Příčky v koupelně – stylové a funkční

Příčky v koupelně - stylové a funkční

Většinou je koupelna nutně pohodlná, funkční a krásná. V takové malé místnosti jsou to velmi vážné požadavky. Chcete-li to udělat, potřebujete speciální oddělené části pro koupelnu, která může provádět několik úkolů najednou.

Krásný oddíl v koupelně

Pros

Územní prostor - nejpopulárnější a neustále používaný módními návrháři metoda optimalizace a harmonizace prostoru. Prostřednictvím přepážek různých tvarů a velikostí mohou být rozděleny do „mokrého“ a „suchého“ zóně ve vaně nebo relaxační zóny odděleně od míst, kde je pračka nebo záchodová mísa. Jaké jsou oddíly a proč jsou potřebné?

 • Vyrobeno z drahých, krásných materiálů, příček, může se stát hlavní dekorací koupelny. Například skleněné příčky vypadají skvěle samy o sobě, protože vytvářejí pocit vzdušnosti a beztíže. Doprovázené stejným obrazem nebo jiným dekorem vypadají naprosto úžasně.
 • Koupelna, zejména pokud je kombinována s toaletou, - plní mnoho účelů. K tomu, aby byly v něm najednou nejméně dva lidé, mohou být funkční zóny rozděleny pomocí neprůhledných oddílů. Průchody průhledných materiálů lze použít, pokud chcete vizuálně rozlišit například rekreační oblast a domácí zónu.
 • Příčky pro vanou nebo sprchou jsou nejen estetické, ale i praktické řešení. Příčky chrání podlahu, stěny a domácí spotřebiče před vlhkostí.
 • Dalším důležitým úkolem oddílů v koupelně je ukrytí komunikace. Příčky umožňují skrýt vodní a kanalizační potrubí z očí, zatímco v případě opravy nechat volný přístup.

Dekorativní příčky s vitrážovými okny

Oddíl mezi dřezem a toaletou

Sádrokartonový oddíl mezi WC a umyvadlem

Oddíl mezi sprchou a toaletou

Dekorativní kamenná přepážka

Oddíl oddělující toaletní misku

Materiály

V závislosti na funkcích, které přiřazujete oddílům v koupelně, musíte vybrat materiál pro jejich výrobu.

 • Betonové, cihlovité a kamenné příčky Je nejdůkladnější a důkladnější řešení problému. Z těchto oddílů se nebude možné tak snadno zbavit, a proto byste je měli instalovat pouze pokud budete dělat opravy "po celé věky". Je třeba poznamenat, že beton je obvykle používán pouze pro vytvoření základů, septa sami jsou postavena z kamene nebo cihel. Přírodní kámen vypadá samozřejmě mnohem efektivnější, ale stojí několikrát víc než cihla. Ti, kteří chtějí dosáhnout účinků zdiva, můžete poradit s umělým kamenem, který čelí cihlové zdi.
 • Skleněné příčky Existují dva typy: jeden z nich je masivní skleněné panely, jiné jsou sestaveny ze skleněných bloků. Oba mají své vlastní výhody. Přepážky ze solného skla vypadají působivěji a zabírají méně místa. Příčky ze skleněných bloků mohou být sestaveny samostatně, a samozřejmě poskytují dodatečnou zvuková izolace, pouze pokud jsou hluché. Obě možnosti nejsou levné, ale efekt stojí za to.
 • Sádrokartonové příčky se používají hlavně pro vyrovnávání stěn a skrývání komunikací. Jedná se o nejlevnější a jednodušší implementaci. Jedinou nevýhodou je, že sádrokartonové desky samy nevypadají velmi esteticky, takže vyžadují konečnou úpravu. Obvykle se na sádrokartonové desky položí keramické dlaždice, ale jsou možné i další možnosti, například stěnové plastové panely. Níže uvádíme podrobnější informace o způsobech montáže různých typů oddílů do koupelny.

Sádrokartonové příčky

Dekorativní přepážka potrubí

Dekorativní plastová přepážka

Dekorativní skleněná přepážka

Kamenné příčky

Kombinovaná přepážka ze sádrokartonu a skleněných bloků

Oddělené v koupelně s úložným prostorem

Skleněná přepážka v koupelně

Stylová přepážka v koupelně

Cihlová instalace

Abyste mohli samostatně postavit cihlovou přepážku, budete potřebovat: vlastně cihla, cementovou maltu, hladítko, úroveň stavby a partnera. Ten je potřebný k dodávání cihel a cementu, ale můžete to udělat bez toho, že pracujete sami, budete trávit mnohem víc času. Pokud máte punčák, je to v pořádku, protože míchání cementové malty s ním je mnohem pohodlnější.

Rozdělení v koupelně z cihel

Pracovní příkaz:

 • Před zahájením výstavby, je nutné připravit základ: podlahová plocha, na které je namontován oddíl, volný od staré podlahy, odstraňte zbytky stavebních materiálů a prachu, pak navlhčete vodou s cílem zajistit lepší přilnavost.
 • Dále se označí podlaha a stěny. Udělej to s pomocí úrovně budovy. Pro větší stabilitu mohou být stěny řezány o několik centimetrů, ale v koupelně to není nutné.
 • Na připravené základně se aplikuje cementová malta, na jejímž vrcholu se položí první řada cihel. Zkuste tuto sérii co nejvíce, protože na ní bude konečný výsledek.
 • Během kladení dalších řádků je třeba neustále zajistit, aby oddíl nevyčníval dopředu a neprocházel vlnou. Chcete-li řídit "zakřivení" oddílu, vytáhněte kabel, který se zvedá na každý další řádek.
 • Naneste cementovou maltu na dvě centimetry. Během zdiva vyplňují nejen horizontální, ale také svislé švy mezi cihly.
 • Nenechte se unášet! Za jeden den můžete rozložit pouze jeden a půl metru přepážky (ve výšce), jinak řešení nebude mít oporu a zeď bude "vést".

Sklo

Příčky ze skla lze objednat ve společnosti, která se specializuje na toto. Stejné organizace, které se zabývají výrobou skleněných příček, často zabývající se jejich instalací.

Instalace takového oddílu vyžaduje odborné dovednosti a nástroje, takže je lepší svěřit tuto práci odborníkům.

Pro výrobu přepážek se používají skleněné desky o tloušťce 1 cm, které jsou propojeny systémem speciálních spojovacích prvků. Výsledkem je struktura, která je odolná vůči změnám vlhkosti a teploty, což je téměř nemožné přetržení nebo zlomení.

Hydroizolace se provádí pomocí vodoodpudivého nátěru a tmelu na bázi akrylu. Sklo může být ozdobeno vzorem nebo zdobeno mozaikovými prvky. Může být průhledná nebo matná, barevná nebo bezbarvá, ale v každém případě bude vypadat opravdu skvěle.

Rozdělení skleněných bloků

Kombinovaná přepážka a skleněná přepážka

Vitráž v koupelně

Pokud naplánujete pevný oddíl, například pro sprchu, pak mezi ní a stropem, který potřebujete poskytnout prostor kolem 20 cm, jinak bude ventilace špatně provedena.

Průhledné skleněné příčky mezi sprchou a koupelnou

Montáž ze skleněných bloků

Pokud jsou dělené desky ze skleněných desek vyrobeny a namontovány na zakázku, pak může být dělení skleněných bloků provedeno vlastním rukama. Skleněné tvárnice jsou duté krabice o rozměrech 24x24x8 cm, které nejsou průhledné, ale dokonale procházejí světlem - co je zapotřebí pro koupelnu, která postrádá přirozené světlo. Kromě toho skleněné tvárnice poskytují vynikající zvukovou izolaci, neprocházejí vodu a nepodléhají korozi.

Stohování skleněných tvárnic v koupelně

Existují dva způsoby, jak vytvořit bloky ze skleněných bloků:

 • Metoda "mokrý" To zahrnuje použití speciálních lepidel na obklady nebo lepidla na sklo. Zdivo je vyroben téměř stejný jako instalace cihlové zdi, ale ne skleněných tvárnic naskládaných v šachovnicovém vzoru, a jeden na drugoy.Bloki vyrovnány vzájemně vůči sobě prostřednictvím plastových křížů, a vzhledem k podlaze, stěny a strop - pomocí hypoték v které slouží jako tkané nehty. V jednom dni lze stohovat více než 5-6 jednotek řad. Po oddíl je postaven, dát jí jeden den, aby zajistily, že lepidlo vyschne, pak je třeba otřít švy.
 • Metoda "Vyčistit", jak název napovídá, zahrnuje méně špinavé práce, proto můžete bez bezproblémového řešení. Pro přilnavost skleněných bloků se používají speciální moduly vyrobené z hliníku, plastu nebo dřeva. Tyto moduly jsou připevněny ke stěnám a k podlaze pomocí šroubů, druhé s druhým a skleněnými bloky upevněny pomocí drážky. Pomocí metody "čisté" můžete v koupelně vytvořit oddíl jakéhokoli tvaru: stupňovitý, s výklenky apod.

Ze sádrokartonu s vlastními rukama

O práci se sádrokartonem na našich stránkách bylo řečeno více než jednou, protože se často používá k uspořádání koupelen.

Uspořádání kovových profilů pro příčky

Proto zde připomínáme pouze obecné zásady a postupy pro instalaci gipsokartonnyh oddílů:

 • Na místě budoucího rozdělení nainstalujte kovové profily uw. V závislosti na velikosti konstrukce jsou instalovány na podlahu, strop a stěny. Pro tento účel použijte hmoždinky nebo šrouby a pozorujte krok 30 cm.
 • Pak by měla být konstrukce vyztužena nosnými profily označenými cw. Jsou instalovány v krocích po 40 cm a jsou upevněny na vodicí kolejnici pomocí speciálních šroubů. Rám je připraven!
 • Pokud je to nutné, řezte suchou stěnu a přejděte k pokožce rámu. Pokud je to možné, vyvarujte se příliš mnoho prořezávání a použijte celé listy sádrokartonu, takže bude design přísnější.
 • Sádrové desky jsou instalovány svisle a upevněny na kovových profilech pomocí šroubů. Stejné operace se opakují na druhé straně.
 • Montovaná sádrokartonová konstrukce může být okamžitě zadekorirovat. K tomu lze použít keramické dlaždice, plastové panely, vodotěsné nátěry nebo dekorativní omítky.

Nápady

Jako přepážka v koupelně může působit nejen monolitické struktury, sestavené z nejlevnějších stavebních materiálů. Pokud ukážete trochu fantazie a strávíte určitou dobu, můžete vytvořit jedinečný kus nábytku, který nenajdete nikde jinde.

Zrcadlová přepážka v koupelně

Slepené korálky

Textilní opona

Skleněná dekorativní pevná přepážka

Rozdělit koupelnu z vitráže

Skleněná přepážka v koupelně s obrázkem

Zde jsou některé originální nápady, které vás mohou inspirovat k vašim vlastním myšlenkám:

 • Oddíl, který je stojan. Toto řešení je velmi výhodné z hlediska uložení věcí v koupelně. Takové oddíly mohou být jednostranné nebo oboustranné. Vyrábějí se zpravidla podle objednávky z nejrůznějších materiálů. Zvláště účinné jsou přepážky z umělého kamene.
 • Oddíl, ve kterém je schránka skrytá. Tento design je také na zakázku, obvykle z dřeva nebo umělého kamene. Umožňuje využití volného místa. Horní část takové přepážky je často vybavena krásnou deskou a působí jako přepážka.
 • Záclona z textilu. Pokud se příliš nekoupete, ale upřednostňujete-li se umývat ve sprše, není nutné vykašlat vzhled lázně vodovzdornou oponou na liště. Místo toho můžete použít textilní oddíl. Může být skládací a přenosný a může být umístěn na římsě a samostatné části místnosti, ve které je lázeň umístěna. Hlavní věcí je vybrat si krásný materiál, který se při kontaktu s vodou nezhorší.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

96 − = 94