Koupelna ve stylu chaty

Koupelna ve stylu chaty

Francouzské slovo "chalet" se obvykle nazývá malá dřevěná budova s ​​charakteristickou převislou střechou. Chalet - druh národního švýcarského bydlení, stal se populární díky alpínským letoviskům.

Ve stylu chaty jsou obvykle postaveny venkovské domy nebo malé, útulné hotely. Chata nemusí být postavena výhradně ze dřeva, poměrně často je první patro z kamene. Navzdory skutečnosti, že první chalupy hnali chaty (to se překládá toto slovo), moderní budovy postavené v tomto stylu, nevypadají jako domeček pro chudé. Chalet je zpravidla pevnou, dvoupatrovou, třípatrovou budovou, zařízenou podle moderních nápadů pohodlí.

Dům ve stylu chaty

Dnes ve stylu chaty jsou prováděny nejen samotné domy, ale i oddělené místnosti. Tento trend v designu se stal tak populární, že dokonce i majitelé městských bytů mají tendenci znovu vytvářet ve svém domě interiér připomínající zasněžené Alpy. Doporučujeme začít s transformací obyčejného bytu do alpského domu z koupelny.

Koupelna ve stylu chaty - dřevěné stropy, velká koupel, kamenné stěny a podlahy

Vlastnosti stylu

Styl chaty má hodně společného s venkovským a ekologickým stylem, ale přesto je to zcela originální. Zvažte charakteristické rysy interiéru místnosti, vyrobené ve stylu chaty:

  • Dřevo a kámen jako základní dokončovací materiály. Jiné vnitřní prvky z těchto materiálů jsou také vítány, například dřevěné trámy pod stropem nebo kamna jako zdroj tepla.
  • S výjimkou instalatérských zařízení jsou veškeré nábytek včetně nábytku a dveří vyrobeny z přírodního dřeva nebo imitace materiálů.
  • Styl chaty neusiluje o důmyslnost interiéru. Nábytek a instalatérství jsou vybrány nejjednoduššími tradičními modely. Skutečné retro nebo staré interiérové ​​předměty jsou vítány.
  • Měkké, klidné barvy. Jak ve výzdobě, tak v zařízení je použita převážně přirozená barevná paleta.

Koupelna ve stylu chaty - základní materiály - přírodní kámen a dřevo

Stylová chata v koupelně - dřevo, sklo

Kdo to udělá?

Každý směr v návrhu má své fanoušky a oponenty; stylové chaty - bez výjimky. Venkovská romantika v interiéru moderního bytu bude mít zájem ne všichni. Níže jsou kategorie lidí, kteří budou tento styl cítit co nejpříjemněji.

Takže interiér ve stylu horské chaty vám vyhovuje v následujících případech:

  • Pokud můžete odpočívat pouze na povaze a raději strávit dovolenou na chalupě či v obci: dýchat čerstvý vzduch, procházky v lese, parní lázeň a vychutnat další požitky zemi žijí.
  • Pokud jste fanouškem lyžařských a jiných zimních sportů. V tomto případě interiér bytu, navržený ve stylu chaty, vám připomene po celý rok krásné srdce lyžařských středisek.
  • Pokud je vaše myšlenka na pohodu používat přírodní materiály, jednoduchý, pevný nábytek a minimální dekor.

Koupelna ve stylu chaty - klidná šedobílá barva, dřevo a kámen

Barevné řešení

Dostatečně se očekává, že ve stylu chaty, která je neodmyslitelně blízko venkovského domu, jsou preferovány přírodní barvy. To platí nejen pro dokončovací materiály, ale i nábytek a příslušenství. Vzhledem k tomu, že používáme dřevo a kámen na stěny a podlahy, je zřejmé, že v povrchové úpravě budou dominovat všechny odstíny hnědé a šedé.

Bílé a kamenné zdi v koupelně v chalupě

Dřevěné plochy v koupelně ve stylu chaty

Nábytek v interiéru koupelny ve stylu chaty je obvykle také dřevěný, takže v barvě harmonizuje se stěnami. Hnědá, červená, burgundská, béžová - v tomto barevném schématu se provádí interiér místnosti.

Kamenný nábytek v koupelně ve stylu chaty

Dřevěný obrubník v chalupě v koupelně

Dřevěný obrubník s kamennými umyvadly v koupelně ve stylu chaty

Kromě barvy dřeva a kamene se ve stylu chaty nacházejí i jiné barvy, které lze nalézt v alpské přírodě, například bílá, tmavě zelená, modrá, žlutá. Ale tyto tóny by měly být používány velmi opatrně, protože pro chalupu je preferována lehká, neutrální barevná paleta, která prakticky postrádá světlé skvrny.

Zelená dlažba na stěnách v koupelně ve stylu chaty

Osvětlení

Pamatuješ si, jaký druh osvětlení je ve vesnických domech? Není to jasné, světlo nezasahuje do očí, lampy nemají tendenci osvětlovat všechny rohy v místnosti. Tento efekt je třeba dosáhnout navržením osvětlení v koupelně zdobené ve stylu chaty.

Neměli bychom však zapomenout, že se jedná o moderní koupelnu, kde strávíme spoustu času, včetně procedur krásy. Některé oblasti, například v blízkosti zrcadla, by měly být dobře zvýrazněny.

Chcete-li zabránit ztlumení světla, můžete opustit hlavní stropní svítilnu a přerušit osvětlení do zón pomocí nástěnných světel. Tím, že je začnete všechny současně, dosáhnete dobrého a rovnoměrného osvětlení. A chcete-li tlumené, téměř intimní světlo, stačí, abyste rozsvítili pouze jeden z příslušenství.

Dřevěné trámy, stropní svítidla a bílé stěny v koupelně ve stylu chaty

Dřevěné stropy, jediná kovová lampa, bílé stěny, kamenné podlahy - koupelna ve stylu chaty

Svíčky s koupelnou v chalupě

U koupelny ve stylu chaty byste si měli vybrat nejjednodušší a nejkompaktnější svítidla. Vynikajícím řešením budou reflektory, které téměř nezabezpečují prostor a umožní vám přizpůsobit stupeň osvětlení místnosti.

Bodové světlo na dřevěném stropu s trámy v koupelně ve stylu chaty

Dekorace a příslušenství

Prvky dekorace v interiéru koupelny, vyrobené ve stylu chaty, také připomínají, které sloužily jako výchozí bod pro formování tohoto stylu. Povaha alpských hor a vesnic se odráží nejen při použití mimořádně přírodních dokončovacích materiálů, ale také při výběru příslušenství.

Koupelna ve stylu chaty - kombinace kamene a dřeva

Chaty jsou například tradičně vybaveny loveckými trofejami - vycpanými zvířaty. Samozřejmě, že v koupelně bude takový dekorativní prvek mimo místo. Za prvé, zaujímá místo, které v koupelně již není mnoho, a za druhé, takové výrobky prostě nebudou v trvalém kontaktu s vodou a párou. Chcete-li v interiéru koupelny určitou barvu, omezte se na stěnách, kdyby se na stěně zavěšovaly jeleny. Mohou nejen vyzdobit místnost, ale také sloužit jako držák ručníků nebo stát se základem pro vytvoření originální lampy.

Mušle v kameni v koupelně ve stylu chaty

Dekorativní prvky ve formě malby, vázy v koupelně ve stylu chaty

Také obrázky a figurky zobrazující flóru a faunu Alp jsou vítány. Snažte se vybrat takové výrobky, jejichž vysoká vlhkost nepoškozuje.

Návrhové prvky

Tradičně se ve stylu horské chaty, tyto úpravy: podlahy z přírodního kamene desky, stěny obloženy dřevem, strop také, strom nebo bílou omítkou. Ale kamenná podlaha bude stát hodně, kromě toho, neustále studený kámen - není to nejvhodnější volba pro koupelnu, kterou často chodíme bosí. Nejlepším řešením budou keramické dlaždice, stylizované jako přírodní kámen. Dokonale udržuje kontakt s vlhkostí a je mnohem lepší než kamen udržuje teplo. A pokud v koupelně instalujete systém "teplá podlaha", dojde k úplnému pocitu chůze na kameni vyhřívaném na slunci nebo dřevěných deskách.

Desky z přírodního kamene na podlaze, dřevěné stěny v koupelně ve stylu chaty

Dřevěný nábytek v koupelně dřevěné chaty

Nábytek v takové koupelně by měl být co nejmenší - jen to, co je zapotřebí k uložení nezbytných věcí. V tomto případě by to mělo být nejjednodušší: moderní vestavěné modely a lesklé povrchy budou neslučitelné s celkovým stylem místnosti.

Pokud jde o instalatérství, měli byste si zvolit i nejjednodušší modely z tradičních materiálů - litiny, akrylátové a sanitární keramiky. Odborníci radí zvolit si koupelnu ve stylu chaty není bílá a béžová instalatérská. Mnozí raději maskují takové moderní atributy koupelny, jako je pračka nebo sprchová kabina s dřevěnými deskami a lamelami. Zkuste to, bude to velmi neobvyklé!

Jednoduché geometrické tvary kamenných umyvadel v koupelně ve stylu chaty

Kamenné podlahy a stěny, dřevěný nábytek v koupelně ve stylu chaty

Vytváření jedinečného interiéru

  • Stejně jako u všech ostatních podobných stylů chata aktivně využívá řemesla. To může být jak s vlastní ruční dřevěné skříňky a police, a doplňky vyrobené ručně. Například pletené koberce, šité stínidla pro lampy apod.
  • Rostliny v květináči v interiéru chaty se často nacházejí a koupelna není výjimkou. Měli byste si zvolit vnitřní květiny, které dobře snáší vlhkost a vysadit je v hrnkových hrncích.
  • Nábytek a instalatérství v koupelně, vyrobené pod chatou, musí mít nutně dotek starověku. Abyste se nestrácili na drahých modelech, můžete tento efekt dosáhnout sami. Pomocí kůže můžete vytvářet škrábance a v obchodech pro kreativitu existuje obrovský výběr laků a barev, s nimiž můžete povrch rychle zrychlit.
Interiér v koupelně ve stylu chaty

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

90 − = 86