Banyo düzeninin özellikleri 2-3 metrekare

Herkes geniş bir banyoya sahip olamaz. Eski inşaat evlerinde çok sayıda insan toplanıyor ve orada tüm teknik tesisler açıkçası küçük. Bu nedenle, 2 metrelik banyonun tasarımını zorlaştırmak gerekir: gerekli tüm sıhhi tesisat ve mobilyayı kurmanız gerekir ve bunların hepsi rahat ve güzel olmalıdır. 

Ana şey renk ve ışıktır

2-3 metrekarelik bir banyo tasarım alanı geliştirirken, bir renk paleti seçerek ve bir aydınlatma şeması geliştirerek başlamaya değer. Sonuçta, algımızı büyük ölçüde etkileyen renk ve aydınlatmadır. Küçük bir odaya daha fazla görünüyordu, açık renklerde dekore edilmelidir. Renk herhangi bir olabilir, ancak gölge çok açık.

Çoğu zaman beyaz - kremsi, kremsi, vb. Sıcak tonlarını kullanır. Metalize bir kaplamaya sahip bir karo tarafından çok ilginç bir etki üretilmektedir. Sedefli yüzey ek hacim oluşturur.

Banyoya renk katmak ameliyathane gibi görünmüyordu

Banyoya renk katmak ameliyathane gibi görünmüyordu

Banyo çok steril görünmemek için, açık renk parlak elemanları ile seyreltilir. Birkaç seçenek var - koyu bir çini sınırı, duvarın koyu alt kısmı (kabaca alt üçte). Duvarın alt kısmı karanlık ise, aynı tonun döşemesini bulamazsanız, aynı renkten veya çok yakın bir yerden yapılır.

Daha modern bir versiyonu aksan. Karanlık olan, bir duvar, farklı genişlikte birkaç dikey bant oluşturabilir ve bir asimetri oluşturarak alan üzerinde eşit olmayan şekilde dağılır. Bu teknik, mevcut ise ideal olmayan geometrinin düzeltilmesine yardımcı olacaktır.

Banyo tasarımı 2 metre modern tarzda olabilir

Banyo tasarımı 2 metre modern tarzda olabilir

Sınırları daha da zorlamak için çok fazla ışık olmalı. En son trendleri takiben, bunlar genellikle yerleşik tavan lambalarıdır. Standartlarda böyle bir alanda, ortalama bir ampule ihtiyaç duyulmaktadır, ancak iki veya daha fazla ve aynanın yanısıra aynanın aydınlatması daha iyidir.

Sıhhi tesisat seçimi ve yerleştirilmesi

İki metrekarelik banyo alanında genellikle standart olmayan ve / veya küçük sıhhi tesisat tesis edilir. Mobilya için yer varsa, genellikle bireysel siparişle üretilir. Boyutlar çok mütevazı ve hazır örnekler bulunamıyor.

Standart çözümler burada yapmayacak

Standart çözümler burada yapmayacak

Duşakabin

Her şeyden önce, banyo tasarımı yapmak için 2 metrelik bir banyo tasarımına karar vermek gerekiyor. Eğer nadiren banyo yaparsanız, yüklemeye veya duş yapmaya değmez. Bu durumda, bunu yapmak daha iyidir, çünkü en küçük olanlar bile, hazır olanlar çok hantaldırlar ve mevcut alanın çoğunu işgal ederler. Kendinden yapılı bir duş, tuğladan yapılmış ve fayanslarla (mozaik) süslenmiş veya kapı veya bir duş perdesiyle birleştirilen akrilik veya çelikten yapılmış bir duş teknesidir.

Küçük bir alanın banyo için duş kabin çeşitleri

Küçük bir alanın banyo için duş kabin çeşitleri

Duş kabininin kapıları yumuşak bir plastik katlama tipine (bir akordeon gibi) monte edilir. Kapalı durumda neredeyse yer kaplamazlar. Cam düzelticileri de kurmak mümkündür, ancak bu karmaşık bir kurulumla pahalı bir seçenektir. Daha ucuz cam pencereler daha ucuz olacaktır, ancak boyutları iyi hesaplamak gereklidir - böylece duvarlara dokunmazlar ve kullanımları uygundur.

Hazır bir duş koymaya karar verirseniz, bu odaya sadece küçük bir köşenin bir köşesi sığacaktır. Kalan boş alanda sadece küçük bir lavabo kurabilirsiniz.

banyo

Banyo olmadan yapamazsanız, birkaç seçenek vardır. Birincisi, girişin önüne bir duvar koymak, duvardan duvara boyut seçmek. Banyo önünde biraz boş alan olacaktır. Bu alanda küçük bir lavabo girebilirsiniz. Ayrıca, tamamen veya kısmen banyo üzerinde olacak şekilde monte edilebilir. Lavabo, mikserin bulunduğu alana yerleştirilirse,

Duvardan duvara duvar, kalan yerde - kabuklar

Duvardan duvara duvar, kalan yerde - bir lavabo

Banyodaki kapı asimetrik olarak - bir duvara daha yakınsa, geniş bir bölüme sığacak şekilde standart olmayan bir şekil ve boyutta bir banyo bulabilirsiniz. Bir tarafta, diğer tarafta, daha geniş olabilir. Bu nedenle alan, banyoyu kullanma rahatlığından ödün vermeden rasyonel olarak kullanılacaktır. Bu düzenleme ile lavabo ve ayna, kapıyı görsel olarak odayı daha geniştir.

Banyo alanında iki metrekarelik ağırlıklı olarak standart olmayan sıhhi tesisat kullanılır

Banyo alanında iki metrekarelik ağırlıklı olarak standart olmayan sıhhi tesisat kullanılır

Başka bir seçenek sedanter banyo kurmaktır. Tam boylarına uzanamayacaklar, ancak oturma pozisyonu ile rahatlamayacak kadar da kötü değiller. Bu durumda, küçük bir çamaşır makinesini kurmak için bir yer bulabilirsiniz - lavabonun altında.

Klozet

Tuvalete 2 metre ile tasarım banyo - daha da aşırı işgal. Her şeyden önce, böyle bir meydanda zor olan bir şey daha yüklemek için bir yer bulmanız gerekir. Kurulum biraz daha karmaşık ve fiyatı daha yüksek olmasına rağmen, klozetleri kurulum (askıya alınmış) ile koymak, bu yüzden çok hantal bir görünüm değildir. Fakat daha az yer kaplarlar, ki bu durumda bu bir önceliktir.

Yukarıdaki fotoğraftaki bir çözüm, lavabonu banyonun yan tarafına kaydırmak, sıhhi tesisat çanağını boş alana yerleştirmektir. Bu seçenek dar ve uzun odalar için uygundur. Duvarlar yaklaşık olarak eşit uzunlukta ise, köşeye küçük bir köşe küvet veya duş kabini yerleştirilir ve duvarlardaki konsolide kısımlarda lavabo ve klozet kullanılacaktır.

2 metrekarelik bir kare banyo alanında tuvaletin yeri. m.

2 metrekarelik bir kare banyo alanında tuvaletin yeri. m.

Genel olarak varyantlar küçüktür - sadece bir köşeden diğerine geçmek ve bu boyutlarda anlaşılabilir olan yerleri değiştirmek.

Çamaşır makinesi - yüklemek için bir yer arıyorum

Bir çamaşır makinesi olmadan, yapamayız, çünkü çok küçük bir dairede bile, bunun için bir yer arıyoruz. Bazen tek çıkış yolu banyoya koymaktır, çok küçük olsa bile. Bu amaçlarla, makinenin üstüne monte edilmiş özel mermiler bile vardır. Birçoğu çiftler halinde bile satılıyor - bu yüzden aramak zorunda değilsiniz.

Özel sıhhi tesisat kullanımı, yerden tasarruf etmenizi sağlar

Özel sıhhi tesisat kullanımı, yerden tasarruf etmenizi sağlar

Sadece bu versiyonda iki makine karesi ve bir makine, tuvalet, lavabolu bir banyoya uymak mümkündür. Bir klozetin üstünde bir duvara asılan böyle bir model bulunmadığı sürece, ama pahalı bir egzotik.

Stiralk'i banyoya yerleştirmek için standart olmayan seçenekler

Stiralk'i banyoya yerleştirmek için standart olmayan seçenekler

Bir seçenek olarak - aynı klozet üzerinde güçlü tutucular üzerindeki rafı düzenlemek ve ekipmanı kurmak için. Yer kurtaracak, ama iyi bir dengeye sahip bir modele ihtiyacınız olacak - sıkarken atlamamak için.

En eğlenceli seçenek değil, ama en belirgin olanı

En eğlenceli seçenek değil, ama en belirgin olanı

Tuvaletin tasarımı tuvalet olmadan 2 metredir, ancak stylalka'dan çok farklı bir şey yoktur: banyo veya duş, serbest direklerin üzerinde bir lavabo ve bir makine vardır. Teknik farklı formatlarda olsa da: dar ve yüksek veya sığ derinlik. Genel olarak, ihtiyacınız olan boyutu seçebilirsiniz.

mobilya

Banyo ne kadar küçük olursa olsun, içinde hala bazı mobilyalar var: ihtiyaç duyduğunuz yerlerde, krem, şampuan, ev kimyasalları depolayın. En yaygın seçenek - lavabonun altında bir kaldırım taşı ve yanlarda raflar bulunan bir ayna. Genellikle böyle bir set ihtiyacınız olan her şeyi düzenlemek için yeterlidir.

Lavabonun altında bir bordur taşı ve üstünde raflar bulunan bir ayna

Lavabonun altında bir bordur taşı ve üstünde raflar bulunan bir ayna

Başka seçenekler var. Tuvalet veya çamaşır makinesi için bir yer bulursanız, üstlerindeki iyi bir alan "yürür". Bir dolabın boyutlandırılmasıyla işgal edilebilir.

Bu alanda her santimetre faydalı olmalı

Bu alanda her santimetre faydalı olmalı

Başka bir fikir - tavanın altında raflar. Açık veya kapalı olabilirler (kapılar ile). Orada ev kimyasalları, havlu vb. Malzemeleri saklayabilirsiniz.

Rafların altında en önemsiz boş alanları bile kullanabilirsiniz. Birçoğu yok - hala koymak için bir şey var.

Tasarımcı Püf Noktaları

2 metre banyo tasarımını geliştirmek, odayı daha fazla görselleştiren bazı püf noktaları uygulayabilir. Bildiğiniz iki prensip - ışığın bolluğu ve baskın ışık tonları.

Fayanslar iki tip yüzeye sahiptir - mat ve parlaktır. Parlak, olayların öne çıkması nedeniyle odayı daha aydınlık ve ferah yapar, ancak ameliyathaneye benzeyebilir. Mat bir karo veya diğer malzemeler ile bitmiş öncül daha rahat görünüyor. Ayrıca büyük bir karo seçmeyin. Bu durumda orta veya küçük olanlar daha iyidir, çünkü büyük parçalar sadece küçük boyutların altını çizmektedir. Bu açıdan parlak bir yüzeye sahip bir mozaik idealdir. Dokusu nedeniyle, çok iyi görünüyor.

Mozaik mükemmel bir seçimdir

Mozaik mükemmel bir seçimdir

Görsel olarak artırmak, hacim ayna kullanımı ile olabilir. Kapının karşısına yerleştirilmeli ve hemen hemen tüm duvarın üzerine yerleştirilmelidir. Ardından etki maksimum olacaktır. Çoğu zaman banyo iç mekanı planlanırken bu şekilde itilir: ayna girişin önünde olmalı ve gerisini ayarlayıp seçmelidir.

Raf veya küvet yapmaya karar verirseniz, küvet veya duşu kapatırsanız, temperlenmiş camdan yapın. Neredeyse görünmezler, ancak işlevlerini yerine getirirler. Diğer raflar ve bölmeler, iç kısımları "yükler" ve küçük bir odayı kutuya dönüştürür.

Cam bölme ve sıhhi tesisat

Cam bölme ve sıhhi tesisat

İçini "boşaltmak" ve bunu bir büküm vermek için başka bir yol - bir cam lavabo kullanın. Büyüklükleri porselen ve porselen ile aynı ve hatta bazen daha fazla olmasına rağmen, kitlesellik izlenimini yaratmaz.

İlham için fotoğrafın fotoğrafı

Bazen kafanın içinde her şeyin nasıl renklendirilebileceğine dair bir resim yoktur. Banyo tasarımının küçük alanı nedeniyle, 2 metre daha da zor, bazı yanlış hesaplamalar ile hatayı düzeltmek için daha az seçenek. Bu "keder" yardımcı olmak için sadece görselleştirme - görsel bir görüntü olabilir.

Fayans ve sıhhi tesisatın mükemmel seçimi. Bu 7 karelik bir banyo alanı

Fayans ve sıhhi tesisatın mükemmel seçimi. Bu 2,7 metrekarelik bir banyo

Parlak karo üzerindeki aydınlatma ve parlama nedeniyle oda daha

Parlak karo üzerindeki aydınlatma ve parlama nedeniyle oda daha

Karo ile duş kabini sayesinde yerden tasarruf

Karo ile duş kabini sayesinde yerden tasarruf

Bölümler cam veya şeffaf polikarbonattan yapılmışsa

Bölümler cam veya şeffaf polikarbonattan yapılmışsa

Modern bir tarzda karoların planlanması ve yerleşimi örneği - tek bir renk şemasında birkaç türün bir kombinasyonu

Modern bir tarzda karoların planlanması ve yerleşimi örneği - tek bir renk şemasında birkaç türün bir kombinasyonu

Ekonomi seçeneği - duş perdeleri

Ekonomi seçeneği - duş için perdeler. Bu arada, duvarlar boyanabilir

Siyah ve beyaz ölçekler her zaman kazanır, ancak stil çok farklıdır: dikey bantlar görsel olarak

Siyah ve beyaz ölçekler her zaman kazanır, ancak stil çok farklıdır: dikey çubuklar tavanları görsel olarak "kaldırır"

Akrilik küvetler iyidir çünkü farklı şekil ve boyutlardadırlar.

Akrilik küvetler iyidir çünkü farklı şekil ve boyutlardadırlar.

Küçük banyoda yeşil mozaik duvar iç mekanı ferahlatır.

Küçük banyoda yeşil mozaik duvar iç mekanı ferahlatır.

Parlama nedeniyle parlak döşeme alanı genişletir

Parlama nedeniyle parlak döşeme alanı genişletir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

44 + = 50