דודי אופקיים

דודי אופקיים

לפני זמן לא רב, מחמם מים לדירה מותקן בדירה נחשב כמעט פריט מותרות. כיום היא נתפסת כצורך, ולא כעל עודף. דוד המים מאפשר לך לשכוח את מניעת עונתיות של צינורות מים ואת הכיבוי הקשורים של מים חמים. הבחירה של מכשירים כאלה עכשיו נהדר להפליא - מודל מתאים ניתן למצוא לכל טעם ארנק.

דודי אופקיים ואנכיים

במאמר זה אנו אגיד לך על מחממי מים מקומיים של סוג אופקי. תוכלו ללמוד על היתרונות ואת demerits של מכשירים אלה, על התכונות שלהם זנים, ועל הכללים הבסיסיים של בחירה.

אופק אופקי

מקצוענים

בין רשימה גדולה למדי של היתרונות של דוודים אופקיים, תשומת לב מיוחדת היא ראויה על ידי הדברים הבאים:

 • נוחות וקלות התקנה;
 • זמן חימום מים קצר;
 • עמידות (חיי השירות של רוב הדגמים הוא 8 עד 10 שנים);
 • חזק, ללבוש עמידים חומרים של ייצור;

דוד אופקי בחדר האמבטיה

דוד אופקי בחדר האמבטיה

דוד אופקי בחדר האמבטיה

דוד אופקי בחדר האמבטיה

 • רמה גבוהה של בידוד תרמי, שבזכותו טמפרטורת המים המוגדרת מראש נשמרת לאורך זמן;
 • מחוון טמפרטורה, אשר מפשט את השימוש במכשיר;
 • מידות קומפקטיות המאפשרות שימוש יעיל יותר בחלל;
 • כוח קטן המספק צריכת חשמל חסכונית.

חסרונות

למרות מספר כה גדול של יתרונות, מחממי מים אופקיים אינם חסרי חסרונות. אנו מפרטים את המשמעותיים ביותר מהם:

 • סידור לא נוח של המבנים של מים חמים וקרים חרירי, המוביל ערבוב, וכתוצאה מכך את הטמפרטורה של המים מן הברז חם הופך להיות גבוה מספיק;
 • עבור דגמים מסוימים של סוג זה של הדוד מאופיין על ידי המיקום של החימום בצד המכשיר, שבגללה חימום המים הוא איטי מאוד,
 • מחיר גבוה - בממוצע, אופקיים תנורים הם באופן משמעותי יקר יותר מאשר מכשירים אנכיים דומים.

אופק אופקי

סוגים

דוודים מקומיים מסווגים לפי מספר פרמטרים מרכזיים. סיווג קצר של מחממי מים לשימוש ביתי ייראה משהו כזה:

 • סוג: מצטבר / מילוי / זורם;
 • שיטת חימום: גז / משולב / עקיף / חשמלי;
 • שיטת אספקת מים: לחץ / לחץ;
 • שיטת הרכבה: הפסקה / רצפה / קיר / אוניברסלי;
 • התקנה: אנכית / אופקי.

אופק אופקי

דוד אנכי

בנוסף הפרמטרים לעיל, יש גם צורך לקחת בחשבון את נפח הטנק, טמפרטורת המים ואת הזמן, כוח נומינלי, קיבולת ומאפיינים רבים אחרים.

מאפיינים

דודי אופקיים שונים, כולל סוג של אלמנט חימום. מחממי מים מודרניים להשתמש שנקרא "רטוב" ו "יבש" תנורים. התנור "היבש" מוקף במארז אטום, כך שהוא אינו בא במגע עם מים כאשר מחומם. סוג רטוב TEN נמצא במגע ישיר עם מים.

דוד אופקי עם יבש

עבור תנורי מים אופקיים, מיוחד, שטוח טנק צורה אופיינית. הוא האמין כי טנק כזה הוא גרוע יותר מאשר אנרגיה גלילית המסורתית. בנוסף, העיצוב שלה מניח את נוכחותם של מספר תפרים, אשר נוטים קורוזיה.

אופק אופקי עם טנק שטוח

בנוסף, פני השטח הפנימיים של המיכל עשויים להיות בעלי ציפוי שונה. לרוב, נירוסטה, אמייל וזכוכית פורצלן משמשים למטרות אלה. הגרסה הראשונה נמצאה לרוב, יש לה חוזק גבוה ותכונות הגנה מצוינות. כיסוי של אמייל בזול מנהלת יצרנים, אינו משפיע על המים, אבל זה קצר מאוד. זכוכית פורצלן הוא הגרסה המודרנית ביותר, המאפיין הייחודי של אשר סובלנות מעולה של טמפרטורות חימום גבוהות.

כרכים נפוצים

נפח המיכל הוא אחד הקריטריונים החשובים ביותר של בחירה, אשר קונים לשים לב קודם כל.

הבחירה מושפעת, בראש ובראשונה, ממספר בני המשפחה, ובנוסף לכך, תדירות נטילת נהלי המים וסוג הציוד הסניטרי. לדוגמה, כדי לשטוף, אדם אחד צריך 5 עד 15 ליטר מים ביום להתקלח - מ 50 עד 90 ליטר כדי להתקלח - 150-180 ליטר, וכן לשטוף כלים הנצרכים 20-30 ליטר. זהו מידע משוער, אשר אתה צריך לנווט, לפתור את הבעיה של נפח הטנק.

אופק אופקי עם טנק נפח קטן

הבה נבחן כמה מהאפשרויות הפופולריות ביותר.

50 ליטר

דוד מים עם קיבולת טנק כזה הוא אפשרות טובה עבור אדם אחד או עבור זוג. נפח זה מספיק כדי למנוע אי הנוחות במהלך תקופת הכיבוי מים חמים.

דוד עבור 50 ליטר

דוד עבור 50 ליטר

80 ליטר

דוד עם טנק של 80 ליטר מתאים למשפחה עם ילד אחד. עם זאת, אם אתה צריך להשקיע הרבה זמן בלי מים חמים בצינורות, עדיף לשים לב מודלים יותר רחב.

דוד עבור 80 ליטר

דוד עבור 80 ליטר

100 ליטר

תנור מים המיועד למאה ליטר הוא פתרון טוב למשפחה עם ילד אחד או שניים, אך בתנאי שלא תצרוך צריכת מים בלתי מבוקרת. אם אתה רגיל להישאר במקלחת במשך זמן רב, עדיף לבחור משהו גדול יותר.

דוד עבור 100 ליטר

דוד עבור 100 ליטר

200 ליטר

כזה דוד רחב נבחר בדרך כלל על ידי אלה המתגוררים מחוץ לעיר בבית לא מחובר לאספקת מים מרכזית. עם זאת, ניתן להתקין אותו בדירה בעיר, במיוחד שכן היא מושלמת למשפחה גדולה. אבל יש לזכור כי מודלים מרווחים כאלה יש ממדים גדולים, כך תצטרך הרבה מקום להתקנה.

דוד עבור 200 ליטר

דוד עבור 200 ליטר

היצרנים

עשרות חברות עוסקות בשוק מכשירי חשמל ביתיים, המייצרים תנורי מים אופקיים, אך רק כמה יצרנים הצליחו לזכות באמון הלקוחות בכל רחבי העולם.

 • אריסטון. בין היתרונות של המוצרים של החברה האיטלקית היא רמה גבוהה של בידוד תרמי, אשר מושגת באמצעות שימוש בחומרים באיכות גבוהה. החיסרון הגדול ביותר של דודי אריסטון הוא כי משתמשים קוראים בקר טמפרטורה לא נוח.

תנור מים אופקי אריסטון

תנור מים אופקי אריסטון
 • אלקטרולוקס. החברה השבדית כבר לייצר תנורי מים ביתיים במשך זמן רב מאוד, ולכן הצליח להפוך מקצוען אמיתי בתחום זה. אלקטרולוקס דוודים הם קומפקטי בגודל ומסוגננת בעיצוב, אבל זה לא משפיע על איכות המוצרים. בנוסף, היצרן מספק אחריות של 8 שנים על מוצריה.

דופק אופקי

דופק אופקי
 • תרמקס. זה יצרן אירופי מתמחה ישירות בייצור של ציוד חימום מים, ולכן היא מציעה ללקוחותיה מגוון רחב של דוודים המקומי. מכשירים Thermex מיוצרים על פי הטכנולוגיות העדכניות ביותר לעמוד בסטנדרטים איכותיים בעולם.

אופקית תרמית

אופקית תרמית

טיפים לבחירה

 • בחירת דודי אופקיים, לקחת בחשבון לא רק את המאפיינים הטכניים העיקריים, אלא גם את הזמינות של תכונות נוספות שהופכות את המכשיר פונקציונלי יותר ונוח לשימוש. אפשרויות אלה כוללות, למשל, מערכות ניקיון עצמי ואבחון עצמי.
 • כבר אמרנו כי בגלל המוזרויות של העיצוב של תנורי מים אופקיים, ערבוב לא רצוי של מים בטמפרטורות שונות יכול להתרחש הטנקים. הימנע בעיה זו תעזור למערכת הגנה מפני ערבוב, אשר מסופק בחלק מהדגמים.
דוד מים אופקי בדירה

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

88 + = 93