Banyo ve tuvalet için plastik kapılar

Banyo ve tuvalet için plastik kapılar

Banyoya kapı seçerken, bu odanın nemli ortamını hatırlamanız gerekir. Geleneksel model çok uygun bir seçenek değildir ve birkaç yıl içinde değiştirilmesini gerektirir. Böyle bir kapıda, su ve sıcaklık zararlı emici nemi etkiler, malzeme tahrip olur, peçeler ve kalemler pasla kaplanmaya başlar ve tuvalde küf oluşur.

Modern ve ekonomik bir seçim banyo ve tuvalet için plastik bir modeldir. Bu nedenle, banyo ve banyo planlanan tadilat sırasında kapı yerine, yerine bir model PVC almak için ahşap tuval deforme deforme.

Banyonun içinde PVC kaplı kapılar

şekerleme

Banyoda karakteristik olan sıcaklıktaki ve sıcaklıktaki artışlarda sık görülen değişiklikler için uygundur. Banyoda kapının ana malzemesi olarak plastiğin ana avantajları:

  • Hafiflik. İçerdiği malzemenin ağırlığını azaltan sertleştiricilerin içi boş bir yapıya sahiptir. Servis ömrünü uzatan kapı çerçevesini ve bağlantı elemanlarını daha az yükler. Ayrıca, düşük ağırlığı nedeniyle, çocuklu aileler için daha az travmatiktir.
  • kuvvet. Banyo kapıları için yan panellerin kalınlığını arttıran plastik uygulanır. Ayrıca tuvalde, yapıyı güçlendiren ve darbelere karşı dayanma kabiliyetini geliştiren takviye çubukları vardır. Plastiğin genel darbeye dayanıklı direncinin düşük olduğuna dikkat etmemize rağmen - özellikle ucuz ve takviye edici bir iskelet olmasa da, böyle bir kapının güçlü bir darbe ile zarar vermesi kolaydır.
  • Yangından korunma. Modern plastik modeller, sadece + 100 derecenin üzerindeki sıcaklıklarda tutuşur. Bir yangın durumunda, malzeme sadece eriyecek ve bu da yangının yayılmasına engel olacaktır.
  • Neme karşı dayanıklıdır. Plastik yoğuşma ve sıcak buhardan etkilenmez. Bez su emmez, bu nedenle tüm çalışma süresi boyunca hacmi ve şekli değişmeden kalır.
  • Bakım kolaylığı. Plastik bakımda oldukça iddiasız ve temizlemesi kolaydır. Daha az kir biriktirir ve bir sabun tabanına sahip sıvı formda bir çeşit deterjanla temizlenebilir.
  • Seslerden izolasyon. Kontur boyunca bir sızdırmazlık strokunun varlığı nedeniyle, banyonun kapalı kapısının arkasındaki oturma odalarında düşen su sesi olmayacaktır.
  • Farklı bir tasarım. PVC kapılar farklı renklerde ve çok çeşitli dekorlarla üretilir, böylece ürün odanın genel tasarımı için kolayca seçilebilir.

Büyük camlı plastik banyo kapıları

Cam geçmeli plastik kapı

Kaliteli plastik kapılar

Banyoya PVC kapı

Banyo ve tuvalet kapıları hakkındaki diğer makalemizi okumanızı öneririz. Banyoda hangi özelliklerin uygun olduğu ve en iyi kapıyı nasıl seçeceğiniz ile ilgili modelleri bulacaksınız.

dizayn

Plastik kapıların mutlaka beyaz olması gerektiği kabul edilir. Bu durumdan uzak. Büyük ve küçük cam parçaları (saydam, mat, oluklu ve hatta lekeli cam) olabilirler.

Koridorun iç kısmında banyo ve tuvalet için plastik kapılar

Plastiğin kendisi lamine olabilir - renkli bir film veya bir tahta filmi ile kaplanabilir.

Ahşap için PVC plastik kapı

Yapı çeşitleri ve özellikleri

Mağazalarda sunulan PVC kapılar arasındaki farklar açılma şekildedir.

Plastikten yapılmış kapı modellerinde:

  • kayar
  • Çift,
  • katlanır.

Plastik salıncak kapılar

Sürgülü plastik kapılar

Banyo için kapı akordeon

Klasik model salıncak kapılar, çünkü evlerde diğerlerinden daha sık bulunurlar. Bu tür inşaatlar hem inşaatçılar hem de konut sahipleri için talep görmektedir. Kurulumda çok fazla para ve zaman harcamak zorunda değiller.

PVC kapının kayan versiyonu klozetteki kapıya benzer. Kapıları kenara çekildikleri zaman çıkış için açıklığı açarlar. Sürgülü modelde, tarafa hareket eden bir tabaka (böyle bir kapı sürgülü olarak adlandırılır) veya birkaç tane olabilir. Bu kapı, açıkta, ayrıca şık ve modern bir görünümde minimum yer kaplar. Küçük banyolar için tavsiye edilir, çünkü yerden tasarruf sağlar.

Katlanabilir inşaat ayrıca çekici tasarım ve artan işlevsellik gibi avantajlarla doldurulur. Böyle bir kapının tuvali, banyoya geçişi açan "akordeon" içine monte edilir. Böyle bir kapı, monofonik veya karşıt ekler olabilir.

Aynı zamanda tamamen PVC'den oluşan geniş bir kapı seçkisi ile üreticiler de kombine ve panel modelleri sunuyor. Panelli model ahşap analogu değiştirir ve herhangi bir stil ile eşleştirilebilir.

Çok etkileyici olan plastik ve cam veya metal birleştiren teklifler. Bu kapılar, önceden belirlenmiş ve sağlam bir görünüme sahiptir.

Cam uçlarla plastik bir kapı seçerken, bu tür ek parçaların ağırlığını ve plastiğin küçük yük taşıma kapasitesini hatırlayın. Cam tutturmaya özellikle dikkat edin (montaj güvenilirliği). Ahşap katkılarla kombine edilmiş bir PVC model istiyorsanız, derzleri sızıntılara karşı kontrol edin. Ahşap insertlerin su itici emprenye ile işlendiği bir model seçin.

Banyo ve tuvalet için plastik kapılarda camdan yapılmış ekler

Banyo için plastik kapı

Bir ürünü seçerken faydalı ipuçları

Boyutu mümkün olduğunca doğru seçmek için açıklığı doğru şekilde ölçün. Daha sonra, açıklık ve kutu arasında kurulum yaparken, önemli boşluklar ve çatlaklar olmayacaktır.

Çoğu zaman, banyo kapıları en popüler düzenlere uygun standart modeller ile temsil edilir. Bir salınım modeli seçerken, ölçümlerinizi milimetrelerde daha küçük bir tarafa yuvarlayın (örneğin, açıklığınızın genişliği 670 mm'dir, sonra 600 mm genişlikte bir genişlik seçin). Ancak sürgülü kapı için büyük tarafta toplanmalıdır (ve örneğimiz - 700 mm'ye kadar). Ölçüm yaparken, tüm banyolarda sağlanan barajın yüksekliğini, taşma durumunda su tutacak şekilde dikkate aldığınızdan emin olun.

Banyo kapısında eşik

Donanım kalitesini kontrol edin. Nihai maliyeti azaltmak için, vicdansız olmayan üreticiler genellikle, standart altı döngüler, kilitler ve diğer detayların kurulumunu kaydeder. Bir kapı seçerken, bağlantı parçalarının kalitesine bakın. Metal parçaların, paslanmaz çelik veya nem etkisine karşı özel bir işlemle başka bir metal ile temsil edilmesi gerektiğini unutmayın.

Banyo için kaliteli plastikten yapılmış kapı kitabı

Yüzey dokusuna karar verin. Yüzeyi pürüzsüz olan bir model seçmek en iyisidir. Ancak ince taneli dokulu kapıların temizliğinin korunması zorlaşacaktır. Sığ çukurlarda artan sıcaklık ve nem nedeniyle, kir ve bakteriler birikebilir.

Banyoda kapılar için pürüzsüz plastik tuval

Kapağın sızdırmazlığını, sızdırmazlık kauçuğunun bulunmasını sağlayan açıklığa kontrol edin.. Ancak, bu, hava değişiminde bir bozulmaya neden olduğu için, alt kısımda havalandırma için özel bir ızgara veya deliklere sahip modeller daha fazla tercih edilir.

Önerilen kapıda plastik kalınlığına daha yakından bakın. Malzemenin iyi olması halinde kalınlığı 1 cm'den fazla olacaktır, parmağınıza bastığınızda kaliteli plastik bükülmez. Mümkünse, kapı bölümünü stifnerlerin konumuna ve sayısına bakarak inceleyin. Yan PVC levhaların kalınlığını da inceleyin.

Plastik kapılar için havalandırma ızgarası

Tasarımı belirlemek, sadece banyonun iç mekanını değil, aynı zamanda konuttaki diğer kapıların görünümünü de hesaba katar. Küçük bir kontrast oluşturmak için odanın genel tasarımından biraz daha karanlık bir model almanızı öneririz.

Banyo için metal-plastik kapı

Sürgülü kapıların montajı

Plastik bir banyoda herhangi bir kapı tasarımının kurulumu, açıklığın (temizlik, antifungal ajan muamelesi) hazırlanmasını, kutunun sabitlenmesini, ardından kapı ve aksesuarlarının sabitlenmesini içerir, ardından her şeyi ayarlamaya devam eder.

Kayar modelin tasarımı iki kılavuz, duvar desteği, silindir, kapı kanadı, tutamaçları içerir. Yüklemek için bir asistana ihtiyacınız olacak.

İlk olarak, sabit dübel veya vida olan durdurma ve kılavuzların montajı. Ardından, kanvas silindirlerle güçlendirilir ve kılavuzlara yerleştirilir. Son olarak, sessizlik ve hareket kolaylığı kontrol ettikten sonra, kapı kolları ve mandallar ile donatılmıştır.

Salıncak yapılarının montajı

Montajlı formdaki teslimat sayesinde en kolay şekilde kurun. Eski kapıyı söktükten ve açıklığı temizledikten sonra, içine bir kutu ile yeni bir plastik kapı yerleştirilir. Gerekirse, açıklık bir kızak çekiç ve keski kullanılarak genişletilir.

Kullanılan kamaları sabitlemek ve neme karşı dirençli köpük takmak. Yuvalar çimento harcı ile de kaplanabilir. Ayrıca, kapatma ve açma kolaylığı kontrol edilir. Manipülasyon zorlanmadan gerçekleştirilirse, döner kapı tutamakların yanı sıra tutamağa da takılır.

Banyoda kapıların montajı

Kapı akordeon montajı

Bu tasarımın PVC kapısının montajı, ortalama kullanıcı için zor olduğu için, uzmana emanet edilmelidir. Montaj için, kapının kendisinin ve bileşenlerinin yanı sıra alet (çekiç, tornavida, şerit metre ve diğerleri), vidalar, çimento ve montaj köpüğü sağlamanız gerekir.

Size kaliteli bir kurulum sağlayan bir uzmanın çalışması için ödeme, böyle bir modelin hizmet süresi ile haklı çıkacaktır.

Banyo için yüklü kapı akordeon

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 4 = 1