Ako urobiť kachle pre garáž

Bohužiaľ pre garáže nie je k dispozícii kúrenie (aj keď možno a našťastie vzhľadom na aktuálne tarify), takže sa musíte vykurovať. No akékoľvek kúrenie je sporák. V tomto prípade by mal byť malý, ale efektívny - musíte rýchlo presunúť miestnosť z "mínus" na dobrú "plus". Takže pri výbere dizajnu nezabudnite, že rúra na garáž by mala rýchlo a ľahko vzplanuť. Je tiež žiaduce, aby sa mohol utopiť v odpadoch - je veľmi nepoddajné kúpiť dobré palivové drevo a nie je tam, kde by ho bolo možné skladovať. No, ešte jedna požiadavka - návrh by mal byť jednoduchý, takže môžete ľahko urobiť sami. 

Aký druh kachlí môžem urobiť pre garáž

V chladnej garáži v zime je to veľmi nepríjemné. Preto je potrebné vykurovanie. Garážové kachle sú zvyčajne malé ocele typu burzhuyka. Vyrábajú ich z hrubostenných sudov, kúskov rúr alebo plynových fliaš. Takéto garážové pece sú jednoduchšie pri vykonávaní, vyžadujú len malé úpravy, pretože trup, a niekedy spodok, je už tam. Vyrobené pece a plechy, ale to sú možnosti pre tých, ktorí sú blízky pri zváraní. Tehlové kachle v garážach nie sú veľmi časté - sú ešte viac celkovo, vyhrievané menej, čo nie je úplne vhodné pre tento prípad.

Jedna z pecí pre garáž

Jedna z pecí pre garáž

Najbežnejšie sú burzujky, pracujúce na palivovom dreve, všetko sa v nich spaľuje. Takáto omnivornosť a rýchle vykurovanie sú ich hlavnými výhodami. Tiež majú veľa nedostatkov a jedna z nich je laskavosť, pretože v poslednej dobe začali vyrábať lacnejšie spaľovacie pece. Zvyčajne sa používa princíp horného spaľovania. Sú dobré v tom, že jedna úplná záložka (rúra z 50-litrovej propánovej fľaše) môže spáliť až 8 hodín. Po celú dobu v garáži je teplo.

Najmä pece pracujú. Podobné palivo v garážach je dosť, ale pri práci je potrebné dávať pozor - sú tu ťažké kovy a že nepatria dovnútra, vyžaduje vynikajúci ťah.

Burzhuyki - osvedčené a jednoduché návrhy

Burzhuyki - hit 20. rokov minulého storočia. Potom tieto sporáky súťažili s tehál a stál všade, dokonca aj v bytoch. Neskôr, s príchodom ústredného vykurovania, stratili význam, ale používajú sa v garážach, v chatkách, na vykurovanie pomocných alebo hospodárskych budov.

Plech

Plech

Burzhuiki z valca, sudov alebo rúr

Najvhodnejším materiálom na výrobu garáže v garáži sú propánové valce alebo rúrka s hustou stenou. Budú to aj sudy, ale nemali by sme hľadať veľký objem a silnú stenu. V akejkoľvek verzii je minimálna hrúbka steny 2-3 mm, optimálna hrúbka je 5 mm. Taký kachlík nebude slúžiť ani jeden rok.

Podľa návrhu sú vertikálne a horizontálne. Je vhodnejšie vykurovať horizontálne drevo s drevom - dlhšie klenby. Aby sa uľahčilo roztiahnutie smerom hore, ale pec je malá, je nevyhnutné jemne uviesť palivové drevo.

Garáž pre garáž môže byť vyrobená z valca alebo potrubia s hrúbkou steny

Garáž pre garáž môže byť vyrobená z valca alebo potrubia s hrúbkou steny

vertikálne

Najskôr ako vytvoriť vertikálnu rúru na garáž z valca alebo potrubia. Zvolený segment je rozdelený na dve nerovné časti. Nižšie je menšia - pre zber popola, vyššia - hlavná pre spaľovanie dreva. Potom poradie práce je nasledovné:

 • Vystrihnite dvere. Nižšie je malý, v hornej časti - plné veľkosti. Vystrihané kusy sa používajú ako dvere, takže ich nevyhadzujeme.
 • Na zvolenom mieste navaríme mriežku. Zvyčajne je rozrezaný na kusy požadovanej dĺžky oceľovej výstuže s hrúbkou 12-16 mm. Krok nastavenia armatúry je asi 2 cm.

  Ako urobiť rošt

  Ako urobiť rošt

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  3 + 5 =