Çatıda bir vadi nasıl yapılır

Giderek, çatı sadece işlevsel bir amaç değil. Çoğu zaman bu unsur - binanın en önemli noktası. Bu gibi çatılar farklı açılarda bağlanan birçok düzleme sahiptir. Bağlantıların bir kısmı - pozitif açılarla - bir sır şeklinde, bazıları negatif olanlarla - uçlar şeklinde yapılır. Çatı katına her zaman kuru, çatı doğru yapılmalıdır. 

Çatı Pencereleri

Karmaşık şekillerin çatısında, çıkıntılı işitsel pencerelerin inşasıyla keskin köşeler oluşur. İki ışının birleştiği yerde elde edilirler. Arayüzün yeri vadi denir ve çatılar sonsuzdur.

Arazi nedir

Arazi nedir

Karmaşık şekillerin çatıları çok dekoratif görünüyor ve binanın bir dekorasyonudur, ancak tasarımları ve yapımları kolay bir iş değildir - uçakları arayüzlemek kolay değildir. Tasarım özellikleri nedeniyle, çatının bu alanları ağır bir yüke sahiptir: her zaman çok fazla kar ve su vardır. Bu nedenle, sandık daha güçlü hale getirilir ve su geçirmezlik için önlemler, yüzeyin geri kalanından çok daha ciddidir.

Rafter sistemlerinin özellikleri

Vadideki farklı rajidlerden gelen kirişler farklı açılardan (çatının şekline bağlı olarak) bağlanabilir. Kavşakta, rampalardan gelen kirişlerin tutturulduğu bir kiriş bacağı kuruldu. Kısa bir uzantı ile (2 m'ye kadar), metal pedlerle takviye edilmiş kavşağın önemli bir uzunluğu ile tırnakları (her tarafta 2) sabitlemek yeterlidir.

Vadide rafting

Rafting bağlantısı

En büyük yükte (en geniş noktada), molozun aşağıdan vadinin ayağı bir cibiyle desteklenir.

En geniş yerde en alttan bir destek koydu

En geniş yerde en alttan bir destek koydu

lathing

İki çatı eğiminin birleşiminde bir sandık takviye edilmeli ve yapısı çatı malzemesinin tipine bağlıdır: