Štúdiový apartmán: interiérový dizajn

Štúdiový apartmán - tento typ bývania sa objavil nie tak dávno, ale dopyt po nej je stabilný. Takéto byty kupujú prevažne mladí ľudia. Existujú dva dôvody. Najprv - majú veľa miestností na čokoľvek a je to oveľa pohodlnejšie, keď je všetko v očiach, a keď sedíte pri stole v kuchyni, môžete sledovať film alebo prevádzkovať hudobné centrum. Druhý dôvod ekonomickej povahy: cena za štvorcový meter v štúdiových apartmánoch je nižšia ako v štandardných cenách s oddeleniami podobnej veľkosti. Je to pochopiteľné: menej stien, menej materiálov a práce. Zároveň priťahuje skutočnosť, že dizajn bytu je možné realizovať v najmodernejšom štýle: absencia priečok a dverí poskytuje väčší priestor na vytvorenie najodvážnejších nápadov a neštandardných riešení. 

Štúdiový apartmán sa vyznačuje nedostatkom stien a dverí (s výnimkou tých, ktoré oplývajú kúpeľňou)

Štúdiový apartmán sa vyznačuje nedostatkom stien a dverí (s výnimkou tých, ktoré oplývajú kúpeľňou)

Zónovanie pri zdobení bytu

Jediný priestor je dobrý, pretože ho možno rozdeliť podľa vlastného uváženia. Pre pohodlie potrebujeme tri zóny: kuchyňu, jedáleň, rekreačnú zónu a pracovnú plochu. Vzhľadom k tomu, že okrem vonkajších stien sú ešte len tie, ktoré oplývajú kúpeľňou, je potrebné ich prideliť inými metódami. Návrhári pre územné použitie:

  • nábytok,
  • ľahké priečky (sadrokartónové dosky, regály na nábytok, dáždniky, sklo atď.)
  • oddelenie farieb a štruktúry stien,
  • úroveň a materiál podlahy a stropu.

Tieto metódy môžu byť všetky kombinované alebo použité samostatne. Zdá sa, že výber je malý. V skutočnosti je to obrovské. Napríklad, ľahké oddiely. Môže to byť nejaká konštrukcia zo sadrokartónu. Môže sa začať na jednej zo stien a doslova rozdeliť dve zóny.

Jedným z variantov zónovania so sadrokartónovými priečkami

Jedným z variantov zónovania so sadrokartónovými priečkami

Druhá možnosť - oblasť je tiež v strede miestnosti, čo jasne naznačuje v rôznych zónach. Ale v tomto prípade sa stáva ľahkým, priesvitným, nie "lodným" priestorom.

Rozdelenie nelineárneho tvaru s osvetlením. Zóna je oddelená, priestor zostáva jednotný

Rozdelenie nelineárneho tvaru s osvetlením. Zóna je oddelená, priestor zostáva jednotný

Ďalšia verzia oddielu, ktorý stojí uprostred bytového štúdia, ale zároveň harmonicky vyzerá a nerozdelí ho do klietok. Pravdepodobne celá otázka spočíva v tom, že pohovka bola veľmi dobre vložená a steny sú jasné.

Zónovanie podľa oddielu

Zónovanie podľa oddielu

V mnohých prípadoch nie je rozdelenie až do stropu. Je neprístupná, ale úplne neoddeľuje jednu zónu od inej, ktorá ju rozdeľuje na stenu.

Priečka nedosiahne strop. Umožňuje vám dať niečo alebo ho zavesiť, ale stále necháva celú miestnosť zjednotenú

Priečka nedosiahne strop. Umožňuje vám dať niečo alebo ho zavesiť, ale stále necháva celú miestnosť zjednotenú

Varianty a variácie môžu byť veľmi, veľmi. Priečky môžu byť otvorené, sklo, zrkadlo. Môže to byť policia od podlahy po strop, na ktorej sú knihy, niektoré dekoratívne veci. Japonské záclony sú veľmi dobre oddelené. Sú prakticky bez tiaže, môžu sa pohybovať a pohybovať sa od seba. Vyrobte z tkaniny, tesne nad a pod v špeciálne šitých kuliska položte tyčinku, ktorá tkaninu roztiahne, čo z nej vyzerá ako stuhnutá.

Zónové záclony - zaujímavá mobilná možnosť

Zónové záclony - zaujímavá mobilná možnosť

Pravdepodobne pri samostatnom vývoji dizajnu štúdiového apartmánu je múdrejšie robiť to najprv pomocou záclon. Toto je najpohyblivejšie a najlacnejší spôsob, ktorý môžete ľahko zmeniť, ak sa rozhodnete zmeniť zóny na miestach alebo zmeniť ich oblasť. Keď je všetko dokončené a pochopíte, čo je pre vás výhodné, môžete na tieto miesta dať, ak je to potrebné, dať ešte vážnejšie oddiely.

Ak chcete začať, na určenie polohy a veľkosti zón môžete použiť záclony

Po prvé, na určenie polohy a veľkosti zón môžete použiť záclony

Niektoré zaujímavé nápady pre rozdelenie štúdiových apartmánov do zón sú na nasledujúcich fotografiách.

Kuchynský priestor

Vybavenie a dizajn kuchynského priestoru v štúdiovom byte je snáď najťažšou úlohou. Vzhľadom na to, že neexistujú žiadne oddiely, bez silného odsávania, všetky vône a sadze sa rozšíria bez bariér. Preto musí byť táto technika dobrej kvality. Ďalším bodom: pretože všetko je v očiach, potom na doskách nič nemal byť. Všetko sa rozkladá do skriniek a krabičiek, ktoré by mali byť veľa. Pri racionálnom usporiadaní priestoru je rozumné používať skladovacie systémy a moderné zasúvateľné police, ktoré umožňujú použitie rohov alebo skriniek až po strop (rohové a zostupné police).

Podlaha v kuchyni je najčastejšie zvýšená. To je ďalší faktor, ktorý umožňuje rozlíšiť miestnosť. Hoci z praktického hľadiska je lepšie, aby bol zvyšok miestnosti zvýšený, odpad by bol menej opotrebovaný. Ak je interiér určený pre jednu osobu, nie je to tak dôležité: V týchto prípadoch sú v týchto prípadoch trochu a zriedka. Ale pre mladú rodinu to môže byť dôležitý faktor.

Design pre malé ateliéry

Ak je štúdiový apartmán malý - 20-30 štvorcov - takže nebol preplnený, budete musieť uchýliť sa k trikom. Prvým je použiť tabuľku ako oddeľovač zón. Môže byť vyrobená v podobe barového pultu, je možné vybaviť tak, aby z kuchyne bolo veľa krabičiek a zo strany miestnosti boli stoličky. Potom, v závislosti na situácii, môže byť použitý na varenie, a ako jedálenský stôl.

Oddeľovač je v tomto prípade stôl, na ktorom je módne variť a obedovať

Oddeľovač je v tomto prípade stôl, na ktorom je módne variť a obedovať

Ak máte dostatok povrchov na varenie, môžete do separátora položiť malý jedálenský stôl. Pre neho, ak je to potrebné, môže ubytovať viac ľudí, čo je dôležité, ak pravidelne navštevujete príbuzných-priateľov.

Nezvyčajný stôl a stoličky obnovujú interiér

Nezvyčajný stôl a stoličky obnovujú interiér

Dôležitým bodom: výber kuchynskej techniky v štúdiovom apartmáne, budete musieť myslieť nielen na to, ako dobre sa bude hodiť do interiéru, čo je už samo o sebe dôležité. Budete musieť vybrať tichý alebo aspoň produkovať minimálne zvuky. Sotva rád spíte pod vrúškom chladničky. Mimochodom, môže byť skryté ako skrinka alebo kúpiť vstavaný.

Malá vstavaná chladnička

Malá vstavaná chladnička

Ak je miestnosť dlhá a úzka, budete musieť zadať celý nábytok inak. V tomto prípade budú dve skrine, ktorých zadná strana bude slúžiť ako oddiel alebo stôl a jeden z koncov - vchod.

Ako usporiadať kuchyňu v dlhej a úzkej miestnosti

Ako usporiadať kuchyňu v dlhej a úzkej miestnosti

Kuchyne v priestranných štúdiách

Ak je štúdio apartmán o rozlohe 40 metrov štvorcových alebo viac, na štít kuchynský priestor môže byť pevnejší oddiel. Nemal by byť masívny, ale naopak, vzdušný. Najlepšie v týchto prípadoch sú hladké zaoblené čiary. A ak to správne porazíte aj na stenu, efekt je veľmi zaujímavý (viď foto).

Zdá sa, že stena pokračuje v oddelení. Pretože hranice sú erodované ....

Zdá sa, že stena pokračuje v oddelení. Pretože hranice sú rozmazané ....

Ak chcete, môžete umiestniť kompletný jedálenský stôl. Táto možnosť je pre tých, ktorí si tento proces užívajú ...

Kreatívne - časť murovanej steny zostala zachovaná. V kombinácii s hladkými lesklými povrchmi to vyzerá veľmi dobre

Kreatívne - časť murovanej steny zostala zachovaná. V kombinácii s hladkými lesklými povrchmi vyzerá veľmi "nažive"

Hlavnou úlohou v dizajne každej kuchyne je, aby sa to nielen krásne, ale aj pohodlné, a pri vývoji dizajnu bytu bytu, zložitosť je pridaný k požiadavkám: nábytok pre kuchyňu by nemal vypadnúť z celkového štýlu. A to nie je jednoduché. Príliš odlišný účel a materiály a tiež funkčné. Niekoľko príkladov úspešných kombinácií na fotografii.

Rekreačná oblasť

Rovnako dôležité je zorganizovať útulné miesto na oddych. Existujú dva prístupy. Prvý - dať moderný pohovka, ktorý sa premenil na pohodlné lôžko. V tomto prípade je táto oblasť navrhnutá ako obývacia izba - konferenčný stolík, bály, stoličky.

Pohovka sa môže premeniť na miesto na spanie

Pohovka sa môže premeniť na miesto na spanie

Druhým prístupom je určenie oblasti, v ktorej je lôžko umiestnené. Môže to byť vykonané rôznymi spôsobmi. Voľba metódy závisí od želania. Niekto potrebuje dať postieľku, niekto chce aspoň nejaké súkromie a robí to dokonca priesvitný, ale múr a niekto iný nestačí a toto: stále potrebujete aspoň pletené závesy na obrazovke, ktoré skryjú spánok a vytvorte si vlastný súkromný kútik.

Za oddielom je spánok

Za oddielom je spánok

Zaujímavým riešením je zvýšiť priestor pre spanie na pódiu a zabezpečiť v ňom skladovací systém. Ak je výška stropu v byte najmenej 2,7 m, môže byť realizovaná.

Spánok je zdvihnutý a pod ním sú skladovacie boxy

Spánok je zdvihnutý a pod ním sú skladovacie boxy

Ďalším spôsobom, ako skryť postel od lákavých očí, je zdvihnúť ho do skrine. Je to možné aj s dostatočnou výškou stropu.

Posteľ na šatníku - schody na boku. V krokoch, mimochodom, môžete tiež urobiť boxy pre ukladanie vecí

Posteľ na šatníku - schody na boku. V krokoch, mimochodom, môžete tiež urobiť boxy pre ukladanie vecí

Niekoľko nápadov na návrh spánku nájdete na fotografii.

Návrh bytu by mal kombinovať praktickosť, pohodlie a atraktívnosť. Táto kombinácia sa nedá ľahko dosiahnuť, ale je to ešte možné, ak použijete najnovšie stavebné technológie - ako napríklad objemové polymérové ​​podlahy, priečky zo sadrokartónu alebo transformujúci sa nábytok - posteľ, ktorá vyzerá ako skriňa alebo niečo podobné v deň.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

64 − 57 =