Vyrábame svahy na dverách z MDF, laminátových drevotrieskových dosiek, laminátov

Po inštalácii dverí majú priľahlé steny - svahy - hlúpy vzhľad. Najviac, možno rýchly spôsob, ako ich dať do poriadku, je ozdobiť vrstvenými panelmi. To môže byť MDF alebo drevotrieska. Neexistuje žiadny osobitný rozdiel. Hlavnou úlohou je vybrať vzor a odtieň v tóne dverí alebo iných dekorácií v miestnosti a nie je ťažké vytvoriť dverné svahy z MDF alebo MDF. A existuje metóda, ktorá vyžaduje minimálny čas.

Svahy z laminátu sú vyrobené rýchlo, vzhľad je prinajmenšom dobrý. Špeciálne zručnosti sa nevyžadujú, musíte byť schopní zvládnuť pílu alebo skladačku - aby ste mohli rozrezať úlomky správnej veľkosti. Zvyšok práce je jednoduchý a jednoduchý: používa sa lepidlo, montážna pena, drevené lamely, samořezné skrutky. Nepotrebujeme ani omietku, ako pri prenose do mysle svahy sadrokartónu.

Najjednoduchšia cesta

Najjednoduchší spôsob utesnenia sklonu dverí je použitie dosiek v tvare "G". Vyrábajú sa spravidla z MDF. Všetko, čo je potrebné v tomto prípade, je odstrániť požadovanú hĺbku, správne a presne urobiť pílu rez 45 °. Potom je potrebné koncovú časť znečistiť kvapalnými nechtami, naniesť na vnútornú časť penu a všetko stlačiť na stenu.

Najjednoduchší spôsob je nakresliť svah

Najjednoduchší spôsob nakreslenia svahu je použiť panely v tvare "G"

A ako vždy existujú "buts" a vážne. Najskôr - tieto ozdobné rámčeky sú drahé. Po druhé, existujú len vo veľkých mestách a na špecializovaných predajniach. Po tretie - v prítomnosti sú zvyčajne len málo farieb, všetky ostatné sú dodávané na objednávku. Preto sa častejšie používajú iné spôsoby obkladania dverí MDF.

Montáž svahu na kvapalné nechty a montážnu penu

Ak šírka svahu nepresiahne 20-25 cm, laminátový panel sa môže inštalovať na kvapalné nechty a montážnu penu. Metóda vyžaduje minimálny čas a výsledok je dobrý.

Pripravujeme prvky svahu

Dverné svahy laminátu pozostávajú z troch častí: dve bočné a jedna horná časť. Ak sú svahy vytvorené pod uhlom, potom bude jeden okraj na stranách skosený.

Tak to vyzerá

Takže to vyzerá ako "vzor" pre sklon MDF alebo laminátovej drevotriesky

Odmerajte vzdialenosť od zárubne dverí k rohu na niekoľkých miestach, odrežte lištu požadovanej šírky a výšky. Vystrihnúť bočné steny by mali byť pár centimetrov nad požadovanou dĺžkou - len v prípade, náhle zmeškané s veľkosťou. Môžete to odstrániť, ale nemôžete to zvýšiť.

Bočné skúste, vložte hornú časť. Ak je okraj na rovnakej úrovni ako hlavná stena a drážky v blízkosti rámu dverí sú minimálne - všetko sa robí správne. Ak sú chyby, opravíme ich.

Odrežte detaily a vyskúšajte ich na mieste

Odrežte detaily a vyskúšajte ich na mieste

Potom je vonkajší okraj drevotriesky alebo MDF skrútený - lepidlo na pokosovú fóliu: nalepíte platne na hranu, takže niektorá časť bude viditeľná. Preto musí byť kodifikovaná. Bez orezania sa môžete dostať, ak je okraj ozdobený ozdobným rohom v tóne. Ale je vyrobená z plastu a ako dobre to bude vyzerať.

Nie je ťažké vložiť pokosový film. Je to ležiaci základ. Len okraj by mal byť hladký a čistý - bez prachu a nečistôt. Na ňom jemne prilepte prúžok tváre, potom vezmite suchú bavlnenú tkaninu, ktorá sa nehasne a cez jej žehličku zadku (pri strednom výkone). Gluitsya potom pevne, ale všetky nezrovnalosti sú viditeľné, a tak hladko odrezať.

Ak môžete vyzdvihnúť plastový roh v tóne, to vyzerá dobre a práca je menšia: je lepená na kvapalné nechty alebo silikón

Ak môžete vyzdvihnúť plastový roh v tóne, to vyzerá dobre a práca je menšia: je lepená na kvapalné nechty alebo silikón

Ak sa v dokončovacom stupni svahu používa teleskopické puzdro, v danej vrstve sa vytvorí drážka pod rezačkou. Šírka je presne pod vankúšom klypea, hĺbka je o niečo väčšia ako požadovaná, takže "bude dobre sedieť". Pri konvenčnom kryte MDF nie je potrebné nič. Len sa drží na tekutých nechtoch.

Inštalácia svahov

Po dokončení všetkých príprav sa začnú montovať svahy z MDF (laminátové drevotrieskové dosky). Koniec, ktorý smeruje k dverám, je rozmazaný kvapalnými nechtami. Zloženie je lepšie prijať transparentnú - to nebude viditeľné. Prevýšenie, ku ktorému lepené MDF, odmasťuje. Stlačením bočnej steny sa presunie do správnej polohy, kontroluje vertikála a zachováva rovnaké odsadenie. Potom sa odlupuje a čaká, kým sa lepidlo trochu nezaskočí. Po 5 až 7 minútach sa fragment vytvorí na mieste a overí polohu vzhľadom na steny.

Druhá bočnica je inštalovaná rovnakým spôsobom a potom horná časť. Horná časť je navyše zlomená: nad miestom, kde sa spája s bočnými stenami, sú inštalované rozperné kliny. To neumožní, aby sa povrch ohýbal a ďalej "upínal" bočné steny.

Po nainštalovaní všetkých častí svahu z MDF, na vrchu dal klin

Po nainštalovaní všetkých častí svahu z MDF, na vrchu dal klin

fixácia

Po vložení klinov skontrolujte, ako je všetko správne a hladké. Ak je všetko v poriadku, vezmite penu a v medzere medzi panelom a stenou položte "západky" - naneste malé množstvo penových ostrovčekov. Mali by byť v plnej hĺbke, ale nie príliš krátke. Celý objem nie je potrebný: vyžaduje sa veľa peny a môže sa ohýbať. Preto sa ostrovčeky.

Po polymerizácii nanesenej peny sú úlomky sklonu pevne držané. Teraz môžete začať vyplňovať prázdne miesto. Je tiež vhodnejšie naplniť ju penou, ale nie vôbec, ale len vpred.

Postup pre upevnenie svahov z vrstveného drevovláknitého dreva

Postup pre upevnenie svahov z vrstveného drevovláknitého dreva

Po vytvrdnutí peny sa jeho nadbytok nareže. Môžete začať dokončovať.

Inštalácia platforiem

Táto pracovná oblasť je štandardná: prvé opatrenie a vyrežte jednu bočnú lištu, potom hornú a druhú bočnú stenu. Po vyskúšaní všetkého v zloženom stave a kontrole presnosti dokovania je kryt umiestnený na pena alebo kvapalné nechty - v závislosti od situácie.

Ako omietnuť svahy je tu popísané. 

Dvere svahov z MDF na lište

Ak je šírka svahu veľká (viac ako 25 cm), pre tuhosť sú potrebné dodatočné podpery: pena nemusí byť dostatočne hustá. V tomto prípade upevnite popruhy. Môže ísť o rezivo alebo kovové profily. Pripevnite popruhy vertikálne alebo horizontálne. Schéma inštalácie sklonu z MDF panelov s vertikálnymi laťmi je zobrazená na fotografii nižšie.

Ako pripevniť široké svahy z MDF

Ako pripevniť široké svahy z MDF

Dosky sú pripevnené k hmoždinkám (používajú sa častejšie) alebo skrutky - v závislosti od materiálu steny. Po upevnení podpery sú svahy rezané na veľkosť, postup je rovnaký. Po prvé, konce a miesta, kde je svah prilieha k lamely, zmeškané kvapalnými nechtami, panely niekoľko minút vypnuté. Potom sú všetky akcie úplne rovnaké.

Ak je ako na obrázku, spoj kameňa a steny je ideálny, je možné urobiť bez napenenia trhlín a inštaláciu klapiek. V tomto prípade vôbec nie je veľa práce.

Dvere z MDF možno inštalovať na horizontálne lamely. Sú zarovnané tak, aby boli všetky v tej istej rovine. Na stranách je dostatok štyroch podpier, v hornej časti - tri (ustupujúce 10-15 cm od okrajov a uprostred). Ďalej všetka technológia je rovnaká.

Ako urobiť svahy na PVC okná z plastu.

Svahy z laminátu

Často po oprave zostáva určité množstvo stavebných materiálov. Prečo ich neupravovať? Robiť svahy na dverách z MDF, materiál, ktorý potrebujete kúpiť. Ak po laminátových podlahách máte ešte niekoľko lamiel, môžete z nich vytvoriť aj svahy. Práca bude viac než len jeden kus, ale materiál je zadarmo.

Z laminátových dosiek zbierajte bočné steny. Musia byť ukotvené s posunom, kĺby zvnútra sú upevnené lamelami - je to možné z hliníkového profilu - má menšiu hmotnosť. Ak je to potrebné, okraj sa môže odrezať. Ako urobiť svahy na dverách z laminátu Pozrite sa na fotografiu nižšie.

Z lamiel laminátu je možné vyrobiť prefabrikované svahy pre dvere

Z lamiel laminátu je možné vyrobiť prefabrikované svahy pre dvere

Môžete ich nainštalovať na montážnu penu. Ak chcete, aby bol tuhší, naneste ho na zadnú stranu hadom a stlačte ho dobre na stenu: v tomto prípade nemôžete ponechať veľké medzery: materiál sa ohne.

Vo videu nižšie sú dvere svahov z laminátu vyrobené v panelovom dome. Šírka svahu je malá - 7-8 cm, postupnosť prác je jasne popísaná. Užitočná lekcia videa.

Všeobecne platí, že domáce svahy z laminátu na vstupné dvere je lepšie, aby sa dal: tam sú často priniesol veľké položky, a laminát ľahko poškodiť aj ťažké vrece. Tento druh oddeliteľných sa najlepšie používa pre vnútorné dvere. Zaťaženie je oveľa menej. Pri vchode je lepšie vyrábať dverné svahy z MDF alebo laminovanej drevotriesky, svahy sadrokartónu sa ukázali celkom dobre, ale najspoľahlivejšie sú omietnuté.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 11 = 12