Sportovní roh pro děti v bytě, dům

Sotva se naučili chodit, děti se neustále usilují o vyšší stoupání - na žebříku do druhého patra, na kufříku, police, v extrémním případě na židli nebo na stole. Mohou se vylézt, ale vyjít bez pomoci je problém. Abyste je nevystavili riziku, je lepší koupit nebo postavit dětský sportovní koutek přímo v bytě nebo v domě. Místa pro to potřebujete trochu - pár čtverců, někdo s těsným prostorem, vejdeme do skořápky právě ve dveřích nebo na stěnách. 

Obsah balení

Dětský sportovní komplex se často skládá ze švédské zdi, vodorovného baru, lana pro lasagne a kroužky. Jedná se o minimální množství skořápek, které mohou být umístěny na ploše 1 m2.

Minimální sada zabírá velmi málo místa a výhody jsou moře

Minimální sada zabírá velmi málo místa a výhody jsou moře

Pokud oblast dovoluje a vyžaduje vývoj "sportovní základny", přidáme ještě několik skořápek:

  • lanový žebřík;
  • příručka;
  • lasagna stěna
  • lanovou stěnou.
Místa mají více, ale funkce je mnohem vyšší

Místa mají více, ale funkce je mnohem vyšší

Dalším může být samostatná deska s háčky - pro tisk. Také užitečné, ale více pro rodiče.

V modelech pro batolata může být další kopce a houpačka. Posuvník pro úsporu místa může být připojen - může být závislý a odstraněn. To je výhodné v panelech s úsporou místa, ale protože v takových případech obvykle není žádná plošina před kopcem, je těžké jezdit na něm. V každém případě děti. Pokud si přejete, najdete dětský sportovní koutek s kopcem a dětským hřištěm a kopce může být také odnímatelné.

Sportovní roh pro malé děti s odnímatelným kluzákem

Sportovní roh pro malé děti s odnímatelným kluzákem

K dispozici mohou být i dětské skóre a břidlice. Jedná se o sady s vyvíjejícími se prvky. K nim také může docházet ke zvýšenému zájmu a skóre jiné než přímé použití se také používá jako žebřík s masážním účinkem.

S vývojovými prvky

S vývojovými prvky

Všechny tyto prvky jsou kombinovány v různých kombinacích a variacích, rozsah modelů je velmi široký, takže pokud chcete, můžete najít vše, co chcete.

Výstavba

Existují dvě verze dětských sportovních rohů - samostatné (s plošinou nebo bez ní) a ty, které jsou připevněny ke zdi. Obvykle samostatně stojící jsou sportovní komplexy pro děti - mají malou výšku, duté stěny, schody. Proto je pro malé děti snadnější se učit sportovnímu vybavení.

Pro děti - od 1 roku jsou malé klouzačky s jemnými stěnami - obvykle jsou samostatné

Pro děti - od 1 roku jsou malé klouzačky s jemnými stěnami - obvykle jsou samostatné

U starších dětí se skořápky vyrábějí pod stropem: již mají dostatek síly k tomu, aby tam šli nahoru. V tomto případě je důležité zajistit správné uchycení.

Taková konstrukce by měla být dobře zajištěna

Taková konstrukce by měla být dobře zajištěna

U malých místností jsou skládací modely. S nepatrným pohybem rukou se posunují - oddělí se. Při výběru takového sportovního rohu věnujte pozornost spolehlivosti upevnění mobilních nebo prefabrikovaných jednotek. Zatížení je značné a bezpečnostní marže musí být přiměřená.

Skládací sportovní roh pro děti

Skládací sportovní roh pro děti

Další možností je stacionární, ale prostorově úsporné - hlavní sportovní vybavení - švédské schodiště a lanová stěna nebo mini-lezecká stěna, které se nacházejí na přilehlých stěnách rohu. V horní části jsou spojeny malou rukou, kterou lze také použít jako horizontální lištu.

Variant sportovního koutu pro malou plochu místnosti

Variant sportovního koutu pro malou plochu místnosti

Tento design je vhodný - zabírá nejtěžší pro designovou oblast - roh. A vy si můžete zvolit roh za dveřmi, kde nemůžete něco udělat.

Jak si vyrobit dům pro děti v bytě.

Od jakého věku

Pediatrům je doporučeno zakoupit si sportovní hřiště pro děti do konce druhého roku života. Ale ty rodiny, ve kterých byly skořápky koupeny pro starší, často poznamenávají, že mladší děti se naučí vylézt po schodech po schodech. Takže to je otázka preference.

Příkladem je video. Sportovní koutek bylo instalováno, když dívka měla pouze 1,2 let. Střelba byla provedena za měsíc. Maminka si uvědomuje, že dítě se stalo více koordinovaným a obratnějším. Za měsíc nedošlo k jedinému vážnému pádu (několikrát úspěšně uloveno, ale nepočítá se). Za den mnoha přístupů - vždy po snu a mezery, když se stává nudným. Závěr - sportovní koutek pro děti v bytě - věc není povinná, ale žádoucí.

Pokud se velmi obáváte, že dítě bude tvrdě zasaženo pádem, můžete sportovní rohož nebo měkkou podlahu položit na dětskou hrušku (alespoň 10 mm) pod sport golfisty a vedle něj. Měkká podlaha je vhodnější - je určena speciálně pro děti a s relativně malou tloušťkou má dobrou schopnost odpružení.

Dětský sportovní koutek s vlastními rukama

Nezávisle dělat sportsgolok v bytě může každý, kdo má alespoň několikrát držel v ruce pila, kladivo a cvičení. Práce je velmi jednoduchá a filigránská přesnost nevyžaduje. Co musíte věnovat pozornost, je spolehlivost upevnění. V tomto ohledu je lepší být zajištěny a činěny s větší mírou bezpečnosti.

Pokud máte v úmyslu vyrobit sportovní koutek ze dřeva, použijte suché dřevo (s obsahem vlhkosti nejvýše 16%). Věnujte také pozornost stupni: na sloupcích a podpěrách by neměla být uzly. U těch zatížení, které mohou vzniknout, jsou nebezpečné. Tady možná všechny základní požadavky.

Na základě švédské zdi

Pokud chcete, můžete si vytvořit dětský sportovní koutek s vlastními rukama. Některé speciální nástroje nejsou potřeba. Přesně je zapotřebí pila nebo elektrická pila, vrtačka s nástavci typu "koruna", je velmi dobré mít ruční frézu a brusku. Pokud tomu tak není, budete muset udělat hodně ručně. Stále potřebujete hladký, pohodlnější - laser, ale můžete si prohlédnout a postavit, nejlépe v párech s olověnou čarou - kontrolu vertikality regálů.

Kromě desek 150 * 45 mm budou potřeba odřezky pro košťata (jsou tenčí než pro lopaty a pro děti pohodlnější). Stále musí být lana, kus lana, šrouby, šrouby, knoflíky, rohy, obecně vše, co je třeba k upevnění konstrukce na stěnu a strop.

Co potřebujete k vytvoření dětského sportovního koutu

Co potřebujete k vytvoření dětského sportovního koutu

Deska byla rozřezána na velikost (s odstupem od podlahy ke stropu, odečtena 10 cm), leštěná. Dvě obdržené stojany jsou upevněny pomocí svorek, etikety jsou umístěné pod schody. V těchto místech vrtáme otvory s požadovanou hloubkou (polovina tloušťky desky). Aby bylo možné řídit hloubku otvoru, na korunku je nalepen pás pásky nebo barevná páska. Orientujte se na spodní okraj pásu.

Začátek výroby švédského schodiště pro sportovní hřiště

Začátek výroby švédského schodiště pro sportovní hřiště

Dvě krátké detaily s otvory na fotografii - tento mini-manuál na několika lamelách, současně jej můžete použít jako horizontální lištu. V dlouhých sloupcích na straně směřující ke stěně jsme na spodku oddělali kus pod soklem.

V dolní části stojanů jsme nakrájeli kus - je zde podstavec

V dolní části stojanů jsme nakrájeli kus - je zde podstavec

Nyní připojujeme sloupky a horní část. Kvalita výkonu tohoto spojení závisí na tom, zda bude dětský sportovní koutek silný. Používáme silné čepy, pod klobouky šroubů a matic umístili široké podložky, namísto hromady podložek umíme vyrobit kovové desky. Pod čepy vrtáme nejprve díru, musí být striktně kolmá na rovinu - takže se nezasahuje.

Můžete a čtyři knoflíky))

Můžete a čtyři knoflíky))

V dokončené boční stěně lepidla nastavte krok příčníku. Pro jejich spolehlivost je připojujeme k potvrzením (nábytkové vazby). Vyvrtáváme otvory v zadní části, nainstalujeme potvrzené a utopíme hlavu ve dřevě. Otvory mohou být buď tmel na dřevo, aby se uzavřely, nebo nábytkové zátky v barvě dřeva.

Potvrzeny jsou instalovány (viditelný roh, upevnění žebříku ke zdi)

Potvrzení jsou nainstalována (viditelný je jeden z rohů, které upevňují žebřík ke zdi)

Připojením ke stěně označte místa, kde je třeba instalovat spojovací prvky, vyvrtejte otvory a nainstalujte hmoždinky.

Připojený ke zdi je základem domácího sportovního míče pro děti (a nejen)

Připojený ke zdi je základem domácího sportovního míče pro děti (a nejen)

Jak ukázaly testy, takové upevnění nestačí k spolehlivému upevnění: pokud visíte na extrémním příčném trámu a vytahujete se s časem, vibrační držáky budou vytaženy ze zdi. Protože bylo rozhodnuto udělat další stropní svorky. Byly instalovány kleštiny (kotvy), které byly na konci přišroubovány dlouhými kovovými tyčemi s kroužky.

Zde je popsána výstavba dětského hřiště v zemi nebo v blízkosti domu. 

Stropní montáž

Stropní montáž

Jako dočasná volba je lano směrováno k nainstalovaným spojovacím prvkům, pak bude upevnění upgradováno. Aby nedošlo k potížím, je nutné instalovat do stropu kotvy tak, aby kroužky těsně přiléhaly k deskám. Pak mohou být upevněny šrouby a podložky. Bude to pevná oprava. V tomto případě se zatížení rozdělí mezi upevňovací prvky ve stěně a stropě, což občas zvyšuje spolehlivost celé konstrukce.

Základ dětského sportovního koutu je připraven. Pokračujeme v sestavování dalších obalů. Začněme lanovým žebříkem. Z lišty o průměru 35 * 25 mm jsou řezány příčky o délce 300 mm. Hrany jsou řezány směrem do kulatého tvaru (nezanechávají ostré rohy) a jsou dobře leštěné. V nich ve vzdálenosti 50 mm od okraje vrtaných otvorů, jejichž průměr je o něco větší než kabel. Otvory musí být vyvrtány ve stejné vzdálenosti: čím přesnější, tím je snazší sestavit žebřík.

V tyčích vyvrtejte otvory

V tyčích vyvrtejte otvory

Vezmeme šňůru a na ní se označí každých 30 cm. Bude to vzdálenost mezi kroky. Dvě šňůry jsou označeny shodně - s náhodou milimetru v milimetrech. První krok jsme položili, nahoře jsme vázali uzel. V místě značení vážeme druhou, předáme další krok a tak dále.

Označení na šňůrce a uzlu

Označení na šňůrce a uzlu

To je začátek lanového žebříku

To je začátek lanového žebříku

Dodatečné skořápky pověsit na háky šroubovanými tvorby smyčky ze stejného lana, nebo zavěsit na koncích pušek a karabin přisáté háky nebo popruhy - to je, kdo se zdá pohodlnější a bezpečnější.

Dětský sportovní koutek s vlastními rukama

Dětský sportovní koutek s vlastními rukama

Vypadá to jako domácí kout pro sportovní aktivity pro děti. V bytě zaujímá velmi málo místa.

Zde je popsáno, jak vytvořit podkrovní postel s vlastními rukama, a v tomto článku si můžete přečíst o volbě hotových možností.

Sportovní komplex pro bydlení

V tomto designu je vše tak jednoduché, že není nic co vysvětlit. Hlavní obtíž je při výrobě švédského schodiště a je popsáno v první fotografické zprávě. Bylo rozhodnuto vytvořit velký dětský sportovní koutek v chodbě - prostor, který tam dovolí. Aby mohl loď otočit do domu. Ukázalo se, že takový design.

Kresba sportovního rohu pro děti

Kresba sportovního rohu pro děti

Začali jsme vytvářet lasagne stěny. Deska byla kupována předem, byla suchá a po zimě strávené v bytě se stala ještě méně vlhká. Tloušťka desky - 50 mm, šířka - 100-150 mm. Z ní shromažďujeme rám. Spoje provádíme striktně pod 90 ° (používáme svorky). Před instalací dlouhých samořezných šroubů vyvrtejte otvory (průměr vrtáku je o 1-2 mm menší než je průměr šroubu). V sestaveném rámu vyvrtejte otvory v rozměrech 10-15 cm. Vytáhněte kabel.

Příprava stěny pro lasagnu

Příprava stěny pro lasagnu

Ihned řeknu, že při instalaci lana došlo k chybám:

  • začal tahat nahoru a dolů;
  • nepředstavovala uzly v křižovatce.

Výsledkem je, že je velmi nepříjemné vylézt - lano prokousává. Musíte to opakovat. Je třeba udělat opak. Nejdříve vytáhněte lano napříč a pak - zhora dolů (nebo zdola nahoru), které na každé křižovatce spojí uzel. Pak bude stěna lana pohyblivá, ale bude možné je vylézt.

Připojujeme rohy k sestavenému rámu, namontujeme ho na stěnu, označíme otvory pro spojovací prvky a po namontování hmoždinek jej konečně fixujeme.

Jak upevnit rám na stěnu

Jak upevnit rám na stěnu

Pak je vše také jednoduché. Vezmeme dvě desky stejné délky. Oni vyvrtat otvory pro instalaci bary (z řízků), k němuž jsou připojeny skořápky * ještě plánují houpačka a provazový žebřík.

Jak vytvořit dům hra pro byt číst zde, a v tomto článku postupný popis výstavby domu v zemi nebo v blízkosti domu.

Dále sestavujeme zbytek skeletu. Jedna připravená deska je připevněna ke stěně, přilehle k již instalované konstrukci lana. Na jedné straně spočívá na rámu a druhou připevníme ještě jednu podpěru, takže deska je přísně horizontální (zkontrolujte s úrovní budovy).

Sbíráme zbývající části struktury

Sbíráme zbývající části struktury

Stavíme žebřík a vystavíme jej v jedné rovině se dvěma již zavedenými regály. Opravujeme všechno. K podlaze i pro spolehlivost lze namontovat na rohy a hmoždinky.

Jedna z možností upevnění (nikoli nejkrásnější, ale spolehlivá)

Jedna z možností upevnění (nikoli nejkrásnější, ale spolehlivá)

Poté, co zkontrolujeme vše pro sílu, zavěsíme skořápky a uvedeme je do provozu.

Kontrola pevnosti))

Kontrola pevnosti))

Další verze self-made sportovní míče pro děti je ve formátu videa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

38 − 33 =