Ako umiestniť kábel do zeme

Kábel môžete prevádzať cez podzemné miesto. Je to proces s väčšou pracovnou silou, ale bezpečnejší z hľadiska bezpečnosti - menej šancí, že si ho niekto požiada. Tento bod je obzvlášť dôležitý v krajine a na záhrade. Ukladanie kábla do zeme sa však vykonáva podľa určitých pravidiel predpísaných v PUE. Tieto normy a vysvetlenia k nim sú popísané nižšie. 

Ktoré káble používať

Pokiaľ budeme hovoriť o hosť, potom sa hovorí, že krajiny, ktoré majú byť inštalované v pancierových káblov, prikrývali s vrstvou izolácie. To znamená, že podzemné vstup do domu kolóny na dostatočne vysokej energie je žiaduce, aby sa špeciálna pancierované káble. Tento AVBbShv (obrnený s hliníkových vodičov a brnenie dve galvanizované oceľové pásy, opatrených vrchnou povrchovou vrstvou s ochrannou vrstvou) alebo VBbShv (rovnaké, ale s medeným jadrom) PvBShv - tiež obrnený, ale s XLPE izoláciou a rovnaké oceľové pásy sú brnenie. Vhodné AAShp, AAShv, AAB2l, AAP2lShv, ASShl a tak ďalej. Tieto typy káblových výrobkov sa používajú na pozemkoch s normálnou kyslosťou.

Nepoužívajte káble, ktoré nie sú určené na podkladanie

Nepoužívajte káble, ktoré nie sú určené na podkladanie

Pokládka kábla v krajine so zvýšenou chemické aktivity - slanisek, močiare, veľké množstvo stavebných odpadov, trosky - vyžaduje olova alebo hliníka brnenie plášť. V tomto prípade môžete použiť AABL, AAShv, AAB2l ASB, AAPL, Aspley, AAP2l, AAShp, AVBbShv, AVBbShp, APvBbShv a ďalšie.

Ak je potrebné pripojiť malý domček, v ktorom elektrický nič, kúpeľný dom, stodola alebo iná hospodárska budova (chlievik, kurník, atď.), Môžete použiť bežný kábel, PVC plášťom, pretože je dostatočne silná a presne uzavrie. Pre zapojenie osvetlenia v tejto oblasti je často používaný NYM, STS, niekoľko rokov dosť VVG. Tento výrobok však nie je určený na pokládku pod zem a rýchlo zlyhá.

Vážnejšie káble sú samozrejme drahšie, ale vydrží oveľa dlhšie. Ak vezmeme do úvahy objem práce spojené s ich inštaláciou, je lepšie použiť špeciálne káble, ktoré AAShv, AAShp, AAP2l, AVVG, AABL, APsVG, ASB, AAPL, APvVG, APVG, Aspley, atď

Pancierový kábel má tri mušle, zvyčajné

Pancierový kábel má tri náboje, zvyčajné

V regiónoch Ďalekého severu pre podzemné kladenie používajte špeciálne výrobky so zvýšenou odolnosťou voči mrazu - PvKShp.

Základné pravidlá a technológie

Najprv musíte vytvoriť cestu smerovania káblov. Je jasné, že ak ho položíte rovno, bude to vyžadovať menej. Ale, bohužiaľ, to nie je vždy možné. Pri položení trasy je vhodné vyhnúť sa:

 • Prechod okolo veľkých stromov. Odporúča sa položiť trať vo vzdialenosti najmenej jedného metra od veľkých stromov. Ak strom stoja priamo na trati, odporúča sa to obísť pozdĺž oblúka alebo trajektórie blízko k nej. Princíp optimálnej vzdialenosti je 1,5 m. Ak sa takýto oblúk nezmestí do miesta, môžete vykopať malé zákopy na oboch stranách stromu, viesť kovovú rúrku do zeme medzi nimi a ťahať kábel do nej.

  Ak existuje viac rastlín, je potrebné ich obísť

  Ak existuje viac rastlín, je potrebné ich obísť

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  78 − 69 =