כורי חימום בלתי ישיר

כורי חימום בלתי ישיר

הנוכחות של אספקת מים חמים, ללא ספק, מגביר את הנוחות של החיים של האדם המודרני. ואם זה קל להשיג מים חמים בדירה בעיר, זה מספיק רק כדי לפתוח ברז עבור זה, אז זה לעתים קרובות בעיה עבור בתים פרטיים. כדי לספק משקי בית עם מים חמים, להשתמש מכשירי חימום שונים. אחד מהם הוא דוד חימום עקיף, עובד יחד עם מערכת החימום של הבניין.

מקצוענים

 • גרסה זו של התנור היא האופטימלית ביותר בנוכחות של מעגל בודד, פועל על גז טבעי או על דלק מוצק.
 • בזכות ההתקנה, דיירי הבית יכולים לקבל מים חמים בכמויות גדולות ללא הפרעות. במקרה זה, המים החמים יזרמו מיד למספר נקודות.
 • דוד כזה אינו מפעיל לחץ על רשת החשמל וחוסך חשמל.
 • עם שטח גדול מחליף חום קיבולת דוד גבוה, את היכולת של דוד כזה הוא די גדול.
 • המים ממערכת החימום אינם באים במגע עם המים הבאים מהדוד למטרות סניטריות. המים מסתובבים במחליף חום עם מינימום מלחים.
 • הדוד, המתפקד על העיקרון של חימום עקיף, יכול להשתמש עבור עבודתה, בנוסף דוד הגז ומקורות אנרגיה אחרים.

דוד חימום עקיף

חסרונות

 • הציוד נבדק במחיר גבוה למדי, בהשוואה להתקני אחסון קונבנציונליים.
 • כזה דוד, במיוחד אם יש לו קיבולת גדולה, תופסת הרבה מקום.
 • כאשר כמות גדולה של מים מחומם בדוד, את הטמפרטורה של נוזל קירור במערכת החימום יורדת מעט.
 • התקנה של היחידה אינה רווחית אם הבית מחומם באמצעות דוד חשמלי, וגם במקרה של צריכת מים נמוכה.

השוואה עם סוגים אחרים של תנורי חימום

שלא כמו דוודים מעגל כפול, השילוב של דוד עם דוד אחד במעגל יקר יותר, אבל זה מבטיח את זרימת המים מבלי לשנות את הטמפרטורה ואת ההפרעות.

בעוד תזרים באמצעות תנור הוא מסוגל לספק מים רק 1-2 נקודות של off-off, את מכונת מחומם בעקיפין הוא הרבה יותר יעיל יכול לספק את כל הבית עם מים מחוממים.

בנוסף, טמפרטורת המים מהמכשיר הזורם אינה יציבה, למשל, אם אתה מפעיל את הברז לשטיפת כלים ומקלחות בחדר האמבטיה. באשר להבדלים בין דודי אחסון, התקן החימום העקיף אינו רק מובחן על ידי קיבולת גדולה יותר, אלא גם על ידי צריכת חשמל נמוכה יותר.

מעגל כפול עם דוד

עקרון הפעולה

חימום של מים קרים הנכנסים פנימה של הדוד מתבצע על פי העיקרון של העברת חום. מים חמים זורמים דרך מחליף חום בתוך הטנק, אשר מחומם על ידי דוד במעגל אחד או מקור אנרגיה אחר. החום ממקרר זה דרך קירות מחליף החום עובר למים קרים, הנכנסים למנגנון מצינור המים. זה מחומם בהדרגה ו משוחרר מן הדוד דרך צינור פריקה.

המכשיר של דוד חימום עקיף

על בניית דודי חימום עקיף, לראות את הווידאו של הערוץ ב- YouTube "luzhetsky חיוני".

מאפיינים

קניית דוד חימום עקיף, פרמטרים כאלה של ציוד זה נלקחים בחשבון:

 • נפח. הוא נבחר בהתאם לצרכים של המשפחה.
 • סוג ההתקנה. מודלים מסוימים של דוודים ניתן לתלות על הקיר, אחרים מותקנים על הרצפה.
 • מידות ומשקל. חשוב לשקול אותם על מנת לבחור את המקום שבו הציוד יותקן.
 • הנוכחות של PETN ועוצמתו. תנור יש צורך להשתמש בדוד בעונת חימום, וכוחו משפיע על קצב חימום מים.

סוגים

עם מחליף חום ספירלי אחד

בתוך דוד כזה הוא רק מחליף חום אחד מיוצג על ידי ספירלה. זה יכול להיות וממוקם בחלקו התחתון של הטנק המחמם, או להימתח באופן אחיד בתוך הטנק.

דוד חימום עקיף עם מחליף חום ספירלי אחד

התקן טנק-טנק

בדוד זה אין סליל, כפי שהוא מוחלף על ידי טנק של גודל קטן במקצת בתוך הטנק. מיכל זה מקבל מים קרים, ובחלל שמסביב שלו מסתובבים המים המחוממים במערכת החימום, המעבירה את החום אליו.

דוד חימום עקיף

עם שני מחליפי חום

העיצוב של מודלים כאלה מספק נוכחות של שני מחליפי חום צינור. אחד מהם מחובר לדוד ומקבל ממנו נוזל קירור, והשני יכול להיות מחובר למקורות תרמיים אחרים, למשל, לאספן השמש.

דוד חימום עקיף עם שני מחליפי חום

יצרנים מפורסמים

דראזיצה

מותג מצ'כיה, המייצר דוודים במשך יותר מ -60 שנה. מבפנים של מתקן טנק הקיר מ Dražice מכוסים זיגוג אמייל. השליט של דגמים של יצרן זה כולל גם דוודים אופקיים בקיר או בקיר. הם אמינים וארגונומיים, העיצוב שלהם הוא נעים לעין, ואת הממדים הם קומפקטי.

דודי חימום עקיף

פרוטרמה

מותג מסלובקיה, שאת מוצריה מבוקשים מאוד בשוק שלנו. בתוך משטח הדוד של יצרן זה מכוסה אמייל מגן. בין טווח פרוטרם יש גם הקיר רכוב ו הרצפה עומדים עם חימום עקיף.

דוד חימום עקיף

ACV

מותג מבלגיה המציע דודי חימום על הקיר מ -100 ל -240 ליטר ודגמי קומה עם קיבולת של 130-300 ליטר. יתרונות ייצור של ACV מצטמצמים איבוד חום דרך בידוד תרמי של פוליאוריטן 50mm וגוף גבוה, הנוכחות של הגנה מפני התחממות יתר וקשרים אפשריים PETN או משאבת חום.

דוד חימום עקיף ACV

בקסי

מותג מאיטליה, שמוצריה מבוקשים ב -70 מדינות. החברה מייצרת גם דוודים מותקנים על הקיר ומערכות רצפה עם חימום עקיף של 100-300 ליטר. המיכל בציוד מבאשי עשוי מפלדת אל-חלד. בכל הדודים יש חיישני בטיחות למעקב אחר פעולת המכשיר ורמת החימום של המים.

דוד חימום עקיף Baxi

Valliant

מותג מגרמניה המייצר ציוד לחימום מים ליותר מ -130 שנה. דוודים עם חימום עקיף של יצרן זה מיוצגים על ידי יחידות קיר, כמו גם מודלים הרצפה מלבני גלילי עם קיבולת של 115 ל 500 ליטר.

דודי חימום עקיפים Valliant

בוש

מותג גרמני הידוע באיכותו. התקני החימום העקיפים מאופיינים בעיצוב אטרקטיבי, הנע בין 120 ל -500 ליטר, כיסוי פנימי של אמייל, יכולת חיבור גוף חימום ושיטות הרכבה שונות.

דוד חימום עקיף Bosch

תרמקס

המותג האיטלקי, אשר מייצרת מחממי מים במשך יותר מ -60 שנה וכל הזמן מציגה טכנולוגיות חדשות. בטווח של יצרן זה יש דוודים בגדלים שונים. מבפנים הם מכוסים ביו זכוכית- pharfor. היתרונות של דוודים כאלה הם גם נוכחות בעיצוב של צינור recirculation, שני אנודות מגנזיום, בידוד תרמי עם צפיפות מוגברת, ועשרה.

דוד חימום עקיף Thermex

נפחים פופולריים ומחירים

100 ליטר

דוודים של קיבולת זו נפוצים מאוד נרכשים לרוב כאשר המשפחה יש 2-3 אנשים. מים מציוד כזה מספיקים לשטיפת כלים, ולמקלחת יומית לכל בני הבית. אם אחד מבני המשפחה רוצה להתרחץ, יהיו מספיק מים רק לאדם אחד, אבל זה יישאר עבור צרכי בית אחרים, ועל האמבט השני זה לא יהיה מספיק.

מנגנוני עם נפח זה עלות מ 11 אלף רובל. לדוגמה, דוד 100 ליטר של Gorenje שווה 11-20 אלף רובל ליחידה מ Drazice צריך לשלם 26-37 אלף רובל, ציוד מ Protherm יעלה 20-30 אלף רובל, מותג דוד ACV עולה בערך 39-40 אלף רובל, יחידת ייצור ויילאנט של 120 ליטר עולה בערך 30-50 אלף רובל, וכן עבור הדוד מן BAXI צריך לשלם 43-53 אלף רובל.

דודי חימום עקיף לכל 100 ליטר

150 ליטר

זהו אחד הנפחים הנפוצים ביותר בעת רכישת דוד חימום עקיף. מים ממכשיר כזה מספיק כדי לספק משפחה של 4 אנשים. סכום זה מספיק כדי לשטוף, לשטוף כלים להתקלח ואמבטיה.

דוודים עם קיבולת זו הם לפחות 15,000 רובל. לגבי היחידה מן Gorenje אתה צריך לשלם 15-25 אלף רובל, דוד של Drazice 160 ליטר שווה 30-40 אלף רובל, הדוד ויילאנט יעלה 50-100 אלף, יחידת הייצור BAXI עולה על 46 אלף רובל.

דודי חימום עקיף עבור 150 ליטר

200 ליטר

כמות זו של הדוד מספיק כדי לספק בית פרטי שבו 4 או יותר אנשים חיים. מים מציוד כזה יהיה מספיק עבור כמה חדרי אמבטיה, כמו גם לצרכים המטבח. כל בני המשפחה יכולים לשטוף את הידיים ואת הכלים, להתקלח או אמבטיה.

התקנים עם נפח זה עולה מ 20,000 רובל. דוד מן Gorenje שווה 20-29 דוברים אלף רובל ליחידה מ Drazice צריך לשלם 33-58 אלף רובל ציוד 200 ליטר של Protherm עלות ממוצעת של 42 אלף רובל עבור הדוד של מותג בסדר גודל כזה ויילאנט צריך לשלם 39-66 אלף רובל, ועל הדוד דומה ACV המותג, אתה צריך לשלם בממוצע של 47,000 רובל.

דודי חימום עקיף עבור 200 ליטר

300 ליטר

ציוד עם נפח זה הוא ביקוש בתים גדולים, שם כמה משפחות לחיות. המים מן הדוד הזה מספיק עבור כל צרכי הבית. עם תנור כזה, כל בני הבית יכולים לשטוף ולכבס כלים ללא כל הגבלות, ולא לבחור בין מקלחת או אמבטיה,

דוודים עם קיבולת דומה עלות לפחות 48,000 רובל. עבור היחידה 300 ליטר של Drazice צריך לשלם 60-90 אלף אלף, ציוד בסדר גודל כזה מ- Vaillant עולה מן 62 ל 120-125 אלף רובל, מותג Protherm היחיד עולה כ -48 אלף רובל, וכן עבור הציוד של 300 ליטרים של BAXI צריך לשלם 66,000 רובל.

דוד חימום עקיף 300 ליטר

עם מאוורר חשמלי

הדוד, אשר מלבד החיבור למעגל חימום, מצויד אלמנט חימום, נקרא בשילוב. מכשיר כזה עובד כל השנה, בעוד בחורף נוזל הקירור נכנס מן הדוד, ובקיץ המים מחוממים מה- TET, כמו בהתקן אחסון רגיל.

כוחו של תנור זה הוא 2-6 קילוואט. הפעלתו נשלטת על ידי תרמוסטט, כאשר המכשיר מזהה ירידה בטמפרטורת המים בתוך הטנק. בדגמים מסוימים, יש טיימר כדי להפעיל את החימום, אשר חוסך אנרגיה.

דוד חימום עקיף עם מאוורר חשמלי

טיפים לבחירה

השאלה הראשונה, אשר חשוב להחליט בעת בחירת מכשיר עם חימום עקיף, הוא נפח הנדרש של הדוד.

כדי לחשב את הקיבולת הנדרשת של המכשיר אתה צריך לדעת כי אדם מבלה יום אחד:

 • לרחצה - על 5-15 ליטר מים;
 • להתקלח - על 60-90 ליטר;
 • לכל אמבט - מ 160 ל 200 ליטר.
 • עבור שטיפת כלים - בממוצע של 20-25 ליטר הוא בילה.

אל תשכח כי יהיו מים בדוד עם טמפרטורה של 80-90 מעלות, ובמהלך השימוש זה יהיה לערבב עם מים קרים, כך זרימת המים מהמכשיר יהיה כמעט חצי גודל. ספירת מספר בני הבית מעגל את הדמות, תקבל את עוצמת הקול הנדרשת של המכשיר.

השאלה הבאה בנוגע לבחירה של הדוד צריך לעניין את המיקום של ההתקנה שלה. במקרה זה, יש צורך לקחת בחשבון את היכולת של המכשיר, שכן מכשירים עם נפח העולה על 200 l מיוצגים בדרך כלל על ידי מודלים הרצפה.

רכוב על הדוד קיר הוא:

 • אנכיים;
 • אופקי.

בחירת היצרן, עדיף לקנות דוד של אותו מותג, שאת ציוד החימום שהתקנת. במקרה זה, לא יהיו בעיות עם עבודת ההתקנה.

חשוב גם לשים לב לחומרים המרכיבים את חלקי הדוד:

 • הטנק נירוסטה עולה קצת יותר, אבל זה שונה על ידי שירות ארוך יותר מאשר את המנגנון עם טנק של פלדה מכוסה אמייל. חלופה טובה נירוסטה הוא טנק עם ציפוי פנימי של קרמיקה זכוכית.
 • עבור בידוד תרמי, אשר ממוקם במנגנון בין הטנק לגוף, אקדחים קצף זול להשתמש קצף גומי, ובמודלים יקר יותר - פוליאוריטן.
 • פלדה, נירוסטה ופלסטיק משמשים להכנת המקרה. שתי האפשרויות האחרונות עמידים יותר בפני השפעות חיצוניות, כך הדודים עם דיור כזה האחרון.
 • מחליף חום הצינור הוא פלדה ופליז. סליל של פלדה הוא בדרך כלל מרותך למיכל, ואת פליז חלק יקר יותר, אבל ניתן להסיר לניקוי.

התקנה

פרטים של החיבור וסוגי חסון של חימום הדוד נחשבים במאמר אחר.

לרוב, הדוד מותקן באמצעות שני מעגלים - אחד לחימום, והשני עבור מים חמים. כדי לווסת את החימום, שסתום תלת כיווני ו thermostat משמשים במקרה זה. אם הטמפרטורה בדוד יורדת, השסתום מפנה את נוזל הקירור לדוד, ולאחר שהגיע לטמפרטורת המים הרצויה, הזרימה העיקרית של מדיום העברת החום נשלחת למערכת החימום.

התקנה של דוד חימום עקיף עם שסתום תלת-כיווני

בנוסף, מומלץ לעתים קרובות לחבר את הדוד למערכת החימום במעגל מקביל עם הכללת משאבת זרימה עצמאית. חיבור זה יהפוך את המכשיר לבלתי תלוי במערכת החימום ויאפשר לכבות לחלוטין את מעגל החימום במידת הצורך.

דוד חימום עקיף עם משאבת השאלה

יש לראות את מערך ההתקנה וההמלצות לסדר עבודות ההתקנה בדרכון המצורף למכשיר. ראשית, צינור מים קרים מחובר טנק של הדוד, ולאחר מכן את החלק האחראי על הסרת מים חמים מותקן. אם תחליט לרכוש דגם קיר, זה צריך להיות הרים בגובה כך העליון של הדוד מתחת לתחתית של הדוד.

עם מיחזור

בדגמים מסוימים של דוודים, ניתן לחבר קו recirculation, כך מים חמים יסופקו באופן מיידי, ולא יהיה צורך מראש לטמיון מים קרים. בנוסף, ניתן יהיה להתקין מסילת מגבת מחוממת.

חשוב לקחת בחשבון שתוכנית כזו מתאימה רק לקו עקום שבו המים זורמים כל הזמן. בנוסף, משאבה במחזור חייב להיות מותקן עבור לולאה recirculation. גם מיכל ההרחבה ושסתום הבטיחות נדרשים.

דודי חימום עקיפים עם סחרור

על cunnings קטן של חיבור הדוד עם שמן חימום, לראות בסרטון הבא של ערוץ "Termostar ולנטיין" ב- YouTube.

שירות

בתוך תנור עקיף, אנודה מגנזיום מותקן כדי להגן על הטנק ואת החלקים הפנימיים של המכשיר מפני קורוזיה. זה צריך להיות מוחלף באופן קבוע, כפי שהוא "אכלו". במקום כזה אנודה, אתה יכול לנקוט שימוש הגנה קתודית, אבל למטרה זו הדוד חייב להיות מחובר באופן קבוע את החשמל.

מגנזיום האנודה של דוד חימום עקיף

פעמיים בשנה (לפני עונת החימום ומיד לאחר סיום) חשוב לבצע תחזוקה מונעת של המכשיר. היצרנים ממליצים ליצור קשר עם מוקד השירות, אך ניתן לקבוע את מידת הזיהום של מחליף החום עם חלאה, וכן לבצע את הניקוי בעצמך.

כדי לעשות זאת, למדוד את הטמפרטורה של נוזל קירור בכניסה למכשיר, כמו גם את השקע ממנו. אם זה שונה מ 15 ° יותר, זה מציין העברת חום רגיל בתוך המכשיר. אם הפרש הטמפרטורה הוא 12-14 °, העברת חום קשה בגלל שכבת קנה המידה.

כאשר הבדל כזה יהיה להסרת אבנית "הלם תרמי" - מי ניקוז מהיחידה, לרוץ מחליף חום נוזל הקירור שלו במשך עשר דקות, ואז למלא את הדוד עם מים קרים כדי להניב הבדל טמפרטורה גדול בין מחליף חום ומים, אשר יקיף אותו. זה יגרום לסולם ליים להימלט מן הצינור, לאחר מכן את הטנק חייב להיות שטוף.

אם ההבדל בטמפרטורת הקירור הנכנס והיוצא הוא פחות מ 12- מעלות, זהו סימן לשכבת מידה גדולה מאוד של סולם, לשם סילוקם של כימיקלים מיוחדים. על פי המלצות היצרן, הם bred במים, שפכו לתוך הדוד מחכה הזמן הנכון, ולאחר מכן הם נשטפים פעמיים עם מים קרים.

סקום על מחליף חום חום עקיף מחליף

אני יכול לעשות את הידיים שלי?

יצירת הדוד של חימום עקיף עם הידיים שלך היא משימה אמיתית מאוד. עבור מכשיר כזה מתוצרת עצמית אתה צריך:

 • בחר מיכל מתאים שישמש טנק גוף. לעתים קרובות טנק כזה לבחור טנק מתוך מכונת כביסה ישנה. גם אפשרות מתאימה יהיה חבית פלסטיק או יכול להכיל 100-150 ליטר.
 • הפוך את סליל מחליף חום. כדי לעשות זאת, אתה יכול לכופף צינור נחושת של אורך נבחר.
 • קנה אביזרי, שסתומים, לבדוק שסתומים, זיווגים ואביזרים.
 • לבודד את המכשיר כדי לשפר את היעילות שלו. לשם כך, צמר סלעים מינרליים חומר בידוד משמשים לרוב.
הדוד של חימום עקיף ידי עצמו

הדוד של חימום עקיף ידי עצמו

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + 2 =