Co jsou čisticí filtry pro vodu

Kapalina tekoucí v centralizovaném vodovodním systému může být považována za velmi podmíněnou pro použití při technických úkonech - u mytí, mytí nádobí atd. S velmi velkým úsekem může být použit k vaření, a nemůžete ho vypít bez varu vůbec. Abyste to uvedli do normálu, je nutné pro čištění vody použít různé typy filtrů. Existují levné instalace, ale mají tendenci charakterizovat nízká produktivita a střední kvalita čištění a existují drahé systémy, které mohou poskytnout ideální výsledky. 

Abyste se dostali do normálu, potřebujete různé typy filtrů pro čištění vody

Abyste se dostali do normálu, potřebujete různé typy filtrů pro čištění vody

Situace s přívodem vody ze studny nebo ze studny není lepší. Stále existuje vysoká pravděpodobnost bakteriální kontaminace, takže čištění by mělo být ještě lepší. Obecně je nutné nést vzorek pro analýzu a poté podle výsledků vybrat požadované typy filtrů pro čištění vody. V soukromých domech se obvykle jedná o vícestupňový systém, který v důsledku toho dodává pitné vody.

Čištění od mechanických nečistot

Voda, která proudí v našem akvaduktu, obsahuje zrna písku, úlomky rzi, kov, vinutí atd. Tyto nečistoty se nazývají mechanické nečistoty. Jejich přítomnost má špatný vliv na životnost uzavíracích ventilů (ventily, ventily apod.) A domácích spotřebičů. Proto v bytech a v soukromých domech vložili do vchodu filtry pro jejich odstranění. Typy filtrů pro čištění vody z mechanických nečistot jsou málo. Toto je s mřížkou a disky jako prvky filtru.

Nejběžnější filtr pro odstraňování mechanických nečistot ve vodě

Nejběžnější filtr pro odstraňování mechanických nečistot ve vodě

Filtrační prvek v mechanických filtrech je mřížka. Podle velikosti buněk jsou tyto filtry rozděleny na hrubé (300-500 μm) a jemné (větší než 100 μm) zařízení. Může stát kaskáda - první hrubé čištění (bahno), pak tenké. Často je na vstupu do potrubí umístěn hrubý filtr a zařízení s menším článkem jsou umístěna před domácím zařízením, protože různé techniky mohou vyžadovat různé stupně čištění vody.

Orientace žárovky, ve které je vložen filtrační prvek, jsou rovné a šikmé. Šikmo vytváří menší hydraulickou odolnost, protože je nejčastěji dává. Při instalaci je nutné dodržet směr proudění, který je na pouzdře vyznačen šipkou.

Mechanický filtr

Existují dva typy mechanických filtrů - s automatickým praní a bez. Zařízení bez automatického mytí jsou malé, jejich vstupní / výstupní průměry se volí podle rozměrů potrubí, do kterého jsou instalovány. Materiál pouzdra - nerezová ocel nebo mosaz, závitové připojení - různé (dle potřeby vybrána vnější nebo vnitřní závit). Náklady na tento typ mechanických filtrů jsou nízké - kolem sto rublů, ačkoli značkové mohou stát mnohem víc.

Mechanické filtry bez zpětného proplachu

Mechanické filtry bez zpětného proplachu: rovný a šikmý

Vzhledem k tomu, že sítě jsou ucpané a je třeba je pravidelně čistit, spodní část žárovky je odnímatelná. Je-li to nutné, odšroubujte, vyjměte a opláchněte ocel, pak všechny vrátit (veškerá práce se provádí tím, že je voda předem zakryta).

Mřížka s automatickým praní

Mechanický filtr s automatickým myčím (vlastní mytí) má odbočné potrubí a kohoutek v dolní části žárovky s filtrem. Odvzdušňovací trubka je odváděna hadicí nebo kusem potrubí do kanalizace. Pokud je třeba tento filtr umýt, jednoduše otevřete kohoutek. Voda pod tlakem propláchne obsah do kanalizace, kohouta je uzavřena, je možné ji dále provozovat.

Typy mechanických filtrů na mytí vody

Typy mechanických filtrů na mytí vody

Tento typ mechanického vodního filtru často obsahuje manometr. Určuje, zda je mřížka ucpaná nebo ne. Tlak se snížil - je čas vyčistit filtr. Pokud je žárovka přístroje průhledná, nemusí být manometr - můžete určit vzhled mřížky nebo stěny žárovky. V tomto segmentu jsou šikmé filtry pro vodu vzácné, ale stále existují.

Ventil redukce tlaku může být integrován do pouzdra, aby neutralizoval pokles tlaku. K dispozici jsou modely s možností instalace jednotky automatického mytí.

Příklad instalace mechanického filtru s automatickým čištěním

Příklad instalace mechanického filtru s automatickým čištěním

Spojení tohoto typu mechanického filtru je o něco obtížnější - musíte jít do kanalizace, ale existují i ​​modely s různými typy závitů, abyste mohli používat co nejméně adaptérů.

Typy připojení

Mechanické čisticí filtry mohou být tlumené, mohou být přírubové. Přírubové - to je obvykle hlavní zařízení pro vodní potrubí s vysokým tlakem a průměry. Může být použita při výstavbě soukromého domu.

Filtry s přírubami

Filtry s přírubami

Filtry disk (kroužek)

Tento typ zařízení je méně obyčejný, i když méně náchylný k siltování, má velkou filtrační oblast, může zadržovat různé velikosti částic.

Filtrační prvek je sada polymerních disků, na jejichž povrchu jsou prohlubně a škrábance různých hloubek. Kotouče v sestaveném stavu jsou těsně přitlačeny proti sobě, voda prochází dutinami v kotoučích, zatímco na nich se usazují částice většího průměru. Pohyb vody je spirálovitý, takže suspendovaná hmota je kvalitativně odstraněna.

Diskový filtr pro vodu

Diskový filtr pro vodu

Když je vodní filtr ucpaný, disky jsou vyjmuty z pouzdra, rozloženy a umyty. Poté zavedte. Disk musí být pravidelně nahrazován, životnost filtračního prvku závisí na množství nečistot a kvalitě samotných disků. Existují modely s automatickým mytí.

Při rušení potrubí je možné žárovku směřovat nahoru nebo dolů (viz návod k instalaci).

Levné typy filtrů pro čištění vody do pitné vody

Vyčištěné od mechanických nečistot může být použito pro domácí potřeby, servírované v domácích spotřebičích, ale pro pití nebo vaření je vhodné pouze podmíněně - po varu. Aby bylo možné je vypít bez varu, jsou zapotřebí jemné filtry, které zadržují významnou část látek rozpuštěných ve vodě a dezinfikují je. Zvažte, jak lze pitnou vodu pitnou vodu, typy vodních filtrů, které lze použít.

Je nepravděpodobné, že to, co máme z kohoutku, může být nazýváno pitnou vodou

Je nepravděpodobné, že to, co máme z kohoutku, může být nazýváno pitnou vodou

Filtrační džbán

Nejjednodušší, ale ne příliš produktivní způsob, jak přivést pitnou vodu na pitnou vodu, je projít skrze filtrační džbán. Čištění probíhá v výměnné kazetě, přes níž voda proudí. Dobrá kazeta obsahuje následující filtrační médium:

  • polypropylenová vlákna pro ukládání zbytků mechanických nečistot;
  • Aktivovaný uhlík s přísadami k odstranění mikroorganismů, sloučeniny chlóru;
  • iontoměničová pryskyřice pro odstraňování manganových a vápenatých solí, radionuklidů, sloučenin železa, těžkých kovů;
  • pórovitého aktivního uhlí pro vyčištění vody, sedimentace organické hmoty.
Filtrační džbán - jednoduché, levné

Filtrační džbán - jednoduché, levné

Rozlišujte filtrační džbány pro složení kazety, její zdroj (kolik vody lze vyčistit) a objemu. Nejmenší modely stolních filtrů mohou čistit 1,5-1,6 litru vody najednou, největší - asi 4 litry. Mějte na paměti, že sloupec "objem filtru" udává objem misky, užitečný objem (množství čisté vody) je mnohem menší - asi dvakrát.

Název Objem misky Modul pro čištění zdrojů Stupeň čistění Volitelné zařízení Cena:
AKVAFOR Umění "Ledová doba" 3,8 litru 300 l Snižuje tvrdost vody, odstraňuje mechanické a organické nečistoty, aktivní chlór, těžké kovy 4-6 $
AQUAFOR Prestige 2,8 litru 300 l Mírně snižuje tvrdost vody, odstraňuje mechanické, organické nečistoty, aktivní chlór, těžké kovy Indikátor zdrojů 5-6 $
AQUAFOR Premium "Dachny" 3,8 l 300 l Snižuje tvrdost vody, odstraňuje mechanické a organické nečistoty, aktivní chlór, těžké kovy Velký nálev - 1,7 litru 8-10 USD
Filtrační žlab Bariéra Extra 2,5 l 350 l V závislosti na typu filtru Kazety pro různé druhy vody, které jsou v provozu, do nákladů na džbán 5-6 $
Filtr-džbán Barrier Grand Neo 4,2 l 350 l V závislosti na typu filtru Kazety pro různé druhy vody, které jsou v provozu, do nákladů na džbán 8-10 USD
Bariéra inteligentní 3.3 L 350 l V závislosti na typu filtru Kazety pro různé typy vody, které se pohybují, + na náklady + mechanický indikátor zdroje $ 9-11
Filtrační džbán Geyser Aquarius 3,7 l 300 l Pro tvrdou vodu s bakteriální léčbou Indikátor výměny kazety $ 9-11
Filtrační džbán Geyser Hercules 4 l 300 l Z těžkých kovů, železa, organických sloučenin, chloru 2 l zásobník 7-10 USD

Kohoutek filtru klepnutím

Velmi kompaktní filtr pro tekoucí vodu z vodovodu, který je umístěn na kohoutku. Rychlost čištění je od 200 ml / min do 6 l / min. Stupeň čištění závisí na složení filtrační části, ale obvykle se neliší od filtračních džbánků.

Mezi způsoby práce jsou dva typy filtrů na kohouti - některé jsou zapnuté bezprostředně před použitím, jiné mají schopnost přepnout do režimu "bez čištění". Pohodlná, samozřejmě druhá možnost, ale přepínače jsou často rozbité. Jako dočasné opatření - vynikající cestu, ale "trvale" je lepší vybrat jiné zařízení.

Název Produktivita Životnost kazet Co vyčistí Země původu Cena:
Defort DWF-600 až do 20 l / h 3000-5000 l organické látky, pesticidy, těžké kovy, chlór a radioaktivní prvky Čína 2 $
Defort DWF-500 až do 20 l / h 3000-5000 l nebo 6 měsíců organické látky, pesticidy, těžké kovy, chlór a radioaktivní prvky Čína 2 $
Aquaphor Modern-1 1-1,2 l / min 40000 l z aktivního chloru, olova, kadmia, fenolů, benzenů, pesticidů Ruská federace $ 13-15
Aquaphor "B300" s bakteriální dodatečnou úpravou 0,3 l / min 1000 l Doporučuje se použití v případě možné bakteriální kontaminace vody Ruská federace 4-5 $
Gejzír Euro 0,5 l / min 3000 l karcinogenní a organické sloučeniny, chlor, železo, těžké kovy, dusičnany, pesticidy a mikroorganismy Ruská federace $ 13-15
Philips WP-3861 2 l / min 2000 l sloučeniny chlóru 180 dolarů
Sorbent SPRING-3M 2 l / min 3600 l čištění z volného chloru, odvodnění 8-10 USD

 Filtry pod / na dřez - způsob, jak získat velké množství pitné vody

Pro větší produktivitu a lepší čistění vody se používají filtry umístěné pod umyvadlem nebo na dřez a lze je také namontovat na stěnu.

Existují dva typy takových systémů - systémy kazety a reverzní osmózy. Cartridge - levnější, a to je - jejich plus a minus - v tom, že je nutné sledovat stav filtrační vložky a čas to změnit, jinak všechny nahromaděné nečistoty jde do vody.

Trysky pro vodovodní baterie

Trysky pro vodovodní baterie

Systémy reverzní osmózy jsou již technologičtějším zařízením, které má mnohem vyšší náklady, ale kvalita čištění a produktivita je mnohem vyšší. Tyto čističky odpadních vod využívají vícevrstvou membránu, z níž každá vrstva zpomaluje znečištění určitého typu.

Kazeta

V kazetových filtrech závisí kvalita čištění od počtu čisticích stupňů - jednotlivých filtračních prvků, které "zachycují" určitý druh znečištění. Existují jednostupňové systémy, existují dva, tři a dokonce i čtyři stupňové filtry.

V jednostupňových univerzálních vložkách, které mají vícevrstvou strukturu. Jsou levná, ale pokud jste spokojeni se stupněm čištění, je obtížné předvídat. Složení vody v různých oblastech je velmi odlišné a bylo by vhodné vybírat / vyměňovat filtry podle potřeby. A tak se musíme spolehnout na všestrannost vložky.

Filtrační kazeta pro vodu

Filtrační kazeta pro vodu

V vícestupňových kazetových filtrech se tělo skládá z několika žárovek, z nichž každá má oddělený / speciální filtr, který odstraňuje určité nečistoty. Banky jsou zapojeny do série pomocí přetečení, proudící z jedné baňky do druhé, vodou a vyčištěny. V takovém případě je možné zvolit typy filtrů pro čištění vody speciálně pro vaši analýzu, což nepochybně zlepší kvalitu čištění.

Název filtru kazety Typ Počet stupňů čištění Pro jakou vodu Životnost kazety Produktivita Cena:
BWT Woda-Pure Domovní dům s možností mytí 1 kazeta + membrána střední tvrdost 10 000 litrů nebo 6 měsíců 1,5-3 l / min 70 dolarů
Raifil PU897 BK1 PR (Velké modré 10 ") Trunking 1 studená voda z vodovodu 26 dolarů
Souprava gejzírů Pod umyvadlem 3 měkký / střední / tvrdý / žlázový 7000 l 3 l / min $ 70-85
GEYSER GEYSER-3 BIO Pod umyvadlem 3 + ochrana před viry a bakteriemi měkké / tvrdé / velmi tvrdé / ferruginous 7000 l 3 l / min 110-125 $
Geyser-1 Euro Možnost plochy 1 normální / měkké / tvrdé 7000 l 1,5 l / min 32-35 $
Pentek Slim Line 10 Trunking 1 19 l / min 20 dolarů
Expert M200 Pod umyvadlem 3 normální / měkké 6 000 - 10 000 litrů v závislosti na kazetě 1-2 l / min 60-65 $
Brita On Line Aktivní Plus Pod umyvadlem 1 tekoucí 2 l / min 80-85 USD
AQUAFILTER FP3-HJ-K1 Pod umyvadlem 4 + ochrana proti bakteriím a virům pro studenou vodu 3 l / min 60-90 $
Expertní tvrdá bariéra Pod umyvadlem 3 pro tvrdou vodu 10 000 litrů nebo 1 rok 2 l / min 55-60 $
Atol D-31 (Patriot) Pod umyvadlem 3 vysoce chlorovaná voda 3,8 l / min 67 dolarů

Stolní filtry pro tekoucí vodu

Nejlevnější verze kazetových filtrů je instalována vedle umyvadla. Jedná se o miniaturní modely, které jsou malé velikosti. Může být jeden nebo dva stupně, na těle je malá kohouta. Filtr je spojen s hadicemi na speciální zásuvku směšovače, může být připojen přímo k přívodu vody.

Verze pro stolní počítače lze připojit k vodovodnímu nebo vodovodnímu potrubí

Verze pro stolní počítače lze připojit k vodovodnímu nebo vodovodnímu potrubí

Trunking

Jsou to obvykle kazety s jednostupňovými filtračními baňkami, které jsou umístěny za mechanickým filtrem. Odstraňují značné množství nečistot, čímž je voda vhodná k pití a chrání domácí spotřebiče před tvorbou stupnice, jinými ložisky. Jejich nevýhodou je nutnost měnit filtrační prvky.

Filtry-žárovky se také nazývají hlavní

Filtry-žárovky se také nazývají hlavní

Pro usnadnění sledování stavu a stupně znečištění je baňka transparentní. Pokud je vidět znečištění, vyměňte kazetu za jinou. U některých modelů je možné nezávisle obnovit účinnost čisticího prvku - umýt se pod tekoucí vodou. U jiných modelů je to zakázáno, proto si pečlivě přečtěte pokyny.

Vícestupňové filtry

Z výše uvedeného popisu se liší velké množství lahví, z nichž každá má kazetu, která odstraňuje různé typy kontaminantů. Čím více purifikačních kroků, tím čistší je výstupní voda. Vyberte složení prvků filtru pro konkrétní složení vody (pečlivě si přečtěte technické specifikace a popis).

Vícestupňové systémy čištění vody poskytují dobré výsledky

Vícestupňové systémy čištění vody poskytují dobré výsledky

Tyto rostliny mohou být také umístěny na hlavní řádek, nebo je můžete umístit pod umyvadlo a získat kvalitní pitnou vodu.

Reverzní osmóza

Nejpokročilejší technologií pro úpravu vody dnes je reverzní osmóza. Zde se používají vícevrstvé membrány, které propouštějí pouze molekuly vody a kyslíku, aniž by chyběly ani ty nejmenší znečišťující látky. Voda se získává prakticky bez obsahu soli, což také není dobré. To je právě nevýhoda systémů reverzní osmózy. Pro neutralizaci jsou jednotky vybaveny mineralizátory, které přidávají potřebné minerály.

Název Počet stupňů čištění Zdroj / frekvence výměny Rychlost filtrace Poznámky Cena:
Geyser Prestige 2 6. 1x za rok 0,15 l / min Tank na skladování vyčištěné vody 7,6 l $ 70-85
Atol A-450 (Patriot) 6. předfiltery - 6 měsíců, membrána - 24-30 měsíců, postfilter uhlí - 6 měsíců. 120 l / den K dispozici je externí nádrž $ 115-130
Bariéra Pro Osmo 100 6. Stupeň 1 - 3 až 6 měsíců, fáze 2 -. Každých 5 - 6 měsíců, 3 fáze -. 3 až 6 měsíců, 4-rychlostní -. 12 až 18 měsíců (5000 litrů), 5 kroků -. Každá 12 měsíců. 12 l / h K dispozici je externí nádrž 95-120 $
Aquafor DWM 101S Morion (s mineralizátem) 6. Předfiltry - 3-4 měsíce, membrána - 18-24 měsíců. Postfilter-mineralizer - 12 měsíců. 7,8 l / h Externí nádrž + mineralizátor 120-135 $
Bariéra K-OSMOS (K-OSMOS) 4 5000 litrů (ne více než rok) 200 l / den Vnější nádrž 120-150 $
Atoll A-450 STD kompaktní 5 předfiltery - 6 měsíců, membrána - 24-30 měsíců, postfilter uhlí - 6 měsíců. 120 l / den Vnější nádrž 150 dolarů

Nevýhody tohoto systému zahrnují malý výkon - za minutu může běžet pouze jedno sklo čisté vody. Je zřejmé, že taková rychlost je nepohodlná, takže se cítí méně, výrobci dokončí instalaci nádrží na čištěnou vodu, která jsou již spojena s jeřábem.

Systémy reverzní osmózy jsou vybaveny nádrží pro čištěnou vodu

Systémy reverzní osmózy jsou vybaveny nádrží pro čištěnou vodu

Filtry pro čištění vody z rozpuštěných látek

Kromě mechanických nečistot ve vodě z vodovodu je stále slušná část periodická tabulka: železo, rtuť, mangan, draslík, vápník (tvrdost soli, ze které se tvoří spodinu) atd Všechny z nich mohou být odstraněny, ale pro tento účel jsou zapotřebí různé filtry.

že se voda stane pitím, aplikujte různé typy filtrů pro čištění vody

že se voda stane pitím, aplikujte různé typy filtrů pro čištění vody

Odstraňte železo

Nejčastěji ve vodě z vrtů nebo vrtů je velké množství železa. Dává vodě rezavý odstín a specifickou chuť, je uložen na stěnách sanitární keramiky, upchává uzavírací ventily, takže je žádoucí odstranit. To má smysl, pokud množství železa přesáhne 2 mg / l.

Železo železo rozpuštěné ve vodě může být odstraněno z vody pomocí katalytického filtru. Jedná se o velký balón, do kterého se nalévají katalyzátory, malý procesor řídí práci, to znamená, že toto zařízení vyžaduje napájení.

Katalytické filtry se používají k odstranění železa z vody

Katalytické filtry se používají k odstranění železa z vody

Zásoba umístěná v katalytickém filtru mnohokrát zrychluje oxidaci dvojmocného železa a vysráží ho. V závislosti na zásypu mohou být také odstraněny nečistoty z manganu, chloru a jiných látek rozpuštěných ve vodě a mechanické částice se během procesu čištění také usazují na dně. Odstranění nahromaděných ložisek probíhá podle stanoveného plánu, obvykle v noci. Zásobník se opláchne pod tlakem vody, vše se spojí s odpadní vodou během vypláchnutí zastávek zásobování vodou. Katalytické filtry jsou složité a drahé zařízení, ale jsou nejtvrdší ze stávajících.

Princip činnosti ventilačního filtru

Princip činnosti ventilačního filtru

Dalším způsobem odstranění železa a vody je provzdušňování. V balónu s čerpadlem poháněným vzduchem je voda dodávána ve formě jemného suspenze vody (pomocí vstřikovačů). Železo v něm reaguje s kyslíkem vzduchu a jeho oxidy se odfiltrují na výstupu. Existují dva typy filtrů pro čištění vody tohoto typu - tlak a netlak. Pro aktivnější oxidaci lze k těmto zařízením přivádět oxidační činidlo - peroxid vodíku nebo chlornan sodný. V tomto případě se také provádí biologické čištění vody - z mikrobů a bakterií.

Přečtěte si více o čištění vody ze studny a studny.

Čištění vody ze solí tvrdosti

Chcete-li zmírnit vodní filtry s iontoměničovými pryskyřicemi. V procesu interakce s vodou se škodlivé nečistoty nahrazují neutrálními nebo užitečnými nečistotami (zvýšením množství jódu a fluoru).

Venku je toto zařízení nádrž, částečně naplněná iontovýměnným materiálem. V páru s ním je druhý podobný tank-regenerátor, naplněný vysoce koncentrovaným solným roztokem (prodávaný speciálně v tabletách, vysoký stupeň čištění).

Ion-výměnné pryskyřice dokonale odstraňují soli tvrdosti

Ion-výměnné pryskyřice dokonale odstraňují soli tvrdosti

Výhody filtrů pro čištění vody tohoto typu jsou vysoká produktivita, nízká hladina hluku při práci, vzácná výměna zásypu (trvá 5-7 let). Pro změkčování vody jsou nejlepší volbou filtry iontové výměny. Nevýhody - v případě potřeby použít regenerační nádrž s koncentrovaným solným roztokem. K získání pitné vody je nutné umístit filtr s aktivním uhlím.

Tak vypadají

Tak vypadají

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

20 − 17 =