Jak wybrać żyrandol z diodami LED

Wraz z rozwojem technologii mamy coraz więcej interesujących nowych urządzeń i urządzeń, a stare i znajome zyskują nowe funkcje i możliwości. Na przykład modne stało się kupowanie lamp LED. Wynika to z dwóch ważnych powodów - ich różnorodnego projektu i ekonomii. O tym, jakie właściwości mają żyrandole LED do domu, jak je wybrać i porozmawiać dalej.

Funkcje żyrandoli LED

Wszystkie cechy, zalety i wady tego rodzaju urządzeń oświetleniowych wynikają z faktu, że diody LED są używane jako źródła światła. Określają ich właściwości i możliwości.

Żyrandole LED do domu - jest piękne

Żyrandole LED do domu - jest piękne

Wszechstronny design

LED, nawet dość mocny - to mały kryształ o średnicy kilku milimetrów, który może wytworzyć potężny strumień świetlny. Niektóre kryształy o wymiarach 3 * 3 mm mogą zastąpić niezbyt mocną żarówkę. Inną rzeczą jest to, że takie kryształy są drogie. Ale oni, w warunkach działania, mogą pracować przez dziesięciolecia.

Standardowy lub nietypowy projekt - to zależy od Ciebie

Standardowy lub nietypowy projekt - to zależy od Ciebie

Te właściwości - znaczna moc światła w małych rozmiarach - rozszerzają możliwości projektowania do nieskończoności. Projektując projekt wszystkich innych lamp, projektanci muszą wymyślić jakieś plafony i dość duże - aby ukryć źródło światła.

Podczas pracy z diodami elektroluminescencyjnymi projektanci praktycznie nie mają żadnych ograniczeń - milimetrowe źródła światła mogą być umieszczone w dowolnej kolejności, w dowolnej ilości. "Plafond" dla nich nie jest wymagany, ponieważ mają one różne kąty rozproszenia. Nawet jeśli zrobisz pułap, podejście jest w większości estetyczne, wymagania techniczne są minimalne. Pod tym względem wydajność stylistyczna jest bardzo różna - od zwykłej klasyki do zaawansowanej high-tech, minimalizmu, poddasza. Możesz znaleźć dowolne style.

Opcje regulacji: jasność i temperatura blasku

Większość żarówek może wytwarzać światło tylko z określonego spektrum (koloru). Lampy żarowe i halogenowe dają tylko białe światło, inne kolory dają tylko fluorescencyjne, a nawet wtedy nie za dużo.

Diody LED są rozmieszczone w taki sposób, aby mogły emitować światło o dowolnym kolorze. Jest to ich własność stosowana w żyrandolach LED z panelem sterowania. Używają trzech kryształów jako źródła światła - czerwonego, zielonego i niebieskiego. Zmieniając jasność blasku każdego z dna, uzyskujemy dowolny kolor widma. Oznacza to, że żyrandol LED do domu może świecić nie tylko białym światłem (w różnych odcieniach), ale także niebieskim, zielonym, czerwonym itd. Zauważ, że nie wszystkie modele mają taką możliwość, ale tylko niektóre.

Światło białe może być również inne

Światło białe może być również inne

Mają żyrandole LED do domu i jeszcze jedną cechę - jasność luminescencji można regulować w szerokim zakresie. Ta możliwość jest realizowana na podstawie żarówek, dla których stosowane są specjalne urządzenia - ściemniacze. Zmniejszają / zwiększają napięcie, od którego zależy poziom blasku lamp. Aby zmienić jasność światła za pomocą ściemniacza, należy zbliżyć się do niego (zwykle wbudowanego w przełącznik) i przekręcić uchwyt. W przypadku lamp fluorescencyjnych lub halogenowych nawet takie "ognisko" nie przechodzi, nie może pracować przy zmniejszonym napięciu.

Niektóre żyrandole LED do domu z pilotem mogą również zmienić kolor

Niektóre żyrandole LED do domu z pilotem mogą również zmienić kolor

Diody LED zmieniają poziom luminescencji w szerokim zakresie, a ta funkcja może być realizowana zdalnie - z poziomu panelu sterowania. Zmień ilość światła mogą być zarówno białe i kolorowe kryształy. Ta funkcja może być bardzo wygodna w przypadku dzieci i sypialni - nie można wyłączyć światła, a jedynie wyciszyć je do akceptowalnych wartości.

Parametry mocy i żywotność

Diody działać od DC do 12 V, sieć posiada także zmienny 220 V. Aby podłączyć bezpośrednio do sieci domowej w oświetlenie tego typu jest włożona do przetwornicy napięcia, która prostuje i obniża napięcie do wymaganych wartości. Jakość tego konwertera zależy od żywotności diod - im bardziej stabilna moc, tym więcej LEDów będzie trwałych.

Istnieją bardzo nietypowe modele

Istnieją bardzo nietypowe modele

Ogólnie rzecz biorąc, diody LED mogą działać bez znaczących zmian wydajności przez 30-50 tysięcy godzin. Jest to odpowiednik 20-50 lat pracy. Ale dzieje się tak tylko wtedy, gdy napięcie zostanie zastosowane w określonych granicach.

Niestety, żywność w naszych sieciach jest daleka od stabilności. Są ostre skoki zarówno w górę, jak i w dół. Takie skoki negatywnie wpływają na żywotność diod LED - wypalają się, tracę jasność. Ponieważ żyrandol LED - urządzenie nie jest drogie, ma sens dostarczanie energii przez stabilizator. Jest to oczywiście dodatkowy wydatek, ale stabilizator, tworząc normalne warunki dla diod LED, niekiedy wydłuża ich żywotność.

Oszczędności na energii elektrycznej i niewielkiej ilości wytworzonego ciepła

Produkty oświetleniowe LED charakteryzują się zwiększoną oszczędnością - lampa zużywa 15-20 watów energii elektrycznej, światło wydawane jest tak samo, jak 100-watowa żarówka. Wynika to z faktu, że większość zużytej energii LED zużywa się na poświatę i tylko niewielka jej część zamienia się w ciepło. W tej chwili są to najbardziej energooszczędne źródła światła.

Żyrandole LED do domu - najlepszy wybór do sufitów napinanych - nie wydzielają dużo ciepła

Żyrandole LED do domu - najlepszy wybór do sufitów napinanych - nie wydzielają dużo ciepła

Niewielka ilość ciepła emitowanego przez żyrandole LED do domu pozwala na stosowanie ich w sufitach napinanych.

Żyrandole LED do domu: do wyboru

Wybierając żyrandol LED do domu, oprócz kryteriów estetycznych i wymiarów, konieczne jest monitorowanie kilku bardziej technicznych punktów:

 • Napięcie zasilania. Większość domowych żyrandoli LED jest podłączona bezpośrednio do sieci 220 V. Ale są modele, które muszą być podłączone za pomocą konwerterów do niższego napięcia stałego 12 V lub 24 V. W specyfikacjach technicznych parametr ten jest koniecznie oznaczony.
 • Podświetlany obszar. Możemy użyć zwykłego żyrandola ze standardowymi wkładami do oświetlenia różnych pomieszczeń - można umieścić lampy o różnej mocy. W przypadku żyrandoli z diodami LED to nie działa: diody LED są lutowane wewnątrz i mają określone parametry. Dlatego przy wyborze należy zwrócić uwagę, jaki maksymalny obszar może oświetlić to konkretne urządzenie oświetleniowe. Pożądane jest, aby twój pokój już nie był.

  Żyrandol LED przeznaczony jest do oświetlania określonego obszaru

  Żyrandol LED przeznaczony jest do oświetlania określonego obszaru

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  7 + 1 =