Modrá koupelna – ponořte se do oblohy

Modrá koupelna - ponořte se do oblohy

Prvky vzduchu a vody kombinují modrou barvu a její odstíny. Chcete-li zdobit koupelnu, tato barva se hodí lépe než kterákoli jiná. Svoboda nebeského prostoru a klid na vodní hladině - takové emoce dávají modrou koupelnu.

Modrá barva v interiéru koupelny je klasika a styl, který byl testován po celá desetiletí. Různé odstíny umožňují realizovat jakýkoli "modrý" sen. Vaše koupelna může hrát hravou barvu mořské vlny, osvěžující světle modré nebo měkké tyrkysové.

Psychologické účinky modré

Modrá je barva klidu a smíření. Pod jeho vlivem získá osoba schopnost objektivně se zaměřit na okolnosti a nalézt optimální řešení tohoto problému. Pomáhá nalézt klid v konfliktní situaci a minimalizuje její negativní dopad. Modrá je barva naděje a sebevědomí, podporuje sebevyjádření, schopnost jasně artikulovat a artikulovat myšlenky.

Modrá koupelna

O vlivu na emocionální stav má modrá prakticky žádné negativní vlastnosti. Pomáhá relaxovat, vyrovnávat emoční rovnováhu, neutralizuje agresivní a hrubý dopad na psychiku. Pro osoby se zvýšenou emocionální excitabilitou se modrá doporučuje ještě víc než zelená. Ale tmavé odstíny modré, blízké modré, s prodlouženým vystavením mohou vyvolat pocit apatie a deprese.

Pokojná koupelna

Přesto se doporučuje zředit modrou barvu, jinak může způsobit smutek. Nejběžnější kombinací je samozřejmě tandem modré a bílé.

Modrá a bílá koupelna

Výhody

Modrá barva je nepostradatelná při vytváření koupelny v mořském stylu, protože modrá je barva vody a nebe.

Pokud máte prostorný pokoj, můžete umístit skutečné akvárium do koupelny! To bude vrchol celého vašeho domova.

Inertní od přírody, modrá je docela univerzální. Pomocí různých odstínů modré a kombinace s jinými barvami můžete vytvořit skutečně fantastické interiéry. V každém případě modrá v návrhu koupelny nikdy neztratí svůj význam.

Modrá koupelna s akváriem

Modrá koupelna ve stylu moře

moře téma v koupelně

Vlastnosti

Jako odstín modrého spektra je modrá často vnímána jako chladný odstín. Proto je ideální pro vytváření svěžích, nenápadných interiérů. Ve své paletě jsou však teplé podtóny. V závislosti na zvoleném odstínu a barvě společníka, modrá koupelna může být spojena s různou dobou dne a dokonce i v průběhu roku.

Modrá koupel s mozaií

Jako dominantní barvu se doporučuje používat světlé modré odstíny. Převaha jeho nasycených tónů v interiéru zpočátku vytváří pocit oslav. Ale s dlouhým pobytem v takovém pokoji může být pocit radosti nahrazen podrážděním.

světlé modré koupelny

Pokud vyzdobíte stěny na polovinu výšky a podlahu v tmavší modré odstínu, koupelna bude mít vizuální efekt hloubky.

Kombinace s jinými barvami

Nejlepším barevným řešením v modrém designu koupelny je kombinace několika odstínů modrého, aniž by byly zahrnuty cizí barvy. To je způsobeno skutečností, že modrá barva je zcela nezávislá a plně naplňuje prostor energií bez účasti doprovodných barev. Pokud však existuje touha dělat akcenty, vystupovat na pozadí hlavní palety, pak je nutné brát v úvahu pravidla pro kombinování barev s modrou.

Modrá a oranžová místnost

Zajímavý umělecký výsledek lze dosáhnout spojením tradičních odstínů modré s lehkými tóny v blízkosti fialové nebo tmavě modré palety.

S červenou

Červené a modré koupelny jsou extrémně vzácné. To je způsobeno tím, že červená a modrá mají opačnou teplotu a emocionální barvu. Dokonce i zkušení návrháři se neodváží kombinovat tyto barvy v jednom interiéru.

kombinace modré a oranžové

Několik odstínů modré v interiéru koupelny

S oranžovou

Ale mnohem úspěšnější je kombinace modré a oranžové. Toto řešení je nevyhnutelné při vytváření koupelny ve středomořském stylu. Oranžové akcenty vytvářejí pocit jarní čerstvosti a přinášejí dynamiku paletě.

Kombinace modré s jinými barvami

Se zelenou

Kombinace zelené a modré barvy lze doporučit pro návrh koupelny. Vyžaduje však povinné zahrnutí bílé. Jako varianta je možné kombinovat odstíny modré modré palety a zelené: stěny jsou vyzdobeny tyrkysovou a barvou mořské vlny v kombinaci s jemně modrým stropem.

Zelená barva v modrém designu koupelny

Se šedou barvou

Šedá v modrém interiéru vypadá extrémně organická. Gray jemně pohlcuje modrou energii, činí jeho přítomnost ne tak aktivní, ale nepotlačí ho. Kombinace ocelových šedých s modrou vytváří interiér plný brutality, odhodlání a účelnosti. Ideální kombinace pro ztělesnění high-tech stylu.

Modrá koupelna - ponořte se do oblohy

S hnědým

Spojení hnědé a modré bude úspěšné. Neuvěřitelně elegantní vzhled koupelny, vyrobené ve 2-3 odstínech modré a doplněné prvky tmavé čokolády. Tento interiér vytváří nesmazatelný dojem důvěry, síly, jednoduchosti a luxusu zároveň. Tento tandem musí být doplněn o bílé nebo béžové odstíny.

Modro-hnědá koupelna s bílým

Malé zelené rostliny vypadají dobře v modré koupelně, bez ohledu na vybrané odstíny a další barvy.

rostliny v modré koupelně

S bílým

Klasické řešení v návrhu modré koupelny je kombinace modré a bílé. Takový interiér nese atmosféru čistoty, svěžesti, klid. Bílá bude sloužit jako pozadí pro modrou barvu, zdůrazní hloubku barvy a současně pomůže zamezit působení "akvária".

Unie bílé a modré - ideální řešení pro ty, kteří mají rádi chladné zimní interiéry. Tato koupelna je oddělená, lhostejná ke všemu. Nezáleží na vašem duševním stavu. Vaše emoce budou spolknout jako zasněžená pláň.

Přidejte reproduktory na bílý a modrý design koupelny pomůže mozaice s malými inkluzemi intenzivních modrých odstínů se změní na modrou. Pokud se bojíte emočně "zmrazit" v takové koupelně, stačí použít jasné akcenty teplých barev. Hlavní věcí není spěchat se na extrémy a pokusit se zahřát chladnou modrou barvu s horkou ohnivou červenou barvou.

Mozaika v modré koupelně

Bílá a modrá koupelna

Bílá a modrá koupelna

S béžovou

Pokud je bílá a modrá kombinace spjata se zimním úsvitem, pak je mořský modrý a béžový duet volán ve večerních hodinách. Interiér, navržený v podobném barevném režimu, jemně obklopuje teplo a pohodlí. Obecně vypadá modrá s pískem, béžovými a smetanovými odstíny. Použití béžové pomůže vytvořit klasický styl. Krém je nepostradatelný ve svěžích romantických interiérech. Písečný odstín přenáší do klidné slunečné pláže.

Dokončete koupelnu v béžové a modré barvě

Výměna bílých dlaždic s béžovou kardinální změnou stupně nálady prostoru.

Vyberte dlaždice

Při výběru dlaždic je lepší opustit lesklé, lesklé povrchy. Samozřejmě, že taková dlažba zaplní koupelnu světlem, ale také posílí "chladný" dojem z místnosti. Vypadá dobře matná keramika s lesklou stříbrnou výzdobou. Ale specifičnost modré barvy vám umožní dostat se z tradiční vazby velikosti dlaždic do prostoru místnosti.

Modrá koupelna s bílým

Jak již bylo řečeno, bude tam dlaždice s námořními tématy.

Modrá dlaždice s delfíny

Originální design sprchové kabiny vypadá originálně. To, jako vlna, organicky zapadá do místnosti.

Sprcha jako vlna v modré koupelně

Obrazy lodí jsou široce používány v designu modré koupelny a vyvolávají myšlenky na plavbu po moři.

Modrá dlaždice s loděmi

Integrální atribut koupelny v námořním stylu je mozaika několika odstínů modré. Jeho využití činí dynamický design, přinášející vnitřek mořské vlny.

Mozaika v modré koupelně

Čím menší je místnost, tím větší je převládání světlých odstínů. Kombinace tmavých barev se hodí pouze k prostorné koupelně.

Prostorná koupelna tmavě modrých odstínů

Chcete-li vytvořit design v tureckém hamamovém stylu, nezapomeňte použít mozaiku několika modrých nebo modrých odstínů a v mozaice namontujte osvětlení bodové diody.

Modrá koupelna v tureckém hamamovém stylu

Strop

Tradičně v modré koupelně je vytvořen bílý strop. Ale můžete jít na jinou cestu a být originálnější. Strop s obrazem oblohy nebo jen modrý strop přinese originalitu do interiéru.

modrý strop v koupelně

Osvětlení

Použijte pro koupelnu modrou barvu, protože hlavní je nejlepší v prostorách s oknem. Sluneční světlo "ohřívá" chladný modrý interiér. Kromě toho může okénko hrát roli barevného přízvuku, čímž je prostor dynamičtější.

Teplý modrý design koupelny pomůže jasnému osvětlení teplé spektrum. To je důležité!

Silně se nedoporučuje používat světlé studené světlo. Účinek oslnivého mrazivého rána bude zaručen a taková místnost se stane velmi nepohodlnou pro dlouhý pobyt.

okno v koupelně

Čím více přítomnosti modré v interiéru, tím jasnější a teplejší by mělo být osvětlení.

Instalatérství a nábytek

Vybíjení klempířského nábytku a nábytku do modré koupelny, nenechte se unášet moderními obdélníkovými tvary. Přímé úhly mohou vytvořit koupelnu nehostinnou a agresivně chladnou. Nechte to být klasické hladké linie. Budou harmonicky zapadat do návrhu a pomáhají vytvářet pohodlí.

Pokud jde o barvu, bude to vypadat dobře sanitární bílé a béžové odstíny. V případě potřeby může být instalace modrá. Hlavní věc je, že její tón se liší od tónu stěn a podlahy.

Modrá instalace

Příslušenství

  • Ideální pro modrý interiér jsou chromované držáky, směšovače, rukojeti.
  • Přidat luxus a extravagance může být pomocí prvků z mědi a zlata.
  • Pro vytvoření pohodlí a tepla v bílé a modré vaně je měkká bílá rohož perfektní.
  • Pokud zdobíte koupelnu ve středomořském stylu, nezapomeňte použít příslušenství z písku a světle oranžové barvy. Keramika s etnickými malbami bude dobrá.

Nezapomeňte, že design se hodí do dokonale bílého nebo béžového nábytku.

Příslušenství v modré koupelně

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

56 − 54 =