Mavi banyo – dairenizde deniz

Mavi banyo - dairenizde deniz

Mavi rengin hakim olduğu dekorasyonda banyo görmek için nadirdir. Belki de sahipleri böyle bir banyo çok "soğuk" olacak korkuyorlar. Ne renk olsa da, suyun rengi olmasa da banyo için daha iyi olabilir mi?

Bu rengin aksanlarının yardımıyla, herhangi bir banyonun iç mekanını yeniden canlandırabilirsiniz. Küçük bir banyoda, mavi de vazgeçilmezdir. Çeşitli uygulamaları ve tonları atlayarak oda hacmini ekleyebilir, duvarları hareket ettirebilir ve hatta tavanı yükseltebilirsiniz. Doğal olarak, görsel olarak.

Mavi rengi kullanarak banyoda bir deniz havası yaratmak çok zor olmayacaktır. Ve oda deniz meltemi ve dalgaların sessiz fısıltı hissi ile doldurulacak. Sadece onarımdan önce rengi "tanımak" gerekir ve böyle bir banyo tam olarak sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

Insanlar üzerindeki etkileri

Fizyolojik olarak mavi renk, insanlar üzerinde güçlü bir etkiye sahiptir. Tıp uzun süreli maruz kalma durumunda kan basıncının etkisinin azaldığını kanıtlamıştır. Renk, romatizma, gözlerin yanması, yanıklar, baş ağrısı ve hatta kellik tedavisinde olumlu sonuç verir. Ayrıca büyümeyi artırır ve bakterilere karşı mücadelede yardımcı olur.

Beyaz küvetli mavi banyo

İnsan ruhunda, mavi sinir gerginliğini soğutuyormuş gibi sakinleştirici olarak hareket eder. Hipotezikler ve sessiz psikotipler için kullanılması önerilmez. Ancak, hiperaktivite çekenler için mükemmel şekilde uyuyor. Choleric chromotherapy chromotherapy, mizacın korunmasına yardımcı olabilir ve kendinizi kontrol etmeyi öğrenebilir.

Sıcaklık doygunluğu, mavi ve yeşil ikiz. Fakat mavinin, psişe üzerinde daha belirgin bir etkisi vardır. Koyu mavi bir yüzeye sahip bir odada uzun süre kalmak, apati, depresyon ve endişeye neden olabilir. Ancak bu rengin bir çok rengi vardır ve farklı bir etki yapabilirler.

Mavi banyo

Mavi banyo

Şık Mavi Banyo

Doğru gölgeyi seç

Mavi renk, 30'dan fazla (!) Shades içeren zengin bir paletle donatılmıştır. Sıcak mavi tonlara ve soğuk koyu maviye ayrılırlar. En popüler: turkuaz, akuamarin, mavi, camgöbeği, peygamber çiçeği, masmavi, kobalt, indigo, safir, ultramarin.

Turkuazlı Mavi Banyo

Mavi tonları Ruh üzerindeki etkilere yeşil benzer. Rahatlamak, yorgunluktan kurtulmak, uykusuzluğun üstesinden gelmek, genel fiziksel durumu olumlu yönde etkilemek için yardımcı olurlar. Ancak mavi tonları tüm diğer maliyetlerin yanı sıra, aynı renk ya da dozda uygulamak.

Mavi orta dereceli tonların tonları barış ve disiplin bulmaya katkıda bulunur. İçini, sabah gökyüzünün tazeliği ve derinliği ile doldururlar.

Koyu mavi tonlar, kullanırken büyük dikkat gerektirir. Aksi takdirde, koyu tonlara düzenli ve yoğun maruziyetin arka planına karşı derin bir depresyon kazanma riski vardır. Ancak iç kısımdaki koyu renk tonları kullanarak, siyah renklere iyi bir alternatif olabilir.

Mavi-Mavi Banyo

Koyu mavi banyo

Diğer renkler ile kombinasyonu

Simli mavi banyo

Mavi banyoda iyi gri ve gümüş rengi görünecektir. Örneğin, duvarlarda krom kolları, mikserler, havlu tutucular veya sadece gri çubuklar olabilir.

Beyaz ile

Bu kombinasyon klasik.

Ancak, sarıya eklendiğinde, sarı, kırmızı veya turuncu ile beyazın kompozisyonlarından farklı olarak, çok fazla olmamalıdır. Aksi takdirde, mavi renk beyaz bir arka plan üzerinde kaybolur ve mavideki tasarım sizin için çalışmayacaktır. Ancak bu, onun, yüzsüz ve ilgisiz olacağı anlamına gelmez.

Bu tezat oyunu neredeyse herkesin beğeneceği gibi.

Beyaz ve mavi banyo

Mavi ve beyaz banyo

Mavi ve beyaz banyo

Mor ile

Mavi ve mor karışımı iyi. Palette, bu renkler ilişkilidir. Hassas mor tonları canlandırıcı renklerin sıcaklığını biraz artırmaya yardımcı olabilir.

Sarı, turuncu

Mavi - sarı ve turuncu renklerde mükemmel renk ortakları.

Mavi ve sarı banyo

Bu iç, duygusal ve sıcaklık dengelidir. Sarı ve turuncu ısınır ve mavi, psişenin üzerindeki aşırı uyarıcı etkisini nötralize eder. Mavi ve krem ​​tonlarının bir kombinasyonu evrensel olarak adlandırılabilir.

Turuncu ve mavi kombinasyonu hakkında, turuncu ve sarı banyo hakkındaki makalemizi okuyun.

Turuncu-mavi banyo

Yeşil ile

Mavi-yeşil banyo, bir kişi üzerinde güçlü bir yatıştırıcı tablet olarak hareket edebilir. Bu kombinasyonu dengelemek için, mavi tonlarını yeşilin soğuk tonlarıyla veya tam tersi olarak kullanabilirsiniz.

Mavi ve yeşil banyo

Harika ve turkuaz ile bir arada görünüyor.

Mavi ve turkuaz banyo

Siyah ile

Siyah ile mavi dikkatle birleştirilmelidir. Banyonun tasarımında derin mavi ton ve siyah kullanmayın. Açık mavi ise daha iyi. Bu iç mekan zarif ve sıkı bir şekilde vurgulanacaktır.

Mavi-siyah banyo

Ana kural - seçtiğiniz renk arkadaşı ana rengi dengelemelidir. Örneğin, mavi doymuşsa, ikinci renk hafif bir gölge seçmek için daha iyidir. İstisnalar turuncu ve sarıdır.

Orijinal mavi-beyaz banyo

Deniz ruh hali

Banyonun maviye dönüşmesine neden olan ilk dernek denizdir.

Deniz tarzında banyo

Mavi banyoda mozaik

Mavi banyo yunuslar

Deniz havası yaratmak için, mavi-yeşil tonlarının mozaik bir çini mükemmeldir. Koyu mavi tonlarının noktalı bir serpintisi ile turkuaz, mavi ve masmavi bir kombinasyon olabilir. Böyle bir mozaik, dalga oyununu yeniden üretmeye ve iç mekanlara dinamizm katmaya yardımcı olacaktır.

Deniz deneyimini geliştirmek bu konudaki aksesuarlara yardımcı olacaktır. Daha da büyük bir etki, deniz temalarına sahip bir panel oluşturacaktır.

Koyu mavi banyo

Koyu mavi renklerde banyonun dekorasyonu hiperaktif psikolojiye sahip insanlara önerilebilir. Böyle bir odada, sözümona basitçe, kendisi denir. Bu banyo, gizem ve huzur atmosferiyle dolu gece ile yakından ilişkili.

Bu tasarım silinmez bir izlenim bırakıyor ve misafir banyosu için iyi olabilir. Altın tonları lüksün koyu mavi iç mekanına eklenecek.

Bir ahşap zemin veya mobilya kullanmak, bir güven ve rahatlık duygusu getirecektir.

Laminat ile mavi banyo

Mozaik koyu mavi banyo

Koyu mavi banyo

Uygun stilleri

Mavi renk, birçok tasarım stiline organik olarak uyar. Yüksek teknoloji, minimalizm, modernizm, klasisizm, etnik üsluplar, ülke, art deco ve tabii ki Akdeniz tarzı olabilir. Onun yardımıyla, hem klasik klasik iç hem de özlü modernde eşit başarı ile çoğaltabilirsiniz.

Mavi ve beyaz - banyo

Mavi bir banyo oluştururken, birkaç ton kullanmak en etkilidir. Bu, alanı ayırmanız gerektiğinde özellikle kullanışlıdır.

Mavi bir banyoya basmasına izin vermeyin, çünkü doz uygulaması gerektirir.

Beyaz mavi banyo

Sıhhi tesisat ve mobilya

Bu renk beyaz sıhhi tesisatın banyo iç ideal içine uygun. Açık mavi duvarların ve koyu mavi bir zeminin arka planına bakmak avantajlı olacaktır.

Beyaz sıhhi tesisat ile mavi banyo

İsterseniz, satın alabilirsiniz ve mavi su tesisatı. Temel olarak akrilikten yapılır.

Mavi banyo

Daha soylu malzemeden yapılmış sıhhi tesisat ekipmanlarının üreticiden tek bir proje için sipariş verilmesi muhtemeldir.

Mavi kabuk

Mavi bir banyo için mobilya seçimi sadece hayal gücünüz ve banyonuzun kendisiyle sınırlıdır. Ancak, denizin uyumunu bozmamak için alanı karıştırmamak daha iyidir.

Açık mavi banyo

Odanın tamamlanması (duvarlar, zemin, tavan)

Banyo bitiminde mavi, seramik karoların gerçek kullanımıdır. Bir mozaik yardımıyla özellikle iyi bir sanatsal etki elde edilebilir. Birkaç kapsülün küçük boyutlarındaki bir karonun kombinasyonu odayı canlandırır.

Mavi ve mavi, beyaz banyo

Döşeme ahşap zeminlere de uygundur. Doğal ahşap tonları, mavi ile mükemmel bir şekilde bir arada bulunur.

Mavi banyo

Birkaç zıt renkten fayanstan yapılmış zemin de iyi görünecek.

Ancak tavan için uygun açık renkler: beyaz, açık gri, ihale mavi. Mavi bir banyo için, gökyüzünü ışık bulutlarıyla taklit eden tavan mükemmeldir.

Mavi banyoda özgün duvar dekorasyonu

Orijinal ve şık bir başka makalede ayrıntılı olarak tarif ettiğimiz bir ayna tavan olacak.

aydınlatma

Dalış yaptığınızda açılan denizi hatırlayın. Yumuşak ışıkla dolu bir dünyadır, ancak ışık kaynağı görünmez. Bu nedenle, böyle bir banyo için yoğun sıcak aydınlatma için uygundur.

Aydınlatma, banyo boyunca en iyi şekilde dağılmıştır, böylece odanın işlevselliğine cevap verirler ve dikkat çekmezler.

Açık mavi ile mavi banyo

Özellikle dikkat çeken odanın aydınlatması, iç mekana özgünlük getirecektir.

Işık ile özgün banyo

aksesuarlar

İç mekanın bütünlüğü aksesuarlarla verilir: tutucular, standlar, aynalar, havlular.

Mavi banyo aksesuarları için özellikle ilgili deniz ve gemi temalı. Deniz kabukları, dalgalara oyulmuş taşlar, Akdeniz desenleri ile dekore edilmiş seramik yemekler iyi görünecek.

Mavi Banyo Aksesuarları

Banyo için güneşlikler deniz temalarıyla da seçilebilir.

Banyo için kör

Orijinal küçük şeyler ile gelin ve banyonuzun evin en gözde odası olmasına izin verin!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 3 = 4