Suszarka naścienna do łazienki

Suszarka naścienna do łazienki

Pytanie "Gdzie suszyć pościel?" Nie jest już tak ostre, ponieważ wraz z rozwojem technologii pojawiło się wiele wygodnych rozwiązań tego problemu. Niedawno jedynym odpowiednim miejscem do suszenia ubrań w mieszkaniu miejskim był balkon lub rozciągnięta lina pod sufitem, a dziś kompaktowe i funkcjonalne suszarki mogą być instalowane w każdym rogu mieszkania.

Najbardziej odpowiednim miejscem do umieszczenia suszarki jest łazienka. Po pierwsze, wiszące ubrania nie uderzają nieznajomych. Po drugie, łazienka jest zwykle wyposażona w system wentylacyjny, który pomaga szybciej pozbyć się nadmiaru wilgoci. Nawet jeśli twoja łazienka jest bardzo mała, nadal będzie wystarczająco dużo miejsca, aby zainstalować to urządzenie, ponieważ w małych pomieszczeniach dostępne są modele do sprzedaży.

Właściciele małych łazienek powinni przyjrzeć się ściankom modeli suszarek. Są przymocowane do ściany, więc dużo miejsca dla nich nie jest potrzebne, aw zmontowanej formie suszarki ścienne są prawie niewidoczne. Ten artykuł jest poświęcony istniejącym odmianom suszarek na bieliznę naścienną, osobliwości ich umieszczania i instalacji.

Suszarka naścienna do łazienki

Rodzaje, ich zalety i wady

Składany

Składana konstrukcja to nowoczesna modyfikacja rozciągniętych na linach kąpielowych, na których nasze matki i babcie suszyły bieliznę. Składa się z dwóch plastikowych paneli z rozciągniętymi między nimi linami. Panele są przymocowane do przeciwległych ścian (najczęściej - pod sufitem). Gdy suszarka nie jest potrzebna, jedna z części jest wyjmowana ze ściany i dołączana do drugiej. Liny są automatycznie wsuwane do panelu. W zależności od modelu masz do dyspozycji od 4 do 6 rzędów lin.

Składana suszarka naścienna w łazience

Zalety:

 • niski koszt;
 • możliwość instalacji w małych łazienkach i łazienkach połączonych;
 • prostota obsługi.

Wady:

 • Maksymalne obciążenie, jakie może wytrzymać składana suszarka, wynosi 7 kg;
 • w przypadku modeli budżetu, które nie są wyposażone w mechanizm podciągania, liny mogą zwisać pod ciężarem prania;
 • niskiej jakości tworzywo może pęknąć po kilku suszeniu;
 • jeśli suszarka jest bardzo wysoka, bardzo trudno będzie powiesić na niej odzież;
 • jeśli powiesisz pościel na suszarce umieszczonej nad czcionką, to podczas suszenia nie możesz wykonywać zabiegów wodnych.

Składana suszarka do ubrań na ścianie w łazience

Składana suszarka naścienna do mycia w łazience

Przesuwanie

Model przesuwny ma bardziej interesujący wygląd. Wykonany jest w postaci metalowej konsoli, która składa się i rozkłada zgodnie z zasadą akordeonu. Elementy suszarki są połączone ze sobą za pomocą niezawodnych nitów. Między dwoma składanymi częściami znajduje się kilka metalowych rurek, które służą jako uchwyty do prania.

Przesuwna suszarka ścienna w łazience

Przesuwna suszarka do prania w łazience

Zalety:

 • kompaktowa konstrukcja;
 • siła;
 • umiejętność wytrzymania ciężaru;
 • łatwość obsługi;
 • może być używany jako uchwyt na ręczniki.

Wady:

 • mały rozmiar przesuwanego modelu nie pozwala na wyschnięcie na nim dużo prania lub dużych rzeczy.

Przesuwna suszarka ścienna w łazience

Elektryczne

Elektryczna suszarka jest zwykle używana jako podgrzewacz do ręczników, ale może być również używana do suszenia małych ubrań. Elektryczna suszarka jest przymocowana do ściany w dowolnym wygodnym miejscu w łazience. Jest to rodzaj drabiny wykonanej z metalowych rurek. Liczba barów może się różnić w zależności od modelu.

Elektryczna suszarka naścienna w łazience

Zalety:

 • duże możliwości instalacji;
 • w razie potrzeby można wyłączyć suszarkę elektryczną;
 • Niska temperatura ogrzewania chroni przed oparzeniami;
 • możliwość zastosowania jako grzejnika.

Wady:

 • podczas instalacji i obsługi tego typu suszarki konieczne jest przestrzeganie zasad użytkowania urządzeń elektrycznych w pomieszczeniach o wysokim poziomie wilgotności;
 • brak miejsca do suszenia dużych przedmiotów lub pościeli.

Elektryczna zmywarka ścienna do łazienki

Elektryczna suszarka do ubrań w łazience

Materiały

Rope

Suszarki linowe uważane są za najbardziej ekonomiczne. Możesz to zrobić własnymi rękami, dobre rzeczy (sznurki) bardzo niewiele. Suszarki sznurowe są z reguły dość długie, więc można je natychmiast wysuszyć za pomocą kilku prań.

Suszarka do bielizny ściennej

Stal

Stalowa suszarka do ubrań ma zazwyczaj chromowaną powłokę, dzięki czemu świetnie wyglądają i mogą ozdabiać wnętrze łazienki. Suszarki wykonane ze stali są bardzo trwałe i niezawodne. Jedyną trudnością jest dbanie o nich - aby zachować oryginalny połysk chromu, musisz kupić specjalne środki czyszczące.

Stalowa suszarka w łazience

Aluminium

Suszarki aluminiowe są uważane za opcję budżetową dla konstrukcji stalowych. Są również dość silne, ale ważą znacznie mniej. Jednak masa pranej bielizny, którą mogą wytrzymać, jest również znacznie mniejsza.

Aluminiowa suszarka do prania w łazience

Plastik

Plastikowa suszarka do ubrań, pomimo braku siły, nadal pozostaje popularna. Są niedrogie, mają prosty design i niewielką wagę. Ponadto, w przeciwieństwie do wszystkich innych materiałów, plastik jest prezentowany w bogatym asortymencie kolorystycznym.

Plastikowa suszarka naścienna w łazience

Ścienny sufit

Suszarka ścienno-sufitowa do odzieży ma dwie opcje montażu: między dwiema przeciwległymi ścianami i sufitem. Pierwsza opcja jest zwykle używana do instalacji na loggii, ponieważ problem z przyczepieniem suszarki do sufitu jest problematyczny.

Jako uchwyty do prania wystają cienkie metalowe rurki, przez które przechodzą liny. Uchwyty można opuszczać i podnosić na zasadzie rolet poprzez pociągnięcie specjalnej liny. Ponieważ części konstrukcji mogą poruszać się w górę i w dół, taka suszarka jest nazywana "windą".

Liczba uchwytów może wynosić od 4 do 10. Określa wagę, jaką może wytrzymać suszarka ścienno-sufitowa. Średnio takie modele są zaprojektowane dla masy do 20 kg, co jest dość dobrym wskaźnikiem.

Suszarka sufitowa ścienna w łazience

Oryginalny projekt

 • Składane suszarki mogą być instalowane na dowolnej pionowej powierzchni. Jeśli go nie potrzebujesz, wystarczy podnieść suszarkę - więc wygląda jak nietypowy panel. Wyrzucając suszarkę, można ją wysuszyć ręcznikami i drobnymi przedmiotami garderoby.
 • Nadvernye - jak sama nazwa wskazuje, takie suszarki są montowane bezpośrednio na drzwiach. Jako elementy mocujące stosowane są haczyki, dlatego po użyciu suszarkę można wyjąć z drzwi i umieścić w ustronnym miejscu.
 • Mobilne suszarki są również nazywane suszarkami dodatkowymi. Są to składane trójkątne struktury, które są umieszczone po bokach wanny. Wadą takich suszarek jest to, że podczas prania nie wysycha, łazienka nie może być używana.
 • W przypadku baterii - ten rodzaj suszarki jest przymocowany do urządzeń grzewczych za pomocą pary haczyków. Ponieważ bateria w łazience jest rzadkością, takie modele są najczęściej instalowane w innych pomieszczeniach i są używane głównie do suszenia ręczników.
Składana suszarka w łazience

Oryginalna suszarka ścienna w łazience

Oryginalna suszarka naścienna w łazience na baterię

Oryginalna suszarka naścienna w łazience na baterię

Odwrócony suszarka do prania w łazience

suszarka w łazience na baterię

Suszarka do mocowania bielizny na urządzeniach grzewczych w łazience

Zakwaterowanie

 • Większość z nas wymazuje całą bieliznę nagromadzoną przez pewien okres jednego dnia, wykonując kilka "podejść" do pralki. W ten sposób suszarka jest natychmiast po umyciu kilkoma praniami. Aby nie testować wewnętrznych przegród na wytrzymałość, wybierz główną ścianę do instalacji suszarni, nośnik jest najlepszy. Będziesz więc pewien, że pod ciężarem wilgotnego płótna ściana nie zacznie się stopniowo kruszyć.
 • Wybierając miejsce na suszarkę, należy pamiętać, że będzie ona odkładana od czasu do czasu. Podczas suszenia bielizny należy zapewnić niezakłócony dostęp do wszystkich urządzeń i szaf hydraulicznych.
 • Postaraj się umieścić suszarkę tak blisko systemu wentylacji, że pranie szybciej wyschnie, a nadmiar wilgoci wyparuje z czasem. Obserwuj stan wentylatora, okresowo go czyść.
Umieszczenie na ścianie suszarki w łazience

Umiejscowienie suszarki naściennej w łazience

Montaż

 • Montaż suszarki ściennej należy rozpocząć wybierając najbardziej odpowiednie miejsce. Informacje o wymaganiach dotyczących umieszczania znajdziesz w poprzedniej sekcji.
 • Zanim zaczniesz, przeczytaj uważnie instrukcję instalacji. Zawiera zalecenia dla tego konkretnego modelu suszarki.
 • Teraz weź wspornik, na którym zostanie przymocowana konstrukcja, i przymocuj go do ściany w wybranym miejscu. Zaznacz przez otwory przelotowe miejsca przyszłych łączników.
 • Zgodnie z oznaczeniami na ścianie wywierć wymaganą liczbę otworów.
 • Przymocuj wsporniki do ściany za pomocą zestawu łączników dostarczonych z zestawem.
 • Zamocuj pozostałe części suszarki na wspornikach zgodnie z zaleceniami zawartymi w instrukcji montażu.
Suszarka ścienna do mycia w łazience

Jak zrobić własne ręce?

Metoda 1: Suszarka linowa do prania

Najbardziej elementarną wersją domowej suszarki naściennej jest system haków i lin naciągniętych na czcionkę. Na początek, kupujemy wszystkie potrzebne materiały w dziale ekonomicznym (zamiast haczyków można użyć grubej żyłki lub pięknego drutu). Następnie wykonujemy oznaczenie na dwóch przeciwległych ścianach, do których będzie przymocowana nasza suszarka. Zwróć uwagę na położenie haczyków: powinny one znajdować się na tej samej linii w równych odległościach od siebie. Następnie wiercimy otwory, w których mocujemy haczyki. Przecinamy linę w te same części i rozciągamy między hakami. Suszarka linowa jest gotowa!

Suszarka do sznurów w łazience własnymi rękami

Metoda 2: suszarka na suficie

Aby zbudować więcej kapitału, potrzebujesz więcej czasu i narzędzi do pracy na drewnie. Wykonamy suszarkę listew drewnianych o przekroju 2 cm. Najpierw musimy skompresować elementy konstrukcji: wyciąć dwa pręty równe długości wanny i 6-8 prętów, równe szerokości. Szlifowane pręty są piaskowane.

Długie pręty znajdują się w odległości nieco mniejszej niż szerokość wanny i zaczynają przybijać do nich krótkie pręty. Jest to krótki krąg i będzie służyć jako uchwyt do prania. Musimy starać się zachować taką samą odległość między nimi, aby suszarka była nie tylko niezawodna, ale także piękna. Gotową suszarkę można malować w dowolnym kolorze, odpowiednim do wnętrza łazienki.

Suszarka do prania w łazience barów własnymi rękami

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

85 + = 92