Çamaşır makinesi güç tüketimi

Çamaşır makinesi güç tüketimi

Çamaşır makinelerinin gücü farklı olabilir. Çamaşır makinesinin tükettiği kW miktarını tam olarak belirlemek için, ev eşyalarının çıkartılmasıyla ilgili bilgileri öğrenmeniz gerekir. Genellikle bu çıkartma makinenin gövdesine yapıştırılır. Ev aletlerinde hangi enerji tüketim sınıfının kullanıldığını belirlerseniz, stylalk'in gücü hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Elektrik tüketimi nedir?

Çamaşır makinesi, dengesiz ve değişken bir şekil olarak bu tür ev aletlerinin elektrik enerjisi tüketimi. Her şey, belirli yıkama programına, çamaşır miktarına ve tabii ki, malzeme tipine bağlıdır. Çamaşır makinesinin ortalama gücü 4 kW'a ulaşabilir. Bugün, dünya kaynakları kurtarmaya çalışıyor, bu yüzden "A" sınıfına ait daha fazla ev aleti kullanmayı deneyin. Bu ekipmanın güç tüketimi 1,5 kW / saate ulaşabilir.

Elektrik tüketimi çamaşır makinesi sınıfları

Yaklaşık 2 saat boyunca haftada üç kez silerseniz, tüketilen elektrik miktarı ayda 36 kWh'ye ulaşabilir.

Derslere göre tüketim

Çamaşır makineleri sınıfları

Güç tüketimi

A +++ sınıfı

Tüketilen minimum enerji miktarı. A +++ sınıfı çamaşır makineleri 1 kg çamaşır başına 0,15 kW / saat tüketir.

A sınıfı

1 kg çamaşır başına 0.17 kW / saat.

A sınıfı

1 kg çamaşır başına 0.17-0.19 kW / saat.

B sınıfı

1 kg çamaşır başına 0,19-0,23 kW / s

C sınıfı

1 kg çamaşır başına 0,23-0,27 kW

D sınıfı

1 kg çamaşır başına 0.27-0.31 kW

E sınıfı 1 kg çamaşır başına 0.31-0.35 kW
F sınıfı 1 kg çamaşır başına 0,35-0,39 kW
Sınıf g 1 kg çamaşır başına 0.39 kW'dan fazla

Sınıflar E, F, G daha önceydi. Bu tür enerji tüketim sınıflarına sahip modern imalatçılar çamaşır makinesi üretmemektedir.

Çamaşır makinesinin enerji verimliliği katsayısı

Laboratuvar testleri yapılırken, uzmanlar 60 dereceye ulaşan bir sıcaklık rejiminde yıkama kullanırlar. Pamuklu keten silgi olarak kullanılır. Stylalk tamburu azami yüklüdür. Enerji verimliliği sınıfını belirleyen tüm hesaplamalar bu yıkamaya dayanmaktadır.

Çamaşır makinesinin güç tüketiminin sınıfları

faktörler

Birçok farklı faktör kilovat tarafından tüketilen çamaşır makinesinin miktarını etkiler.

 • Ev aletlerinin servis ömrü. Yani, çamaşır makinesi ne kadar çok çalışırsa, TEN üzerindeki oluşumlar daha fazla birikir. Bu tür oluşumlar, makinenin çalışmasını ve su tüketimini sırasıyla güç tüketimini arttırarak önemli ölçüde karmaşıklaştırır;
 • Giysi ve kumaş tipi de styalki'nin güç tüketimini güçlü bir şekilde etkiler. Islak kumaşın kuru ağırlıktan farklı olması, buna göre farklı bir elektrik tüketimi gerektirir;
 • Ev aletlerinin yükü, elektrik tüketimini güçlü bir şekilde etkiler. Bir kilogram çamaşır için tüketilen elektrik miktarının hesaplanması, bu nedenle, tamburun ne kadar fazla yüklendiğini, daha fazla güçte bir çamaşır makinesine ihtiyaç duyduğunuzu;
 • Yıkama programı ayrıca elektrik tüketimini de etkiler. Burada yıkama için gerekli olan sıcaklık hakkında söylenir. Yüksek sıcaklık çok fazla elektrik gerektirir. Uzun bir yıkama işlemi, tüketilen kilovat sayısını artırır.

Çamaşır makinesinin güç tüketiminin sınıfları

Güç nasıl belirlenir?

Her şeyden önce, ev aletlerinin hangi kısımlarının elektrik tüketdiğini anlamak gerekir:

 • Elektrik motoru. Çamaşır makinesinin bu ana elemanı, tamburun gerekli dönüşlerini oluşturmaktan sorumludur. Çamaşır makinelerinin üretiminde kullanılan ana motor tipleri arasında doğrudan tahrikli, asenkron ve kolektörlü bir motor bulunur. Tüketilen ortalama güç miktarı 400 ila 800 watt, yani 0,4 kW ila 0,8 kW arasında değişecektir. Bu arada, normal yıkama modu, sıkma işleminden daha az elektrik tüketir.
 • Suyu istenen sıcaklığa kadar ısıtmaktan sorumlu olan TEN. Stylalk'ın bu kısmı ayrıca tam otomatik bir kurutma / yıkama işlemi süreci yaratır. Sıcaklık seçiminden yıkama kalitesine bağlıdır. Örneğin, soğuk suda durulama yaparken, ısıtıcı hiç açılmaz, ancak 90-95 derecede yıkama sırasında ısıtıcı maksimumda çalışır. Çamaşır makinesindeki her bir yüklü TEN, 2,9 kW'a ulaşabilen kendi kurulu kapasitesine sahiptir. Buna göre, daha yüksek güç, daha hızlı su ısıtılacaktır.
 • Pompa ya da pompa. Çamaşır makinesinin bu önemli kısmı, çeşitli yıkama aşamalarında meydana gelebilecek su pompalama işlemi için tasarlanmıştır. Pompalar temel olarak 40 watt tüketir.
 • Radyo bileşenleri, çeşitli ampuller, gerekli başlangıç ​​kondansatörleri, çeşitli sensörler, özel bir programlayıcı ve elektronik modül içeren kontrol paneli, 10 watt'a kadar tüketebilir.

Çamaşır makinesi güç tüketimi

Nasıl para kazanılır?

Bu arada, yukarıdaki faktörlere ek olarak tüketilen elektrik miktarında da diğer yönleri etkiler. Örneğin, çamaşır makinesi tarafından tüketilen haksız elektrik tüketimi.

 • İlk olarak, kurutucunun haksız kullanımı. Rüzgarlı güneşli günlerde sokaktaki giysileri kurutmak, böylece enerji tasarrufu sağlamak için denemek gerekir.
 • İkincisi, doğru yıkama modunu seçmek gereklidir, Yanlış seçilen bir program% 30 ekstra kilovat tüketebilir.
 • Üçüncü olarak, Tamburun tamamını yüklemeniz gerekir, çünkü bunu yapmazsanız,% 10-15 daha fazla elektrik harcarsınız. Buna göre, birkaç küçük birinden daha tam bir yıkama yüklemek daha iyidir.
 • Ve en önemlisi, Çamaşır makinesi yıkamadan hemen sonra çıkıştan kapatılmalıdır..

Çamaşır makinesi güç tüketimi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 86 = 89