Dikişler için harç Ceresit fayans

Dikişler için harç Ceresit fayans

Ceresit ürünleri ülkemizde büyük talep görmektedir ve bu nedenle tüm inşaat ve donanım mağazalarında mevcuttur. Ceresit, yüz yıldan uzun bir geçmişi olan, son yüzyılın sonundan beri, Henkel şirketinin bir parçası olan bir üreticidir. Ürünlerinin en yüksek kalitesi ve geniş bir pazar kapsama alanı sayesinde şirket dünyaca ün kazandı. Diğer şeylerin yanı sıra, Ceresit, intertiyelenme dikişlerini oluşturmak için inşaat karışımları üretir.

Bugüne kadar, farklı kaplama malzemeleri ve kullanım koşulları için tasarlanan altı tip harç geliştirilmiştir. Seçim çeşitliliğini kavramak, Ceresit mala ile çalışma yöntemlerini öğrenmek yanı sıra, şirketin ürünleri hakkında nesnel bir görüş almak size bu makalede yardımcı olacaktır.

Grout Ceresit

avantajları

 • Üreticinin önerdiği doğru tipte şerbetçiyi seçme imkanı. Satılık seramik fayans, mozaik, yapay taş ve diğer kaplama malzemeleri için harç vardır.
 • Çeşitli derzler sadece kaplama malzemesine göre değil, aynı zamanda çalışma koşullarını da dikkate alarak seçilebilir. Örneğin, Ceresit yüksek nem oranına sahip odalar, dış duvarlar, yüzme havuzları, endüstriyel binalar vb. Için malalar üretir.
 • Ceresit'ten bir harç seçerken kullanılabilecek bir diğer önemli parametre dikişin genişliğidir. Üretici,> 5 ila 30 mm genişliğindeki derzler için malalar üretir.
 • Ayrıca, üreticinin ürün yelpazesinde, çok yüksek veya çok düşük sıcaklıklarda kullanılmak üzere doğrudan tasarlanan harçlar bulunmaktadır.
 • Ceresit harçlarının bir başka şüphesiz değeri de zengin renk paletidir. Herhangi bir kiremit türü için doğru rengi seçin: tek renkli, çok renkli veya bir desenle dekore edilmiş.
 • Ustaları bitirenler, Ceresit harçlarının iyi aşınma direncine dikkat çekiyor.

eksiklikler

 • Ceresit maçaları kullananların birçoğu, bir özelliği belirtmiştir: Kuruduktan sonra, malzemenin rengi değişir ve bazen ambalajda belirtilenlerden önemli ölçüde farklıdır. Bu nedenle, bir test örneğini test edebileceğiniz mağazada harç satın almak daha iyidir.
 • Üretici, bazı Ceresit harçlarını kağıt torbalara paketliyor. Tüm depolama ve nakliye koşulları karşılanırsa, ambalaj önemli değildir, ancak satıcılar her zaman bu koşulları dikkate almazlar. Bu nedenle müşteriler sık ​​sık Ceresit paketinin nem sızdırdığını ve ürünün kalitesini olumsuz etkilediğinden şikâyet ederler.

Cerezit fayans

türleri

 • Ceresit CE 33 Süper. 0,5 cm'den daha az genişliğe sahip derzleri sızdırmaz hale getirmek için tasarlanmıştır. Dış duvarlara dönük olarak kullanılabilir. Tuvaleti bitirmek için en uygun olanıdır ve mutfak alanı düşük sıcaklıklara dayanıklıdır. Antibakteriyel ve antifungal özelliklere sahiptir.
 • Ceresit CE 35 Süper. 0.4 mm ila 1.5 cm kalınlığında intertisik derzleri sızdırmaz hale getirmek için tasarlanmış olup, su geçirmez özelliklere sahiptir, güneş ışığının ve yağışların etkilerini iyi tolere eder. Yüzme havuzlarında kullanıma uygundur. Dekoratif taş, mermer ve benzeri malzemelerden yapılmış bir astar ile çalışıyorsanız, bu tip groes Ceresit seçilmelidir.
 • Ceresit CE 43 Süper Güçlü. 0.4 ila 2 cm arasında dikişler panel kalınlıkları kapatılması için tasarlanmış yüksek mukavemet sıvanır., Sahip olduğu, çünkü her ortamda kullanım için uygun olan suya dayanıklı güneş ışığı, çöktürme ve sıcaklık değişikliklerine ve hidrofobik ve dayanıklıdır. Bu harç, mermer ve sırlı fayanslar hariç çoğu kaplama malzemesi için kullanılabilir.
 • Ceresit CE 40 Aquastatic. 1 cm kalınlığa kadar olan intertisik derzleri sızdırmaz hale getirmek için tasarlanmıştır.Yüksek ve düşük sıcaklıkları ve ayrıca sıcaklık düşüşünü tolere eder ve ısıtmalı zeminli veya dış mekanlarda kullanım için önerilir. Kir ve su itici özelliklere sahiptir.
 • Ceresit CS 25. Silikon esaslı derz, 0.5 - 3 cm genişliğinde ara derzleri yapıştırmak için tasarlanmıştır.Kontrol kabini de dahil olmak üzere banyoda kullanım için idealdir. İyi antifungal özelliklere sahiptir. Bu harç mutfak alanını kaplamak için kullanılmamalıdır.
 • Ceresit CE 79 UltraPox. Epoksi harç, herhangi bir genişlikte derzlerin sızdırmazlığını sağlamak için tasarlanmıştır. İki bileşenli tüm malalama bileşikleri gibi, aşınmaya karşı yüksek dirençle karakterizedir. Dış ve iç duvarlara dönük olarak kullanılabilir. Temizlik ürünlerinde bulunan kimyasalların etkilerini iyi tolere eder.

Ceresit CE 40

Harcın gölgesini daha kolay hale getirmek için kiremit örneğini alın.

Ceviz Ceresitinin Renkleri

Çöktürmenin tam kuruma süresi, kural olarak, yaklaşık 24 saattir.

tüketim

Üretici ne olursa olsun, harç tüketimi basit bir formülle hesaplanır:

Harç miktarını hesaplamak için formül

Burada, A, B, C - kiremitin uzunluğu, genişliği ve kalınlığı, D - dikişin genişliği.

Ceresit'in harç tüketimi ayrıca malalama karışımının çeşitliliğine de bağlıdır. Bu nedenle, standart boyutlardaki seramik karolar için, bir metrekarede farklı türdeki Ceresit türlerinin tüketimi aşağıdaki gibi olacaktır:

Karo boyutu, cm

5x5

10x10

20x20

50x50

Enjeksiyon türü

CE 33 (kg)

0.5

0.4

-

-

CE 35 (kg)

-

-

0.4

1.2

CE 40 (kg)

0.5

0.4

0.5

0.2

CE 43 (kg)

-

-

-

-

CE 79 (kg)

1.3

1.0

1.3

-

CS25 (ml)

25

100

-

-

Kullanım talimatları

Kiremitler için çimento harcına ek olarak, Ceresit ayrıca epoksi reçineleri ve silikon bazlı harç üretir. Sıradan harçla mücadele kuralları acemi ustaları için bile biliniyorsa, yeni türdeki derzlerin kullanımıyla ilgili herkes bilmez.

Grout Cerezit

epoksi

Epoksi harç düzgün bir şekilde karıştırılması için çok önemlidir. Ceresit'in epoksi mala ile ambalajında, birleştirilmesi gereken iki aktif bileşen bulunur ve bu oranlar dikkatlice gözlemlenir. Harcı yüksek hızda bir karıştırıcı ile karıştırın.

Karıştırmadan sonra 1.5 saat sonra karışımın sertleşmeye başladığı unutulmamalıdır, bu nedenle epoksi harç küçük porsiyonlarda hazırlanmalıdır.

Dikişler düzenli bir kauçuk spatula ile doldurulmalıdır. Buradaki işlem sırası, çimento harcı ile aynıdır, ancak karodan zaman içinde fazla malayın çıkarılması gerekmektedir. Epoksi harç sadece suya batırılmış özel bir süngerle temizlenebilir (su, doldurulmamış dikişlere ulaşmadığından emin olmalısınız, çünkü sadece kuru bir yüzey üzerinde epoksi harcı ile çalışmak mümkündür). İş bittikten sonra, döşemeden kalan "plastik" kaplamayı temizlemeniz gerekir. Bu amaçla özel temizlik ürünleri üretilmektedir. Bunlardan birini aldığınızdan emin olun, çünkü epoksi harç izlerinden kurtulmanın başka bir yolu yoktur.

Epoksi harç Ceresit

Epoksi harç Ceresit

silikon

Ceresit silikon harcı kartuşlarda satılmaktadır, bu yüzden görevi büyük ölçüde kolaylaştıran bir montaj tabancasıyla uygulanabilir.

 • Çalışmaya başlamadan önce, kaplamayı korumak için kiremitin kenarlarını boya bandıyla kapatın.
 • İnterlektik dikişler çok derinde ise, bir polimer demetinin bunlara önceden sokulması tavsiye edilir.
 • Şimdi kartuşu hazırlamanız gerekiyor: ipucunun ucunu kesin ve ucunu bunun üzerine sabitleyin. Sonra ucu, çapının dikişin genişliği ile eşleşeceği şekilde kesin.
 • Silindiri, montaj tabancasındaki şeritti ile doldurun.
 • Dikişleri doldurun, zaman zaman bunları düzeltmeyi unutmayınız (bu, sabunlu suda ıslatılmış bir parmak ile yapılabilir). Derz uygulamasından sonra en geç 15 dakika içerisinde dikişi düzeltmek için zamanınızın olması önemlidir.
 • Taze harç kalıntılarını alkol veya çözücü ile temizleyin. Donmuş bir harç sadece karoya zarar vermemek için hafifçe sıyrılabilir.

Silikon harç sızdırmazlık macunu

yorumlar

Ceresit ürünleri sadece usta-finisajlar tarafından değil, aynı zamanda kendi dairelerini tamir eden sıradan insanlar tarafından da kullanıldığından, inşaat ve onarım konusunda uzmanlaşmış özel forumlarda, bu üreticinin ürünleri üzerinde tartışmalar devam etmektedir.

Ceresit'ten harçların kullanılması sürecinde ortaya çıkan en yaygın problemler:

 • Harç su ile karışmaz, ancak topaklar halinde toplanır. Çoğu zaman bu, master'ın harcı manuel olarak karıştırmayı seçmesinden kaynaklanır. Uzun süreli karıştırma ile bile, bir mikser kullanırken olduğu gibi aynı sonucu elde edemezsiniz. Grout Ceresit sadece mekanik olarak karıştırılmalıdır.
 • Renkli harç, uygulamadan sonra birkaç gün bile su ile yıkanır. Ceresit'ten renk derzleme talimatında, derz ara parçasının su ile ilk temasının, şerbetin uygulanmasından 7 gün sonra mümkün olmadığı söylenir. Bu nedenle, karolardan gelen harç kalıntısı, dikişi emmemeye özen göstererek, çok dikkatli bir şekilde çıkarılmalıdır.
 • Farklı paketlerden gelen harcın rengi birkaç ton farklı olabilir. Malalaşma karışımının gölgesi birçok faktöre bağlıdır. Üretici, ürünlerinin bu özelliğinin farkındadır, bu nedenle, büyük miktarda iş planlanırsa, tüm harçların bir lottan alınması önerilir (parti numarası pakette belirtilmiştir).

Mozaik - Renklerin Renkleri Zherezit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

64 + = 71