איך אני לנקות את הדוד עצמי?

איך אני לנקות את הדוד עצמי?

מחמם מים הוא מכשיר ביתית שימושי מאוד, אשר מאפשר לנו לא להסתמך על כיבוי עונתי של מים חמים. בשנים הראשונות של השימוש בדוד, בעיות עם זה בדרך כלל לא מתעוררות. אבל אחרי שנתיים או שלוש, הבעלים של המכשיר מתחילים להבחין הפרעות עם חימום ולחץ של מים. בדרך כלל, בעיות אלה קשורות בהתעלמות מכללי הפעולה של המכשיר, וביניהם אחד החשובים ביותר הוא ניקוי קבוע.

דוד בחדר האמבטיה

במאמר זה נדבר על דרכים לנקות את דוד המים האחסון בבית.

הצורך של ניקוי

אין זה סוד כי איכות מי ברז בדירות שלנו משאיר הרבה כדי להיות הרצוי. לכן, מכשירי חשמל ביתיים, אשר נמצאים כל הזמן במגע עם מים קשים, סובלים הפקדות של סיד ואת קנה המידה. זה חל על מכונות כביסה ומדיחי כלים, קומקומים, וכמובן, דוודים. אלמנט חימום צינורי וקירות פנימיים של הטנק של דוד המים הם הסיכוי הטוב ביותר כדי לפגוע בהפקדות בוץ.

אלמנט חימום הדוד מזוהם

אם אתה מתחיל את תהליך זיהום המים בדוד, התוצאות יהיו מאוד לא נעימות. ראשית, החימום של המים תתרחש לאט מאוד או להפסיק לחלוטין. שנית, החימום יהיה להתחמם יתר על המידה ולהפסיק לעבוד.

דוד הדורש ניקוי

כללי ניקוי בבית

טכנאים מקצועיים ובעלי מלאכה פולק פיתחו מערכת שלמה של כללים והמלצות המאפשרים לשמור על הדוד במצב מושלם. בואו להכיר את אלה עצות שימושיות בפירוט רב יותר.

ניקוי הדוד בבית

כימיקלים

הדרך הפשוטה ביותר היא לנקות את דוד המים של לכלוך, קנה המידה והחלודה עם כלי החנות המיוחדים. אמצעים להסרת פיקדונות של סיד ופיקדונות אחרים בטווח רחב נמכרים בחנויות חומרה, במחלקות לכימיה ביתית של היפרמרקטים גדולים, כמו גם את הסחורות הנלוות בחנויות למכור מכשירי חשמל ביתיים. מומחים ממליצים לקנות כספים לניקוי קומקומים חשמליים - הרכב ועקרון הפעולה שלהם זהה, אבל הם זולים יותר.

אמצעים לניקוי הדוד

בנוסף למוצרים מיוחדים, אתה יכול להשתמש מתכונים מסורתיים, כגון משקאות מוגזים או חומצה אצטית מדוללת.

בסרטון הבא תוכלו לראות כיצד לנקות את הדוד צעד אחר צעד.

חומצה אצטית לניקוי הדוד

שיטה מכנית

אם אתה נגד שימוש בכימיקלים אגרסיביים בבית שלך, אתה יכול לנקות את דוד המים באופן ידני. זמן זה ייקח יותר, אבל ההשפעה תהיה בולטת יותר. כדי להסיר את החלאה המצטברת באמצעים מכניים, יש לפרק את המכשיר תחילה. זה יותר נוח ובטוח יותר לעשות זאת, לאחר הסרת הדוד מהקיר.

ניקוי מכני של הדוד

פירוק דוד המים

לפרק את המכשיר על ידי הפיכתו הפוך. לאחר מכן המשך בסדר הבא:

 • להסיר את הלוח הקדמי, לסחוב את התפסים לתקן אותו, ולקטוף אותו עם מברג;
 • מושך את הידית של הרגולטור טמפרטורה, להסיר בעדינות את זה;
 • להחליש ולהוציא את הברגים שעליהם מחובר הלוח;
 • נתק את הכבל שדרכו המכשיר מופעל (הוא נתמך על ידי שלושה גלגלי שיניים);
 • לחלץ את הרגולטור הטמפרטורה ואת אוגן, אשר מבטיח את החימום של המים.

פירוק הדוד של צ'יטה

כיצד לנקות את החימום מ קנה מידה?

החימום ממוקם על האוגן, אשר הוצאנו מן דוד המים האחרון כאשר המכשיר היה מפורק.

דוד טאן, הדורש ניקוי

דוד חימום מזוהם

לאחר בדיקת אלמנט החימום, סביר להניח למצוא על זה שכבה עבה של קנה המידה ואת הפקדות בוץ אחרים. הדרך היעילה ביותר היא פשוט להסיר את זה רובד מכני. כדי לעשות זאת, אנו זרוע את עצמנו עם סכין חד מאוד או חותך בעדינות לגרד את הלכלוך, מנסה לא לפגוע משטח המתכת של החימום. לאחר מכן, להתקין את החימום במקום ולאסוף את הדוד בסדר הפוך.

חלאה על דוד חימום

ניקוי הטנק

הסרת זיהום כזה מפני השטח הפנימי של המיכל מומלץ רק באמצעים כימיים, שכן אחרת יש סיכוי גדול לפגוע בטנק. פעל כדלקמן:

 • להסיר ידנית את כל הלכלוך מן הטנק, אשר משאיר בקלות;
 • בתוך המיכל למלא את סוכן ניקוי, מדולל במים;
 • אנחנו מחכים לזמן;
 • אנו שופכים מים מן הטנק;
 • אנו מנקים את שאריות העפר בספוג רך;
 • אנחנו שוטפים את מיכל העפר וחומרי הניקוי.
ניקוי מיכל הדוד

בעת ניקוי המיכל, אין להשתמש בחפצים חדים או בנזדחכוי, ולגעת במוט המגנזיום.

תכונות של דודי ניקוי של יצרנים שונים

העיצוב של רוב הדודים מודלים זהה והוא שונה רק ניואנסים קטנים. עם זאת, אין זה מיותר לדעת על התכונות של ניקוי מחממי מים אחסון של מותגים שונים.

 • דודי אריסטון נבדלים בדרך יוצאת דופן של תיקון ותצורה של אוגן. כדי להסיר את האוגן, תחילה עליך לדחוף אותו לעברך, לסובב אותו ולאחר מכן להסיר אותו. מאחר ויצרן זה מציב את התנור על תחתית המכשיר, אין צורך להסיר את הדוד מהקיר לפני הניקוי.

דוד מאריסטון

דוד מאריסטון
 • משתמשים בדוד גורנג ' לעתים קרובות להתלונן כי המכשיר קשה לפתוח לתחזוקה. למעשה, הלוח הקדמי מוסר די בקלות: אתה רק צריך ללחוץ על הקצה התחתון שלה ולמשוך אותו אליך. כמו כן יש לציין כי תנורי מים של חברה זו הם כבדים מאוד, כך תצטרך עזרה להסיר את המכשיר מהקיר.

דוד גורניה

דוד גורניה
 • מחממי מים תרמקס אין לך שום תכונות עיצוב, אבל מוטות מגנזיום כי יצרן זה משתמש במהירות לפוג מהר מאוד, אז הם צריכים להיות שונה מדי שנה.

תנור חימום

תנור חימום

אילו מסננים להשתמש?

כדי לוודא שתא האחסון שימש אותך זמן רב ככל האפשר, מומלץ להשתמש במסננים מיוחדים המטהרים ומרככים את מי הברז. מסנן טוב לא רק משפר את איכות המים, אלא גם שומר על מערכת חימום מים במצב טכני טוב.

מסננים זרימה מותקנים בכניסה לדוד, כך מים נכנס הטנק כבר ניקה. בנוסף לחלקיקים קטנים של פסולת, המסנן אוסף מלחים וכמה תרכובות מתכת.

מסנן עבור הדוד

מסנן עבור הדוד

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

6 + 2 =