Bataryaları ısıtmak için ekranlar

Her zaman piller değil, görünümlerini lütfen. Bazı modeller onları saklamak için yanan bir arzuya neden olur. Problemin çözümlerinden biri - radyatörler için ızgaralar. Farklı tip ve stillerdeki farklı bir çantada varyantlar. 

Piller için ısıtma ekipmanı ve ızgaraları hakkında biraz

Dekorasyon için radyatör ızgaraları gerekli olsa bile, pillerin odayı ısıtması gerektiğini unutmayınız. Herhangi bir ekran ısı aktarımını azaltır, hatta en hassas ve hassastır. Diğer bir soru ise,% 10-15, diğeri ise% 60 veya daha fazlası tarafından aktarılan ısı miktarını azaltacağıdır. Güzel, ama soğuk bir odada oturmak istemiyorsunuz, bu yüzden dekoratif bir ızgarayı seçerken, ısının nasıl yayılacağını düşünmelisiniz.

Isı dağılımı

Isı dağılımı

Radyatörden ızgarasız ısı aktarımı prensibi şekilde gösterilmiştir. Temel fikir, havanın aşağıdan gelmesi, akü boyunca geçmesi, ısınması, yukarı çıkmasıdır. Yani ısıtma işlerimiz. Bir ızgara veya ekran seçerken bunu hatırlamanız gerekir. Normal hava sirkülasyonu için alt kısımda bir boşluk olması ve üst kısımda kapak olmaması gerekir. Aşırı durumlarda, kapak geniş bir perforasyon alanına sahip olmalıdır.

İyi bir seçenek - büyük açıklıklar, havanın serbest dolaşımını sağlar

İyi bir seçenek - büyük açıklıklar, havanın serbest dolaşımını sağlar

Ancak dekoratif örgülerin çoğuna bakarsanız, odanın soğuğunu söyleyebilirsiniz. Özellikle bu, radyatörler üzerindeki ızgaraları, her tarafta duvarları olan bir kutu şeklinde etkiler. Eğer yukarıdaki fotoğrafta olduğu gibi, çok açıksa, özel bir sorun yoktur, ancak katı ahşaptan yapılmışlarsa (aşağıdaki fotoğraftaki gibi), neredeyse deliksiz ya da minimum deliklerle, verimsiz ısıtma için hazırlanabilirler.

Yukarıda, batarya deliksiz katı bir ahşap tabakayla kaplıdır.

Yukarıda, batarya deliksiz katı bir ahşap tabakayla kaplıdır.

Ahşap, tabii ki estetik malzeme, ancak yüksek ısı kapasitesine sahiptir. Odun ısınmazken, oda soğuk olacaktır. Ve dizi radyatörün üzerinde olduğundan ve sirkülasyon için delik olmadığından, bu ızgara altındaki radyatör sıcak olacaktır, ancak oda soğuk olacaktır.

Görevler ve materyaller

Çoğu zaman, ısıtma radyatörleri üzerindeki kafesler dekorasyon için oluşturuyorlar - tüm ısıtma cihazları çekici görünmüyor ve kafesler bazen çok güzel oluyor. Genellikle pil ekranlarında gerçekleştirilen ikinci görev, keskin ve sert kenarları örtmek. Çocuklu ailelerde bu, özellikle de "akordeon" gibi eski tipte dökme demir radyatörlerin monte edilmesi durumunda geçerlidir. Formları tautmoose ve loft tarzı odalar hariç, yere itici değildir.

Farklı malzemelerden ısıtma radyatörlerinde ızgaralar yapın:

 • Aküler için metal ekranlar kitlesel olarak üretilir. Onları daha sonra boya ile kaplanmış ince çelik sacdan yapın. Çoğunlukla biraz ayakta duruyorlar, ama ortalama görünüyorlar. Çalışma süresi, boyanın kalitesine bağlıdır. Tercihen, toz emayeler. Uzun süredir devam ediyorlar, onlarca yıl boyunca temyizlerini koruyorlar. Isıtma üzerindeki etki açısından, radyatörler için metal ekranlar en iyi seçimdir. Metal çabucak ısınır ve daha sonra ısı yaymaya başlar. Böylece seçenek ucuzdur (genellikle) ve odadaki sıcaklığı büyük ölçüde etkilemez (perforasyon varsa).

  En yaygın biçim ve çizim herhangi bir

  En yaygın biçim ve çizim herhangi bir

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  − 1 = 3