Mikrodalga çalışır, ancak ısıtmazsa ne yapmalı

Bazen, yiyecekleri ısınmak / dondurmak için ayarlayarak, mikrodalga fırınının ısındığını öğrenince şaşırıyoruz. Her şey çalışıyor, parlıyor, dönüyor ama yiyecekler soğuk kalıyor. Ne yapmalıyım? Onarmaya devam etmemek için, arızaları kendiniz gidermeyi deneyebilirsiniz. 

Neden problemler ortaya çıkabilir?

Her zamanki gibi, mikrodalga fırının parçalanmasının nedenleri, çalışma kurallarına uyulmamasıdır. Bu, ev aletleriyle ilgili sorunların çoğunu oluşturur ve bu durum bir istisna değildir. En sık karşılaşılan sorunlar aşağıdakilerden oluşur:

 •  Haznede, ısınma / çözme / pişirme işlemi sırasında metal bir nesne vardır. Çoğu zaman yemekle bulaşık olan bir kaşık ya da çatal. Aynı zamanda, mikrodalga kıvılcımı almaya başlar ve daha sonra kaprisli olmaya başlar - kıvılcımlar, yiyecekleri ısıtmaz.
 • Bu kapalı kap için uygun olmayan bir şekilde ısıtmak, genellikle kırılmaya neden olan oldukça yaygın bir durumdur. Belli bir sıcaklığa ulaşıldığında, bulaşıklar fırını, fırının parçalarını tıkayarak odanın etrafına dağılmış yiyecekler. Nadiren, böyle bir olayın sonuçsuz kalması durumunda (kameranın yıkanması sayılmaz).

  Parçaların düzenlenmesi ve benzeri

  Parçaların düzenlenmesi ve benzeri

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  6 + 2 =