Koupelna v řeckém stylu

Koupelna v řeckém stylu

Když mluvíme o řeckém stylu v interiéru nebo oblečení, obvykle neznamenáme moderní Řecko, ale toto období v dějinách tohoto státu, které se nazývá starověk. Několik tisíciletí své existence, starověká řecká civilizace udělala neuvěřitelně mnoho pro rozvoj vědy a umění. Ve starověkém Řecku byla kultury a znalosti obrovský význam. Práce starověkých řeckých filozofů a matematiků jsou založeny na veškeré moderní vědě. Práce sochařů, architektů a umělců starověkého Řecka a dodnes jsou považovány za příklady klasického umění.

Starověcí Řekové, stejně jako žádní jiní lidé v historii lidstva, nevěděli, jak ocenit krásnou. Krása pro ně je harmonie a pořádek. Hledání harmonie, touhy vyjadřovat jednotu formy a obsahu - to je to, co určilo vývoj starověkého řeckého umění.

Gréckým stylem v koupelně je prostorná koupelna se sloupky s mozaikou

Řecký styl v koupelně

Zájem o úspěchy starověké řecké civilizace se obnovil ke konci posledního tisíciletí. Odrazil se ve vytváření takových stylů, jako je klasicismus a baroko. Vliv starověké řecké kultury byl velmi silný nejen v divadle, literatuře a malbě, ale také v architektuře a designu. V moderním interiéru zůstávají řecké motivy i nadále oblíbené. Dnes vám řekneme o vytvoření gréckeho interiéru v koupelně.

Koupelna v řeckém stylu

Vlastnosti stylu

Docela často řecký styl je zaměněn s bohatostí a luxusem římského směru v designu. A to je přirozené, protože tyto dvě civilizace jsou velmi vzájemně propojené a mají mnoho podobných rysů. Ale neměly by být identifikovány: řecký styl je charakterizován zdrženlivostí a elegancí, zatímco římský styl je více "pompézní".

Koupelna v řeckém stylu

Takže hlavní rysy interiéru v řeckém stylu:

 • prostorné pokoje s vysokými stropy a velkými okny;
 • časté používání sloupců;
 • Použití národního řeckého ornamentu - meandrových smyček jako prvku výzdoby;
 • štukové formy na stropy, sloupy a jiné konstrukce;
 • tematické nástěnné malby na stěnách;
 • pastelová paleta barev;
 • minimální lesk, včetně zlacení;
 • povrchová úprava obkladů z přírodního nebo umělého mramoru;
 • používání převážně přírodních materiálů;
 • Kópie uměleckých děl mistrů starověkého Řecka jako prvků výzdoby.

Koupelna v řeckém stylu lemovaná keramickými dlaždicemi světlých barev s dekorativními sloupy

Bílá koupelna v řeckém stylu s tradičními vzory na podlaze

Koupelna v řeckém stylu

Kdo to udělá?

Řecký styl je jedním z klasických trendů v designu. To může být nazýváno univerzální, protože klid a šlechta tohoto stylu je vhodný pro konstrukci různých místností a jako mnoho různých lidí. Nicméně existují kategorie lidí, kteří se obzvláště líbí řeckému interiéru:

 • Majitelé prostorných bytů v budovách "stalinkas" nebo novostavbách, stejně jako ti, kteří bydlí v předměstských domovech. Chcete-li zajistit, aby interiér v řeckém stylu vypadal správně, potřebujete velké plochy a vysoké stropy. Pouze v tomto případě vypadají klenuté klenby a sloupy s mramorovým podkladem harmonické.
 • Znalci klasiky. Pokud jste daleko od moderní kultury, nejspíše se vám nedaří apelovat na nejnovější trendy v designu bytů (jako je loft nebo fusion). V tomto případě je jednoduchost a harmonie řeckého stylu, ve kterém není nic nadbytečné a každá věc má své místo - to je přesně vaše volba.

Vysoké stropy, sloupy, prostorný pokoj v koupelně v řeckém stylu

Barevné řešení

Stejně jako jakékoliv jiné místnosti, zdobené v řeckém stylu, musí být provedeno koupelna ve světlých barvách. Vzhledem k tomu, že se předpokládá, že všechny povrchy v místnosti jsou obložené mramorem (i když ve skutečnosti je to - jen imitací přírodního kamene), dominují v interiéru je bílá a blízko k jeho tónu: mléko, smetanu, světle béžové, světle citronu. Je také možné, lehký odstín modré - ještě zcela sněhobílé mramoru v přírodě prakticky nedochází.

Koupelna v řeckém stylu

Chcete-li do klasického řeckého interiéru přidat několik světlých barev, můžete jej přiblížit k modernějším odrůdám řeckého směru designu - středomořského stylu. Zahrnuje použití jasných, nasycených, ale nezpůsobujících barev - tyrkysové, korálové, žluté, olivové, zelené.

Zdobené stěny v koupelně v řeckém stylu

Prostorná koupelna se sloupy v řeckém stylu

Žluté stěny s řeckými vzory v koupelně

Dokončovací materiály

Starověcí řečtí vládci a šlechtici měšťanů aktivně používali mramor pro zdobení svých bytů. Stěly před stěnami, položenými podlahami, vyřezávanými sloupy a vyřezávanými basreliéfy. Dnes nákup přírodního mramoru v množství dostatečném k dokončení dokonce malý pokoj jako koupelna, bude mít za následek kulatý součet. Nemůžete si dovolit tento luxus, ne každý, proto, jako alternativa k přírodnímu mramoru, doporučujeme používat keramické dlaždice.

Zdobení koupelny s mramory v řeckém stylu

Moderní výrobní technologie umožňují výrobu keramické žuly a dlažby, které napodobují přírodní mramor. Složení dokončovacích materiálů může obsahovat skutečné mramorové třísky, což činí kamennou texturu ještě realističtější.

Chcete-li dokončit stěny a podlahy by měly vybrat velké dlaždice světle tóny. Jako originální výzdobu můžete použít keramickou mozaiku a obrubníky. Hraniční meandru vzor (kontinuální vzor přímek a rohů, simulující mořských vln) mohou být uspořádány jak na okraji podlahy a stěn. Téměř všechny obchody, které prodávají dokončovací materiály, představují sbírky dlaždic v řeckém stylu.

Keramické dlaždice s ornamentem v koupelně řeckého stylu

Keramické dlaždice s řeckými vzory pro koupelnu

Řecký interiér v koupelně

Osvětlení

V ideálním případě by v řecké koupelně mělo být hlavním zdrojem světla velké okno s výhledem na pobřeží. Pokud však nejste šťastný majitel soukromého domu v jednom z pobřežních měst, bude velmi obtížné tento návrhový návrh přeložit do reality.

Pokud nemůžete v koupelně zajistit přirozené světlo, potřebujete správně zorganizovat umělé. Světlo v řecké lázni by mělo být co nejvíce a musí pronikat do všech koutů místnosti. Zároveň by však světlo nemělo být příliš jasné a v očích by se mělo bít.

Keramická dlažba s řeckým vzorem, dřevěný nábytek, lustr a nástěnná svítidla v koupelně v řeckém stylu

Jako hlavní zdroj světla můžete použít klasický lustr - ale pouze pokud to dovolí výška stropu. Můžete přidat stropní svítilnu s dvojicí svícnů ze stejné kolekce. V koupelně s nízkými stropy je lepší používat reflektory. Současně se snažte vybrat modely bez výrazných chrómovaných prvků - lampy v bronzu, mosaz nebo zlacení vypadají mnohem lépe.

Nástěnné a stropní osvětlení, dřevěný nábytek, umělý mramor na stěnách v koupelně v řeckém stylu

Velká okna jako přirozené světlo v koupelně v řeckém stylu

Dekorace a příslušenství

Vzhledem k tomu, že obyvatelé starověkého Řecka měli velkou lásku k výtvarnému umění, předměty tohoto umění by měly být hlavní dekorací koupelny, vyzdobené v řeckém stylu. Fresky, které zobrazují scény z mýtů a legend, jsou typickým prvkem dekorace pro pokoj v řeckém stylu. Jediným problémem je, že lak na mokré omítce v podmínkách vysoké vlhkosti vzduchu pod vlivem horké páry a vodních kapiček netrvá dlouho. Proto je lepší jej nahradit dlaždicovým panelem na příslušném tématu.

Nástěnné malby nebo malování dlaždic v koupelně řeckého stylu

Ale porcelán a mramor jsou vynikající pro vlhkost, takže všechny druhy figurky, vázy a amphora mohou být bezpečně použity jako příslušenství pro koupelnu v řeckém stylu. Miniaturní sochy mohou zobrazovat starověké řecké bohy, mytologické stvoření, hrdinové nebo zvířata.

Dekorativní prvky v koupelně v řeckém stylu

Řecké návrhy na nábytek v koupelně

Řecké fresky na nábytek v koupelně jako dekorace

Mramorový dřez a řecké vzory na stěnách v koupelně

Návrhové prvky

Grace a jednoduchost jsou nejvhodnější definicí řeckého stylu. To platí pro výběr nábytku do koupelny. Nábytek by neměl být příliš, ale pokud velikost místnosti umožňuje, můžete doplnit interiér s pohovkou na zakřivené nohy nebo klasické křeslo. Nejlepším řešením by byl dřevěný nábytek s lehkým textilním čalouněním.

Světlá koupelna v řeckém stylu s meandrující podlahou

Instalace v řecké koupelně by měla být vhodná pro všechny ostatní prvky interiéru - správnou formou, diskrétní, ale v ušlechtilém provedení. Velmi impozantní a na místě bude vypadat velká koupel z přírodního nebo umělého mramoru. Písmo musí být nutně správné - kulaté, oválné nebo čtvercové. Pokud jste se rozhodli pro malou lázeň z litiny nebo akrylu, doporučujeme ji nainstalovat na dekorativní nohy s bronzovým povlakem nebo zlacením.

Umyvadla z přírodního kamene v řecké lázni

Mramorové pulty v koupelně řecký styl

Umyvadlo v mramoru v koupelně v řeckém stylu

Vytváření jedinečného interiéru

 • Řecké ozdoby mohou nejen zdobit podlahu a stěny, ale také být přítomny ve výzdobě nábytku a instalatérských svítidel.
 • Velké zrcadlo v jednoduchém otevřeném rámu musí být v koupelně vybavené v řeckém stylu.
 • Pokud má místnost okno, musíte jej ozdobit vzdušnou, průsvitnou oponou, která v teplém letním dni mírně vyvine vánek.
 • Při zdobení koupelny v řecké stylistice bychom se měli snažit dodržovat principy symetrie a harmonie. Samotné písmo se tak může stát kompozičním centrem, kolem kterého bude vybudován zbytek interiéru.
Řecké ozdoby na dekor na podlaze v koupelně, zelené ručníky jako jasné akcenty

Tradiční vzory na stěnách koupelny v řeckém stylu

Neobvyklé zrcadlo a řecké ozdoby v koupelně v řeckém stylu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 + 6 =