Jak uszyć drzwi wykonane z drewna, metalu

Najprostszym i najbardziej popularnym sposobem nadania drzwiom atrakcyjnego wyglądu jest zamknięcie go jakimś materiałem. Można to zrobić z lokalu, a z zewnątrz będziesz musiał korzystać tylko z różnych materiałów i różnych technologii. Ale w każdym przypadku proces ten nazywa się "podszyciem drzwi". Wszystkie subtelności i niuanse są poniżej. 

Następnie możesz pokonać drzwi

Istnieją dwa rodzaje drzwi tapicerskich - miękkie i sztywne. Miękka marka z dwóch materiałów - dermantinum (dermatina) i vinilskoszhi. Dermantin to tkanina bawełniana pokryta folią nitrocelulozową. Materiał ten był popularny w latach 40. i 60. ubiegłego wieku, ponieważ był praktyczny i niedrogi. Nieco później pojawiła się skóra winylowa. Materiał ten jest wytwarzany z różnych powodów - tkanych i nietkanych, rozciągających się i nie. W związku z tym sztuczna skóra ma inne właściwości. Podstawę nakłada się na warstwę PVC (PVC lub PVC). Jest bardziej trwały, chemicznie neutralny. Ma tylko jedną istotną wadę - źle reaguje na promieniowanie ultrafioletowe - traci swoją elastyczność, zmienia kolor, może pękać. Ponieważ tapicerka drzwi skierowana bezpośrednio na ulicę, skórki winylowe są niepożądane. Istnieje jednak materiał o zwiększonej odporności na promienie UV, ale jest to materiał specjalny i należy zwrócić na to uwagę przy zakupie.

Tapicerka drzwi ze sztucznej skóry: kilka opcji

Tapicerka drzwi ze sztucznej skóry: kilka opcji

Teraz trochę zamieszania w terminologii. Dermantin w czystej formie, taki jak w ubiegłym stuleciu, nie był produkowany od dłuższego czasu. Zamiast tego istnieją różne rodzaje sztucznej skóry wykonanej z winylu. Istnieją również materiały pokryte innymi polimerami, ale nie tak wiele. Tutaj wszystkie są przez starą pamięć i nazywa się dermantinom lub kozhzam (chociaż poprawnie, przy okazji, powiedz "dermatyna" bez "n"). Zatem widząc tę ​​nazwę, konieczne jest określenie, który materiał jest przeznaczony, ponieważ właściwości i ceny są znacząco różne.

Pomimo faktu, że materiał jest w zasadzie jeden, ma inne cechy i wygląd. Są elastyczne gatunki, które dobrze się rozciągają, są sztywne, co jest trudne do rozciągnięcia. Ponadto nowoczesna sztuczna skóra ma wiele kolorów i odcieni, może mieć inną strukturę powierzchni: