Banyoda duvar kağıtları

Banyoda duvar kağıtları

Banyonun tadilatı, tadilatın son aşamasıdır. O odayı daha muhteşem yapan ve tarzı ona gelecek. Pahalı son kat malzemelerinin kullanılması gerekli değildir, örneğin plastik paneller, boya veya duvar kağıdı kullanarak hayal gücünü göstermek yeterlidir. İkinci seçenek, geleneksel karoya en iyi alternatif olacak, en olağanüstü fikirlerin gerçekleştirilmesine yardımcı olacaktır. Buna ek olarak, duvarlara bakan bu yöntem sadece odanın ana arka planı olarak değil, aynı zamanda banyonun genel iç mekanı olarak da kullanılabilir.

Banyoda duvar kağıtları

şekerleme

Banyo için fotoğraf duvar kağıtları tarafından başka hangi avantajlara sahip olduğunu düşünelim:

 • nem direnci;
 • hipoalerjenik;
 • güvenlik ve güç;
 • kolay bakım;
 • Güneş ışığına karşı bağışıklık (yanmaz);
 • küf ve her çeşit mantarlara karşı dayanıklılık;
 • 10 yıla kadar servis ömrü;
 • kurulum ve söküm basitliği;
 • uygun fiyat;
 • en geniş aralık;
 • diğer son kat malzemelerle iyi kombine edilmiştir.

Banyo için fotoğraf duvar kağıtları Faydaları

Banyo için fotoğraf duvar kağıdı avantajları

eksileri

Fotoğraf duvar kağıtlarının temel dezavantajı, duvarların gerisinde kalmalarıdır. Ancak bu, ancak çalışma sırasında yapıştırma teknolojisi kırılırsa gerçekleşir.

Ayrıca, duvar kağıdı yanlış bir şekilde alındığında sorun olabilir. Yani, nemi kolayca emebilen bir kağıt tabana sahipler. Aynı zamanda, duvar kağıdı tutkalı yok edilir ve sonuç olarak malzemenin kendisi deforme olur.

Onları küçük bir odada kullanmaya değer mi?

Küçük boyutlu banyolar için duvar kağıtları uygundur, zira bu arada imkansızdır. İlk önce, zaten küçük bir alanın değerli santimetrelerini çalmazlar. İkincisi, mevcut çizimin yardımıyla, odanın alanı görsel olarak artacaktır. Ancak çizimin küçük ve renk skalası - ışık olması gerektiği düşünülmelidir.

Küçük bir banyo için duvar kağıtları

Gereksinim

Bu son kaplama malzemesi tipi, sadece banyo için bir duvar dekorasyonu değil, iç kısmının bir parçası, kalitesi kusursuz olmalı. İlk ve en önemlisi, tasarlanan tasarım fikrinin tamamen yansıtılması gerekir. Bu, görüntünün netliğini ve duvar kağıdının gerçekçi renk oluşumunu etkiler. Tabii ki, malzemenin kendisi eşleşmelidir. Duvar kağıdı yüksek nem oranına sahip bir oda için tasarlandığında, nem direncinin en yüksek olması gerekir.

Banyo için duvar kağıdı gereksinimleri

Fotoğraf Duvar Resmi ile Banyo Tasarımı

Nem direnci

Odanızı su prosedürleri almak için dönüştürmek ve aynı zamanda duvar kaplamasını korumak için değiştirmek isterseniz, bu amaçla yüksek nem oranına sahip tesisler için özel olarak tasarlanmış duvar kağıtları yapılacaktır. Ana parametreleri nemle yüzleşmektir. Bazı üreticiler nem direnci neredeyse% 100 olan bu tür ürünler sunmaktadır. Fakat hepsi duvar kağıdı türüne göre değişir, bu malzemenin az ya da çok bu gereksinime karşılık gelir.

Banyo için fotoğraf duvar kağıtları nem direnci

türleri

Duvar kağıdı çeşitliliği şaşırtıcı. Şimdi kendi portreleriniz için bir sipariş bile yapabilirsiniz, asıl önemli olan, gelecekteki resim için numunenin kalitesinin en yüksek olması gerektiğidir. Fotoğraf kağıdı kağıt dahil olmak üzere kesinlikle herhangi bir dokuya uygulanır. Banyo için bu kadar görünüşte tamamen uygunsuz bir kaplama malzemesi bile kullanılabilir. Ancak bu durumda, dekore edilmiş yüzey duvara tutturulmuş cam ile kaplıdır. Tüm boşluklar, duvar kağıdını duvardaki herhangi bir nem girişinden koruyan bir dolgu macunu ile kapatılır.

Ama aynı şeyleri, kapamak veya kapatmak için hiçbir şeye ihtiyaç duymayan duvar kağıtlarını düşünelim.

yıkanabilir

Nemin içeri girmesini önleyen ve böylece ağın deformasyonunu önleyen özel bir kaplamaya sahiptir. Duvar kağıdı suya dayanıklıdır ve gerekirse temizlenmesi kolaydır. Bu seçeneğin fiyatı oldukça uygun.

Banyo için yıkanabilir duvar kağıdı

Banyo için yıkanabilir duvar kağıdı

vinil

Banyo için duvar kağıdı seçerken ortak bir çözüm, ancak daha pahalı. Yüksek sıcaklıklara, buhara ve doğrudan su girişine dayanan polimer bazında üretilirler. Bu malzemenin ömrünü uzatmak, yapıştırma işlemi için yüksek bir yapışma özelliğine sahip özel bir yapıştırıcı kullanıyorsa mümkündür.

Banyoda vinil duvar kağıdı

Malzemenin karartılmasından kaçınmak için bu türün, su ile doğrudan temas eden yerlerde tutkal yapılması için hala istenmeyen bir durum olduğuna dikkat edilmelidir. Bu yıkanabilir duvar kağıdı için geçerlidir.

Kendinden yapışkanlı

Bunlar, neme nüfuz etmeyen, arkasında yapışkan bir baz bulunan su geçirmez bir filmdir. Onların fiyatı küçük ama ürün çeşitliliği küçüktür. Seçim sadece monoton tuvallerle veya doğal malzemelerin taklitiyle sınırlıdır - ahşap, taş.

Banyo için kendinden yapışkanlı duvar kağıdı

Akıllı çubuk

Yapışkan olarak kumaş dokulu sağlam duvar kağıdı - banyo için mükemmel. Oldukça yoğun, düzlemlerde küçük düzensizlikleri gizlemenize izin veriyor. Malzemenin kalınlığı ve mukavemeti, bileşimdeki lifler tarafından belirlenir. İyi bir şekilde duvar kağıdı birçok kez kolayca yapıştırılır ve yapıştırma sırasında oluşan katlara dayanıklıdır.

Banyo için akıllı duvar sticker

Seçim için ipuçları

Seçilen fotoğraf kağıdı ile hayal kırıklığına uğramamak için, doğrudan satın almadan önce bazı nüansları dikkate almak gerekir:

 • Tekrar tekrar söylendiği gibi, birincil ve önemli faktör duvar kağıdının nem direncidir. Bu, ambalaj malzemesinde bulunan işaretlerle belirtilmelidir. Tek bir dalga şeklindeki konvansiyonel bir işaret, duvar kağıdının stabilitesinden neme değinir, fakat mekanik etkileri zarar görür. İki dalgalı bir varyant, yüksek neme sahip odalar için uygundur, ancak ek olarak, eğer kirlenmişse, yumuşak bir bezle yıkanabilirler. Ve üç dalga, yumuşak deterjanların bile uygun olduğu, yıkanabilir duvar kağıtlarıdır.
 • Ayrıca duvar kağıdı bileşimi önemlidir. Tabi ki kağıt bazlı seçenek, yakın zamanda değiştirmeyi planlamanız dışında uygun değildir. Tercihini vinilden daha iyi ver.
 • Fotoğraf duvar kağıtları için gelecekteki arsa seçimi, duvar kağıdının baskı kalitesine ve renk çözünürlüğüne dikkat edin.
Banyo için duvar kağıtları seçmek için ipuçları

Banyoda duvar kağıdı seçmek için Öneriler

Güncel eğilimler

Bir fotoğraf kağıdı ile duvar kağıdı - yeni bir banyo tasarımı yaratmada büyük yardım. Deneklerin çeşitliliği, çok ilginç çözümler elde etmeyi mümkün kılar. Bazen böyle bir bolluk bir resmin seçiminde karar vermeyi zorlaştırır ve banyonun belirli bir oda olduğu ve içindeki her resmin uygun olmayacağı düşünülürse, seçim daha da zorlaşır.

Aşağıda, banyoya uygun seçenekleri öğrenmenizi öneririz:

Bu oda için en yaygın konu tabii ki deniz. Palma, plaj, deniz, deniz kabukları, yatlar veya sualtı dünyası - tüm bunlar mükemmel bir şekilde uyuyor ve dahası arzu edilen psikolojik etkiyi verecek.

Banyo için deniz duvar kağıdı

Banyoda duvar kağıdı deniz teması

Deniz temaları ile bir banyo için fotoğraf duvar kağıtları

Canlı doğanın teması, çeşitli bitki örtüsü, hayvanlar ve hatta böceklerdir. alıcılar arasında da talep var.

Fotoğraftaki banyoda doğa teması duvar kağıdı

Doğal temalı bir banyo için fotoğraf duvar kağıtları

Banyoyu dekore etmek için herhangi bir stil yönünü kullanabilirsiniz. Oryantal tarzı, örneğin, taş, bambu, şelale resimleri oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Klasik için - stili vurgulayan zarif "bukleler" ile bir tuval veya tuğla ile bir desen kullanabilirsiniz.

Klasik tarzda bir banyo için duvar kağıtları

Bir banyo için duvar kağıtları - modern eğilimler

Eğer tüm odayı parlak bir bezle örtmek istemiyorsanız, duvar kağıdını diğer herhangi bir son malzeme ile birleştirebilirsiniz. Bu arada, ana malzemenin maliyetini önemli ölçüde azaltacaktır.

Fotoğrafın dolgunluğunu duvar kağıdına taşımak için, en fazla olması gereken aydınlatmayı unutmayınız.

Banyoda fotoğraf duvar kağıtları ve aydınlatmaları

Nasıl yapıştırılır?

Banyo duvarlarını fotoğraf kağıdıyla düzeltmek için çok zaman ve çaba harcamaz. Bu malzeme, özellikle taban yapıştırılmışsa, çok basit ve hızlı bir şekilde yapıştırılır.

Bu süreci aşama aşama olarak ele alalım:

 • İlk olarak, duvarı bir duvar kağıdı veya onun bir parçası ile süslemek isteyip istemediğinize karar vermeniz gerekir;
 • Gerekirse, düzgünlüğü dikkate alarak yüzeyi hizalayın - odanın köşeleri ve duvarları ne kadar eşitse, malzeme ne kadar iyi ve daha kolay olacaktır;
 • duvar kağıdı ömrünü uzatmak için su itici bir çözüm ile uçağın doldurulması için hazırlanmış emprenye edilebilir;
 • işlem tutkal kullanımını gerektiriyorsa, o zaman özel olmalıdır;
 • herhangi bir odada olduğu gibi herhangi bir odada yapıştırılmış duvar kağıdı - yukarıdan aşağıya doğru ve hava kabarcıkları dışarı süren bir pürüzsüz kullanarak dışarı;
 • yapıştırma güvenilirliği için, tuvaller arasındaki derzlerde birkaç kez gidin.

Bazı fotoğraf duvar kağıtlarının yüksek nem direncine rağmen, malzemenin dökülmesini önlemek için, suyla doğrudan temas eden yerlere yapıştırılmasının tavsiye edilmediğini de belirtmek isterim.

Banyoda duvar kağıtları nasıl yapıştırılır

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 + = 12