזרת סוגריים שטוח הרכבה, אשר מוכנסים לתוך התפר. אם יש צורך, אז הם פשוט הוסרו ו מסודרים לעיל.

יש דרך אחרת - פינת הבנאי. יש לה, מצד אחד, חריץ שאליו נבנה המזח. "הצמח" על זווית הפתרון.

מקפל את השורה בעזרת הבנאי פינה

מקפל את השורה בעזרת הבנאי פינה

החיסרון של שיטה זו זהה רק מסמר בתפר: גובה השורה צריך להיות נשלט "ידנית" בעת הסרת פינות. עם חוסר ניסיון (ואיפה להשיג את זה, אם הלבנים נעשה בעצמך בפעם הראשונה) זה קשה. לאחר (מה שהופך את עצמך) הזמנת הכל קל.

רביעית: הכנת לבנים לא שלמות. כפי שראית, כאשר הנחת, להשתמש בחצאים, לבנים שלושה רבעים ומטבעות - 1/4 של חתיכה. כדי לעבוד לא מעוכבת, לפני תחילת הנחת, אתה צריך להכין אותם. זה נעשה בעזרת פטיש לבחור. ההכנה דורשת דיוק גבוה בגודל, אחרת תחבושות ייכשל. כדי להפוך את אורך יותר קל לשלוט, סמנים באורך המתאים מבוצעים על הידית. לשים את הידית ללבנה, סימני מבוצעים משני צדי הכף. ואז, לצרף את הלהב של מכוש לסמן, הם הוכו על הגב עם פטיש, מה שהופך חריצים. לאחר שעשה חריצים על שתי הכפות, מכה חזקה של משוש לשבור לבנים.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

70 + = 80