אשר מנורות LED הם הטובים ביותר: איך לבחור

לפני כמה שנים, מנורות LED היו יקרים מאוד, שבשבילם הם היו בשימוש לעתים רחוקות מאוד. עם התפתחות מחירי הטכנולוגיה כבר מקבל נמוך יותר, הפרמטרים של מנורות משתפרים. והיום אנשים רבים רוצים לבחור מנורת LED, אבל הם איבדו במגוון רחב של דגמים ואת התפשטות המחירים עבור מנורות של אותו פלט אור. מה ההבדל ומה זה תלוי בכתבה.

בחירה לפי פרמטרים טכניים

הבחירה של מנורת LED בדירה או בבית חייב להתחיל עם מאפיינים טכניים. זה עבור מנורות ליבון היה רק ​​כוח, ואפילו את הגודל של הכובע.

מנורת LED מורכבת ממספר התקנים

מנורת LED מורכבת ממספר התקנים

מנורות LED הם ציוד רציני יותר, שבו, בנוסף הגביש פולט אור, יש גם ממיר מתח מובנה - נהג שהופך את מתח AC ל -12 וולט DC. אז עבור הבחירה הנכונה, תצטרך להכיר קצת ניואנסים טכניים.

כוח שטף אור

הכוח נמדד בוואט. ב מקוצר טופס ברוסית זה "W", באנגלית את ייעודו של האות W. ערך זה שימש באופן מסורתי כדי לקבוע את יעילות האור של מנורות ליבון. אז זה ממשיך, אם כי מכשירי תאורה מודרניים יש הרבה כתמים נמוכים יותר, אבל גם לזרוח. כאן זה ואנחנו נבין.

הכל לא כל כך ורוד על שמירת, אבל החשבונות מקבלים הרבה יותר קטן

הכל לא כל כך ורוד על שמירת, אבל החשבונות מקבלים הרבה יותר קטן

בשלב הנוכחי של פיתוח הטכנולוגיה, מנורות LED נחשבים חסכוני ביותר: כאשר צריכת כמות מינימלית של חשמל, הם מייצרים יותר אור. אם נשווה אותם עם מנורות ליבון, אז הם יעילים יותר כמעט 10 פעמים. משמעות הדבר היא כי שם היה פעם מנורת 100 וואט Illicha, אתה צריך לשים את האור LED על 9-10 W. דרך טובה להפחית באופן משמעותי את החשבונות עבור חשמל נצרך. כדי להקל על בחירת מנורת LED עבור כוח, יש טבלה עבור ההתאמה של הכוח של מקורות האור של סוגים שונים.

מנורות ליבון פלורסנט וחיסכון באנרגיה אור LED שטף אור
20 W 5-7 W 2-3 W 250 lm
40 W 10-13 W 4-5 W 400 lm
60 W 15-16 W 6-10 W 700 לם
75 W 18-20 W 10-12 W 900 lm
100 W 25-30 W 12-15 W 1200 lm
150 W 40-50 W 18-20 W 1800 lm
200W 60-80 W 25-30W 2500 lm

כיום בחנויות יש מנורות מסוגים שונים - ליבון, הלוגן, חיסכון באנרגיה, LED. לכולם יש יעילות שונה. ואם אין לך שולחן תואם בהישג יד, אתה יכול להתמקד בשטף אור שנוצר על ידי המנורה. עבור בסיס אפשר לקחת את כל מנורות ליבון אותו - אנחנו רגילים אליהם, נהנו זמן רב גם לדמיין כמה אור נותן, למשל, מנורה של 100 וואט. אז, מנורה זה נותן כ 1200 lm. לזכור את הדמות הזאת, אפשר לייצג, פחות או יותר, בצורה מדויקת, את שטף האור המיוצר על ידי המנורה שאתה שוקל, שכן על רוב החבילות יש רק Lumas המשקפים את כמות האור שמקור זה פולט.

טמפרטורת הצבע

יש לך כנראה לב כי האור של מקורות מלאכותיים יש צבע שונה. זוהי טמפרטורת הצבע של האור. LEDs יש מגוון רחב מאוד של קרינה - הם יכולים להיות בצבע - ירוק, אדום, כחול, לתת אור סגול. תכונה זו משמשת להדגשת צבע.

והכול גוונים של לבן

והכול גוונים של לבן

בעת בחירת מנורות LED עבור תאורה בבית או דירה, לשקול רק חלק קטן של הספקטרום. אבל גם כאן הבחירה היא מצוינת. LEDs לשחזר גוונים רבים של אור - מאחד פולטת שמש הצהריים בהיר, כדי מושתק עם גוון צהבהב או מעט אדמדם - השמש בשקיעה או בשחר.

טמפרטורת הצבע צל מאפיינים והיקף
2700 ק לבן חם עם גוון אדמדם אור זה פולט מנורות ליבון של כוח לא גבוה מאוד. תחושה של חום ונוחות.
3000 K לבן חם עם גוון צהבהב מאפיין מנורות הלוגן, קל מעט יותר.
3500 ק לבן רגיל או לבן נייטרלי מאפיין מנורות פלורסנט. אור נייטרלי, שאינו מעוות את תפיסת הצבע.
4000 K לבן מגניב משמש בכמה סגנונות מודרניים - היי טק, למשל. יכול עייף עם "סטריליות" שלו.
5000-6000 K אור יום הוא משמש עבור חממות תאורה. בהיר מדי עבור התאורה בבית.
6500 ק יום קר, יש גוון כחלחל בהיר מאוד. משמש לצילום תמונות ווידאו.

בחר את מנורת LED לטמפרטורת הצבע מבוססת על מטרת החדר. לקבלת תאורה הדף בחדר השינה זה הגיוני לבחור לבן חם עם צהבהב, או יותר - גוון אדמדם. הוא עוזר להירגע יותר מאחרים.

בערך כך אתה יכול להציג את ההבדל בטמפרטורת הצבע

בערך כך אתה יכול להציג את ההבדל בטמפרטורת הצבע

במקביל קריאה מנורות - פמוטים או שולחן העבודה - כדאי לשים מנורות עם אור לבן ניטרלי. בנוסף, מומלץ להשתמש בהם בכל החדרים האחרים. למרות העובדה כי אור צהוב מוכר לנו יותר, עם לבן נייטרלי אתה תרגיש טוב יותר - קל יותר לקרוא, העיניים שלך מקבל עייף פחות. אלה תחושות סובייקטיביות המבוססות על ניסיון אישי.

צבע טיוח

לאחר מנורות של טמפרטורת צבע זהה, אנו יכולים לקבל תפיסה שונה של צבע. זה תלוי דיוק של טיוח צבע, אשר מאופיין על ידי אינדקס (מקדם) של צבע רבייה. מסומן על ידי הלטינית אותיות CRI (צבע טיוח אינדקס), לאחר מכן יש מספרים מ 0 עד 100. לפעמים זה מסומן כמו Ra.

מאפייני עיבוד צבע רמת עיבוד צבע צבע טיוח CRI דוגמאות של מנורות
טוב מאוד 1 א יותר מ -90 LED מנורות הלוגן, מנורות פלורסנט פיליפס TL-D 90 Graphica Pro, OSRAM DE LUXE ו הוכחה צבע
טוב מאוד 1 ב 80-89 LED מנורות פלורסנט (OSRAM LUMILUX, VANTEX, LDC, LBTC)
טוב 2 א 70-79 מנורות פלורסנט OSRAM BASIC
טוב 2 ב 60-69 מנורות פלורסנט LD, LB
מספיק 3 40-59 מנורות כספית
נמוך 4 39 ופחות נתרן

הערך הגבוה ביותר הוא 100. מקור אור עם מקדם כזה צבע בצוע לא לגמרי לעוות צבעים, אבל העלות של מנורה כזו תהיה גבוהה מאוד. עבור תאורה בבית, מנורות עם CRI של 80 ומעלה נחשבים נורמליים. כאן בטווח זה כדאי לחפש נורות LED עבור התאורה בבית. ושוב, צריך לבחור, בהתאם למטרה של המנורה. לדוגמה, עבור התאורה תאורה רצוי להשתמש מנורות עם בצוע צבע של 100 או כך, שכן הם לא לעוות את הצבעים. עבור חדרים אחרים זה אפשרי עם מחוונים נמוכים.

זווית פיזור

תכונה ייחודית של נוריות היא שהם זורקים ישירות מולך. מספר קטן מאוד של גלי אור סוטים לצדדים. כלומר, הגביש עצמו יוצר קרן אור צרה. אבל המנורה LED מכיל מספר גבישים אלה. על איך הם ממוקמים תלוי בזווית פיזור האור. זה מאפשר לך ליצור זרם צר מאוד של אור, רחב מאוד. הזווית של דיפוזיה של מנורות LED יכול להיות מ 30 ° ל 360 °.

אז קל יותר להבין מהי זווית פיזור קלה

אז קל יותר להבין מהי זווית פיזור קלה

בחר את זווית הפיזור של מנורת LED יש צורך גם על בסיס המטרה של luminaire. אם זה מנורת תאורה כללית להציב על התקרה, זווית פיזור צריך להילקח מ 90 מעלות ויותר - עד 180 מעלות. אם זה מנורה לקריאה או תאורה שטח קטן (עבור תמונות תאורה, למשל), כדאי לבחור קרן צר יותר.

במנורות דקורטיביות עם חריצים, יש צורך לשים מנורה עם זווית פיזור של 360 ° או להקים מנורות קורות צר. אתה יכול לקבל אפקט מעניין מאוד.

דוגמאות לשימוש מנורות LED כיוונית

דוגמאות לשימוש מנורות LED עם זוויות פיזור שונות

אם בעבר לא הצלחת ליצור משחק דומה של צללים, עכשיו אתה יודע שאתה צריך לבחור את המנורה LED הנכון.

סוג של מכסה ואת נוכחות של רדיאטור

הכובע נבחר פשוט: תחת המנורה הזמינה. התעשייה מייצרת מנורות LED עם מחסניות סטנדרטי עבור החלפת מנורות ליבון (E14, E27, E40), יש אפשרויות החלפת מנורות הלוגן (G4, GU5.3, GU10). יש מנורות LED אשר מובנים לתוך הרהיטים - עבור ארונות תאורה ותאי. יש להם חבר מסוג GX53.

טבלת תמונות של המסדרונות ושמותיהם

טבלת תמונות של המסדרונות ושמותיהם

אחד החסרונות של נוריות הוא שהם מחוממים, ועם עלייה משמעותית בטמפרטורה, הם מאבדים את בהירותם. עם התחממות יתר חזקה, הם יכולים אפילו להיכשל. ישנם שני עיצובים של מנורות LED - בצורה של נורה מוכר ובלי זה - מה שנקרא מנורת תירס. כדי להסיר טוב יותר את החום מן הגבישים הנורות בדרך כלל לשים רדיאטורים. בתירס, בשל חוסר נורה, הסרת החום מתרחש ביעילות וללא רדיאטור.

עבור מנורות LED עם נורה ישנם מספר סוגים של רדיאטורים:

 • אלומיניום מצולע. זה מתמודד היטב עם הסרת החום עקב ריב, אשר מגדיל את אזור העברת החום. אבל אלומיניום מקיים זרם טוב כדי להגן מפני מגע מסוכן, את פני השטח של הרדיאטור הוא מכוסה בדרך כלל עם צבע או לכה.

  הרדיאטור אלומיניום fined קל להבחין

  הרדיאטור אלומיניום fined קל להבחין

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  99 − 97 =