Yuvarlak banyo

Yuvarlak banyo

Modern elit sıhhi tesisat katalogları, banyo tasarımı için bize çok sıra dışı, cesur ve şık çözümler sunuyor. Yalnız banyolar, inanılmaz fütüristik tasarımlardan bizi uzak geçmişe gönderen kayalar kadar çeşitli enkarnasyonlarda temsil edilmektedir. Ancak, her zaman en güzel, basit ve ahenkli bir yuvarlak yazı tipi olarak kabul edildi. Ve eğer daha önce sadece gerçekten zengin bir insan böyle bir banyonun sahibi olabilirse (üretimin ana malzemesi mermer olduğundan), yeni sentetik materyallerin ortaya çıkmasıyla, yuvarlak banyolar seri üretime sokuldu. Bugün, bu tür banyolar geniş bir tüketici tarafından kullanılabilir hale getirilmiştir - eğer banyo büyüklüğünde büyük boy bir tesisat tesisatı kurulmasına izin verildi.

Küçük banyoda yuvarlak banyo

Bu makalede, yuvarlak bir küvetin nasıl seçileceği, satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken parametreler ve banyoda doğru yeri nasıl bulacağınız hakkında konuşacağız.

şekerleme

  • Priori yuvarlak bir banyo sıkışık ve rahatsız edilemez. Bu yüzden bu seçenek büyük insanlar ya da yalnız romantik bir akşam geçirmek isteyen çiftler için uygundur.
  • Büyük bir hacme sahiptir, bu yüzden çocukları memnun etmek için emin olabilirsiniz. Sonuçta, gerçek bir minyatür havuzda özgürce oynayıp etrafta dolaşabilirsiniz!
  • Sadece işlevsel bir tesisat armatürü değil, aynı zamanda inanılmaz derecede güzel bir mobilya parçası. Biri banyoyu dönüştürmek ve lüks hissi yaratmak için yeterli.
  • Yuvarlak banyo, elit sağlık gereçleri sınıfına aittir, bu nedenle çok iyi ekipmana ve teknik özelliklere sahiptir. Örneğin, yazı tipinin şekli insan vücudunun anatomik yapısını hesaba katarak, maksimum konforla banyoda kalmanıza izin verir. Altta aynı anda bir masaj etkisi olan bir kabartma, kaymaz kaplama vardır.

Yuvarlak banyo avantajları

Yuvarlak Banyoların Faydaları

eksileri

  • Yuvarlak bir banyo, bir iç tasarımcı için her zaman bir iştir, çünkü odada uygun bir yer bulmak onun için o kadar kolay değildir. Böyle bir banyo için en uygun konum odanın ortasıdır, ancak bunun için su ve kanalizasyon borularının dağıtımını yeniden yapmanız gerekir. Bu nedenle, genellikle bir tür niş veya bir kaidenin inşası gibi çeşitli hilelere gitmek zorundadır.
  • Yuvarlak banyolar çok geniş. Bunları doldurmak için birkaç yüz litre suya ihtiyacınız olacak. Bu sadece çok zaman almakla kalmaz, aynı zamanda su sayaçları için aylık maliyetleri önemli ölçüde artırır.

Yuvarlak küvetin dezavantajları

malzemeler

akrilik

Akrilik banyolar mükemmel çalışma özelliklerine sahiptir: ısıyı iyi tutarlar, hoş bir yüzeye sahiptirler ve bakım gerektirmezler. Ayrıca yuvarlak akrilik küvetler diğer malzemelerden benzer modeller arasında en ucuzlar arasındadır.

Akrilik Yuvarlak Banyo

Akrilik Yuvarlak Banyo

Dökme demir

Dökme demir, sıhhi tesisat üretimi için kullanılacak ilk malzemeden biridir. Dökme demirden yapılmış standart ebatlardaki banyolar bile çok muazzam ve ağırdır ve büyük yuvarlak bir banyo çok daha fazladır. Bu nedenle, nakliyesi ve kurulumu kolay bir iş değildir.

Yuvarlak şekilli dökme demir banyo

çelik

Çelik tesisat, bütçe sınıfına ait ve bu onun ana avantajı. Ayrıca, en büyük çelik banyosu bile nispeten küçük bir ağırlığa sahip olacaktır. Bu malzemenin dezavantajları, ısıyı korumak ve ses yalıtımı yapmak için zayıf bir yetenektir.

Çelik Yuvarlak Banyo

Mermer cips

Doğal mermer, yuvarlak şekilli küvetlerin üretimi için geleneksel bir malzeme olarak kabul edilir. Mermer banyo sadece harika görünüyor, ama ya da ucuz değil. Ayrıca, doğal taş özel, dikkatli bir bakım gerektirir.

Mermer cips yuvarlak banyo

Yuvarlak mermer banyo

Döküm mermer

Gerçek bir mermer banyosu elde edemeyenler, yapay mermere bakmalısın. Mermer veya taş kırıntıların eklenmesiyle sentetik malzemeden üretilmiştir. Böyle bir banyoya çok daha ucuz ve doğal mermerden yapılmış bir ürün kadar iyi görünüyor.

Yuvarlak döküm mermer

Ahşap ve cam

Ahşap ve cam banyolar egzotik olarak kabul edilir çünkü büyük sıhhi ekipmanların üretimi için tasarlanmamış malzemelerden yapılmıştır. Sürekli bakıma ihtiyaçları var ama böyle şeyler harika görünüyor. Benzer bir banyoya sahip olmak için para harcamanız gerekiyor - cam ve ahşap yazı tipleri sadece özel siparişle yapılır.

Yuvarlak ahşap banyo

Yuvarlak cam banyo

Tasarım özellikleri

Yuvarlak bir banyo, antik çağın zamanlarıyla ilişkilendirilen gerçek bir klasiktir. Birçok antik tabloda, yuvarlak yazılardan ortaya çıkan tanrıçalar ve antik kraliçeler tasvir edilmiştir.

Yuvarlak bir banyo, iç kısımda uygun şekilde dövülmelidir. Hem klasik ortamda hem de modern tarzda dekore edilmiş banyoda eşit derecede iyi görünecektir. Sadece doğru modeli seçmelisin.

Üretim malzemesine ek olarak, yuvarlak banyolar dekorda da farklıdır. Bazı modeller sıkı ve laconiktir, dekoratif elemanlardan yoksundur, diğerleri cam veya metal ekler içerir. Sıhhi tesisatın standart rengine ek olarak - beyaz, yuvarlak banyo kesinlikle her tonda boyanabilir.

Yuvarlak Banyo ile Banyo Tasarımı

Popüler boyutları

Yuvarlak bir banyo büyük boyutlu iç mekanlara aittir, bu nedenle banyoda birkaç metre kare ayırmaya hazır olun.

Sıhhi tesisat üreticileri tarafından sunulan en küçük yuvarlak küvet 120x120 cm boyutlarındadır.

Bugün satışa sunulanlar arasında en büyük model, neredeyse iki kat daha fazla. 210x210 cm boyutlarında ve 83 cm derinliğe sahip bu banyo kapasitesi yaklaşık 760 litredir.

En yaygın olanları standart ölçü 180x180 cm'lik yuvarlak banyolardır.

Yuvarlak küvetler popüler boyutları

Yuvarlak banyo ve boyutları

Kase şekli

Yuvarlak bir banyo genellikle yuvarlak bir yazı tipine sahiptir. Böyle bir çözüm standarttır, ancak mümkün olan tek şey değildir. Örneğin, bir fincan dört dörtlük ya da dörtlük şeklinde yuvarlak banyolar vardır. Yazı tipi, maksimum kullanıcı konforu için vücudun şeklini tekrarlayan bir tür koltuk olabilir. Derin banyolarda bir yazı tipi, sivriltme veya tersine, dibe doğru genişleme olabilir.

Çoğu zaman yuvarlak banyolar, evde gerçek bir spa köşesi oluşturmayı mümkün kılan, hidromasaj işleviyle donatılmıştır!

Yuvarlak banyo şekli

Yuvarlak banyo ve şekli

Kurulum için bir yer seçme

Yuvarlak banyolar, diğer büyük sıhhi tesisatlar gibi, çoğunlukla çok geniş banyolar için satın alınır. Büyük odalarda, bu tür banyoları kurma olanakları neredeyse sınırsızdır.

Göz önünde bulundurulması gereken tek şey, sıcak ve soğuk su tedarik borularının kurulumunun yanı sıra kurulum alanına kanalizasyon yapılmasıdır. Banyo tamirini sıfırdan başlatırsanız, boru döşeme altından yapılabilir - bu durumda odanın ortasına bile yuvarlak bir banyo monte edilebilir.

Bazı onarım çalışmaları için hazırsanız - zemine yerleştirilmesi gereken modellere bir göz atın. Çok güzel görünüyorlar - apartmanda minyatür havuzlar gibi. Daha basit seçenek, podyum veya kaide üzerine yuvarlak bir banyo yapılmasıdır.

Yuvarlak banyo için bir yer seçme

Banyoda yuvarlak banyo nereye

Yuvarlak banyo kurmak için bir yer

İpuçları

  • Uzmanların hesaplamalarına göre, yuvarlak banyo kurmak için en uygun alan en az 10 metredir. Banyonuz daha küçükse, köşeye veya yarım daire modellere bir göz atın.
  • Duvara yakın bir yuvarlak banyo monte edilebilir. Bu yöntem çok etkileyici değildir, ancak tüm iletişimler duvarın içinde gizlenebildiğinden, uygulamada daha basittir.
  • Yuvarlak bir banyo için sıra dışı karıştırıcı modelleri. Örneğin zemine monte edilen gömme karıştırıcılar veya musluklar.
Yuvarlak banyo seçenekleri

Yuvarlak banyo için ipuçları

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 49 = 59