Krásná koupelna – zóna absolutní blaženosti ve svém domě

Krásná koupelna - zóna absolutní blaženosti ve svém domě

Co je to krásný interiér? Každý na tuto otázku zodpoví různými způsoby. Pro některé je krása v harmonii barvy a formy, pro někoho v množství drahých luxusních věcí a někdo považuje za krásný pouze jedinečný, na rozdíl od jiných interiérů. Všichni se shodují na jedné věci: krása je něco, co je příjemné podívat. A co je hezké se na něj dívat, každý se rozhodne pro sebe. Jinými slovy, krása je relativní koncept.

Velmi pěkná koupelna

To je důvod, proč je velmi obtížné dát radu o vytvoření krásného interiéru v koupelně: věc, kterou jedna osoba najde krásná, druhá možná vůbec nevšimne. Nebo si to všimněte, ale rozhodne, že je to nejhorší věc na světě. Navzdory všem nejednoznačnosti tohoto problému se však stále pokoušíme sbírat a zobecňovat rady a doporučení návrhářů, pokud jde o krásný design prostor. Doufáme, že vám pomohou při realizaci vašich představ o krásném prostředí a udělají nejen krásnou a stylovou, ale také pohodlnou a funkční koupelnu.

Prostorná a krásná koupelna

Krásná koupelna

Velmi pěkná koupelna

Dokončovací a klempířské práce

Jedním z klíčových okamžiků při plánování opravy koupelny je volba úpravy materiálů. Pro zdobení zdí a stropů v koupelně je ideálním materiálem dlažba nebo porcelánová dlažba. Tyto materiály jsou odolné vůči změnám vlhkosti a teploty, vypadají skvěle a mají velkou rozmanitost velikostí, barev a textur.

Zde je několik možností pro zdobení koupelny s dlažbou:

  • Ve vhodném interiéru bude vypadat velmi impozantní dlaždice, napodobující dřevo nebo kámen.
  • Pomocí kombinace tmavých a lehkých dlaždic můžete vytvořit vzory, které mohou vizuálně přizpůsobit rozměry místnosti, například svislé nebo vodorovné pruhy.
  • Jedna stěna, lemovaná jasnými, kontrastujícími s ostatními třemi stěnami dlaždic, dokáže revitalizovat interiér místnosti a stát se skutečnou výzdobou.
  • Lesklými dlaždicemi bude dodatečný reflexní prvek, na rozdíl od matte, který absorbuje světlo. Majitelům malých nebo tmavých koupelen je lepší zastavit výběr na takové variantě vybavení.
  • Vrcholem koupelny může být stěnový panel z dlaždic. Si můžete koupit v obchodě, objednat jednotlivých panelů s obrazem, nebo vytvořit svůj vlastní, pro mozaiky způsobu použití dlaždice střepy porcelánu, barevné kameny, atd.

Stěnové panely v interiéru koupelny

Stretch stropy a světelné zdroje v koupelně

Stylová koupelna

Nejlepším řešením pro dokončení stropů v koupelně jsou stropní stropy. Nejenže vytvářejí zcela plochý povrch, ale také chrání prostory před záplavami od sousedů shora. Lesklé stropní stropy vizuálně zvyšují stěny. Tento efekt bude silnější, pokud zdobení stěny používá vertikální vzorek a místnost má mnoho světelných zdrojů.

Výběr finálních materiálů obvykle vyplývá z výběru sanitárního zařízení. Jeho počet závisí na velikosti místnosti a vašich finančních možnostech. Nejméně - vana nebo sprcha a umyvadlo, v kombinované koupelně s touto soupravou je přidán a toaleta. Při výběru instalace je nutné věnovat pozornost materiálům, z nichž je vyrobena. Použité materiály závisí nejen na trvanlivosti, ale také na vzhledu výrobku.

Vyzdobení z přírodního mramoru bude váš pokoj nezapomenutelné.

Koupelna z přírodního mramoru

Můžete si vybrat přírodní kámen s výraznou strukturou nebo jakýmkoli jiným vzorem. Tato koupelna se nahlas hlásí a samozřejmě nezůstane bez povšimnutí.

Z estetického hlediska, instalace z sanitární keramiky, akryl, hádky, a také z umělého nebo přírodního mramoru vyhrává.

V poslední době se velmi oblíbené průhledné skleněné skořápky a vany.

Skleněná koupel

Kromě standardních, známých forem a konfigurací sanitárního vybavení jsou v obchodě prezentovány mnohé zajímavé a originální novinky. Například monolitické umyvadlo a WC v podobě velkých váz, ročník koupání zakřivené dekorační nohy, sprchy u Úřadu pro saunu víc.

Skleněná koupel

Bílý design koupelny

Vana na zakřivených nohách

Ujistěte se, že budete studovat všechny předložené možnosti, možná některé z nich se vám budou líbit.

Styly

Samozřejmě, koupelna může být zdobená neutrální a nepatří k žádným z populárních stylových trendů. Nicméně interiér, který obsahuje určitý nápad, vždy vypadá mnohem zajímavěji.

Zvolený styl se může stát vzpomínkou na letní odpočinek, oblíbenou éru nebo žánr umění.

Zvažte několik, nejvyhledávanějších stylů v designu koupelny.

Klasický styl

Na základě klasického designu koupelna, kterou můžete vzít ve stylu Říše, který má své původy zpět ve starověku, barokní, gotické a další. V klasickém interiéru jsou vždy vysoké stropy, mramorové povrchy, dřevěný vyřezávaný nábytek, obrazy, sochy, obecně vše, co ztělesňuje naše představy o starověkých evropských palácích.

Přečtěte si také náš článek o koupelně v klasickém stylu - dozvíte se o všech vlastnostech a odstínech.

Krásná koupelna v klasickém stylu

Koupelna v klasickém stylu

Moderní a krásná koupelna v klasickém stylu

Na východě

Východní vnitřek může být jiný. Jeho návrh závisí především na zemi, která se stala zdrojem inspirace. Japonský styl je charakterizován černobílými barevnými kombinacemi, přísnými liniemi a minimálním nábytkem. Marocký styl naopak zahrnuje množství různých ozdob, dekorativních prvků, vzorů, kombinace bohatých, jasných barev, například tyrkysové a zlaté.

Koupelna v orientálním stylu

Kámen a zlato v závěru v koupelně

Východní koupelna

Země

Venkovský styl, to je také nazýváno venkovské nebo venkovské, umožňuje vám najít staré věci nalezené v hrudi babičky. Jednoduchý dřevěný nábytek, bavlněné závěsy s květinovým vzorem, pletené proužky - to vše můžete bezpečně použít při návrhu koupelny ve stylu země. Upřednostněte přirozené, přirozené barvy. Pro dokončování stěn a podlah je lepší použít dlaždice napodobující hrubé neupravené dřevo. Velmi na místě budou dřevěné trámy na stropě.

Design koupelny ve venkovském stylu

Venkovní styl v interiéru koupelny

Návrh koupelny ve venkovském stylu v kombinaci s kontrastem

Fusion

Fusion je moderní styl, což je směs prvků různých stylů. Často se nazývá "kombinace nepoměrných". Koupelna, vyzdobená v tomto stylu, se může skládat z věcí, které patří do různých období. Nicméně by se nemělo nadměrně unést hledáním záměrně eklektických kombinací. Navzdory výzvě k experimentování, styl fúze zahrnuje vytvoření krásných a harmonických interiérů.

Návrh koupelny ve stylu fúze

Koupelna ve stylu fusion

Krásný a harmonický design koupelny ve stylu fúze

Minimalismus

Univerzální styl, vhodný pro koupelny všech velikostí. Obsahuje prvky "snadného" designu. Je charakterizován minimálním nábytkem a vytváří pocit prostornosti. Často používaly kontrastní barevné kombinace pro vytvoření velkolepého designu.

Koupelna ve stylu minimalismu

Koupelna ve stylu minimalismu

Kontrastní koupelna v minimalistickém stylu

Velké velikosti

Pokud máte štěstí majitel prostorné koupelny, budete se moci vyhnout mnoha problémům, s nimiž se potýkají vlastníci standardních třímetrových přilehlých koupelen.

Například nemusíte si vybrat mezi koupelnou a sprchou a můžete těšit z výhod obou. Ve designu můžete použít libovolné barvy. Dokonce ani množství černé není zakázáno!

Vana v barvě

Přítomnost dalších čtverečních metrů vám umožní uniknout úkolu o úsporu místa a umožní vám vybrat si požadovanou instalaci a nábytek a ne ten, který potřebuje méně místa. Navíc kromě obvyklé sady: vanou, umyvadlem a toaletou můžete zakoupit další instalatérské práce. Například bidet není nutný, ale velmi pohodlný.

Navrhněte prostornou koupelnu

Prostorná koupelna

Design krásné prostorné koupelny

Takže co nabízí moderní sanitární trh majitelům prostorných koupelen? Především je to samozřejmě koupel. Zapomeňte na standardní lázně, ve kterých se člověk střední výšky jen těžko hodí. Můžete si vybrat z obrovských kulatých vany s hydromasáží, jako v hollywoodském filmu. Nebo instalovat lázeň na pódium, ke kterému vede šikmé schodiště. Nebo to, co je možné spíše ve svém domově než v městském bytě, dejte to do podlahy jako bazén.

Je to módní, kromě standardního koupelnový nábytek jako skříně a noční stolky, které v koupelně židle, sedací soupravy a dokonce i postele, což vytváří skutečný relaxační prostor.

Krásná koupelna s postelí

A jak skvěle se můžete uvolnit, okouzlete se u krbu. Skutečná blaženost!

Krásná koupelna s krbem a svíčkami

Malý

V interiéru malé koupelny je nejdůležitější věc racionálně využít prostor. Zde přicházíme na pomoc úhlové modely sanitární keramiky - vany a umyvadla. Je však lepší odmítnout vanu úplně, nahradit ji sprchovou kabinou nebo rohem. Pomáhají jen ušetřit další čtvereční metr, na kterém můžete instalovat například pračku, ale také vypadat skvěle.

Pro malé koupelny jsou vyvíjeny speciální modely sanitární keramiky. V obchodech najdete dřezy, pod kterými můžete instalovat pračku, závěsné toaletní mísy a mnoho dalšího.

Dalším úkolem je uspořádat ukládání věcí. U nejrůznějších regálů a skříní není vždy místo, a to, co je, často není dost. Pro tento účel můžete použít prostor, který se obvykle nepoužívá vůbec. Například, pod koupelnou nastavit krásné posuvné obrazovky nebo za záchod, organizovat úložný systém. Vizuálně rozšířit prostor může být, používat světlejší barvy v dekoraci stěn, podlahy a stropu.

Také dobrou volbou je umístit pračku pod umyvadlo. Přečtěte si o tom v jiném článku.

Pračka pod umyvadlem

Koupelna s posuvnou obrazovkou

Monoblok WC a umyvadlo

Je to všechno o maličkostí!

Při vytváření kompletního interiéru vám jistě pomohou různé zajímavé doplňky. Koupit je musí vycházet z vybraného stylu. Koberečky, ručníky, závěsy, háčky, mýdla, držáky na ručníky - to vše by se mělo vzájemně harmonizovat nejen barevně, ale i ve stylu. Harmonizujte - to neznamená, že je to stejné, znamená to udělat krásnou a efektivní kombinaci.

V interiéru koupelny můžete použít věci, které nejsou v naší mysli spojeny s koupelnou a jako z jiných místností domu. Například načechrané prádlo, obrazy, figurky, květiny v květináčích nebo vázy. Vypadá velmi nečekaně a přináší komfort do místnosti.

Myslete pečlivě o osvětlení. Zkuste použít různé zdroje světla - lustry, svícny, lampy na podlahu a stolní lampy, svíčky. Zajistěte možnost samostatného osvětlení různých funkčních oblastí. Přítomnost oken v koupelně je samozřejmě vzácná, ale může být nahrazena velkým zrcadlem.

Drobnosti v interiéru interiéru

Osvětlení v koupelně

Přemýšlejte o malých věcech v krásné koupelně

Základní pravidla designu

Než začnete opravovat, nakreslete plán pro budoucí koupelnu, přemýšlejte styl a klíčové prvky. Věnujte pozornost neobvyklým moderním instalatérským potřebám - možná se stane hlavním přízvukem ve vaší krásné koupelně?

Krásný panel v koupelně

Sprcha pro krásnou koupelnu

Krásná koupel se svíčkami

Chcete-li design koupelny opravdu krásný, nejprve přemýšlejte o tom:

  • Je důležité vybrat správnou barvu. Pro malou koupelnu budou světlejší odstíny fungovat, ale výrazné povahy si mohou dovolit přinést malé světlé přízvuky, například mozaikové panely. V prostorné místnosti můžete použít tmavé nebo světlé barvy, experimentovat s různými barevnými kombinacemi.
  • Při výběru dokončovacích materiálů byste měli také vzít v úvahu velikost místnosti. Čím větší je koupelna, tím větší jsou dlaždice a vzorek.
  • Různé funkční oblasti Označení můžete vybrat výběrem barvy pro každou zónu a organizováním samostatného osvětlení.
  • Pokud nejste spokojeni s hotovými konstrukčními řešeními, zkuste zdobení koupelny vlastním rukama. Můžete barvit stěny vodou odolnými barvami, vyrobit mozaikový panel nebo zdobit skleněný dřez pomocí techniky "decoupage".
  • Věnujte pozornost novým, ergonomickým modelům sanitární keramiky a nábytku do koupelny. Jsou nejen pohodlné a funkční, ale jsou často reálnými díly designového umění.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 86 = 88