Połączenie balkonu (loggia) z kuchnią, pokojem

Nie ma wielu sposobów na zwiększenie powierzchni mieszkań. Najbardziej dostępny jest basen z balkonem lub loggią z pokojem lub kuchnią. Niech nie łączą się bardzo duże powierzchnie, ale w małych mieszkaniach i to jest jak znalezisko.

Jakie dokumenty są potrzebne, aby zjednać balkon / loggię

Balkony można łączyć na dwa sposoby: po prostu demontując jednostkę okienną bez wyburzania parapetu i drzwi oraz wyjmowania go. Jeśli zdecydujesz się po prostu usunąć okno / drzwi, nie jest wymagane żadne pozwolenie. Pod koniec pracy wykonujesz plan mieszkania w WIT, wprowadzasz zmiany

Dla takiego wariantu łączenia balkonu i pokoju lub kuchni nie potrzebujesz pozwolenia

Dla takiego wariantu łączenia balkonu i pokoju lub kuchni nie potrzebujesz pozwolenia

W przypadku konieczności usunięcia parapetu zmiana ta nazywana jest ponownym planowaniem i wymaga wielu dokumentów autoryzacyjnych do jej wdrożenia. I pamiętaj, że w ostatnich latach w stolicy, aby usunąć jednostkę okienną jest dozwolone tylko wtedy, gdy zainstalujesz szklane drzwi przesuwne. Należy również pamiętać, że balkon lub loggia nie mogą wyciągać grzejników. Konieczne będzie oddzielne zorganizowanie ogrzewania balkonu, a także ustalenie nowego miejsca dla grzejnika, który wcześniej znajdował się na oknie.

W każdym razie będziesz potrzebować:

  • Weź paszport techniczny do mieszkania w Biurze Inwentaryzacji Technicznej.
  • Z techasporotom mają zastosowanie do organizacji projektu posiadającej certyfikat na prawo do świadczenia podobnych usług w celu opracowania przebudowy. Drugą opcją jest zamówienie projektu przebudowy w organizacji, która opracowała standardowy projekt dla Twojego domu (dla rezydentów stolicy jest to bardziej niezawodna opcja).
  • Po otrzymaniu otrzymanego projektu, dokumenty potwierdzające prawa własności, wypełniony wniosek o ponowne planowanie, dotyczą Inspektoratu Mieszkaniowego.

Po uzyskaniu rozdzielczości możesz rozpocząć pracę. Po zakończeniu naprawy będziesz musiał zaprosić przedstawiciela Inspektoratu Mieszkalnictwa do uzyskania Aktu ukończenia prac rewitalizacyjnych. Za pomocą tego dokumentu ponownie zgłoś się do WIT w celu uzyskania nowego paszportu technicznego.

Taka fuzja wymaga dokumentowania

Taka fuzja wymaga dokumentowania

Zauważ, że wybierając drugą opcję, rozbiórka jest jedyną częścią, która znajdowała się pod oknem. Aby wyburzyć pozostałe ściany boczne, progi bez dodatkowej koordynacji nie mogą być kategorycznie, jak również wyciąć dźwigar okienny. Dla nich środki mogą również wymagać wzmocnienia. Wszystkie prace zostaną zarejestrowane w projekcie przebudowy i muszą zostać skrupulatnie spełnione.

Jeśli chcesz usunąć ściany i belkę, określ to w organizacji projektu podczas przesyłania dokumentów. Obliczają, czy taka opcja jest możliwa. Jeśli tak, należy podjąć środki w celu przywrócenia ładowności i wykazu robót.

Zamówienie pracy

Główną uwagę w pracy nad przymocowaniem balkonu do kuchni lub pokoju należy ogrzać. Konieczne będzie ogrzanie wszystkich części konstrukcji oprócz wewnętrznej ściany. Używaj najskuteczniejszych materiałów, w przeciwnym razie w zimie będzie bardzo zimno w całym pomieszczeniu. Ponadto, podczas instalowania oszklenia, należy zwrócić szczególną uwagę na miejsce, w którym ramy stykają się ze ścianą - ułożyć materiał paroizolacyjny. Blokuje dostęp do ciepłego powietrza z pomieszczeń, zapobiegając powstawaniu kondensacji. Ogólnie rzecz biorąc, kolejność pracy to: