Inštalácia bidetov

Inštalácia bidetov

Pri výbere bidetu si všimnete, že modely takýchto inštalácií sú podlahové, ako aj visiace. Ak sa rozhodnete pre inštaláciu prívesného bidetu do kúpeľne, zistíte, že stavba tejto sanitárnej jednotky zahŕňa misku a inštaláciu. Výhody, typy a funkcie inštalácií budeme diskutovať.

Čo to je?

Inštalácia sa týka špeciálneho upevňovacieho systému pre bidet, ktorého základom je robustná konštrukcia zabudovaná do steny. Práve na tom je pevne stanovený model bidetov.

inštalácia pre bidet

goodies

 • Inštalácia bidetu pomocou inštalácie šetrí priestor tým, že vám umožní používať bidet v malej kúpeľni.
 • Väčšina inštalácií je všestranná a vhodná pre akýkoľvek bidetový bidet. V tomto prípade môžu byť priečne nosníky prestavené vo výške a vďaka dostupnosti konzol môže byť konštrukcia namontovaná v rohu.
 • Všetky komunikácie budú skryté z očí bez toho, aby sa zhoršil dizajn priestorov. Zariadenie navyše uľahčuje čistenie kúpeľne.
 • Inštalačné systémy sú veľmi odolné a majú vysokú pevnosť. Odolajú zaťaženiu až do 400 kilogramov.

inštalácia pre bidet

inštalácia pre bidet

Čo je to inštalácia pre bidet

cons

Z dôvodu skrytej inštalácie vodovodných potrubí a iných komunikácií môžu byť problémy s opravou. Ak sa im chcete vyhnúť, počas inštalácie nechajte záložné okno.

Nevýhody inštalácie pre bidet

typy

V závislosti od dizajnu môže byť inštalácia blokom alebo rámom. Prvý pohľad je vhodný pre montáž na betónovú alebo tehlovú stenu. Takáto inštalácia pozostáva z puzdra s výstužnými podperami. Neopiera sa na podlahu, ale je pripevnená k stene pomocou kotvových skrutiek, ktoré zaťažujú samé seba.

Štruktúra inštalácie rámu je komplikovanejšia. Jedná sa o rám s pripojenou výstužou, ktorá je upevnená na dvoch miestach k stene a na dvoch miestach na podlahe. Pri výbere modelu rámčeka môžete ovplyvniť hĺbku jeho inštalácie. V závislosti na prevedení je tento upevňovacie zariadenie môže byť univerzálny, ale tiež u niektorých typov monolitických stien pre ľahkých priečok (tento typ líši prevedenie väčšiny nákladu na podlahe časti).

Blokovanie konštrukcie bidetu

Rámová konštrukcia bidetu

Ako nainštalovať?

Postup inštalácie sa vykonáva v nasledujúcom poradí:

 1. Inštalačný rámec je nainštalovaný.
 2. Pripojte komunikáciu.
 3. Bidet je namontovaný.

Pri inštalácii rámu sa ľahko zvládne osoba, ktorá už takúto prácu pozná. Ak sa budete obávať, že pri inštalácii budete robiť chyby, je potrebné poučiť takého špecialistu na úlohy.

Umiestnite hlavné prvky v závislosti od typu inštalácie:

 • Po výbere univerzálneho modelu inštalácie rámu musí byť všetko zaťaženie rovnomerne rozložené.
 • Ak inštalujete inštaláciu zosilneného rámu, väčšina bremena musí byť na podlahe.
 • Ak je inštalovaný blokový inštalačný model, je potrebné venovať maximálnu pozornosť tomu,

Všetky rámové konštrukcie je možné pomocou špeciálnych nožičiek nastaviť do výšky až 20 cm. Rozšírenia sa používajú na úpravu hĺbkovej inštalácie.

Inštalácia inštalácie pre bidet

Čo treba brať do úvahy pri inštalácii?

 • No, ak ste predtým vytvorili schému inštalácie, berúc do úvahy zakúpený bidetový a mixážny model. Táto schéma zohľadní všetky funkcie elektrického a vodného prívodu zariadenia, čo pomôže pri inštalácii.
 • Pri inštalácii rámu je dôležité byť veľmi opatrný, pretože horná konštrukcia bude ukončená dokončením finálnej úpravy.
 • Vo fáze pripojenia inštalácie k vodovodu je potrebné venovať pozornosť spoľahlivosti pripojenia.
 • Inštalácia je usporiadaná tak, že výška inštalovaného bidetu zodpovedá priľahlej toaletnej miske, ktorá je často aj zavesenou konštrukciou.
 • Je žiaduce, aby z bidety na stenu mali byť 35-45 cm voľného priestoru. Optimálna vzdialenosť medzi bidetom a toaletou je 25-30 cm.

Vlastnosti inštalácie bidetu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 60 = 63