Turuncu banyo – turuncu ruh hali

Turuncu banyo - turuncu ruh hali

Seramik karo üreticileri her yıl çok çeşitli renk ve ebatta yeni koleksiyonlar üretirler. Ama banyoların dekorasyonundaki beyaz ve mavi klişe, bugünkü konumlarından daha aşağı değildir. Sıradan kurtulmak ister misiniz? Turuncu bir banyo yap! Gri rutini bir kutlama, sıcaklık ve enerji duygusuyla dolduracaktır. Ve unutmayın, turuncu banyo tasarım projesi başarıya mahkumdur.

Enerji renkleri

Turuncu renk güneşin, ısının, tatilin rengidir. Bağımsızlık, kararlılık, özgürlük ve ebedi gençliği sembolize eder.

Siyah banyolu turuncu

Portakal - korku ve strese karşı mücadelede en iyi yardımcısı. Uzmanlar bu rengin genç, neşeli ve maksatlı insanlara en uygun olduğunu söylüyor. Ancak, bu niteliklere sahip olmayanlar için kullanmak mantıklıdır, fakat değişim için çaba sarf eder.

Renk etkisi

İnsanlar üzerindeki etki üzerinde, turuncu hemen hemen hiçbir kontrendikasyon yoktur. Yaratıcı yeteneklerin gelişimini teşvik eder, enerji verir ve olumlu bir şekilde yaratmayı teşvik eder.

Turuncu renkli banyo

Parlak turuncu banyo

Turuncu sarı banyo

Bağışıklık sistemi üzerinde ve hatta midenin işleyişinde yararlı etkiler, tonu arttırır. Ancak çocuk odalarındaki akılda ve çocuk ruhunun bu kadar yüksek hareketliliği olmaksızın turuncuyı kötüye kullanmayın.

Çeşitli tonları

Turuncu palet soğuk tonlardan yoksundur ve 10'dan fazla sıcak ton: Portakal, kabak, kehribar, mandalina, havuç, portakal, gomagota, şeftali, mercan, portakal şeftali, siyah somon, pas, pişmiş toprak, bronz, koyu sarı, bakır. Aynı zamanda, birçok renk ile, portakal çok iyi karışır. Bu yüzden tasarımcının fantezisi yürüyüşe çıkmaktır.

Tasarımcı turuncu banyo

Eğer, banyolarda sıcaklık ve neşe duygusu doldurmak istiyorum, ama tanıdık turuncu renk daha sonra, şeftali gölge sizi korkutuyor ise - tam olarak ne gerekiyor. Daha az aktif ve daha sevecen. Şeftali banyosu tazelik ve romantizm ile doldurulacak.

Oryantal tarzda bir banyo yaratmak için, turuncu ve kahverengi renklerin bir tandemi iyi çalışır. Bakır, pişmiş toprak, maun olabilir. Bu gölgeler yeterince derin ve zengin ve ısı ile birlikte iç mekana biraz huzur ve bilgelik getirecek.

Desenli Banyo

Diğer renkler ile kombinasyonu

Turuncu için renk arkadaşını seçerken, bu renkle soğuk tonları birleştiremeyeceğinizi hatırlamalıyız. Turuncu bir banyonun tasarımını inceltmek istiyorsanız, sıcak alt tonlarını seçtiğinizden emin olun.

Renkleri birleştiren sanat ormanına tırmanmamak için, banyonun tasarımı birkaç turuncu grup gölgesiyle doldurulabilir. Örneğin, yumuşak şeftali duvarlarına bal rengi bir zemin, pişmiş toprak mobilyalar ve bronzdan yapılmış aksesuarlar uygundur.

Tabii ki, portakal beyazla iyi karışır. Bu kombinasyonda, diğer renkler de iyi görünecek.

Bu tandem, parlak renklerdeki zıt aksesuarlar ile seyreltilebilir.

Beyaz sıhhi tesisat ile turuncu banyo

Turuncu beyaz banyo, yeşil ve pembe aksesuarlar

Beyaz ve turuncu banyo

Yeşil ile

Yılbaşı en sevdiğiniz tatil ise, o zaman banyoyu yeşil-yeşil renklerde güvenle dekore edebilirsiniz. Böyle bir banyonun sabahı ziyareti tüm gün için iyi bir pozitif enjeksiyon olacaktır. Ana kural, sıcak spektrumun yeşil rengini seçmektir.

Turuncu ve yeşil

Çoğu zaman turuncu banyoların tasarımında yeşil, odayı daha ilginç ve uyumlu hale getiren küçük vurgular olarak kullanılır.

Turuncu-yeşil beyaz banyo

Mavi ile

Turuncu ve mavi mükemmel kombinasyonu. Tamamlayıcı renkler. Sakin mavi uyumlu önlenemez turuncu enerjisini ve tersi seyreltir. mermer deseni ve (aynı zamanda mermer altında temin edilebilir), mavi fayans, ama 10 10 cm duvarlara. Laid bu kaplama, paralel büyüklüğü ile 30 cm taban Oluşan turuncu karo 30 bir nokta, ancak farklı boyutlarda karolar kullanarak pahasına model olarak yer değiştiren Mükemmel diyagonal.

Güçlü olanın gölgesi de sıcak olmalı.

Turuncu mavi banyo

Mavi banyo hakkındaki makalemizde turuncu ve mavi renklerin bir arada okunması hakkında.

Siyah ile

Acımasız bir banyo tasarımı oluşturmak için, turuncu ve siyahın bir kombinasyonunu kullanabilirsiniz. Siyah, portakalın parlaklığını artırır ve iç mekanı daha agresif hale getirir. Bu nedenle, paleti daha sakin renkler ile seyreltmek daha iyidir: gri, beyaz, krem.

Turuncu-siyah banyo

Leylak, mor

Abartılı insanlar için, bir banyoyu turuncu-mor renk düzeninde süslemek mümkündür. Ama bu oldukça karmaşık bir kombinasyon.

Muhteşem turuncu leylak banyo

Turuncu-leylak banyosu çok romantik olabilir, bu renklerin bir kombinasyonunda küçük aksanların kullanılması, mobilyaların kontrast rengine getirilmesi daha iyidir. Bu kombinasyonun beyaz renk ile seyreltilmesi tavsiye edilir.

Turuncu-pembe tandem en talihsiz olarak kabul edilir ve kara listenin tasarımcıları listesinde yer alır.

Beyazla - en çok kazanan kombinasyon

Beyaz renk, portakalın etkisi altında soğuk sterilitesini kaybeder. Banyo tasarımında ılımlı turuncu kullanımı olsa bile, oda sıcaklık ve ebedi yaz ile doldurulacaktır. Minimalizmin banyo stilinde uygulanması için bu kombinasyon mükemmel bir şekilde uyuyor.

Delicesine göz alıcı beyaz bir arka plan üzerinde turuncu banyoya bakacak.

Turuncu ve beyaz çiçeklerin kombinasyonu üzerinde, beyaz banyodaki makalemizi de okuyun.

Portakal banyosu

Turuncu ve beyaz banyo

Turuncu-beyaz banyo

Bej ile

Ahenkli tasarım, portakalın krem, bej, açık sarı veya gri ile birleştirilmesiyle elde edilebilir. Bu renkler, ana rengin yoğunluğunu hassas bir şekilde yumuşatır. Böyle bir renk düzeni, ruhsallık üzerindeki etkisinde nötr olduğu için oldukça evrenseldir.

Sarı-turuncu banyo

Uygun stilleri

Bu stilleri 60'ların avangart, ülke, art deco, etnostili, popüler sanat retro tarzı olarak, portakal banyo tasarımında kullanılabilir. Daha zengin podton portakal (pişmiş toprak, bronz, bakır) Empire stilleri, Rokoko ve klasik kullanım alanı bulabilirler.

Sıhhi mühendisliği

Turuncu tasarımda iyi klasik beyaz sıhhi tesisat görünecek. Yumuşak şeftali rengini seçebilirsiniz. Ama portakalın ateşli taraftarları, banyoya yerleştirmeyi amaçlayan turuncu tesisatçılık, kolay olmayacak. Kural olarak, geniş bir satışta sadece bir akrilik banyo bulabilirsiniz. Neredeyse her renk üretirler. Ama bir tuvalet ve bir kase ya da turuncu renkli bir dökme demir banyo - ürün hala özeldir.

Turuncu ve beyaz banyo

Odanın tamamlanması (duvarlar, zemin, tavan)

Turuncu tonlarda bir banyoyu dekore ederken, kurallar odanın büyüklüğünü belirler. Küçük bir alandaki parlak rengin fazlalığı, ruhu rahatsız eder. Küçük banyolarda, monolitik renk reprodüksiyonundan kaçınmak en iyisidir. Buradaki turuncu, ayna etrafında çeşitli bantlar veya çerçeveler şeklinde yeterli olacaktır. banyo ekran, duş kapıları, havlu, duş perdesi, bir raf: Daha iyi olur sadece turuncu iç vurgular sınırlandırmak olacaktır.

Küçük bir banyo tasarımı ile ilgili makalemizde daha fazlasını okuyun.

Turuncu paletlerin fayanslarından etkili geometrik kompozisyonlar.

Turuncu zemin ve banyoda duvarlar

Duvarlarda, zeminde ve tavanda büyük bir büyüklükte banyolarda, turuncu ve tonlarını kullanma tekeli izin verilir. Esas olan, tavanı duvarlardan daha karanlık hale getirmemek ve hafif mobilyalar ve sıhhi tesisat nedeniyle portakalın konsantrasyonunu mümkün olduğunca seyreltmeye çalışmaktır.

Son malzemelere gelince, bugün giderek daha fazla sayıda tasarımcının karoları terk etmeleri ve banyodaki duvarları ya da kağıtlarını boyamaları tavsiye edilir. Bir dekorasyon olarak duvarlardan biri ahşaptan yapılabilir. Aynı zamanda banyoda iyi görünecek ve ahşap zeminler, genellikle ağacın renginin turuncu tonları olduğu gibi. Tavan, yerleşik ışıklar ile gerginlik monte edilebilir.

Banyonuz 3 metrekarelik bir alana sahipse. m., Banyo tasarımı 3 m. m.

Veya banyo tasarımı için ipuçları 4 sq. m.

Ahşap ile portakal banyo

aydınlatma

Turuncu iç kısımdaki ışığın parlaklığını kötüye kullanmayın. Aydınlatma göze çarpmamalıdır.

Bu görev ile mükemmel, yontulmuş lambalar ve lavabo üzerindeki aplikler ile başa çıkmak. Geleneksel merkezi aydınlatmayı kullanabilmenize rağmen.

Turuncu Banyo Aydınlatması

mobilya

Portakal tonlarındaki banyonun iç kısmının bol miktarda mobilyaya sahip olması önerilmez. Rengi zaten alanı doldurur. Bu nedenle minimalizme bağlı kalmak daha uygundur.

Turuncu banyo mat sıhhi tesisat

Turuncu mobilya

Mobilya zıt renk seçmek daha iyidir. Beyaz veya gri renklerde bir arka plan üzerinde ilginç turuncu mobilya görünüyor. Bu modern kombinasyon, Art Nouveau tarzında özellikle iyi görünüyor.

Bu tarz mobilyalar ruh halini iyileştirir ve olumlu etkiler. Arka plan tarafsız yapılmalıdır.

Bazen banyoda turuncu mobilyalar turuncu duvarların arkasına konur. Renk aksanı yok, her şey tek bir bütün gibi görünüyor. Ancak kontrast kombinasyonları çok daha iyi görünür ve banyo için daha uygundur.

Art Nouveau tarzında banyo - turuncu mobilyalar

Turuncu bir banyoda turuncu mobilyalar

Turuncu banyo mobilyaları

aksesuarlar

Küçük bir banyoda duvarların rengini veya sıhhi tesisatını değiştirmeden turuncu bir tasarım yaratabilirsiniz. İstediğiniz gölgenin iç kısmına aksesuar eklemeniz yeterli. Raflarda perdeler, bir kilim, kavanoz ve mumlar, parlak turuncu çerçevelerdeki resimler olabilir. Turuncu banyoda büyük tencere ve dekoratif avuç içi iyi canlı çiçekler görünecek.

Ve elbette, herhangi bir banyonun ana aksesuarı aynadır. Şekli, boyutu ve çerçevesi, iç mekanın genel konseptiyle uyumlu olmalıdır.

Klasik tarzda turuncu banyo

Turuncu Banyo Aynalı

Turuncu Banyo

İpuçları

Banyoda turuncu bir tasarım oluştururken birkaç basit kural vardır.

  1. Turuncu renk, odanın renk paletinin% 50'sinden fazla olmamalıdır.
  2. Mobilya ve duvarlar aynı renkte olmamalıdır. Aksi takdirde, oda alanı tek bir arka planla birleştirilecektir. Kontrast geçişleri kullanmak en iyisidir.
  3. Turuncu soğuk tonları olan bir tandemde kullanmayın. Sadece temel rengin parlaklığını artıracaklar. Böyle bir iç mekan çekici görünebilir, ancak böyle bir banyoda uzun süre kalmak sadece rahatlamaya izin vermez, aynı zamanda gerginliği de arttıracaktır.

bulgular

Banyoda tamir etmeye başladık, kurulan normlardan uzaklaşmaya çalışın ve yeni bir şey deneyin. Ayrıca, turuncu banyolar popülerlik kazanıyor. Banyo tasarımları uzun bir soğuk dönem ile Rus gerçekleri için mükemmeldir. Güneş ışığının ve ısının olmaması, banyonun parlak gölgesiyle dengelenecek. Ve inan bana, kış melankoli sadece seni tehdit etmiyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

92 − 90 =