Drzwi wejściowe z PVC (metal-plastik) do prywatnego domu

Jeszcze nie tak dawno metalowe drzwi z plastiku były umieszczone tylko na balkonach. Wraz z rozwojem technologii pojawiły się szersze i bardziej niezawodne profile, dzięki czemu można je wykorzystywać jako wkład w domach prywatnych i domkach. Są pozbawione głównych wad drewnianych drzwi - nie pęcznieją od wilgoci, nie wymagają regularnej renowacji lakieru i mogą wyglądać dokładnie tak samo lub zupełnie inaczej - do gustu. Oczywiście nie można ich porównać z niezawodnością metalowych drzwi wejściowych, ale w domkach i domach prywatnych taki margines bezpieczeństwa nie jest potrzebny. Po pierwsze, możesz przenikać przez okna. Nie są one teraz mniejsze. Po drugie, terytorium jest chronione przez płoty, bramy i furtki. Tak więc wejściowe drzwi z tworzywa sztucznego są doskonale uzasadnionym wyborem. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że mają wiele zalet, a nie wiele niedociągnięć.

Plastikowe drzwi wejściowe mogą stanowić część grupy wejściowej - z oknami po bokach

Plastikowe drzwi wejściowe mogą stanowić część grupy wejściowej - z oknami po bokach

Plusy i minusy przednich drzwi z tworzywa sztucznego

Plusy:

 • Elastyczna technologia produkcji, która pozwala na wykonanie drzwi wejściowych PVC o dowolnej konfiguracji, kolorze, designie.
 • Dobra ochrona przed zimnem / ciepłem.
 • Różne systemy otwierania.
 • Działa w gorącym i zimnym klimacie.
 • Nie reaguj na zmiany wilgotności.
 • Zapewniają dobrą ochronę przed hałasem, kurzem.
 • Kompatybilny z alarmem.
 • Możliwość instalowania zamków o dowolnej złożoności - konwencjonalnej iz zamknięciem we wszystkich kierunkach.
 • Wymaga minimalnej dbałości, łatwe do czyszczenia.

Ze wszystkich zalet często zdarza się, że można zamówić plastikowe drzwi wejściowe według własnego projektu. Bez żadnych ograniczeń. Kolejną zaletą jest możliwość zastosowania systemu wahadłowego lub przesuwnego. System przesuwny doskonale łączy się z oknami francuskimi. Powierzchnia przeszklenia i praktycznie nie różnią się od okien, w wyniku czego otrzymujemy bardzo harmonijne rozwiązanie. Tak więc, sprawdź wyjście na taras, do ogrodu, na podwórko. Inne materiały nie dają takiej możliwości - nie są kompatybilne z systemem przesuwnym.

Przesuwane plastikowe drzwi wejściowe to świetny sposób na wyjście na taras, do ogrodu na podwórko

Przesuwane plastikowe drzwi wejściowe to świetny sposób na wyjście na taras, do ogrodu na podwórko

Pomimo wszystkich zalet, mają plastikowe drzwi wejściowe i wady:

 • Wysokie koszty.
 • Złożoność instalacji.
 • Niezbyt wysoka odporność na włamanie.

Większość pytań pojawia się podczas instalacji. Aby zwiększyć niezawodność wokół obwodu bramy, zainstalowano metalową płytkę wzmacniającą. Zwiększa to również złożoność instalacji. Ponadto konieczne jest przestrzeganie technologii zapewniającej wysoki stopień izolacji cieplnej i akustycznej. Wszystko to sprawia, że ​​instalacja jest trudniejsza.

Wejściowe drzwi plastikowe: rodzaje, materiały

O ile plastikowe drzwi wejściowe spełniają Twoje oczekiwania, to jak dobrze będą działać, niezależnie od tego, czy będą powodować niedogodności, zależy od tego, czy materiały lub osprzęt są odpowiednio dobrane. Stabilność formy zależy od tego, w jaki sposób podtrzymywana jest technologia (czy w narożnikach jest zbrojenie, jak wycina się otwory w kształtce). Połączenie tych momentów zapewnia, że ​​nawet plastikowe drzwi na ulicy działają bez problemów. Dlatego zwracaj uwagę na każdy niuans.

Drzwi zewnętrzne PCV mogą powtarzać jedno po drugim wiązanie okien i mogą się różnić

Drzwi zewnętrzne PCV mogą powtarzać jedno po drugim wiązanie okien i mogą się różnić

Metoda otwierania

Pod względem liczby drzwi wejściowe drzwi plastikowe to jedno, dwu, trzy i czterolistne. Najczęściej w prywatnych domach stawia się drzwi z jednym lub dwoma drzwiami. Małże mogą być z dwoma lub jedną ruchomą klapką. Otwiera się także drugi liść, ale tylko w pewnych sytuacjach - jeśli musisz wpuścić do domu więcej powietrza lub przynieść coś luzem. W przypadku takich modeli drugi liść jest mocowany za pomocą śrub u góry iu dołu. Trójskrzydłe mają często jedno stałe i dwa ruchome drzwi, podczas gdy czteroskrzydłowe mają stosunek dwa do dwóch.

Liczba ulotek zależy od szerokości drzwi. Do 90 cm można wykonać jeden liść, od 1 metra do 1,8 m - dwa. Szerszy korytarz wymaga drzwi z trzema skrzydłami.

Powiązany obraz

Dzięki sposobowi otwierania drzwi kołyszą się (z otwieraniem lub wysuwaniem) i przesuwaniem. Drzwi skrzydłowe mogą być zwykłymi lub wahadłowymi (gdy można je otworzyć zarówno w pokoju, jak i na ulicy). W prywatnych domach wahadło rzadko jest instalowane, głównie gdy drzwi prowadzą na taras.

Jeszcze jedno: drzwi wejściowe do prywatnego domu zwykle otwierają się na zewnątrz. To nie jest reguła, ale jest akceptowana. Po pierwsze, trudniej jest znokautować z zewnątrz, a po drugie, łatwiej jest, jeśli to konieczne, wziąć od środka. Ale musimy pamiętać, że zwiększa to koszt budowy, ponieważ pętle są wymagane od innego typu, droższe.

Profil

Jakość i właściwości wejściowych drzwi z tworzyw sztucznych zależy od jakości i właściwości profilu, z którego są wykonane. Dlatego, aby wybrać profil, bądź bardzo ostrożny. Wskazane jest używanie produktów znanych firm. Rehau, Veka, KBE. Są sprawdzane, wiesz dokładnie, co masz. Bez nazwy: lub mało znanych producentów - to duże ryzyko. Jakby nie było konieczności zmiany drzwi w krótkim czasie ze względu na ich niezadowalającą jakość.

Właściwości plastikowych drzwi ulicy w dużej mierze zależą od wybranego profilu

Właściwości plastikowych drzwi ulicy w dużej mierze zależą od wybranego profilu

Grubość profilu i liczba komór

Plastikowe drzwi uliczne wykonane są ze specjalnego profilu. Jest szerszy i "grubszy" niż ten, który był używany do drzwi balkonowych iz pewnością więcej niż ten, który trafia do okien. Element wzmacniający jest zainstalowany wewnątrz profilu. Dla drzwi plastikowych umieścić kontur wykonany z mocnego tworzywa sztucznego, w wzmocnionym aluminiowym konturze wzmocnionym plastikiem.

W drzwiach wejściowych z metalu i tworzywa sztucznego stosuje się profil klasy A, którego minimalna grubość wynosi 70 mm, maksymalna to 118 mm, grubość ściany zewnętrznej jest nie mniejsza niż 3 mm. Ponadto ma większą liczbę komór wzmocnionych grubszym aluminium.

Różne profile do drzwi wejściowych PVC w Veka

Różne profile do drzwi wejściowych PVC w Veka

Wybór grubości profilu zależy od kilku czynników. Pierwsza to strefa klimatyczna. Im zimniej / cieplej w twoim regionie, tym grubszy profil powinien zostać przyjęty. Drugim czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest to, czy w domu jest tamborek. Jeśli tak, możesz spróbować zapisać - tambour będzie strefą buforową. W takim przypadku nie zapominaj o koszcie - im grubszy profil, tym droższy.

Innym ważnym czynnikiem jest liczba izolowanych komór w profilu (im więcej, tym lepiej i minimum - 3 komory, ale lepiej - 5), a także grubość ścianki zewnętrznej zwory. Grubsza ściana zewnętrzna ma większą wytrzymałość, lepszą ochronę przed zmianami temperatury.

Drzwi bez napadów mają ograniczony rozmiar

Drzwi bez napadów mają ograniczony rozmiar

Więcej, aby nadać drzwiom wejściowym PVC większą sztywność, w rogach umieścić elementy wzmacniające. Jest to ważny punkt, który zapobiega zniekształceniom spowodowanym grawitacją lub różnicami temperatur. Wszystkie te funkcje wpływają na końcową jakość i łatwość obsługi.

Profile do drzwi zewnętrznych z tworzywa sztucznego z przegrodą termiczną.

Profile do drzwi zewnętrznych z tworzywa sztucznego z przegrodą termiczną.

Istnieje również tak zwany "ciepły profil do plastikowych drzwi". Jest w nim dodatkowa wkładka z tworzywa sztucznego - szczelinowanie termiczne. Izoluje zewnętrzne i wewnętrzne części profilu. Poprawia to właściwości termoizolacyjne, pozytywnie wpływa na izolację dźwiękową.

Wzmocnienie

Do produkcji ramy i skrzydła zastosowano profil, wewnątrz którego umieszczono element wzmacniający - profil aluminiowy. Może być w kształcie litery C, w kształcie litery U i zamknięty - w kształcie prostokąta. Najbardziej wiarygodny jest zamknięty. Ma wysoką sztywność, która zapewnia zachowanie kształtu drzwi przy różnicach temperatur. I zwróćcie uwagę, taki zamknięty profil wzmacniający powinien znajdować się na ramie i na liściu. Wtedy nawet przy dużych spadkach temperatury drzwi nie "zginają się".

Drzwi wejściowe z PVC (metal-plastik) do prywatnego domu

Różnica profili przy produkcji plastikowych drzwi przednich w grubszym plastiku, większa liczba komór i wzmocniony kontur z grubszego metalu

W tym przypadku stosuje się sekcję wzmacniającą o grubości 2 mm - jest to minimum, a także z metalem 3 mm. Zwiększa to konstrukcję. To właśnie na wadze drzwi można pośrednio odróżnić blok balkonowy od drzwi wejściowych z tworzywa sztucznego. Zbyt dużo metalu nie ma sensu, ale cienka nie wytrzyma obciążenia.

Jak wycina się dziury

Tylko jedna bardzo ważna kwestia. W wielu firmach przy produkcji drzwi z otworami do instalacji zamków wyciętych przez bułgarski. A dziury są wykonane z solidnego "zapasu". Jest to łatwiejsze i szybsze, ale takie dziury znacznie osłabiają konstrukcję.

Tak wyglądają otwory wykonane przez frez

Tak wyglądają otwory wykonane przez frez

Właśnie tą metodą wycinania otworów drzwi "szabla" wykrzywia się przy dużych zmianach temperatury. To jest na ulicy -20 ° C, a w domu + 25 ° C Zasadniczo profil zaczyna krzywa przy mniej znaczących różnicach - około -5 ° C. Wraz ze wzrostem różnicy różnica wzrasta i maleje. Przed zamówieniem plastikowych drzwi upewnij się, że otwory są frezowane, a nie pocięte na bułgarski.

Zawiasy

Ponieważ profile i podwójne szyby w drzwiach z tworzywa sztucznego wyjściowego mają solidną masę, zawiasy muszą być niezawodne. Modele - tylko narzut, okno nie ma zastosowania. Wybierz najlepsze z dostępnych - drzwi zewnętrzne z PVC do prywatnego domu są często otwierane / zamykane. Tylko dobra jakość gwarantuje długotrwałe i bezproblemowe użytkowanie.

Na liściu o standardowej szerokości (60-80 cm) umieszczono trzy pętle, na szerszym - 4, rzadziej więcej. Każda z pętli jest zaprojektowana dla 150-200 kg, więc ich całkowita "nośność" jest bardzo wysoka. Ale nie warto instalować tych mniej wydajnych - drzwi często otwierają się, aby osprzęt był niezawodny. Dlatego lepiej zamawiać pętle znanych producentów. Są odpowiedzialni za to, jak długo drzwi będą służyć, niezależnie od tego, czy będą się wypaczać.

Specjalne zawiasy do drzwi z tworzywa sztucznego umożliwiają regulację

Specjalne zawiasy do drzwi z tworzywa sztucznego umożliwiają regulację

Aby zapewnić, że drzwi nie będą się wypaczać po użyciu, ważne jest, aby dobrze je dopasować. Masa liścia powinna być równomiernie rozłożona na wszystkie zawiasy. Wtedy, w każdych warunkach, nie będzie żadnych zniekształceń i innych problemów.

Szklenie

Plastikowe drzwi wejściowe mogą w ogóle nie mieć szkła. Szklankę można również umieścić w górnej części drzwi (jej wysokość jest dowolna). Istnieje trzecia opcja - pełne przeszklenie.

Jeśli szkło jest wykonane od góry do dołu, zwykle dzieli się je poprzeczką - impostem. Nie jest to konieczne - są firmy produkujące solidne szkło, ale jest ich niewiele, ponieważ technologia jest złożona. Warto, aby to przeszklenie było znacznie droższe i nadal istnieje możliwość zmiany geometrii. Zasadniczo starają się przekonać do podziału impostem. Takie okna z podwójnymi szybami są łatwiejsze w produkcji, tańsze, bardziej niezawodne. Położenie poprzeczki jest określane w zależności od projektu - jeśli grupa wejściowa zakłada obecność okien w pobliżu, są one wykonane na jednym poziomie lub ze znacznym zbiegiem.

Przy dużej powierzchni przeszkleń ważne jest, aby wybrać odpowiednie szkło izolacyjne do drzwi wejściowych z tworzywa sztucznego

Przy dużej powierzchni przeszkleń ważne jest, aby wybrać odpowiednie szkło izolacyjne do drzwi wejściowych z tworzywa sztucznego

W przypadku drzwi z tworzywa sztucznego na ulicy stosuje się zwykle okna z podwójnymi szybami. Zapewniają one wystarczający poziom izolacji akustycznej i cieplnej. Dobre wskaźniki mają również jednokomorowe, energooszczędne okna z podwójnymi szybami. Ogólnie są następujące typy okien z podwójnymi szybami:

 • Oszczędność energii. Jony srebra są rozpylane na powierzchnię szkła. Z tego rozpylania odbija się ciepło. Tak więc ciepło jest przechowywane w domu.
 • Wielofunkcyjny. Srebro jest rozpylane na kilka powierzchni. Dzięki temu zachowane zostają zarówno ciepło, jak i zimno.
 • Torby chroniące przed hałasem. Aby poprawić charakterystykę izolacji akustycznej, kamery są wykonane w różnych szerokościach, a pierwsze szkło ma grubość 6 mm.
 • Odporny na wstrząsy (tripleks). Kilka szklanek, które są mocowane razem z kompozycją klejową, aby lepiej wytrzymywały uderzenia.

  Drzwi wejściowe z PVC (metal-plastik) do prywatnego domu

  Drzwi, okna, plastikowe i podwójnie oszklone okna

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  44 + = 49