Çamaşır makinesi kaç kiloda?

Çamaşır makinesi kaç kiloda?

Yeni bir çamaşır makinesinin seçimi kolay bir iş değildir, çünkü ev aletleri pazarındaki çeşitli seçenekler arasından, kafa sadece etrafta dolaşmaktadır. Tüm modeller düzinelerce parametrede farklılık gösterir, hangi hazırlıksız kişinin olduğunu anlamak çok zordur. Önemli parametreleri daha az önemli olanlardan ayırmak, yıkama sınıfı ya da spin sınıfı gibi kavramları incelemek ve diğer pek çok detayı hesaba katmak gerekir.

Çamaşır makineleri

Yük veya ebat tipi gibi ana kriterlere ek olarak, daha az önemli faktörler de dikkate alınmalıdır. Örneğin, bir çamaşır makinesinin ağırlığı, müşterilerin önce dikkat ettikleri ölçüt değildir. Bununla birlikte, bazı durumlarda, temel seçim kriterlerinden biri haline gelir (örneğin, aile genellikle bir yerden diğerine hareket ederse). Bu yazıda, çamaşır makinesinin ağırlığının önemi ve hangi modellerin tercih edildiğini - hafif veya ağır olarak anlatacağız.

Kilo ne belirler?

Farklı modellerde çamaşır makineleri arasındaki ağırlık farkı onlarca kilogram olabilir. Yıkayıcının kütlesi, kabuğun malzemesi, tankın hacmi, kurulumun türü ve ek ekipman gerektiren ek fonksiyonların (örneğin, çamaşırların kurutulması) bulunması gibi çeşitli faktörler tarafından belirlenir.

Uzmanlar, çamaşır makinesinin ağırlığının, tamburun uygun şekilde dengelenmesi için gerekli olan karşı ağırlıklar tarafından büyük ölçüde etkilendiğini söylüyorlar. Bu elemanların kütlesi, üreticiye bağlı olarak farklı olabilir - dolayısıyla, aynı boyuttaki modeller arasındaki ağırlık farkı.

Çamaşır makinesi

Kolay mı yoksa ağır mı seçmek daha iyidir?

Bir çamaşır makinesini seçerken, bu soru her alıcı tarafından değil şaşkınlığa uğruyor - çoğu için, ünitenin ağırlığı belirleyici bir öneme sahip değil. Ancak, bir nedenden dolayı aralarında değilseniz, bu bilgiler sizin için yararlı olabilir.

Hafif çamaşır makinelerinin daha az stabiliteye sahip olduğuna inanılmaktadır. Bu, özellikle, cihaz aniden titreşmeye ve zıplamaya başladığında, eğirme sırasında fark edilir. Bu nedenle, birçoğu daha ağır bir modeli tercih eder - makine ne kadar ağırsa, o kadar istikrarlı olur.

Ancak stylalka'nın yeni bir daireye veya bir servis merkezine taşınması gerektiğinde çok ağır birimler gerçek bir sorun haline geliyor. Bu nedenle, ortalama göstergede kalmak daha iyidir - bunun hakkında daha fazlasını okuyun.

Çamaşır makinesi

Çamaşır makinesi

Standart çamaşır makinesinin ağırlığı

Bir çamaşır makinesinin standart ağırlığı zor bir tanımdır, çünkü önceki bölümlerde bahsettiğimiz çok çeşitli faktörlere bağlıdır. Günümüzde mağazalarda satılan en hafif modeller 30 kg'dan az ve en ağır olanı - 100 kg'dan fazla.

Bununla birlikte, piyasadaki çok hafif ve çok ağır çamaşır makineleri hala bir azınlıktır. Modellerin çoğu 50 ila 80 kg arasında bir ağırlığa sahiptir. Bu, ortalama için alabileceğiniz göstergedir.

Eğer stylalkın ağırlığı 50 ila 80 kg arasındaysa, bunun iyi bir dirence sahip olduğu ve ayrıca tamamen taşınabileceği anlamına gelir.

Aşağıdaki videoda, LG'nin bazı popüler çamaşır makinesi modellerinin ortalama ağırlığını görebilirsiniz.

Seçim için ipuçları

  • Dar çamaşır makineleri küçük dairelerin sahipleri arasında çok popüler. Ancak, bu çamaşır makinelerinin bilmeniz gereken tek bir dezavantajı vardır: küçük bir ayak izi, eğirme sırasında güçlü titreşimler yaratır. Bu nedenle, üreticiler genellikle daha dar modellere ağır ağırlık vererek daha istikrarlı hale gelmektedir.
  • Bir çamaşır makinesini seçerken, otomatik dengelemenin varlığı gibi bir faktöre dikkat edin. Bu, üreticilerin son model yıkayıcılarla donatıldığı nispeten yeni bir özellik. Titreşim ve gürültü amplifikasyonu görünümünü engelleyen tamburun dönme hızını kontrol eder.

Çamaşır makineleri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

50 + = 53