Islak (sıvı) duvar ile duvar ve tavan kaplama

Birkaç yıl önce, bitirme malzemelerinin pazarında sıvı duvar kağıdı ortaya çıktı. Yavaş yavaş daha popüler hale geliyorlar, çünkü koridorda veya koridorda bile görünüm kaybetmeden 5-8 yıl kullanılabilirler. Bu kaplamanın avantajları arasında, kemerleri, sütunları ve diğer karmaşık yüzeyleri kolayca kullanmanıza olanak veren güvenlik, yüksek düzeyde bakım, esneklik bulunmaktadır. 

Bu nedir?

Sıvı duvar kağıdı bazen dekoratif sıva ile karıştırılır. Muhtemelen uygulama tekniği çok benzer olduğu için. - bir spatula ile. Temel fark, uygulanan kütlenin kompozisyonunun tamamen farklı olmasıdır. Herhangi bir sıva kum içerir ve çimento büzücü, kireç olarak kullanılır. Sıvı duvar kağıdı bileşimi ipek, pamuk, selüloz elyafı içerir. Bir bağlayıcı olarak - bazı yapıştırıcı.

Farklı tiplerde pırıltılar ile sıvı duvar kağıdı türleri

Farklı tiplerde pırıltılar ile sıvı duvar kağıdı türleri

Bileşimi renklendirmek için, genellikle akrilik boyalar kullanın ve farklı bir görünüm elde etmek için farklı boyutlarda, mika parçaları, sedef, iplikler, diğer doğal veya yapay materyaller ekleyin. Bu dekoratif katkı maddelerine "pırıltılar" denir.

Duvara nasıl bakılır

Görünüşten bahsetmişken, sıvı duvar kağıdı sıva ve kağıt duvar kağıdı arasında bir şey. Mağazadan, talimatlara göre, biraz su eklediğiniz kuru bir bileşik getirin. Elde edilen yarı sıvı kütle, duvarlara veya tavana uygulanır. Kaplama, malzemenin plastisitesine bağlı olarak dikişsiz olduğu ortaya çıkar, uygulandığında yüzeydeki küçük kusurlar düzeltilir - girintiler, çatlaklar, vb. Aynı plastisite nedeniyle, bir resim, hatta bir resim oluşturmak çok zor değildir.

Sıvı duvar kağıdı duvarlara, hatta karmaşık desenlere veya resimlere uygulanabilir.

Sıvı duvar kağıdı duvarlara, hatta karmaşık desenlere veya resimlere uygulanabilir.

Yani duvardaki sıvı duvar kağıdı farklı görünüyor. Farklılıklar farklı bir kompozisyon ekler. Ipek dayalı bir sıvı duvar kağıdı ise, yüzey karakteristik mat bir parlaklığa sahiptir. Böyle bir bileşim de "sıvı ipek" olarak adlandırılır. Selüloz ve pamuk varyasyonları aynı renkte ve aynı dekoratif eklemelerde bile matdır, duvar farklıdır.

Ve hala karışık bileşikler var - selüloz-ipek ya da pamuk-ipek, içinde bir dereceye kadar parlaklık var, ama çok belirgin değil. Genelde, sıvı duvar kağıdının duvara nasıl baktığını söylemek zor. Dekoratif alçıdan hoşlanıyorsanız, bu bitişli versiyonu da size hoş gelmelidir.

türleri

Sıvı duvar kağıdı bileşimi ile ayırt edilir. Daha önce belirtildiği gibi, doğal lifler temelinde yapılır. Bu liflerin türüne göre şunlar olabilir: