איך לבנות מוסך במו ידיך

באזורים מסוימים, המוסך מופיע לפני הבית. אתה יכול גם לבלות את הלילה באוהל, והניח את המכונית מתחת לגג. כי השאלה איך לבנות מוסך במו ידיהם אינה סרק. אנחנו מתחילים בבחירת מקום. 

אחת האפשרויות אופנתי

אחת האפשרויות אופנתי

בחר מיקום

בחירת מקום למוסך היא לא משימה קלה. אני רוצה להיות נוח להשתמש בו, אבל באותו זמן כי הבניין לא לקלקל את המראה של האתר. מיד יש להגדיר את זה יהיה בנפרד עומד או מחובר לבית או בניין אחר באתר.

  • לעמוד לבד. אפשרות זו נבחרת במקרה שהבית כבר נבנה ו / או את צורת העלילה כך שכבישי הגישה תופסים מקום רב מדי. במקרה זה, זה הגיוני לקחת את הבניין קרוב לשער הכניסה, או להפוך את דלתות המוסך פתוח ישירות לרחוב.
  • הם חלק מהבניין. זה יכול להיות בית או hozblok, ואת המוסך עצמו ניתן לבנות עם הבניין, או להיבנות מאוחר יותר. טוב אם הבית בנוי קרוב לגבול של האתר. זה אטרקטיבי כי אין צורך לחשוב על איך לחמם אותו לצייר תקשורת נוספת.

עם בנייה עצמאית של המוסך מוגדר לרוב בנפרד, שכן הרחבה לבית קיים דורש צעדים רציניים כדי לחזק את הקרן, וזה בהחלט לא זול. זה יהיה זול יותר לבנות בנפרד. רק בעת בחירת מיקום יש צורך לזכור כי המרחק לאזור השכן צריך להיות לפחות 1 מ ', ואת הכניסה במרחק של לא פחות מ 10 מטרים מחלונות השכן. גם המרחק לבית הדירות הקרוב מנורמל. זה צריך להיות יותר מ 9 מטרים אם הבית עשוי חומר בלתי נשלט ו 15 מטר אם הבית הוא אש מסוכנת.

השערים נפתחים ישירות לרחוב - אחת האפשרויות הטובות

השערים נפתחים ישירות לרחוב - אחת האפשרויות הטובות

מידות ומבנים

ראשית עלינו להחליט עבור מה מטרות המוסך ישמש. אם זה רק מגרש חניה, הממדים יכולים להתבצע בכל מקרה - מידות להוסיף את הממדים של המכונית על ידי מטר אורך ורוחב. זה מספיק עבור מגרש החניה. אם המוסך יהיה גם לבצע תיקונים, אתה צריך להרים או בור בדיקה, חבורה של ציוד וחלקי חילוף, ואז המידות צריך להיות גדול יותר. רצוי להשאיר לפחות מטר אחד בצדדים ואותו מלפנים. יש עדיין חצי מטר מאחור. אם המוסך משמש כסדנה או כמועדון, הממדים יכולים להיות גדולים עוד יותר. הגבלות רק באזורים הזמינים ובתקציב הבנייה.

עם או בלי בור

הדבר החשוב ביותר הוא לקבוע אם אתה תעשה בור או לא. זה תלוי בזה ואיך תעשה את הבסיס. אתה יכול לעשות מרתף מתחת למוסך, ואת הבור יהיה "הכניסה" או רק חלק מהחלל הכבוש. האופציה אטרקטיבית, אך יקרה ודורשת כמות גדולה של חפירות.

איך לעשות בור במוסך נראה כאן.

האפשרות השנייה חסכונית יותר: רק עומק בור של 1.8-2 מטר ורוחב של מטר אחד. הרוחב הוא אופטימלי, אבל הגובה תלוי בצמיחה ועדיף לבחור פרמטר זה בנפרד: עומק צריך להיות 15-20 ס"מ יותר מאשר הגובה שלך. אורכו של הבור הוא על 2 מ 'זה מספיק כדי לבדוק כל מכונית נוסעים.

דוגמה של בור בנייה

דוגמה של בור בנייה

אפילו קל יותר להבין את הרצפה במוסך ללא בור. ואז פשוט להטיל צלחת מוצק ללא כל קשיים.

קרן למוסך

הבסיס למוסך ללא בור יכול להיות כל, אפילו סרט, למרות ערימת- grillage. בעיה נוספת היא שעדיין צריך למלא את הרצפה. ואם כן, קל יותר לעשות לוחות מונוליטית מידית ולא לעשות את היסוד הראשון, ולאחר מכן את הרצפה.

קלטת - מונוליטית ו טרומית

אם אתה מחליט לעשות בסיס רצועה, ואת קרקעות הם כזב ואת שולחן המים גבוה, אתה צריך לעשות את זה מתחת לעומק של הקפאה של הקרקע. ברצועה הוא עומד על 1.7-1.9 מטרים. בעומק זה, לחפור תעלה, לשים את הטפסות (רוחב הקלטת הוא לא פחות עובי הקירות). בתוך זה הניח את המסגרת מן החיזוק וכל זה נשפך בטון. לאחר הבטון מגיע כוח 50%, הטפסות מוסר ואתה יכול להמשיך לשפוך את הרצפה במוסך.

בסיס קלטת מוכן לשפוך בטון

בסיס קלטת מוכן לשפוך בטון

במקרה של חול והיעדר מים תת קרקעיים סמוך למוסכים לעשות מראש רצועת רצועת יצוק או חגורה רדודה (גובה החגורה הוא כ 40-50 ס"מ). יסוד טרומי בנוי מן בלוקים טרומיים. חבר את בלוקים עם פתרון, ואת השורות לחזק, הנחת ברים עם קוטר של 10-14 מ"מ (בהתאם לקרקע, חומר הקיר ואת מספר הקומות של המוסך). אבל יסודות כאלה בדרך כלל עומדים רק על קרקעות שאינן נוטות להצליף: חול וחול, עם מפלס מי תהום נמוך.

אפשרות נוספת - להפוך את הקלטת ברמה עם הקרקע לחסום אותו עם לוחות בטון מזוין. אפשרות זו גם טובה על קרקעות חוליות.

מידע נוסף על יסודות קלטת וסוגיהם ניתן למצוא כאן.

ערימות או פירסינג

יסוד כלכלי, אשר מסיבה כלשהי משמש לעתים נדירות עבור מוסכים. ערימת הצורה הטהורה שלה מתחת למוסך אינה מתאימה במיוחד - הרצפה מורמת מעל הקרקע, אבל אם אתה מפעיל, אתה יכול להשתמש בו. זה ואת הערימה rostverkostverkovy נמוך - אפשרות מצוינת עבור puchinistyh קרקעות (חימר, לום עם רמה גבוהה של מי תהום).

הערימה מחוברת לגריל - זהו יסוד הערימה

הערימה מחוברת לגריל - זהו יסוד הערימה

כאשר ייצור ssvayno-grillage לאורך המערכת, לחפור בור רדוד בצורת קלטת (כ 40-50 ס"מ עמוק). בה, עם צעד של 1.5-2 מטרים, נשא חורים מתחת לעומק הקפאת הקרקע, הם שמו את הטפסות (צינור פלסטיק או מגולגל ruberoid). בתוך הטפסות לשים שלושה או ארבעה סרגלי חיזוק עם שחרור של 70 ס"מ ו לשפוך בטון. לאחר לשים את הטפסים על הקלטת ולסרוג את מסגרת חיזוק עבור הקלטת, המקשר אותו לשקעים של חיזוק ערימת. וזה גם שפכו בטון. 

פרטים נוספים על בסיסים ערימת ערימות ניתן לקרוא כאן במאמר זה ערימות של TISE מתוארים.

צלחת מונוליטית

עבור כל סוג של אדמה מתאים לוחות בטון מזוין מונוליטי. על ההיקף זה נעשה יותר מאשר את הממדים של המוסך על ידי לפחות 30 ס"מ.הסרה של האדמה, חפירת עומק בור של 40-45 ס"מ רמה התחתונה, לשפוך שכבת חצץ. עובי שלה הוא בסדר של 20-25 ס"מ חצץ הוא נגע היטב באמצעות ככל האפשר צלחת קומפקטור.

על ההיקף לשים את הטפסות, על ריפוד דחוס לשים את החיזוק עם צעד של 15-20 ס"מ (אורך ורוחב, מקבל כלוב). בדרך כלל 10-14 מ"מ קוטר, שתי שכבות של חיזוק משמשים, המרחק ביניהם הוא על 20 ס"מ כל זה הוא שפך עם בטון של כיתה M 250 - M 300.

בבת אחת הן את הרצפה ואת היסוד

בבת אחת הן את הרצפה ואת היסוד

מה לעשות על הקירות

לעתים קרובות את הקירות במוסך עשויים אבני הבניין. זה יכול להיות בטון הסלולר (בלוק קצף בלוק גז), והוא יכול עם מילוי של סיגים או מורחבת חימר. הם טובים בכך שהם חמים בעצמם עם חימום הבא של המוסך אין בעיות: תנור קטן מספיק כדי לחמם את האוויר לטמפרטורות רגילות. נכון, בחירה זו מחייבת גימור חיצוני. שלה, ככלל, לעשות כמו בבית או דומה ככל האפשר.

הטכנולוגיה הפופולרית השנייה של בניית קירות המוסך הוא המסגרת. המסגרת מורכבת מצינור פרופיל מתכת או ספוגה במעכבי בעירה (צמצום התוספים). נדן יכול להיות כל - מן מתכת כדי ציפוי (על מתכת), בטנה, עץ חיקוי, דיקט (לחות עמידים) או OSB. כן, חומרים מסוימים דליקים והם לא יכולים להיקרא אמין, אבל אם אתה צריך מוסך זול, למשל, עבור דאצ'ה, ורק כמגרש חניה זמני, אז למה לא.

על מסגרת הבנייה של עץ, לקרוא כאן, ואת המאמר הזה מתאר מתכת מסגרת הטכנולוגיה.

סוגי גגות

זה פשוט יותר חסכוני לעשות גג שטוח עם שיפוע של כמה מעלות. עבור המדד התיכון, המדרון המינימלי הוא 8 °, אבל טוב יותר לפחות 10-12 מעלות - השלג יורד טוב יותר.

במקרה של מוסך מנותק גבוה יותר הקיר הקדמי נעשה וכל משקעים לנקז / להתפורר בחזרה. זה צריך לזכור ולא לשים את כל הפריטים שם, לא מקום מבנים. אם המוסך מחובר לקיר של בניין קיים, המדרון נעשית מהבית.

דוגמה של מערכת גג גמלון

דוגמה של מערכת גג גמלון

מינוס גג אוכף למוסך - אין עליית גג. Pros - מכשיר פשוט ועלות נמוכה. נקודה נוספת חיובית לגבי שיפורים: אז זה יהיה אפשרי לבנות עליית גג מעל המוסך.

גג גמלון קשה יותר ליישם: הרכבה של מערכת קירוי חומר קירוי נדרש. אבל - יש עליית גג ואת המראה הוא יותר "מתורבת". לעתים קרובות אתה יכול לראות את עליית הגג מעל המוסך. החדר יכול לשמש כבית הארחה. עלות בניית עליית הגג, כמובן, יותר מאשר בניית גג גמלון קונבנציונלי, אבל בנוסף מתברר עדיין שטח הגון.

הייצור של גג גמלון מתואר כאן (צילום הדו"ח), על איך לבנות צהרים גג לקרוא כאן.

שערים

שערי המוסך יכולים להתנדנד, להתגלגל, להרים. מטאטאים הם הפשוטים והמוכרים לכולם. אם תרצה, הם יכולים להיות אוטומטיים (כמו לקרוא כאן).

שער הזזה יכול להתבצע אם היציאה מן המוסך נמצאת באותו מישור עם גדר, ויש קטע חופשי של הקיר לידו, 1.5 מטר יותר מאשר רוחב השער. ממה שהם טובים - כך שבחורף קל יותר לגלות אותם.

שערים עם מנגנון הרמה, אולי הכי נוח, אבל גם הכי יקר. בגרסה הפשוטה ביותר, אתה יכול לשים תריסי גלילה. אם אתה לוקח ידנית, הם צפויים להיות יקר מדי. ברים מתגלגלים עשויים מתכת עבה, צבע יכול להיות כל.

אם אתה רוצה אוטומציה, לשים מעליות פנאומטי, אשר להרים את העלה לחלוטין. במקרה זה יש צורך לפתח צמצם של דלת ואת העיצוב המוסך לאור העבודה של מנגנון דומה. מודלים Sectional הם יותר נוח במובן זה. במצב המקופל, הם תופסים פחות מקום. אבל הם כולם הגונים, אם כי, כמובן, נוח.

גימור פנימי

סוג של הקירות הפנימיים של המוסך בתוך במידה רבה תלוי בחומר הקירות. אם אלה הם אבני הבניין, ואז הקירות מטויחים לעתים קרובות. כמה לא משלמים הרבה תשומת לב ליופי ולהשאיר אותו כפי שהוא. אבל במקרה של כמה בלוקים, עדיף טיח אותם (בטון נייד autoclaved, למשל, או פגז עם אבן גיר) כדי להגן מפני לחות מוגברת.

טיח - הטוב ביותר של גימורים

טיח - הטוב ביותר של גימורים

מוסכים מסגרת הם בדרך כלל עם דיקט. אם המוסך יהיה חימום קבוע, אתה יכול להשתמש בכל, אם הוא מחומם מעת לעת, או בכל דרך שהיא - אז אתה צריך הוכחה לחות. אתה יכול לעשות את העור עם כל חומר גיליון - GCR, למשל.

מידע נוסף על טכנולוגיית הבנייה מסגרת ניתן לקרוא כאן. 

חימום וחימום של המוסך

אם זה מתוכנן להשתמש במוסך כל השנה, יש צורך גם להפוך את הקירות חמים (מתוך בלוקים עם מוליכות תרמית נמוכה) או לבודד את המבנים שנבנו באמצעות טכנולוגיית wireframe. חומרי בידוד הם סטנדרטיים: צמר סלעים, פוליסטירן (קצף אקסטרוד או רגיל). יש גרסה אחרת של בידוד שאינו דליק, אשר במקרה של המוסך הוא פשוט אופציה מצוינת - בטון קצף בצפיפות נמוכה. זה יכול להיות מונח בין המדפים מסגרת. לא דליק, זול, מטופח חם. הדבר הרע היחיד הוא שאתה לא לתלות שום דבר על זה, אבל יש גם מתלה מדפים, זה המקום שבו אתה יכול לצרף אותם.

במוסך קיימים שני סוגי ארגון חימום: קבועים ותקופתיים. קבוע יכול להיות נפרד או חלק של חימום הבית. אם נעשה בנפרד - זה אותו בית המערכת, רק כמות קטנה יותר. מתברר להיות יקר וקשה: דוד נפרד, אשר גם צריך להיות שירות פיקוח.

אחת האפשרויות לארגן חימום במוסך היא למשוך את הסניף מחוץ לבית. אבל גם כאן זה לא קל: הצינור, שדורש התחממות טובה, כמות גדולה של עבודות קרקע להנחתו, ועדיף לא רק לתוך האדמה, אלא לתוך הביוב.

חימום תקופתי - סוג תנור burzhuek ואת השינויים שלהם. הם יכולים להיות מחומם עם עץ, כל מיני דלק זבל, אשר בדרך כלל מספיק. אבל הרעיון הכי אטרקטיבי נראה לעשות תנור על העבודה - הדלק סביב מלא, ולא כלום (או כמעט). העיצובים הם שונים, הם מתוארים עם המאמר "תנור על שמן פסולת עם הידיים שלהם."

זה סוג של חימום לארגן את הקלה ביותר: לשים את התנור ואת הביצות, אבל גם פחות נוחות. ראשית, החום הוא בעיקר ליד התנור, ושנית, אתה בא למוסך קר בעת ההיתוך, עד שזה מתחיל להתחמם ...

ציורים ודיאגרמות

מבצעי

לעתים קרובות את המהות של תהליכים טכנולוגיים על תיאור מילולי קשה להבין, אבל תמונות או תמונות לעזור לשים את הכל במקומו. שאלות נוספות על מוסכים מסגרת. הם מתקבלים הזול ביותר והם בנויים במהירות. להלן כמה דוגמאות.

מוסך ממוסך מעץ

המוסך נבנה 4 * 6.5 מ ', עם ביתן 4 * 2 מ'. העץ נמסר מראש, ספוג עם חיטוי ונערמו בערמות מאוורר - להיות מיובש.

חומרים לבניית מוסך

חומרים לבניית מוסך

הבסיס הוא עשה עמודה. וולס קדח עם עומק של 150 ס"מ וקוטר של 35 ס"מ מבוצעים על ידי מקדחה ביד.הם מכילים ספינות של חומר קירוי, שלושה ברים של חיזוק פלסטיק מוכנסים, בטון מלא.

ערמות בטון לטכנולוגיה חומה

ערמות בטון לטכנולוגיה חומה

שבועיים לאחר מכן, כאשר הבטון כמעט מוכן, הם החלו לשים את הקירות. תחילה אספו את הרצועה התחתונה. בר משומש 150 * 100 מ"מ. הרתמה הותקנה משלושה צדדים, והרביעית נותרה פתוחה - תהיה כניסה.

הבעיה היתה צרור עם אביזרי פלסטיק. לא רעיון טוב במיוחד: לקדוח חורים עבור אותו קדח, ואיך להמשיך לחזק - זה לא ברור. תיקנו את העוגנים בבטון (שניים לכל עמוד), ואת החורים עם armature היו מלאים אפוקסי. בין אם הם עוזרים או לא, זה לא מובן, אבל אנחנו מקווים לשמור אותו איכשהו.

החלקה התחתונה

החלקה התחתונה

לאחר מכן, מעל כל עמודה (צעד של 1.5 מטר) את המדפים. הם צריכים להיות לשים למעלה בהחלט, ללא סטיות, אחרת הבנייה תהיה יציבה - יהיו עומס מתפוצץ. התחלנו מהפינות. אחד מהם היה מכוסה, קבוע על ידי jibs זמניים, ואז מסומר, הלך הבא. על זוויות חשופים, אחרים היו מפולסים, לא שוכח לבדוק את אנכי (קו פלומב, כמו ברמה נותן שגיאה). מסומר על מסמרים, מחוזק עם לוחות מתכת הרכבה.

כדי לוודא שהקצוות הרופפים של הרצועה התחתונה אינם מנותקים, הם נצמדים זה לזה באופן זמני, על ידי לוח.

מדפים אנכיים

מדפים אנכיים

לאחר התקנת כל המדפים בתחתית, היומנים היו קבועים. הם נתנו קשיחות, אבל זה נחוץ, כפי שאנו לטפס למעלה להדק את החבל העליון.

רתמה למעלה במקום

רתמה למעלה במקום

יתר על כן, עמדות ביניים ו jibs היו התאספו. שוב, על קשיחות רבה יותר.

אנחנו ממשיכים להרכיב את המסגרת

אנחנו ממשיכים להרכיב את המסגרת של המוסך

מבט מהצד השני

מבט מהצד השני

כאשר כל הקורות מותקנים ומורכב, אנו מתחילים להרכיב את מערכת מסבך. הגג הוחלט לעשות שפוע, וזה זמני. לאחר מכן, המוסך יהיה צמוד לבית (זהו הבניין הראשון באתר).

אנחנו אוספים קורות

אנחנו אוספים קורות

לאחר איסוף המספר הדרוש של חוות מותקנות על הרתמה העליונה. חלקים קבועים של לוחות על המדפים משני הצדדים, ואז מסמרים נקשרו, פינות מחוזקים על הברגים.

אנו להתקין קורות גג

אנו להתקין קורות גג

קורות חייב להיות גם לשים בדיוק, אחרת הגג יוביל משם בחורף. כי כמה נבדק כראוי לעתים קרובות: לפני שאתה ניקוד, ואחרי ....

קורות מלמטה

קורות מלמטה

הכל במקום

הכל במקום

אחרי כל מותקן ומאובטח, ריצוף היה מונח. היא הלכה על הלוח 40 * 150 מ"מ, מוערמים עם פער של 40 ס"מ.

מדרכה, על חומר ללא קירוי

מדרכה, על חומר ללא קירוי

המחסנים היו מלאים קרש גלי.

קירוי פרופיל על גג המוסך

קירוי פרופיל על גג המוסך

התחלנו לעשות את האזור לחיזוק השער. התקן את קרן בחלק העליון ואת הצדדים.

יחד עם זאת,

יחד עם זאת,

השערים ירים ויסתובבו. מתחת להם, מסגרת נבנה בתוך, שבו הם יעברו. מצינור הפרופיל 25 * 50 מ"מ, מסגרת השער בגודל בהתאם למידות הפתח (עם פער קטן).

מסגרות של דלת ההרמה והנדנדה

מסגרות של דלת ההרמה והנדנדה

אחר כך הם הביאו את ה - DSP, החלו לנדנד את השלד. הסדינים נחתכו עם בולגרית עם דיסק יהלום. זה חתך טוב, אבל הרבה אבק.

הביאו DSP

הביאו DSP

להדק את הסדינים עם פער של כ 10 מ"מ. עבור הרחבת טמפרטורת לחות.

הכיסוי התחיל

הכיסוי התחיל

הבטנה ממשיכה

הבטנה ממשיכה

מבט מהצד של החצר

מבט מהצד של החצר

זה כבר מותקן השער

זה כבר מותקן השער

יש עדיין הרבה עבודה, אבל בעצם הכל מוכן. בפנים, חצץ מרוסק, עד הרצפה לא מוצף, אבל המכונה כבר יכול להיות מוגדר, כמו גם שתיית תה בביתן))

מוסך עם הידיים שלך על קרן הסרט

מוסך לשתי מכוניות (קופסאות נפרדות). בנינו על אדמה חולית עם מיקום נמוך של מי תהום. כי הבסיס הוא רדודה. חפרו לאורך שטח התעלה, הוציאו את הטפסות, קשרו את הכלוב המחזק. הכל כרגיל. הם שפכו בטון.

רצועת הכלים מוכנה ליציקה

רצועת הכלים מוכנה ליציקה

בתוך הקלטת הסיר את עודף הקרקע, פילוס הבור הבור. הקרקעית היתה מכוסה בגאוטקסטילים ומכוסה בחול. הוא נשפך והודק (עם מכבש צלחת).

חול אממבמובני

חול מעוגל

הסרט פוליאתילן הונח על גבי (לאיטום), נטו מתכת הונח M300 בטון נשפך.

רשת על הסרט לחיזוק

רשת על הסרט לחיזוק

מערבל הבטון הגיע

מערבל הבטון הגיע

גובה המגהץ הוא 10 ס"מ נותר במשך 2 שבועות לתפוס. ואז הם החלו לשים את המסגרת. על המסגרת עצמה ואת הקורות הלך הלוח 50 * 150 מ"מ, תמוכות ו jibs עשוי 100 * 25 מ"מ.

מסגרת המוסך מהלוח

מסגרת המוסך מהלוח

בפינות, לוחות נוספים ממוקמות - לחיזוק. המדפים מחוזקים גם במקומות שבהם הדלתות והחלונות מהודקים. שלב ההתקנה "הולך" - הממדים קטנים, אבל אתה צריך בלוק הדלת, ואז להגדיר את החלון. השאר חלק כפי שהוא יהיה, אבל יותר מ 60 ס"מ לא.

מיד הורכבה מערכת הקנים. כשקרני הנשיאה עברו באמצע, רגלי העורף תמכו בהן. הם הוצבו במרחק של כ 50 ס"מ.על מנת לחזק את נקודות הרכבה, לוחות מתכת ופינות שימשו. הם היו לשים על ברגים הקשה עצמית, הם מחוברים אלמנטים מסגרת עם מסמר ארוך.

על גבי המסגרת הוא ממולא עם קרום windproof. על זה - את הארגז מן הלוח אינץ ', את צעד של קרבות על 50 ס"מ.

Vetrozaschitnaya ממברנה על המסגרת

Vetrozaschitnaya ממברנה על המסגרת

רכיבי מערכת מסבך

רכיבי מערכת מסבך

הידוק של רגליים רגליים למסגרת העליונה של המסגרת

הידוק של רגליים רגליים למסגרת העליונה של המסגרת

לאחר שארוז את הממברנה ואת הקרבות, החלה התקנת הכיסוי החיצוני של המוסך. זהו פרופיל מתכת על הקירות ועל הגג. אין קשיים. גזור את גודל, הר ברגים.

לנדן של הקיר על ידי ארגז עץ פשוטה

לנדן של הקיר על ידי ארגז עץ פשוטה

הקירות מוכנים, הנחנו את הקרום על הגג

הקירות מוכנים, הנחנו את הקרום על הגג

מפזר את הממברנה על הגג (להתחיל מלמטה, דבק המפרקים) ומסמר את הארגז, הר ondulin. הוא חייב להיות מונח מלמטה, נע כלפי מעלה.

Ondulin הוא רכוב גם ללא בעיות

Ondulin הוא רכוב גם ללא בעיות

עוד יותר צריך לטרוח עם הגשת overhangs. הם נתפרו עם ציפוי מחורר (שרידי בניית בית). משושה עשוי עץ יבש 145 * 20 מ"מ, צבוע לבן.

הרבה זמן היה בילה על הגשת overhangs

הרבה זמן היה בילה על הגשת overhangs

חלונות עץ מותקנים, צבוע לבן ודלת סינית זולה, אשר לאחר מכן יוחלף והניח באסם. פינות מרופדים עם לוח עץ 145 * 20 מ"מ, צבוע בטון את החומר קירוי.

כמעט כולל: עוד שערים, קומה בידוד

כמעט כולל: יותר שערים בידוד

הכניסה הייתה מוכנה: מצד אחד, כאשר נשפך הקרן, מילאה חגורה מורחבת (הפרש הגובה היה גדול יותר). מצד שני, הם תמכו בלוח. מכוסה בהקרנה, מהודק. הכניסה מוכנה.

הכניסה מוכנה

הכניסה מוכנה

מסומן, מילוי רגיל

מסומן, מילוי רגיל

האחרון מותקן מתגלגל תריסים. תחילה תוכננו דלתות ההרמה וההפניה, אך המחיר עבורן הפך ללא-רחם, משום שהותקנה אופציה זולה יותר.

המוסך מוכן

המוסך מוכן

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

90 − 80 =