Výška konzoly

Pri vytváraní príjemného prostredia zohráva veľmi dôležitú úlohu osvetlenie. Ak chcete vytvoriť jemné tlmené svetlo, použite nástenné svetlá. Ale na akej výške zavesíte násadu, aby bola pohodlná, krásna a bezpečná? Toto bude diskutované neskôr. 

Sklady v spálni

Najčastejšie sú v spálni nad posteľou visiace steny. Umožňujú usporiadať mäkké svetlo, čítať pri bežnom osvetlení a vypnúť ho bez toho, aby ste sa dostali z postele. Štandardná výška pre umiestnenie závesu nad čelo je 1,20 m - 1,6 m. Jazda je veľká, pretože existujú dôvody.

Na akej výške potrebujete zavesiť lampy nad posteľ? Že boli vo vzdialenosti 120-160 cm od podlahy

Na akej výške visia závesné panely na posteli? Že boli vo vzdialenosti 120-160 cm od podlahy

Ak chcete presne pochopiť, na akej výške zavesiť záves na posteľ, je potrebné zohľadniť niekoľko faktorov:

  • Výška čela. Osvetľovacie zariadenie je žiaduce visieť nad operadlom na 20-30 cm. Môžete čoraz viac a menej - pozri okolnosti a ďalšie kritériá. Ale existujú modely postelí s vysokými chrbtami. Tak vysoko, že pokrývajú aj maximálnu výšku od podlahy - 160 cm. V tomto prípade sú dva výstupy. Prvým je ich zavesenie nad okraj operadla, ale s najväčšou pravdepodobnosťou budete potrebovať modely so šnúrkami, aby ste mohli zapnúť / vypnúť bez zdvíhania. Druhou položkou je inštalácia zásuvky na zadnej strane lôžka. To je tiež možné a môže byť ešte výhodnejšie.
  • Rast. Pri výbere výšky inštalácie môže byť výstrih nad posteľou vedený rastom osoby - je potrebné ho zavesiť tak, aby bolo ľahké dosiahnuť prepínač ľahko ležať v posteli.
  • Typ svietidla. Ak je strop a prúd svetla nasmerovaný smerom hore, budete musieť na stenu inštalovať lampu o niečo nižšie, ak je svetlo nasmerované dole, môžete ho nastaviť vyššie. Ale nezabudnite, že musíte prejsť na prepínač bez toho, aby ste vstali. Úlohu uľahčí prítomnosť visiacej čipky alebo reťaze, ktorá aktivuje spínač.

Ak spálňa má toaletný stolík, potom tu nehrozí miestne osvetlenie. V tomto prípade visí záves na úrovni hornej tretiny zrkadla. Potom stojace a sediace osvetlenie bude normálne. Prípadne môžete nainštalovať niekoľko svietnikov s okrúhlymi odtieňmi na každej strane (obrázok naľavo).

V blízkosti odkladacieho stola je možné umiestniť veľa svietidiel alebo dve steny na úrovni hornej tretiny zrkadla

V blízkosti odkladacieho stola je možné umiestniť veľa svietidiel alebo dve steny na úrovni hornej tretiny zrkadla

A posledná vec, ktorú treba vziať do úvahy (nie je dôležitá), je vzhľad miestnosti a to, ako sa všetky plánované svetelné zdroje zapadnú do situácie. Koniec koncov, správne zvolené osvetlenie môže zdôrazniť dôstojnosť miestnosti a skryť nedostatky.

Na akú výšku umiestnite do škôlky

V detskej izbe sú obyčajne zavesené svietniky nad posteľou. V mnohých prípadoch ide o nočné osvetlenie. Ak je dieťa malé, kritériá na stanovenie nadmorskej výšky sú odlišné. Najskôr je potrebné dbať na to, aby dieťa nemohlo dosiahnuť svietidlo. Preto, aby ste viseli na detskú postieľku, musíte byť vo výške, ktorá je o 15-20 cm vyššia ako výška dieťaťa, berúc do úvahy predĺženú ruku a skutočnosť, že sa stal na prstoch.

Na akej výške visieť záves v škôlke závisí od veku dieťaťa

Na akej výške visieť záves v škôlke závisí od veku dieťaťa

Ak je dieťa staršie, musí sa nájsť taká pozícia svietnika, že počas hry sa lampa nedotýka. Obvykle je to hlavica lôžka. Na akej výške chcete v tomto prípade zavesiť podprsenku? Niekde o 60-80 cm nad úrovňou matrace. Tu je opäť žiaduce, aby ste si mohli ľahnúť, aby si zapožičali ruku a zapli / vypli lampu.

Miesto v obývacej izbe

V obývacích miestnostiach je múr zavesená, aby vyzdvihla rekreačnú oblasť a vytvorila pre svoj vlastný útulný kútik. Najčastejšie sú nástěnné osvetlenie umiestnené nad pohovkou a / alebo kreslom.

Nad pohovkou alebo kreslom sa výška svietnika určuje experimentálne - roztiahnutím ruky

Nad pohovkou alebo kreslom sa výška svietnika určuje experimentálne - roztiahnutím ruky

Na akú výšku v tomto prípade zavesíte steny, závisí to viac od výšky umiestnenia sedadla. Je ľahšie určiť prakticky. Posaďte sa na stoličku alebo na pohovku, vytiahnite ruku nahor. Približne vo výške, kde je dlaň a stojí za to zavesiť lampu. S týmto usporiadaním bude pohodlné čítať a používať, aj keď už nie je tak dôležité sedieť, pretože je celkom možné vstať.

Vezmite do úvahy jednu vec: ak sú stoličky a pohovka vedľa seba a závesy visia nad nimi, je žiaduce visieť ich v rovnakej výške. Vyzerá to viac harmonicky.

Záves na chodbe a na schodoch

Ako vysoká a v akej vzdialenosti od seba visí záves na chodbe závisí od toho, akú funkciu vykonávajú. Ak je to podsvietenie zrkadla, stojí za to, aby boli umiestnené tesne nad horným okrajom. Ak sú žiarovky umiestnené na stenách, optimálna výška je 180-190 cm, ak tomu tak nie je v prípade tých, ktorí majú výšku 2 m alebo viac. V tomto prípade je potrebné zdvihnúť, aby stropné svetlá boli aspoň na úrovni hlavy, ale nie s ramenami.

Na stenu na chodbe sú zvyčajne zavesené steny vo vzdialenosti 180-190 cm od podlahy

Na stenu na chodbe sú zvyčajne zavesené steny vo vzdialenosti 180-190 cm od podlahy

Často na chodbe alebo na chodbe sú povrazy zavesené ako podsvietenie obrázkov. V tomto prípade ide o nástenné svietidlá na osvetlenie obrazov a visí nad rámami - hore. V priemere sa to dosahuje v nadmorskej výške 220-230 cm, ale značne závisí od výšky stropov.

Ak má dom schodisko do druhého poschodia, často ho osvetľujú aj stenové lampy. Musia byť usporiadané tak, aby osvetlenie bolo dostatočné, ale súčasne nezasahujú do pohybu. Ak to výška stropu umožňuje, mali by byť nad úrovňou hlavy, ak nie - potom aspoň nad úrovňou ramien.

Výber výšky vankúša na lopatke

Výber výšky svietnikov na schodoch

Počet svietidiel sa volí tak, aby boli všetky kroky dobre osvetlené. Aby ste zabezpečili, že v noci svetlo nie je príliš jasné, pri plánovaní zapojenia môžete pripojiť zásuvku na dva spínače - jeden po druhom. Lebo svetlo bolo dosť, ale nebolo príliš jasné.

V kuchyni

Dokonca aj najmenšia kuchyňa je rozdelená na dve zóny - jedáleň a priestor na varenie. Toto rozpojenie je možné zdôrazniť osvetlením a jedným zo spôsobov je zavesenie dvojice nástenných svietidiel vedľa jedálenského stola. Je známe, že vytvárajú súkromnú atmosféru.

Výška inštalácie nástenných svietidiel v kuchyni nad jedálenským stolom

Výška inštalácie nástenných svietidiel v kuchyni nad jedálenským stolom

Výška inštalácie zásuvky je v tomto prípade 70-80 cm nad doskou. To je optimálne, ale opäť sa musíte pozrieť na okolnosti a interiér.

V kúpeľni

Nástenné svietidlá v kúpeľni sú inštalované na osvetlenie zrkadla. Existuje niekoľko možností pre umiestnenie - nad zrkadlom a po stranách. V prvom prípade je výška inštalácie steny určená tým, ako je zavesené zrkadlo, v druhej - počtom svietidiel.

Na akej výške zavesiť v kúpeľni záves

Na akej výške zavesiť v kúpeľni záves

Ak existujú dve svietidlá - môžu byť inštalované od stredu zrkadla a vyššie. Závisí od úrovne, na ktorej zrkadlo visí. Môžete sa sústrediť na rast - v tomto prípade je lepšie, ak budú žiarovky na úrovni očí a že nebudú slepé a majú matný strop.

Existuje ďalšia možnosť - niekoľko malých plafondov - tri až päť kusov na každej strane. S týmto usporiadaním sú umiestnené rovnomerne pozdĺž výšky zrkadla.

Tu a možno všetci hovorili o všetkých možnostiach inštalácie svíciek. Opäť zopakujeme, že všetky uvedené čísla sú doporučujúce a môžete ich opraviť akýmkoľvek smerom. Hlavná vec je zabezpečiť bezpečnosť a pohodlie, ale nesmiete zabudnúť na dizajn.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

37 + = 47