חדר אמבטיה בסגנון יווני

חדר אמבטיה בסגנון יווני

כאשר אנו מדברים על סגנון היווני בפנים או בבגדים, אנחנו בדרך כלל מתכוון לא יוון המודרנית, אבל באותה תקופה בהיסטוריה של המדינה הזאת, אשר נקרא עתיקות. במשך אלפי שנים של קיומו, הציוויליזציה היוונית העתיקה עשתה הרבה מאוד לפיתוח המדע והאמנות. ביוון העתיקה, התרבות והידע קיבלו משמעות עצומה. עבודותיהם של הפילוסופים היוונים והמתמטיקאים היוונים מבוססים על כל המדע המודרני. יצירותיהם של פסלים, אדריכלים ואמנים של יוון העתיקה ועד עצם היום הזה נחשבים לדוגמאות של אמנות קלאסית.

היוונים הקדומים, כמו אנשים אחרים בהיסטוריה של האנושות, ידעו להעריך את היפה. יופי עבורם הוא הרמוניה וסדר. החיפוש אחר הרמוניה, הרצון להביע את האחדות של צורה ותוכן - זה מה שקבע את הפיתוח של האמנות היוונית העתיקה.

הסגנון היוונית בחדר האמבטיה הוא חדר אמבטיה מרווח עם עמודים מרוצפים עם פסיפס

בסגנון יווני בחדר האמבטיה

ההתעניינות בהישגי התרבות היוונית העתיקה התעוררה לקראת סוף האלף האחרון. הוא השתקף ביצירת סגנונות כאלה כמו קלאסיזם וברוק. השפעת התרבות היוונית העתיקה הייתה חזקה מאוד לא רק על תיאטרון, ספרות וציור, אלא גם על אדריכלות ועיצוב. בתוך הפנים המודרני, נושאים יווניים גם להישאר פופולרי. היום אנחנו אגיד לך על יצירת פנים יווני בחדר האמבטיה.

חדר אמבטיה בסגנון יווני

תכונות של סגנון

לעתים קרובות בסגנון היווני מבולבל עם העושר והמותרות של הכיוון הרומי בעיצוב. וזה טבעי, כי שתי תרבויות אלה קשורות קשר הדוק זה לזה ויש להם תכונות דומות רבות. אבל לא צריך לזהות אותם: הסגנון היווני מאופיין באיפוק ובאלגנטיות, בעוד הסגנון הרומי יותר "נפוח".

חדר אמבטיה בסגנון יווני

אז, את המאפיינים העיקריים של הפנים בסגנון היווני:

 • חדרים מרווחים עם תקרות גבוהות וחלונות גדולים;
 • שימוש תכוף בעמודות;
 • שימוש של קישוט היוונית הלאומית - לולאה לולאות כאלמנט של תפאורה;
 • טיח על תקרות, עמודים ומבנים אחרים;
 • ציורי קיר על קירות;
 • לוח צבעים פסטל;
 • מינימום הברקה, כולל gilding;
 • גימור משטחים באריחים עשויים משיש טבעי או מלאכותי;
 • שימוש בחומרים טבעיים ברובם;
 • העתקים של יצירות אמנות על ידי אדונים של יוון העתיקה כמו אלמנטים של תפאורה.

חדר אמבטיה בסגנון יווני מרופד אריחי קרמיקה של צבעים בהירים עם עמודות דקורטיביות

חדר אמבטיה לבן בסגנון יווני עם דפוסי מסורתי על הרצפה

חדר אמבטיה בסגנון יווני

מי יעשה?

סגנון יווני הוא אחד המגמות הקלאסיות בעיצוב. זה יכול להיקרא אוניברסלי, כמו השלווה והאצילות של סגנון זה מתאים לעיצוב של מגוון של חדרים כמו הרבה אנשים שונים. עם זאת, ישנם סוגים של אנשים אשר יאהבו במיוחד את הפנים היוונית:

 • בעלי דירות מרווחות ב "stalinkas" או בניינים חדשים, כמו גם אלה שחיים בפרברים בתים. כדי להבטיח את הפנים בסגנון יווני נראה כראוי, אתה צריך שטחים גדולים תקרות גבוהות. רק במקרה זה, קמרונות מקושתים ועמודים מרופדים בשיש ייראו הרמוניים.
 • אניני טעם של קלאסיקות. אם אתה רחוק מן התרבות המודרנית, אז המגמות האחרונות בעיצוב של דירות (כגון לופט או היתוך) צפויים לערער לך. במקרה זה, את הפשטות וההרמוניה של הסגנון היווני, שבו אין דבר מיותר וכל דבר יש את מקומו - זה בדיוק האופציה שלך.

תקרות גבוהות, עמודות, חדר מרווח בחדר האמבטיה בסגנון יווני

פתרונות צבע

כמו כל חדר אחר, מעוצב בסגנון יווני, חדר האמבטיה חייב להתבצע בצבעים בהירים. מכיוון שיש להניח כי כל המשטחים בחדר מתמודדים עם שיש (גם אם למעשה זה רק חיקוי של אבן טבעית), הפנים יהיה בצבע לבן קרוב אליו: חלבי, שמנת, בז 'בהיר, לימון קל. אפשר גם שיש גוון בהיר של כחול - עדיין שיש לבן לחלוטין בטבע הוא כמעט ולא נמצא.

חדר אמבטיה בסגנון יווני

אם אתה רוצה להוסיף כמה צבעים בהירים הפנים היוונית הקלאסית, אתה יכול להביא אותו קרוב יותר זנים מודרניים יותר של הכיוון היווני בעיצוב - בסגנון הים התיכון. זה כרוך בשימוש בצבעים בהירים, רוויים, אבל לא גורם - טורקיז, אלמוגים, צהוב, זית, ירוק.

קירות מעוטרים בחדר האמבטיה בסגנון יווני

חדר רחצה מרווח עם עמודות בסגנון יווני

קירות צהובים עם דפוסי יווני בחדר האמבטיה

חומרי גימור

שליטים יוונים עתיקים ואנשי עיר אצילים השתמשו בשיש באופן פעיל כדי לקשט את ביתם. הם ניצבו מול הקירות, הניחו רצפות, פיטרו מהם עמודים וגילפו תבלינים. היום רכישת שיש טבעי בסכום מספיק כדי לסיים אפילו חדר קטן כמו חדר אמבטיה, תגרום סכום עגול. אתה לא יכול להרשות לעצמך יוקרה, לא כולם, ולכן, כחלופה שיש טבעי, מומלץ להשתמש אריחי קרמיקה.

מקשט את חדר האמבטיה עם שיש בסגנון יווני

טכנולוגיות ייצור מודרניות מאפשרות לייצר גרניט קרמיקה ואריחים, מחקה שיש טבעי. הרכב של חומרי הגמר יכול לכלול שבבי שיש אמיתי, מה שהופך את מרקם אבן אפילו יותר מציאותי.

כדי לסיים את הקירות והרצפות צריך לבחור אריח גדול של גוונים בהירים. כמו אלמנטים העיצוב המקורי, אתה יכול להשתמש פסיפס קרמי המדרכה. ניתן להציב גבולות על קצה הרצפה ועל הקירות, עם תבנית מעקה (קישוט מתמשך של קווים ישרים וזוויות המדמה גלי ים). כמעט כל החנויות למכור חומרי גימור מיוצגים על ידי אוספים של אריחים בסגנון היווני.

אריחי קרמיקה עם קישוט בחדר האמבטיה של הסגנון היווני

אריחי קרמיקה עם דפוסי יווני לשירותים

פנים יווני בחדר האמבטיה

תאורה

באופן אידיאלי, בשירותים היוונית, המקור העיקרי של אור צריך להיות חלון גדול המשקיף על חוף הים. אבל, אם אתה לא בעל מאושר של בית פרטי באחת הערים חוף הים, זה יהיה קשה מאוד לתרגם את ההחלטה עיצוב למציאות.

אם אתה לא יכול לספק אור טבעי בחדר האמבטיה, אז אתה צריך שצריך לארגן מלאכותי אחד. אור באמבטיה יוונית צריך להיות כמה שיותר, והוא חייב לחדור לכל פינות החדר. אבל, באותו זמן, האור לא צריך להיות בהיר מדי והיכו בעיניים.

אריחי קרמיקה עם דפוס יווני, רהיטי עץ, נברשות וקיר אורות בחדר האמבטיה בסגנון יווני

כמקור העיקרי של האור, אתה יכול להשתמש נברשת קלאסית - אבל רק אם גובה התקרה מאפשר זאת. ניתן להוסיף מנורת תקרה עם זוג פמוטים מאותו אוסף. בחדר אמבטיה עם תקרות נמוכות, עדיף להשתמש זרקורים. במקביל לנסות לבחור מודלים ללא מורגש אלמנטים כרום מצופה - מנורות במקרה תחת ברונזה, פליז או gilding ייראה הרבה יותר טוב.

זרקורים ותאורה תקרה, רהיטי עץ, שיש מלאכותי על הקירות בחדר האמבטיה בסגנון יווני

חלונות גדולים כמו אור טבעי בחדר האמבטיה בסגנון יווני

דקור ואביזרים

מאז האנשים מיושב יוון העתיקה, היה נהדר אהבה לאמנות, הנושאים של אמנות זו מאוד צריך להיות הקישוט הראשי של חדר האמבטיה, מעוטר בסגנון היווני. פרסקוס, המתאר סצנות מתוך מיתוסים ואגדות, הוא אלמנט טיפוסי של תפאורה לחדר בסגנון יווני. הבעיה היחידה היא כי הציור על טיח רטוב בתנאים של לחות אוויר גבוהה, תחת השפעת קיטור חם טיפות מים לא תימשך זמן רב. לכן, עדיף להחליף אותו עם פאנל אריח על הנושא הרלוונטי.

ציור קיר או ציור אריחים בחדר האמבטיה בסגנון היווני

אבל פורצלן ושיש הם מצוינים עבור לחות, ולכן כל מיני צלמיות, אגרטלים ואמפורות ניתן להשתמש בבטחה כמו אביזרים לשירותים בסגנון יווני. פסלים מיניאטוריים יכולים לתאר את האלים היווניים הקדומים, יצורים מיתולוגיים, גיבורים או בעלי חיים.

אלמנטים דקורטיביים בחדר האמבטיה בסגנון יווני

עיצובים יווניים על רהיטים בחדר האמבטיה

ציורי קיר יוונית על רהיטים בחדר האמבטיה כקישוט

כיור שיש ודפוסים יווניים על הקירות בחדר האמבטיה

תכונות עיצוב

חסד ופשטות הם ההגדרה המתאימה ביותר לסגנון היווני. זה חל על הבחירה של ריהוט לשירותים. ריהוט לא צריך להיות יותר מדי, אבל אם את גודל החדר מאפשר, אתה יכול להשלים את הפנים עם ספה על רגליים מעוקלות או כורסה קלאסית. הפתרון הטוב ביותר יהיה ריהוט עץ עם ריפוד בד בהיר.

חדר רחצה מואר בסגנון יווני עם רצפת מתפתלת

אינסטלציה באמבטיה יוונית צריכה להיות התאמה עבור כל שאר האלמנטים של פן - בצורה הנכונה, הדיסקרטיים, אבל בעיצוב אצילי. מרשים מאוד למקום ייראה אמבטיה גדולה של שיש טבעי או מלאכותית. הגופן חייב להיות בהכרח את הצורה הנכונה - עגול, סגלגל או מרובע. אם בחרת אמבטיה קטנה של ברזל יצוק או אקריליק, אנו ממליצים להתקין אותו על רגליים דקורטיביות מצופות ברונזה או פליז.

כיורים עשויים אבן טבעית באמבט יווני

שיש השיש בחדר האמבטיה בסגנון יווני

כיור בשיש בחדר האמבטיה בסגנון יווני

יצירת פנים ייחודי

 • קישוטים יוונית לא רק לקשט את הרצפה והקירות, אלא גם להיות נוכחים בעיצוב של ריהוט ואביזרים אינסטלציה.
 • מראה גדולה בתוך מסגרת פתוח פשוט חייב להיות בחדר האמבטיה, מצויד בסגנון יווני.
 • אם החדר יש חלון, אתה צריך לקשט אותו עם וילון אוורירי, שקוף, אשר ביום קיץ חם יהיה מעט לפתח רוח.
 • כאשר לקשט את חדר האמבטיה ב סגנונות יוונית, יש לנסות לשמור על עקרונות הסימטריה והרמוניה. אז, הגופן עצמו יכול להיות מרכז קומפוזיציה, שסביבו את שאר פנים ייבנה.
קישוטים יוונית עבור תפאורה על הרצפה בחדר האמבטיה, מגבות ירוקות כמו מבטאים בהירים

דפוסים מסורתיים על קירות חדר האמבטיה בסגנון היווני

מראה יוצאת דופן וקישוטים יווניים בחדר האמבטיה בסגנון יווני

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 13 = 22