Hijyenik duş ile karıştırıcı

Hijyenik duş ile karıştırıcı

Bazı ülkelerde, örneğin, Japonya veya Güney Kore'de, banyonun standart ekipmanına bir bide dahildir. Tuvalet, küvet ve duş gibi, kişisel hijyenin ayrılmaz bir parçasıdır. Ayrıca, Avrupa evlerinde genellikle bideler bulunur.

Ülkemizde bu sıhhi tesisat armatürü artık egzotik değil, ancak evrensel olarak dağıtılmış durumda. Genellikle hastane veya otel banyolarında görülebilir, ancak kendi dairelerinde sadece birkaç tane vardır. Birçok bakımdan bu, banyolarımızın metrekare bakımından zengin olmamasından kaynaklanmaktadır. Standart bir banyo alanı genellikle sadece bir tuvalet ve banyo ya da duş yerleştirmek için izin verir. Ek bir tesisat aracını bağlamak gerçek bir sorun haline gelir. Bu nedenle, sıhhi tesisat modelleri birçok enstrümanın fonksiyonlarını bir kerede birleştirerek popülerlik kazanıyor. Bu tür sıhhi ekipmanların bir örneği hijyenik duşa sahip bir tuvalettir.

kader

Hijyenik bir duş tuvaletin yanında bulunan bir sulama kabı ile duş hortumu. Suyun sıcaklığını ve başını ayarlamanıza izin veren bir vana veya kol ile bir mikser ile donatılmıştır. Hijyenik duş, tuvalet kağıdının yerini alacak şekilde tasarlanmıştır. Rutin kadın hijyen prosedürlerini uygulamak için de kullanılabilir.

Hijyenik duşun amacı

cihaz

Hijyenik duş oldukça basit bir komple sete sahiptir. Aşağıdaki unsurlardan oluşur:

 • Duş hortumu 50 ila 150 cm uzunluğundadır, bütçe modelleri sadece kauçuktan yapılırken, daha pahalı olanlar bronz, pirinç, çelik vb. Metal örgülere sahiptir.
 • Su durdurma valfi ile donatılmış duş başlığı. Boyutları, normalden çok daha küçüktür, bu da onu yıkamak için kullanmayı kolaylaştırır.
 • Su sıcaklığı regülatörü ile donatılmış karıştırıcı.
 • Opsiyonel elemanlar çek valf ve şanzımandır.

Hijyenik duşa sahip mikser cihazı

şekerleme

 • Hijyen duşunun bide önündeki en büyük avantajı yerden tasarruf etmektir. Sonuçta, hijyen standartları, bide tuvalet ve duvardan en az 30 cm uzakta konumlandırılmasını gerektirir ve bu pratikte her zaman mümkün değildir.
 • Bir bide satın alma ile karşılaştırıldığında, hijyenik bir duş montajı oldukça ucuza mal olacaktır, bu nedenle sınırlı bir bütçeyle bu seçenek ile durdurmak daha iyidir.
 • Hijyenik duş da başka amaçlar için kullanılabilir. Bu cihazın sahipleri ona çok farklı bir uygulama buluyor. Örneğin, yardımı ile klozet yıkamak veya bir kova su toplamak için uygundur.
 • Bir hijyen duşu kullanmak tuvalet kağıdının tüketimini azaltabilir. Arap ülkelerinde, örneğin, tuvalet kağıdı hiç kullanılmıyor, hijyenik bir duşu tercih ediyor.
 • Hijyenik bir duş ile yıkamak banyo yapmaktan çok daha rahat ve daha hızlıdır. Buna ek olarak, vücudun "ekstra" kısımlarının ıslanması konusunda endişelenemezsiniz.

Mikser duşu ile karıştırıcının avantajları

Hijyenik duş ile musluk avantajları

eksileri

 • Her zaman hijyenik duştan gelen su kapanmadan hemen sonra durur. Ayrıca birkaç dakika içinde sulama kabından biraz süzülmeye devam ediyor. Genellikle bu, ürünün kalitesinden veya bağlantının özelliklerinden kaynaklanır. Sorun, suyun tahliye edildiği küçük bir palet kurularak çözülür.
 • Duş başlığı tutacağı ve tuvalet kağıdı tutucusu tuvaletin bir tarafına monte edilmişse, su damlası girdiğinde ikincisi ıslatılacaktır.
 • Hijyenik bir duş kullanmaktan vazgeçmek için, etrafta su sıçratmadan, birkaç güne ihtiyacınız olabilir. Ama beceri kesinlikle gelecek!
 • Tam bir kişinin hijyenik bir duş kullanması elverişli olmayabilir, çünkü gerekli manipülasyonlar için tuvalet deliğinde yeterli yer yoktur.
 • Mikser modelinin seçimini çok dikkatli bir hijyenik duşla alın. Bazıları sadece sıcak veya soğuk suya bağlantı sağlar. Bu, elbette, cihazın amaçlanan amaç için kullanımını neredeyse imkansız hale getirir.

Hijyenik duşa sahip muslukların dezavantajları

Kurulum yöntemleri

 • Yöntem 1. Banyoda "sıfırdan" onarım yapmaya başlarsanız, hijyenik bir duşu en uygun şekilde bağlama olanağına sahipsiniz. Sıcak ve soğuk su içeren boruların tuvaletin kurulum yerine önceden getirileceğini varsayar. Böylece hijyenik duşun hijyenik dolaba bağlı olması gerekmeyecektir. Önceden hijyenik bir duş kurulması planlanıyorsa, banyo düzenlemesi için teknolojik ve tasarım çözümleri uygulamak için daha fazla fırsatınız var.
 • Yöntem 2. İnşaat işlerinin tamamlanmasından sonra bir hijyen duşu kurulması fikri ortaya çıktıysa, o zaman tesislerin küresel bir yeniden yapılanmasını gerçekleştirecek olursanız elbette kimse yapamaz. Bu durumda, kurulum doğrudan tesisat dolabında yapılır. Bu yöntemin eksi, hijyenik duşu açtığınızda, her seferinde sıcaklık ve su basıncını yeniden ayarlamanız gerektiğidir. Problem bir termostat ile bir mikser monte edilerek çözülecektir.

Mikserinizi hijyenik duş ile bağlama yolları

Hijyenik duş ile karıştırıcı bağlantısı

Hijyenik duş için karıştırıcı çeşitleri

Tasarımına bağlı olarak:

 • Vana Bataryası Bir hijyenik dolaba bağlanmışsa hijyenik bir duşa monte edilir. Bu tasarımın birçok dezavantajı var. Bunlar arasında, bir termostat olmadan belirli bir su sıcaklığını sürdürememe; ikincisi, soğuk suyun sıcak boruya girmesini önlemek için geri dönüşsüz bir valfi bağlama ihtiyacı (ve tersi); üçüncü olarak, suyu tedarik etmek ve kapatmak için gerekli olan başka bir vinç bağlanması ihtiyacı.
 • Kolu karıştırıcı seçeneği kurmak ve çalıştırmak daha uygun kabul edilir. Kurulum sırasında minimum çalışma gerektirir ve ek ekipmanın bağlanması gerekmez. Sonuçta, bu mikserin tasarım özellikleri, sadece bir manivela ile suyun sıcaklığını ve basıncını ayarlamanıza izin verir.
 • Mikser bir termostat ile donatılmıştır. Daha fazla "gelişmiş" seçenek, bir kez ve herkes için rahat su sıcaklığını sizin için ayarlamanızı sağlar. Su borularındaki basınç sıçramalarında bile değişmeyecektir. Tek yapmanız gereken, kolu kaldırarak değiştirmek.

Hijyenik duş ile Vana musluk

Hijyenik duş kolu

Hijyenik duş ile termostatlı mikser

Yükleme yöntemine bağlı olarak:

 • Mikser, lavaboya bağlanır. Bu tip banyo bitişikse veya tuvalete lavabo takılıysa uygundur. Model, biri su deşarjı için tasarlanmış olan iki çıkışa, diğeri ise hijyenik bir hortumun bağlantısına yöneliktir. Duş kafasında, genellikle su kaynağını başlatan ve durduran bir düğme vardır.
 • Duvara monte mikser tuvaletin odanın tek sıhhi tesisat armatürü olduğunu seçin.

Duvara monte edilen mikser iki modifikasyona sahiptir:

 • Dış mekan modelleri. Doğrudan duvardan çıkan su borularına monte edilir. Bir ucu boruya bağlanır, ikincisi ise bir duş hortumu ile donatılmıştır.
 • Gizli montajlı gömülü modeller, paneller duvara monte edilmiştir. Bu paneller tüm iletişimleri gizler. Böyle bir mikserin montajı için, su borularına gizli bir bağlantı yapılması gerekmektedir.
Hijyenik Duşlu Armatür Çeşitleri

Seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Hijyenik duş alırken dikkat edilmesi gereken ilk şey, tuvaletin bulunduğu odanın boyut ve sıhhi ekipmanıdır. Mikser bir tuvalet için satın alınmışsa, küçük bir lavabo (örneğin köşe modeli) satın almanız tavsiye edilir. Lavabonun takılması hijyenik duşun montajını büyük ölçüde kolaylaştıracak ve kullanımını daha rahat hale getirecektir.

Hijyenik duşa sahip bir sette, duş başlığı için rahat ve güzel tutucular satın almalısınız. Seçimin zenginliği, odanın genel tarzına uygun aksesuarları seçmenizi sağlar.

Hijyenik duş ile musluk seçimi için öneriler

Hijyenik duş ile bir musluk seçmek için ipuçları

tesisat

Bir hijyenik duş kurmanın en basit yolu onu bir lavaboya bağlamaktır.

Aşağıdaki gibi üretilmektedir:

 • Öncelikle lavabodaki eski karıştırıcıyı sökmeniz ve soğuk ve sıcak su için ve duş hortumu için üç çıkışlı özel bir modelle değiştirmeniz gerekir.
 • Daha sonra, lavabodaki hijyen duşu için bir musluk takmanız gerekiyor. Bu, geleneksel bir karıştırıcı ile aynı şekilde yapılır, sadece üçüncü musluk esnek bir duş hortumu bağlanır.
 • Karıştırıcıyı monte ettikten sonra, duş başlığı tutucuyu rahat bir yüksekliğe monte etmelisiniz. Onun için en uygun pozisyonu bulmak için tuvalete oturun ve duvara ulaşmaya çalışın.

Montaj için gerekli sabitleme elemanları genellikle tutucuyla birlikte satılır.

Hijyenik duş ile mikser kurulumu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

70 − = 62