Jak položit kabel do země

Můžete provést kabel přes web pod zemí. Jedná se o proces s větší intenzitou práce, ale spolehlivější z hlediska bezpečnosti - méně šancí, že si ho někdo půjčí. Tento bod je zvláště důležitý v zemi a zahradě. Uložení kabelu do země se však provádí podle určitých pravidel předepsaných v PUE. Tyto normy a vysvětlení k nim jsou popsány níže. 

Které kabely chcete použít

Pokud budeme hovořit o host, pak se říká, že země, které mají být instalovány v pancéřovaných kabelů, přikrýval s vrstvou izolace. To znamená, že podzemní vstup do domu kolony na dostatečně vysoké energie je žádoucí, aby se speciální pancéřované kabely. Tento AVBbShv (obrněný s hliníkových vodičů a brnění dvě galvanizované ocelové pásy, opatřených vrchní povrchovou vrstvou s ochrannou vrstvou) nebo VBbShv (stejné, ale s měděným jádrem) PvBShv - také obrněný, ale s XLPE izolací a stejné ocelové pásy jsou brnění. Vhodné AAShp, AAShv, AAB2l, AAP2lShv, ASShl a tak dále. Tyto typy kabelových výrobků se používají na pozemcích s normální kyselostí.

Nepoužívejte kabely, které nejsou určeny pro pokládku pod zemí

Nepoužívejte kabely, které nejsou určeny pro pokládku pod zemí

Pokládka kabelu v zemi se zvýšenou chemické aktivity - slanisek, bažiny, velké množství stavebních odpadů, strusky - vyžaduje olova nebo hliníku brnění plášť. V tomto případě můžete použít AABL, AAShv, AAB2l ASB, AAPL, Aspley, AAP2l, AAShp, AVBbShv, AVBbShp, APvBbShv a další.

Je-li třeba připojit malý domek, ve kterém elektrický nic, lázeňský dům, stodola nebo jiná hospodářská budova (chlívek, kurník, atd.), Můžete použít běžný kabel, PVC pláštěm, protože je dostatečně silná a přesně uzavře. Pro zapojení osvětlení v této oblasti je často používán NYM, STS, několik let dost VVG. Tento výrobek však není určen k pokládání do podzemí a rychle selže.

Více závažných kabelů stojí samozřejmě dražší, ale trvají mnohem déle. Vezmeme-li v úvahu objem práce spojené s jejich instalací, je lepší použít speciální kabely, které AAShv, AAShp, AAP2l, AVVG, AABL, APsVG, ASB, AAPL, APvVG, APVG, Aspley, atd

Obrněný kabel má tři skořepiny, obvyklé

Obrněný kabel má tři skořepiny, obvyklé

V oblastech Dálného severu pro podzemní pokládku používejte speciální produkty se zvýšenou odolností proti mrazu - PvKShp.

Základní pravidla a technologie

Nejprve je potřeba vytvořit cestu směrování kabelů. Je jasné, že pokud ho položíte rovně, bude to vyžadovat méně. Ale, bohužel, to není vždy možné. Při položení trasy je vhodné vyhnout se:

 • Pasáž u velkých stromů. Doporučujeme položit stopu ve vzdálenosti nejméně jednoho metru od velkých stromů. V případě, že strom stojí rovně na silnici, je žádoucí, aby se vyhnula obloukem nebo u cesty. V zásadě optimální vzdálenosti. - 1,5 m Pokud je tento oblouk nevstoupí v šarži, může vykopat na obou stranách stromu malých zákopech, jet do půdy kovové trubky mezi nimi a kabel ji natáhnout.

  Pokud je více rostlin, je třeba je obejít

  Pokud je více rostlin, je třeba je obejít

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  39 − = 38