חיווט בבית עץ עם הידיים שלך

עבודה הקשורה לחשמל דורשת תשומת לב, תאימות ודיוק. חיווט בבית עץ עם הידיים שלהם דורש יותר תשומת לב: החומר הוא דליק מאוד. לכן, בעת תכנון והתקנה, לשים לב לדרישות והמלצות של מסמכים רגולטוריים. אם אין לך מספיק ניסיון, רצוי מאוד להזמין חשמלאי מוסמך להתייעצות לפני חיבור, ואפילו טוב יותר לפני תחילת ההתקנה. הוא יוכל להצביע על חסרונות וחישובים מוטעים.

דיאגרמת חיווט חשמלי בבית

על פי התקנות הנוכחיות, בעת חיבור חשמל ללא שנאי, צריכת החשמל לבית פרטי לא יעלה על 15 קילוואט. הוא נמצא על ידי הוספת כוח של כל מכשירי חשמל, כי ניתן להפעיל בו זמנית. אם הנתון שנמצא הוא פחות מ 15 קילוואט, אוטומט המבוא מוגדר 50 א אם הכוח גדול יותר, שנאי אחר נדרש. הפרמטרים שלה יצוינו לך בפרויקט, שכן במקרה זה, אתה לא יכול לעשות בלעדיו.

לאחרונה, נציגי ארגונים לאספקת אנרגיה דורשים להתקין מונה (מכונות אוטומטיות, בהתאמה) ברחוב. זה נעשה על מנת להיות מסוגלים לשלוט בצריכה גם אם הבעלים אינם בבית. אבל דרישה זו אינה מגובה, ואם אתה רוצה, אתה יכול להתקין את הכל בתוך הבית. אבל לעתים קרובות יותר מאשר לא להתווכח עם הפקחים, הדרישות הם נפגשו, ואת המכונה ואת הדלפק מותקנים ברחוב.

וריאציה של בנייה של ערכת אספקת החשמל בבית

וריאציה של בנייה של ערכת אספקת החשמל בבית

להתקנה חיצונית, מפסק מעגל ההגנה (AE) והמכשיר חייבים להיות במארז אטום המוגן מפני אבק, לכלוך ולחות. מחלקת ההגנה של ההתקנה חייבת להיות לפחות IP-55. לנוחות של ניטור אינדיקציות הדלת של התיבה, צריך להיות חלון עבור מד חשמלי. עבור ההתקנה בתוך הבית עץ, הדרישות הן מעט נמוך יותר: IP-44, אבל הדיור חייב להיות מתכתי.

לאחר מכונת היכרות, מד חשמלי מותקן, ואז עוד RCD מותקן - כדי לכבות את אספקת החשמל בנוכחות קצר, ולאחר מכן את הכבל הוא הניח על לוח החשמל בתוך הבית. הערך הנקוב של המכונה בתוך הבית חייב להיות צעד אחד נמוך יותר מזה המותקן בחוץ. במקרה זה, אם יש בעיות, המכונה בבית יעבוד הראשון ואתה לא צריך לטפס על הקיר בכל פעם למכונת ההיכרות מותקן שם.

במגן ישנם אוטומטים חד-קוטביים, שאליהם מחוברים החוטים המתנועעים דרך החדרים. הם מחוברים DIN- מסילות, מספרם הוא גייס בהתאם כמה נפרד "סניפים" של אספקת החשמל. כדי לגלות כמה מכונות צריך להיות במגן שלך, לספור את מספר הקבוצות הנדרשות, להוסיף "על הפיתוח" שניים או שלושה מכונות חינם. לפי הסכום שהושג, אתה בוחר לוח חשמלי.

דיאגרמת חיווט בבית עץ עם חיבור חד פאזי (220 V)

דיאגרמת חיווט בבית עץ עם חיבור חד פאזי (220 V)

כאשר מתכננים דיאגרמת חיווט בבית עץ, כל נקודות החיבור נפרדות לקבוצות נפרדות (הם נקראים לעתים קרובות קבוצות צריכה). לדוגמה, כל ארובות בקומה הראשונה מופעלות על ידי מכונה אחת, מכשיר נפרד הוא לשים על תאורה בבית, עוד אחד - על תאורת הרחוב. אם אתה משתמש בכל ציוד חשמלי חזק - דוד, דוד חשמלי, תנור חשמלי, וכו ' - עבור אותם רצוי לנהל סניפים נפרדים של אספקת החשמל ולהתקין מכונות אישיות. מכונות אוטומטיות נפרדות מותקנות גם עבור אספקת החשמל של מבנים כלכליים (אם אתה לא רוצה למשוך תשומות נפרדות להם ולהתקין מטר נפרד, אבל רק בתנאי כוח של כל מכשירי חשמל לא יעלה על 15 כ"ס).

במונחים של אבטחה, עדיף לעשות כמו סניפים נפרדים רבים של אספקת החשמל ככל האפשר. זה יגדיל את מספר המכונות, אך תפחית את מספר צמתים מסוכנים. זה במקומות של הסחת מנצחים כי בעיות בדרך כלל מתעוררים: המגעים הם מחומצנים, מחומם, ואז הם מתחילים להצית. לכן, עדיף לעשות כמה קשרים ככל האפשר.

ובשלב האחרון רצוי לצייר תרשים של פריסת החשמל בחדרים על תוכנית הבית. קבוצות של צרכנים קל יותר לצייר עם צבעים שונים. אז אתה יכול יותר לדמיין איך את הדיאגרמה חיווט בבית העץ ייראה, זה יהיה קל יותר לעשות את הידיים. לדוגמה, הכל יכול להיראות כמו בתמונה למטה.

דוגמה לתרשים חיווט בבית עץ

דוגמה לתרשים חיווט בבית עץ

סוגי החיווט בבית עץ

לאחר התקנת דש והתקנה של כל המכונות הדרושות, אתה יכול להתחיל כבלי חשמל חיווט בבית. בבית עץ יש שלוש דרכים לבנות כבל חשמלי: