Rzemiosło dla domu: pomysły na dekorację i wnętrze

Każda gospodyni i właściciel chce, aby ich dom był piękny i wygodny. Ten artykuł zawiera wiele pomysłów na dom, które pozwalają osiągnąć ten wynik przy niewielkim nakładzie czasu, pieniędzy i wysiłku. 

Dekorowanie ścian

Ostatnio bardzo popularne są malowane lub pokryte monofoniczną tapetą ścienną. Tak, stanowią doskonałe tło dla akcesoriów, mebli itp. Ale duże puste przestrzenie wymagają pewnych dodatków. Jak ozdobić pustą ścianę? Istnieje wiele sposobów, po prostu wybierz właściwą.

Jeśli umiesz rysować, możesz zmienić wieczór dziecka w bajeczne miejsce. Wystarczy mieć specjalne atramenty fluorescencyjne

Jeśli umiesz rysować, możesz zmienić wieczór dziecka w bajeczne miejsce. Wystarczy mieć specjalne atramenty fluorescencyjne

Mapy geograficzne na ścianach

Niezwykle prosty i bardzo skuteczny pomysł na dom, pomagający rozwiązać problem pustych ścian - wkleić mapę geograficzną. Nie w żadnym pokoju, a nie w jakimkolwiek wnętrzu, które pasuje, ale do pokoju dziecięcego, gabinetu, balkonu lub loggi, aw niektórych przypadkach nawet do sypialni lub salonu, można znaleźć opcje. Ważne jest, aby wybrać odpowiednią kartę do wnętrza, i są one nie tylko "zwykłe" - geograficzne. Są stare, nawigacyjne, stylizowane itp.

Gdzie szukać podobnych kart? Mapy geograficzne można znaleźć w księgarniach lub sklepach z artykułami papierniczymi. Stylizowane lub vintage nie znajdzie. Niektóre opcje można znaleźć w sklepach z tapetą. Są one w formie fototapet. Wiele różnych na twoich ulubionych wielu Alyexpress, możesz szukać w innych sklepach internetowych. Ale jest jeszcze jedna opcja: znajdź kartę, którą lubisz w Internecie, zapisz na nośniku i wydrukuj ją w firmie zajmującej się reklamą zewnętrzną. Jedynym wymaganiem jest duży format karty. Oczywiście będą w stanie ją zwiększyć, ale nie w nieskończoność. Tak więc oryginalny obraz powinien być wysokiej jakości i wysokiej.

Tworzenie obrazów modułowych

Pomysł na dom - zdjęcia i zdjęcia na ścianach - nie jest nowy i ma dość wielu. Tak, to jest klasyk, ale chcę czegoś nowego i niezwykłego. Jedna z opcji - obraz modułowy. Jest to jeden obraz podzielony na różną liczbę fragmentów. Fragmenty mogą mieć różny lub równy rozmiar. Często te "obrazy" nazywa się "modułami", stąd nazwa "obraz modułowy".

Podziel obraz na fragmenty

Podziel obraz na fragmenty

Jako obiekt można wziąć dowolny plakat, plakat, fototapetę. Możesz ponownie polubić zdjęcie, które chcesz wydrukować w agencji reklamowej. W takim przypadku możesz zabrać nawet swoje zdjęcie lub bliskich przyjaciół, swój ulubiony krajobraz itp. Na podstawie kompozycji obrazu podzielono go na kilka części, wycięto. Pod fragmentami tworzą ramy. Wymiary ramek powinny być 3-5 cm mniejsze niż fragmenty, tak aby moduł mógł być owinięty i zamocowany na odwrotnej stronie.

Ramy mogą być wykonane z drewnianych listew pokrytych cienką sklejką lub płytą pilśniową. Ale najłatwiej jest wziąć piankę o odpowiedniej gęstości (300-350 g / m³) o grubości 4-5 mm lub więcej. Kosztuje trochę, może być cięty dowolną piłką, nie uszkadza papieru, waży tylko drobiazg, dzięki czemu można naprawić moduły nawet na dwustronnej szkockiej. Zamontuj obrazy na tabletki za pomocą kleju (znajdź odpowiednią) lub ze zszywaczem i zszywaczem do budowy.

Lustra dekoracyjne

Pomysły na dom za pomocą lustrów nie są nowe. Pierwsze próbki tego magicznego szkła pojawiły się przed naszą erą i były niezwykle drogie i rzadkie. I nic dziwnego. Samo lustro jest doskonałym dodatkiem, a jeśli ma nietypowy kształt lub niesamowitą ramę, z pewnością stanie się ozdobą wnętrza.

Takie kompozycje można wytwarzać nie tylko z regularnego lustra - szkła z powłoką. Na rynku jest akrylowe lustro. Jest to materiał elastyczny i absolutnie bezpieczny. Nie daje takiej idealnej refleksji jak "normalne" lustro, ale w tych warunkach nie jest wymagane. Potrzebujesz plastikowego materiału, z którym łatwo się pracuje. Sprzedawaj zestawy fragmentów o różnych kształtach i rozmiarach, z tyłu których przyklejana jest dwustronna taśma samoprzylepna. Mocowanie takiego lustra jest proste: zdejmij folię ochronną z taśmy samoprzylepnej, nałóż i naciśnij. To wszystko.

Wykonywanie akcesoriów do dekoracji wnętrz

Wiele pomysłów na dom dotyczy stworzenia unikatowych dzieł autorskich, które sprawią, że nasz dom będzie niezapomniany i przytulny. To właśnie one tworzą atmosferę domu. I nie jest konieczne poświęcanie niesamowitej ilości czasu i pieniędzy na ich tworzenie. Istnieją bardzo proste pomysły, wykorzystujące najczęściej występujące, a czasami i niechciane rzeczy.

Pomysły na dom - to całe morze możliwości poprawy wnętrza lub wygodniejszego życia ... a czasami, a potem i drugiego razem

Pomysły na dom to całe morze możliwości poprawy wnętrza lub wygodniejszego stylu życia ... a czasami obu

Ozdoba wazonów i butelek z koronką

Niesamowite transformacje mogą zająć bardzo mało czasu. Na przykład z konwencjonalnego wazonu, butelki lub słoika możesz zrobić wyjątkowy wazon kosmetyczny. A sam proces zajmie 10-15 minut. To jest, jeśli masz wszystko pod ręką. Poza przedmiotami dekoracyjnymi potrzebujemy tylko koronki, kleju PVA, nożyczek i pędzla.

Jest dokładnie tak, jak myślałeś. Wystarczy owinąć naczynie koronką, przyciąć na wymiar, przykleić, poczekać, aż wyschnie. To wszystko. Ale wynik ci się podoba.

Koronkę można kupić lub związać. Druga opcja pozwala dekorować wazony o skomplikowanych kształtach, które z dużym trudem można ozdobić zwykłą koronką. Jeśli nie możesz zrobić na drutach, ale chcesz ozdobić wazon o nietypowym kształcie, poszukaj rozciągliwości. Istnieją takie iw dość szerokim zakresie. Za pomocą przeciągania azhury większość problemów zostaje usunięta.

Sad Zen

Jeśli szukasz oryginalnych pomysłów na dom, rozważ miniaturowy ogród zen. Robienie tego jest łatwe, wygląda świetnie, a także pomaga zrelaksować się i wyciszyć po ciężkim dniu pracy. Tylko ten dodatek nie jest przeznaczony dla rodzin z małymi dziećmi .... Zrozumiesz, dlaczego.

Zen-Zen w oryginale jest dość złożonym systemem, ale stylizację można wykonać z przezroczystego zaokrąglonego pojemnika, a nawet ze szklanego cukierka, wazonu, małego akwarium. Będziesz potrzebował więcej piasku do projektowania krajobrazu, terrariów lub akwariów oraz roślin o grubej skórze lub kaktusa.

Najpierw dowiemy się, jak sobie z tym poradzić. można go sadzić w małej doniczce i grzebać w piasku. Zamiast garnka można użyć skarpety z podkładem (aby zawiązać skarpetę). Niektóre rośliny (kaktusy) można sadzić bezpośrednio w piasku. Generalnie wybierz dowolną metodę, ale z bezpośrednim lądowaniem w piasku, musisz zadbać o normalny drenaż - połóż dno kamyków.

Piasek wlewa się do pojemnika, instaluje się doniczkę rośliny lub jej korzenie, a wszystko to pokrywa się piaskiem do pewnego poziomu. Wszystko jest gotowe. Teraz powierzchnia piasku jest wyrównana i naszkicowana na rysunkach. Do rysowania jest specjalny metalowy kij, ale nadaje się on na początek i drewniany.

Jeśli chcesz zbliżyć się do oryginału, możesz zrobić wersję desktopową japońskiego ogrodu z małego pudełka. Rama skrzyni jest zbierana z drewnianych prętów lub pni bambusowych, spód jest zwykle wykonany ze sklejki lub dobrze dopasowanych i przetworzonych drewnianych listew. Nadal możesz zrobić nogi.

Powstały w ten sposób pojemnik jest również wypełniony drobnym piaskiem, ale co jeszcze dodać, to Twoja firma. Możesz posadzić kilka roślin, położyć kamienie, kamyki, położyć świece, statuetkę Buddy. Ogólnie rzecz biorąc, tutaj każdy już tworzy swój własny Zen))

Mini ogród w domu

Istnieją dwa rodzaje miniaturowych ogrodów, które można wykonać w celu dekoracji wnętrza domu lub mieszkania: otwarte i półzamknięte. Otwórz mini-do w dużych płaskich garnkach, paletach. Możesz użyć miniaturowych roślin, takich jak "bonsai", sukulenty i kaktusy o niewielkich rozmiarach.

Odkryty mini ogród w mieszkaniu lub domu

Odkryty mini ogród w mieszkaniu lub domu

Przy wyborze roślin należy zwracać uwagę nie tylko na wielkość, ale także na glebę, w której rosną rośliny. Przy dostatecznie dużym obszarze minisady można go podzielić na strefy o różnej kwasowości gleby, ale będzie to wymagało fizycznego rozdzielenia, a także różnicowania za pomocą przegród fizycznych wykonanych z tworzywa sztucznego, tak aby gleba nie mieszała się.

Półzamknięte ogrody stołowe wyglądają niesamowicie

Półzamknięte ogrody stołowe wyglądają niesamowicie

W tej dekoracji do wnętrza odtworzyć prawdziwy ogród. Ścieżkami, ławkami, skalniakami itp. Możesz umieścić domek z zabawkami, zrobić staw. Wszystko, co mówi ci Twoja wyobraźnia.

Półzamknięte mini-ogrody są wykonane w szklanych pojemnikach. Bardzo ciekawy wygląd: akwaria, wazony. Wylewały ziemię lub kamienie, zasadzały rośliny. Ale w tak ograniczonej ilości konieczne jest wyselekcjonowanie roślin nie tylko według rodzaju gleb, ale także stopnia ich iluminacji, reżimu irygacyjnego itp. Różne sposoby dbania o rośliny w banku nie będą działać.

W takich pojemnikach można wyhodować różne rodzaje mchów. W rzeczywistości są one bardzo piękne i tylko w takich miniaturowych ogrodach i można je uwzględnić w najdrobniejszych szczegółach. Niektóre z nich przypominają drzewa lub krzewy, inne przypominają rośliny zielne. Z kamyków i mchu tworzą różnorodne kompozycje, które odtwarzają prawdziwe krajobrazy lub przenoszą nas do bajkowego kraju.

Poduszki własnymi rękami

Jeśli spojrzeć na zdjęcia wnętrz, widać, że w większości z nich podarowana jest poduszka. Dzięki ich pomocy nudne wnętrze zmienia się w żywy i niezapomniany. Ponadto duża ilość poduszek pozwala wygodnie się zrelaksować. Tak długa koncepcja domu pozwala szybko zmienić "nastrój wnętrza" poprzez dodanie komfortu domowego.

W przypadku tkanin wszystko jest jasne - dobieramy kolor i fakturę do wnętrza. Ale są domowe poduszki, z których i oddycha przytulności. Żywym przykładem są szydełkowane poduszki. Bardzo różne wzory, kolory, kształty. Ale rezultat jest jeden - oni naprawdę chcą się przytulić, ścisnąć. Są bardzo niekonwencjonalne.

Co jeśli nie możesz zrobić na drutach? To nie ma znaczenia. Są stare swetry. Twoje lub twoje. Tworzą bardzo ciekawe i zadbane poduszki. Wytnij starą dzianinę wzdłuż rękawów, wsuń poduszkę w półprzezroczystą poszewkę, szyj po obu stronach. Wszystko, projektowana poduszka jest gotowa.

Możesz również użyć koronki, wełnianej dzianiny, starych dżinsów, a nawet piżam. Wszystko idzie do akcji. Im bardziej dziwne jest zabarwienie, tym ciekawszy jest rezultat.

Pomysły na dom: różne drobiazgi własnymi rękami

Atmosfera i przytulność w domu tworzą nie tylko rzeczy globalne. Wiele małych rzeczy, które można zrobić z improwizowanych materiałów, niesie mniej, ale czasem więcej przyjemności i korzyści. Oni = często używasz. I te same obrazy lub lustra miesiąc później i już nie wyglądają. W tej sekcji zebrano wiele pomysłów na przekształcenie domu w przytulne i wygodne miejsce.

Możliwości - morze

Możliwości - morze

Shoebox z gontem

Właściciele prywatnych domów muszą wychodzić na podwórze pomimo pogody. Dlatego buty nie zawsze świecą czystością. Wiele osób rezygnuje z tej sytuacji, umieszczając gumową matę przy drzwiach lub umieszczając gumową paletę. Tak, brud nie rozprzestrzenia się, ale widok nie jest najbardziej atrakcyjny. Znacznie poprawić sytuację, można po prostu wlać kamyki do tacy. Woda spłynie po skałach, kapie na nich nie są widoczne, brud też. Okresowo konieczne będzie namoczanie kamyków w wodzie i płukanie - aby usunąć nagromadzony brud, ale kamyki są materiałem wielokrotnego użytku i po prostu nie można go "wymazać".

Pomysły na przechowywanie butów w domu

Pomysły na przechowywanie butów w domu

Jeśli gumowa paleta nie jest obecna, możliwe jest zrzucenie drewnianego pudełka o wysokości boków około 10 cm, a kamyki znajdują się na brzegu rzeki, morza itp. W skrajnych przypadkach można go znaleźć w sklepach znanych projektantów lub gdzie sprzedawane są produkty do akwariów. Ale kupowanie tego "czaru" jest drogie.

Przechowywanie szalika

Szaliki, apaszki i inne podobne produkty zwykle w każdej rodzinie. Jak je przechowywać, żeby nie zajmowały dużo meta, były zawsze pod ręką, a jednak nie wahały się? Istnieje kilka lifhakas, które możesz z łatwością zrobić sam.

Pierwszy. Do zwykłego wieszaka dołączamy metalowe pierścienie. Pierścienie mogą być z tworzywa sztucznego lub metalu. Oba można znaleźć w działach sprzedających gzymsy. Są tylko niektóre z nich, pod względem kształtu, rozmiaru i materiału. Do drewnianych wieszaków / ramion / trepli, pierścienie mogą być przybijane, zszywane ze zszywacza, do plastikowych - klejone lub wiązane nitkami. I wszystko, urządzenie do przechowywania chust, które masz.

Pomysły na dom: jak przechowywać szaliki

Pomysły na dom: jak przechowywać szaliki

Sytuacja z drugim urządzeniem jest nieco bardziej skomplikowana. Potrzebna będzie przetworzona deska i kilkanaście lub dwa kołki. Kołki do belki są ustalone z jednej strony. Można je przybić gwoździami, przykręcić śrubami, przykleić. Ponadto nadal będą dostępne pętle do przymocowania samej konstrukcji do ściany.

Kolejny domowy szalik na wieszaki

Kolejny domowy szalik na wieszaki

Oba pomysły na dom są praktyczne, wymagają minimalnych środków i mało czasu. I doceń siebie. Zwłaszcza w okresie wiosenno-jesiennym, kiedy na półce jest dużo chust, szali, garnków.

Zamiast półki na książki

Regały na książki - dobrze, ale nie wszędzie, gdzie są odpowiednie, a pieniądze w dobrych kopiach są warte wiele. Ale książki muszą być gdzieś przechowywane. Wyjdź - metalowe szelki. Po zainstalowaniu dolna książka służy jako wsparcie dla 4-5 elementów, które po prostu do niej pasują.

Book Holder - wszystko genialne jest proste

Book Holder - wszystko genialne jest proste

Wada jest oczywista - dolna książka nie jest dostępna. Wyjściem jest odrzucenie najbardziej niepopularnego lub niepotrzebnego.

Uchwyty na klucze i inne drobne przedmioty

Jednym z największych problemów jest to, gdzie zawiesić klucze, aby można było je szybko znaleźć i natychmiast zawiesić lub usunąć. Jedną z dobrych opcji jest tablica magnetyczna, ale pytanie, gdzie jej szukać. Ale możesz robić śmieszne posiadaczy piłek do tenisa. Tną około jednej trzeciej średnicy. To wszystko. Posiadacz jest gotowy. Powinno to być gdzieś tylko ustalone. Możesz - na ścianie z gwoździami, możesz dołączyć kilka elementów na osobnej planszy i już przymocować planszę do ściany, szafki itp.

Zamiast gospodyni - urocze twarze

Zamiast gospodyni - urocze twarze

Aby uczynić takiego posiadacza drobiazgami, jest to możliwe przez kilka sekund. Szukaj dłużej piłek tenisowych. A żeby było jeszcze ciekawiej, oczy są przyklejone do piłki. Okazuje się tak wesoła buźka.

Kosz plastikowych garnków i kołków

W gospodarstwie na czole pełne są plastikowe pojemniki z żywnością, ale pomysły na dom z ich udziałem są rzadkie. Znaleźliśmy jedną taką opcję, w której bohater jest litrowym pojemnikiem z majonezem. Zasadniczo każdy bank o dużej średnicy i małej wysokości może się zbliżyć. W przeciwnym razie "kosz" będzie niewygodny w użyciu.

Odpady do dochodu - kosz plastikowych puszek

Odpady do dochodu - kosz plastikowych puszek

Za pomocą uniwersalnego kleju przyklejamy pojemnik za pomocą spinaczy do bielizny. Po wyschnięciu kleju pokryj powierzchnię lakierem lub olejem drzewnym. Pokrywamy wnętrze pokrowcem z bawełny lub lnu. Robimy to trochę dłużej niż to konieczne, abyś mógł ukryć brzydką krawędź za klapą.

Rękojeść wykonana jest z drutu stalowego o średnicy 3-4 mm. Wyciągamy łuk z niego. Na jednym końcu wykonaj pętlę, w ścianie bocznej z ogrzanym paznokciem na ogniu, wykonujemy dwa ukośnie położone otwory (jeden naprzeciwko drugiego). W jednym otworze mijamy uformowaną pętlę na uchwycie. Po drugiej stronie zginamy drut, przechodzimy przez drugi otwór, a następnie tworzymy pętlę. Dekorujemy uchwyt za pomocą liny konopnej. Z niego możesz zrobić biżuterię do kosza. Jeśli wiesz, jak tkać makramy - cudowne, nie - pójdzie i zwykle warkocz, utkany z kilku wątków.

Stań na sofie lub krzesłach na kubki / szklanki / gazety

Posiadanie filiżanki herbaty w ulubionym fotelu to świetny pomysł. Ale nie ma gdzie postawić filiżanki, telefon zawsze spada między siedzeniem a "mieszkańcami". Podłokietniki nowoczesnych modeli są miękkie, nie można niczego na nich nałożyć. To sprytni ludzie wymyślili stojak na kubki / szklanki (na zdjęciu). Niezwykle prosta i bardzo wygodna rzecz. Niewiele pomysłów na dom przyniesie ci przyjemniejsze minuty.

Bardzo wygodna rzecz. Stań na fotelu lub kanapie na filiżankę, szklankę

Bardzo wygodna rzecz. Stań na fotelu lub kanapie na filiżankę, szklankę

Będziesz potrzebował trzech desek o szerokości co najmniej 25 cm, które powalają w formie litery "P" (połączenie można wzmocnić narożnikami stolarskimi). Wysokość nadproża jest nieco większa niż wysokość podłokietnika, stolik powinien wystawać nie więcej niż 1/3 szerokości siedziska, w przeciwnym razie po prostu nie będzie siedzieć na krześle. Konstrukcja jest umieszczona na boki, dolna część jest wciśnięta pod krzesło. Służy jako nacisk i nie pozwala na przewrócenie konstrukcji. Dla pewności, dolna część jest znacznie dłuższa niż "stół". Mimo to, w celu zwiększenia mobilności, można zainstalować koła, ale nie zapominaj, że stopy nowoczesnych mebli są niskie, a koła są małe i trzeba je naprawić z boku. W przeciwnym razie stojak po prostu nie wejdzie pod krzesło.

Gdzie ukryć miski dla psów

Właściciele psów wiedzą, jak znaleźć miejsce na psie miski. Psy mieszkające w mieszkaniu lub domu zwykle karmione są w kuchni. Tam wkładają miski. Ale potrzebują pół godziny dziennie, a potem przez cały dzień gubią się na podłodze. Rozwiąż problem, który możesz i elegancko. Miski instalowane są w jednej z szuflad. Potrzebujemy - otworzyliśmy pudełko, nalaliśmy jedzenia. Karmienie się skończyło - miseczki zostały umyte, założone, szuflada została popchnięta. Wszystko jest idealne i nikomu nie przeszkadza.

Gdzie postawić miseczki dla psa

Gdzie postawić miseczki dla psa

Ten pomysł wymaga niewielkiej aktualizacji pudełka. Na obwodzie zapakowany jest mały przekrój lub róg. Prostokąt o prawidłowym rozmiarze jest wycinany ze sklejki, płyty wiórowej lub innego materiału arkuszowego. W nim wycinamy otwory na miski, a następnie malujemy (w razie potrzeby). To wszystko, pomysł został zrealizowany. Pozostaje oswoić swoje zwierzęta.

Pomysł na przechowywanie kapci

W każdym domu lub mieszkaniu o liczbie mieszkańców dwóch lub więcej, kapcie są cały czas zagubione, zdezorientowane i gdzieś znikają. Jedną z ciekawych pomysłów na rozwiązanie tego problemu są takie fajki / uchwyty na tenisówki. Pod każdą parą znajduje się rura. Zamówienie jest gwarantowane.

Rzemiosło dla domu: pomysły na dekorację i wnętrze

Rury mogą być wykonane ze stali nierdzewnej, można je wyciąć z rur z tworzyw sztucznych o dużej średnicy. Konieczne będzie jedynie dokładne przetworzenie cięcia - aby było wygodne i piękne.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

56 − 53 =